האם ואיך אפשר לעזור

האם ואיך אפשר לעזור

בנות יקרות, חברה טובה ויקרה שלי עברה אתמול הפלה טבעית, אני עצובה מאוד בשבילה וחושבת איך אפשר לעזור לה, ואם אפשר.. ליבי יוצא אליה ואל מי שעוברת את זה. מתוך נסיון שלכן, האם הייתן רוצות שידברו איתכן על זה?ישאלו בשלומכן? מה להגיד ומה לא להגיד.... רוצה מאוד לדבר איתה אבל חוששת להזיק..

איזה כיף לה שיש לה חברה כמוך

הבעיה היא שמה שעוזר לאחת, מקלקל לאחרת ולהפך.
אז מה שאני חושבת שכדאי לעשות, זה להגיד לה שאת עצובה איתה ולומר שאת שם בשבילה. להסביר שאת לא רוצה להציק ולהכאיב ושהיא מוזמנת להיעזר בכך כשיתאים לה.
אפשר אולי לשאול אם היא רוצה לדבר או לא.
ואפשר גם ליידע אותה עלינו. לשאול אם זה בסדר שתמשיכי לקרוא כאן.

תשלחי הודעה

כמו שכתבת פה, שאת מאוד עצובה בשבילה, שאת חושבת עליה ושמתי שהיא רוצה את שם בשבילה. חשוב לא לכתוב שבטח היה הריון לא תקין, שהכל לטובה, שבעזרת השן יהיה לה הריון חדש עוד מעט... גם אם זה נכון, זה כרגע לא מנחם (במקרה הטוב) או ממש מתסכל (במקרה הרע).

שירהד1

Member
מנהל
מסכימה עם כל מה שכתבו לך,

ומחזקת אותך על החברות הטובה שלך. כן ירבו כמותך.

שירה דוד - מרפאה בעיסוק -
ריפוי בעיסוק והוראה מתקנת לילדים בעלי קשיים התפתחותיים ולקויות למידה.
מדריכה קלינית של מרפאות בעיסוק, מורות להוראה מתקנת וסטודנטיות.
מנהלת פורום אובדן הריון.
09-7749028

בעדינות + הערה לגבי תאריך התפוגה של האבל ועל להיות בסדר

היא חברה שלך, את יודעת יותר טוב מכל אחת פה איך לגשת אליה.

אספר לך על חברה טובה שלי, קרוב לשני עשורים, שכבר שנתיים וחצי מקבלת שליליים (יחידנית).
זה כואב לי במקומות מאד עמוקים בנשמה. שהיא לבד. שיש סיכוי שתישאר ערירית. אני זוכרת שלה זה כואב יותר.

לפעמים היא נעלמת, מורידה הילוך. לפעמים היא מדברת. הרבה פעמים מדחיקה. אני משתדלת להתאים את עצמי להלך הרוח שלה.
ובגלל שאצל מטופלות פוריות כל העולם ואשתו בתוך הרחם והשחלות, כבר מזמן אמרתי לה שאני לא שואלת, שתספר לי מה שהיא רוצה.
לנו זה עובד יופי.

אז בעיני משהו כמו - השתתפות בכאב (לא מתוך מקום מתנשא / מרחם) + דלת פתוחה לפורקן מכל סוג - נשמע מינון גבוה של חברות טובה (ובלי להיעלב מעוקצנות / התרחקות וכד')
ואני הייתי מקפידה לשמור על קשר רציף אך לא מעיק, בווטסאפ אפילו.

ודבר אחרון - שלא תמיד יודעים "מבחוץ" - זה לא עובר. אין לזה תאריך תפוגה. גם אם היא תיראה לך 'בסדר' עוד חודש או שנה או אחרי 2 ילדים. היא תזכור את זה תמיד, והאבל הזה יתפוס איזשהוא חלק בנשמה שלה לתמיד.
לפעמים בעולם החיצון יש תחושה שמחכים שכבר תהיי 'בסדר' שזה 'יעבור לך'.
נסי לא לתפוס עמדה כזו. היא מקוממת.

אני מנחשת שזה הריון ראשון , אבל גם אם לא - אובדן הריון מנפץ לא רק את החלום לילד הספציפי הזה שאבד (ולא - הריון חדש הוא לא - ממש לא - תחליף לזה שאבד) אלא גם את האופטימיות ואת הנחות היסוד שמלוות את החיים.

יש נשים שאצלן הניפוץ הזה חורג מעבר להנחת היסוד של 'שני פסים = ילד תוך 9 חודשים" ומערער הנחות יסוד נוספות הנוגעות לעצם קיומנו.

תשובה נהדרת

MGK8

New member
בתור אחת שעברה את זה לפני כ3.5 שבועות בשבוע מתקדם יחסית..

אני ממליצה לך לתת לה את הזמן שלה..
אצלי זו הפלה שניה בפחות משנה.. וכו מה שרציתי זה שקט.
לא רציתי שידברו איתי לא רציתי שיכירו בקיומי והכי הכי לא רציתי לשמוע את המשפטים האלה שמבחינתי באותם רגעים היו חסרי משמעות : "הכל לטובה" "עדיף ככה" "את עוד צעירה" "מה שצריך לקרות קורה" "העיקר את יכולה להיקלט"
יש בהם מן האמת כנראה אבל כשזה ככ טרי אין רצון וחשק לשמוע כלום.
אני התחפרתי בתוך עצמי לא יצאתי מהבית גם ששאלו לשלומי עניתי בנימוס הבסיסי בלי לתת פתח להתכתבות נוספת..
זו תקופה של אבל.. תני לה להתאבל תני לה לכאוב תן לה לעבור את כל השלבים של ההכחשה, הכעס העצב ההשלמה ואז היא תהיה מוכנה לצאת אל העולם.
אני כן חושבת שמדי פעם תשלחי לה הודעה כדי שתגע שאת שם במידה והיא צריכה ושהיא במחשבותיך..
לי זה עזר כי היה לילה שבו התפרקתי והתקשרתי לחברה שכל הזמן התעניינה אבל בלי לחץ...
מאחלת לחברה שלך ולך ולכולן בע"ה רק בשורות טובות אמן!!

למעלה