עוד פגישה ועוד פגישה

snoopy96

New member
עוד פגישה ועוד פגישה

אחרי הפלה תשיעית, הריון עשירי. ושוב גנטיקה תקינה ושוב בת.
זהו, אין אפשרות להתכחש יותר, זאת אני, משהו אצלי לא מאפשר לעוברים האלה לגדול.
ושוב פגישה אצל הרופא, ושוב נשים בהריון מסביב, ושוב תתפשטי, ושוב הוא מסתכל על המסך בקרירות ומנסה להבין מה עוד אפשר לעשות, ושוב אני צריכה לעדכן בפרטי ההסטוריה הרפואית שלי שחקוקים לי על הלב, בורידים וברחם, ושוב מסכת הימורים על מה נעשה בפעם הבאה. ולי רק עובר בראש, תגיד שדי, שהתייאשת, שנכשלת, שנכשלנו, שזה לא עובד, שצריך לדעת מתי להרים ידיים, ושוב הוא מציע לי תערובת מפתה של הורמונים, מדללי דם, סטרואידים, ואספירין, שוב עוד דבר חדש אחד שאמור לשנות את כל התמונה, ושוב אני כבר מרגישה את הדקירות והמחטים והדמעות שכבר לא נשארו לי.
ואז, שלא כמו בעבר, בן זוגי אומר די, די להתעללות הזאת, די להצעות הנוראיות האלו, צריך לשקול פונדקאות, והרופא מגמגם, מתעצבן, ממלמל, ובסוף מסכים, פונדקאות היא הדרך ה"קלה".
ואני שוב, שם חצי ערומה, על מיטת הרופא תוהה כמה עוד ארוכה הדרך וכמה עוד נעבור עד לסופה. מחוזקת בידי נשים שלפני רגע לא הכרתי שפותחות את הלב בפניי, תומכות ועוזרות גם מתוך הקושי והכאב של עצמן.
ועכשיו מהרהרת מה אעשה בארגז בגדי ההריון שלי, ארגז התקוות שסגור כבר כל כך הרבה זמן, מאביק ומצהיב מחכה שם מעל הארון לבגדים שכל כך רציתי ללבוש שוב בגאוה.

מרבינה

New member

אין לי מילים. כטאב לי רק לקרוא אותצך, אז לנסות להבין מה את מרגישה בפנים... זה בלתי אפשרי. כל כך הייתי רוצה לחבק אותך, ולהיות מסוגלת להבטיח לך משהו. מתפללת בשבילך שתתחזקי למרות כל מה שעברת ותבחרי בדרך שתהיה הכי הכי נכונה בשבילך.

הזמן עובר גלגל חוזר

יש בשיר הזה כל כך הרבה שורות שיכולות להתאים למצבך

ברור לי שהכל כבר נבדק וטופל, אז אין לי הצעות פרקטיות פרט להצעה שכבר העליתם - פונדקאות.
אני לא זוכרת אם ההריונות ספונטניים או מטיפולים, אבל מהנסיון שלי בעולם הטיפולים, צריך הרבה אורך רוח וסבלנות, וגם זה לא תמיד מספיק.
ממליצה להתחיל לטפל בענייני הביורוקרטיה כבר עכשיו, יש דברים שאורכים זמן, ונדמה לי שעד שחותמים עם מישהי, תמיד אפשר לסגת ולהחליט שלא מתאים לכם.

לדעתי ההחלטה להיעזר בפונדקאית היא אחת ההחלטות הקשות, קושי דומה לזה של ההחלטה להשתמש בתרומת זרע/ביצית, וקצת פחות מההחלטה לוותר לגמרי ולהסתפק במה שיש.
ברור לי שההחלטה והויתור מכאיבים ושורפים אותך מבפנים, ואין לי מושג איך אפשר להקל עלייך.
שולחת לך המוני חיבוקים. כואבת איתך.

לא לוותר !!!

אחרי הרבה פחות הריונות ממך....
וזה המסלול שבחרנו.
ולדעתי פונדקאות אינה ויתור כלל וכלל, אלא להמשיך להשתמש בגוף שלנו כעכבר מעבדה, עוד הפלה ועוד הורמונים, והזמן עובר... ואין תינוק...
דווקא הבחירה בפונדקאות היא בחירה בללכת קדימה, באופציה הבטוחה ביותר. בלהמשיך לחיות ולהיות שפויים. ברור שעצם העובדה שהתינוק לא גדל אצלך בבטן זה משהו שצריך להתמודד איתו תוך כדי, אך מהנסיון שלי, ברגע שיש הריון ההתרגשות שם באותה מידה, ההכנות ללידה, וכמובן החיבוק הראשון אחרי....

snoopy96

New member
אין לך מושג כמה את עוזרת לי

באמת, אני חושבת עלייך המון...
תודה על הכל! בעיקר על התקווה

שירהד1

Member
מנהל
אוי. זה נורא ואיום. כל כך קשה

אני לא יודעת איך החזקת מעמד עד כה. אני הייתי אחרי "בסך הכל" אחרי 6 הפלות ברצף, וכבר זחלתי על גחוני- פיזית ובעיקר נפשית. ואת אחרי 9 הפלות רצופות. אלוהים. זה בלתי נסבל. ואין תשובות, ואין כיוון שלא ניסיתם, ואין מענה לכלום. כל כך מייאש.

