דימום חלש יחסית אחרי מנה ראשונה של ציטוטק

dufiduf

New member
דימום חלש יחסית אחרי מנה ראשונה של ציטוטק

הי לכולן, לצערי אתמול נודע לי הדבר שממנו חששתי מכל, אני מצטרפת לפורום הזה. בשבוע 9 לא נצפה דופק עוברי :( אחרי הריון ראשון מטיפולי IVF. מאותו רגע התחלתי לקרוא את הפורום ואני מתוודעת לעד כמה עניין ההפלות הוא נפוץ. לצערי הרב. היום לקחתי מנה ראשונה של 4 כדורי ציטוטק דרך הפה (בחניכיים). אחרי כמה שעות התחיל דימום. יצא גוש די משמעותי (סליחה על התיאור) והיה לי חום וקצת התכווצויות. עכשיו אני כ4 שעות אחרי סיום לקיחת המנה והדימום ממש נחלש, עד כמעט לא קיים. אני מניחה שאצטרך לקחת מנה נוספת מחר.. מישהי יכולה להגיד לי אם גם אצלה נצפה דימום יחסית חלש, אבל הטיפול בכ"ז הצליח? האם יש סיכוי שבפעם השניה זה יתנקה לגמרי? המון תודה לעונות!

צר לי על האובדן

ממליצה שתקראי את התגובות להודעה של LOOLI T שמתארת פחות או יותר את אותו המצב.

בהמסה בפה הכדורים נספגים באופן הכי יעיל בגוף, ובדרך כלל תופעות הלוואי הכי עוצמתיות. באופן אישי אני לא מתפקדת אחרי המסה של שני כדורים בפה: רעידות בלתי נשלטות, כאבים בכל השרירים, כאב ראש, כאב בטן, בחילה, חולשה ועוד מלא תופעות לוואי. לא רוצה לדמיין איך הייתי מרגישה עם 4 כדורים בהמסה.

באובדן שעברתי עם ציטוטק בלבד, 4 כדורים הוחדרו לנרתיק ובביקורת אחרי 48 שעות התברר ששק ההריון עדיין ברחם. הוחדרה מנה נוספת ובביקורת הבאה התברר שהרחם נקי.
לא זוכרת להגיד אם הדימום היה חלש, אבל הוא בטוח לא היה מאוד חזק. עברו מאז 4.5 שנים בהן עברתי אובדנים מורכבים יותר, אז הזכרון שלהם יותר ברור.

האם את הולכת לביקורת מחר? אם השק עדיין יהיה ברחם, כנראה שתקבלי מנה נוספת. לדעתי אם אחרי 2 מנות השק עדיין לא יצא, רוב בתי החולים מפנים לגרידה.

dufiduf

New member
תודה על התגובה..

פשוט תהיתי לעצמי האם יכול להיות שבפעם אחת ובדימום יחסית מועט יכולה להתבצע הפלה מלאה (אולי בגלל גילו היחסית צעיר של העובר - הפסיק להתפתח בשבוע 7). בכל מקרה ההנחייה היתה שבמידה ויש דימום מועט יחסית ליטול מנה שניה תוך 24 שעות, אז אעשה זאת ואז נראה. תודה שוב "מרעישה" :)

שירהד1

Member
מנהל
צר לי על אובדן ההריון

אני לא יודעת לענות לשאלתך, כי הפלות עם כדורי הציטוטק מצליחות בכ-80 אחוז מהמקרים, וב-20 אחוז לא. אצלי זה הצליח, אבל אחרי למעלה מחודשיים של דימומים שונים ומשונים. בימים הראשונים אחרי כל מנה (ההוראות אצלי היו להחדיר וגינלית) הדימומים אצלי היו זוועתיים, ולאחר מכן המשיכו והמשיכו והמשיכו....עם המון מעקבים אצל הרופאה, וכל פעם אמרה שיש עוד שאריות...
ובסך הכל הייתי בשבוע 6 וחצי:(

אני מקווה שאצלך הסיפור ייגמר, וייגמר מהר ככל האפשר.
אנא עדכני אותנו מה קורה.

שירה.

שירה דוד - מרפאה בעיסוק -
ריפוי בעיסוק והוראה מתקנת לילדים בעלי קשיים התפתחותיים ולקויות למידה.
מדריכה קלינית של מרפאות בעיסוק, מורות להוראה מתקנת וסטודנטיות.
מנהלת פורום אובדן הריון.
09-7749028

dufiduf

New member
תודה שירה...

החלטתי בסוף שלא לקחת מנה שניה ולהמתין לביקורת היום כדי לבדוק מה המצב ובהתאם לכך להחליט, בהתייעצות עם הרופא, לגבי נטילת מנה נוספת. אעדכן. בכל מקרה תודה על החיזוק! אני מוצאת את עצמי מוצפת דמעות לא מעט. ההתמודדות הזו לא פשוטה: בעיקר קשה לי תחושת חוסר האונים, העצב, המחשבה על לחזור לטיפולים, הפחד מהעתיד...

שירהד1

Member
מנהל
היית כבר בבדיקה? מה ראו?

לגבי הדמעות- ברור לחלוטין שאת מוצפת בהן. זה הכי נורמאלי בעולם. אז תבכי. מה לעשות? כשעצוב אז בוכים. את יודעת כמה אני בכיתי? אוף! הדמעות שלי היו יכולות למלא את הכינרת החצי יבשה שלנו
.
גם המחשבות שלך והחששות שלך מהעתיד ברורים לחלוטין ואנושיים. אי אפשר להימלט מהחששות הללו ומהעצב. זה חלק מהעניין.

בואי נעבור שלב שלב. קודם כל תסיימי עם ההריון הנוכחי ותראי שהכל בסדר, ואחר כך- הלאה.

מנהלת פורום אובדן הריון.
09-7749028

dufiduf

New member
הי שירה

תודה שאת חוזרת אליי. מרגש אותי וגם המילים שלך. אכן, הייתי אתמול בבדיקה והכל היה עדיין בפנים.. :( העובר ממש נאחז (או שאני בו?) באסה. בדיוק עכשיו לקחתי מנה שניה של ארבעה כדורים דרך הפה ומחכה לתגובה. מודעת לזה שיש סיכוי שיסתיים בסופו של דבר בגרידה, אבל הרופא שלי מעדיף לפעול קודם עם אופציה תרופתית. בכל מקרה, אתמול הייתי שוב מאוכזבת ומבואסת והיום מנסה לשחרר ולקבל את מה שיש, בהנחה שכך או כך, המצב יסתיים בקרוב... זה לא פשוט, אבל אין ברירה. גם לנסות ולשלוט על כל תוצאה זה במילא חסר תועלת ומתסכל הרבה יותר...

שירהד1

Member
מנהל
מקווה שהמנה הזו תעזור...

אכן יש דברים שאי אפשר לשלוט עליהם, לצערי הרב.
חילופי מצבי הרוח הוא מצב הגיוני בהתחשב בסיטואציה- יום אחד בוכים, ואחר כך יותר מעודדים, ואחר כך ככה ואחר כך אחרת. ככה זה.

מקווה שהכדורים יעשו עבודתם. אודה לך אם תעדכני במצבך.

שירה.

מנהלת פורום אובדן הריון.
09-7749028

למעלה