אם וכאשר זה יהיה רלוונטי לך, אוכל להפנות אותך למספר נשים שהיכרתי פה בפורום, שפנו לפונדקאות וראו כי טוב.
זו גם דרך מורכבת וקשה בכל המובנים, אבל כן יכולה להפיח תקווה.

המשפטים שכתבת על ארגז בגדי ההריון הרגו אותי. אני לא יודעת מה יהיה בסופו, אבל מאחלת לך בכל ליבי שאיתו או בלעדיו- תזכו סוף סוף באושר.

שירה דוד - מרפאה בעיסוק -
ריפוי בעיסוק והוראה מתקנת לילדים בעלי קשיים התפתחותיים ולקויות למידה.
מדריכה קלינית של מרפאות בעיסוק, מורות להוראה מתקנת וסטודנטיות.
מנהלת פורום אובדן הריון.
09-7749028

סנופי יקרה

אין מלים לנחם על ייסורי איוב שאת עוברת.
אף אחת מאתנו, בייחוד אלה בינינו שכן זכו לשאת הריון תקין וללדת, לא יכולה לבטל בהינף יד את הכמיהה להרות וללדת. אבל פונדקאות היא לא הדרך ה'קלה'. לפחות לא מנקודת המבט החיצונית שלי. היא כרוכה בהשלמה ובויתור - כדי להגיע בסופו של דבר לאושר העצום, שאני מאחלת מכל לב שיהיה מנת חלקכם.
כמשקיפה מהצד ראיתי בשנה האחרונה חבר יקר שבמשך שנים ניסה להביא לעולם עם זוגתו ילד. לשמחתי הרבה הם פנו לפונדקאות אחרי שנים ארוכות וקשות, היום הם חובקים פעוטה מתוקה מפונדקאות והאושר הוא אינסופי (גם אני מתרגשת בכל פעם שאני חושבת עליה ועליהם כהורים). סיפור דומה שמעתי מחברה על קרובים שלה, שזכו להביא לעולם תינוק בהליך פונדקאות. ממש לא הדרך 'הקלה'.
מקוה שמה שכתבתי לא פוגע בך, ברור שאף אחת מאתנו לא יכולה לרדת לעומק התחושות. בעיקר רוצה לעודד ולתמוך בך, כי כל החלטה שלך היא נכונה, להמשיך, לפנות לפונדקאות או לעצור. הלוואי שתצליחי להשלים עם כל בחירה שתבחרי ובעיקר שתזכי לשמוח בסופה של הדרך (כפי ששירה כתבה לך = עם או בלי הבגדים שבארגז).

snoopy96

New member
אלו לא המילים שלי

הרופא חסר הטקט בחר להגיד את זה...
תודה על התשובה שלך, אני מסכימה איתך לחלוטין, אין בזה שום דבר קל.
זה תהליך מורכב מאוד רגשית והחלטה שתלווה אותנו לכל החיים.
גם ההחלטה להפסיק לנסות היא החלטה קשה, להגיע להשלמה שיש לנו ילדה אחת וזהו.
מצד שני, אי אפשר יותר, אי אפשר עוד להקריב אותי על ברכי הרצון הזה,
זאת באמת דילמה קשה שאנחנו כזוג ואני בפרט צריכים להתמודד איתה
אני פשוט מתקשה לקבל את העובדה שאני לא אקבל את הסוף השמח, זה שנאבקתי בשבילו כל כך הרבה זמן...

שמחה לשמוע שאלה אינן מילותיך

מקל לשמוע שאלה לא המלים שלך. הרופא הזה לא חכם במיוחד.
נקודה למחשבה - בתגובתך את מדברת על שתי דרכים בלבד - המשך באותה דרך או ויתור מוחלט. אבל גם הפונדקאות קיימת. את כתבת בהודעה המקורית שלך. אולי לא אידאלית כמו הריון טבעי, אבל קיימת ואפשרית, ובודאי תוביל אתכם לסוף השמח שאינו ההריון עצמו, אלא לידת תינוק, ילד שני שגם אם לא יגדל בבטן שלך, יגדל לך בלב עד שיוולד וכשיוולד את תהיי אמו לכל דבר והוא יהיה ילדך לכל ענין).

snoopy96

New member
תודה רבה על הרגישות והכנות

אכן, התחלנו כבר השבוע בבירורים על פונדקאות.
בעברי רציתי להיות פונדקאית בעצמי, ככה שאין לי התנגדות עקרונית לרעיון.
לעכל סופית את זה שאני לא אשלים הריון לעולם קצת יותר קשה לי וכמובן הקושי בלשחרר ולתת למישהי אחרת לעזור לי בזה הוא קשה גם כן. אבל זה נכון, לפחות התוצאה הסופית תהיה שונה. לצערי, באמת איבדתי אמונה בעצמי שבגוף שלי זה כבר לא יכול לקרות.
אבל יש המון נשים מדהימות, בוגרות הפורום וגם לא שמחזקות אותי, באמת שאני מודה לכולן
&nbsp

mayconet

New member
יהיה לך!

&nbsp
לא יודעת איך, מתי וכמה זה עוד ייקח.
אבל יהיה לך ילד. והריון.
ותלבשי את הבגדים ותלכי בראש זקוף.
החוסר ידיעה לגבי האופן והזמן, הם קשים מאד, ללא ספק.
מאחלת לך הצלחה גדולה ומהירה.

שירהד1

Member
מנהל
זהירות- נא לא לכתוב בכזו וודאות וביטחון...

"יהיה לך ילד, והריון, ותלבשי את הבגדים (בגדי ההריון) ותלכי בראש זקוף"...
להזכירך- סנופי עברה 9 הפלות ברצף (!!!) עם כל הטיפול האמפירי האפשרי, וכרגע מכוונת את מחשבותיה לאם פונדקאית. אז אל תגידי לה בזו וודאות שהיא תלך עם בגדי ההריון...כי זה לא בטוח בכלל.

שירה דוד - מרפאה בעיסוק -
ריפוי בעיסוק והוראה מתקנת לילדים בעלי קשיים התפתחותיים ולקויות למידה.
מדריכה קלינית של מרפאות בעיסוק, מורות להוראה מתקנת וסטודנטיות.
מנהלת פורום אובדן הריון.
09-7749028

snoopy96

New member
את ממש חצופה

את לא תתנצלי על מילותייך ואח"כ תציעי לי לפנות אלייך לשמוע על עזרה
את לא יודעת מה אני עוברת,
כמה הערות מטופשות של תנסו שוב, ותנסי מדיטציה, ותדליקי נרות, ותפרישי חלה, ואת לא מספיק אופטימית, והכל בראש, ואת סתם בלחץ ועוד...
זה הגוף, שלי, והנפש שלי ואני ורק אני משלמת את המחיר הכבד הזה.
&nbsp
ראיתי את ההודעה שלך לראשונה, בחרתי שלא להגיב כי אני רגילה לאוד מליוני כמוך שחושבים שזה בסדר לתת לי תקווה כוזבת, כי הם לא שם אחכ כשאני נשברת לאסוף את החתיכות
&nbsp
שירה ענתה לך, והודתי לה על כך שלפחות בפורום הזה אני יכולה להיות בדיוק איך שבא לי בלי לעטות איזה אופטימיות מזוייפת
&nbsp
ואת עוד כותבת לי בפרטי, מחקתי את ההודעה שלך, אני לא אתקשר אלייך, לא עכשיו ולא אף פעם. אני לא אתן שיאפשרו את זה לא עבורי ולא עבור בנות אחרות בפורום שנמצאות בתקופה קשה גם ככה בחייהן.
&nbsp
תודה אבל לא

mayconet

New member
בוקר טוב

לא התכוונתי להציע לך שום וודו ורופאי אליל.
לא דיברתי ממקום מתנשא.
הייתי בעצמי בסרט הרע הזה מעל 10 שנים!!!!!
באתי בטוב ובחרת לשפוך עלי דלי של רפש.
הצעתי לך שנדבר, הושטתי לך יד.
בחרת להגיב כך, בגסות.
מבינה שאת כועסת ומאחלת לך בהצלחה.

snoopy96

New member
מצטערת אבל אני כבר למודת נסיון

ולא לכל אחת שעברה את הסיוט הזה יש מספיק רגישות
תני לי לנחש בסוף זה הצליח ורצית לעודד אותי?
אני כבר לא שם, אין איך לעודד אותי, זה פשוט לא יקרה אצלי בגוף אף פעם
ואולי זה נשמע לך פסימי, אבל ככה זה אצלי ברגע הזה
נכוותי מספיק בכל כך הרבה אופנים
שאני לא יכולה לאפשר את זה לעצמי יותר
תודה בכל אופן

למעלה