כואב לי הלב

כואב לי הלב

מה עושים עם הדמעות?אם הכאבים?

הריון אחרי טיפולים..
הופסק כי העובר השתרש על הצלקת הניתוחית.וזה סכנת חיים.
ההריון והעובר המתוק שלי עם הדופק..קיבל זריקה ...בהרדמה מלאה בגלל המיקום והמורכבות של ההריון.

הלב שלי מנופץ..ככ חיכיתי..3 שנים..יש ילדים בבית. זה לא מנחם אותי..

הפלה שניה לא ברצף לבנתיים.וזה גם לא הפלה זה הפסקת הריון...

עשיתי אולטרסאונד..יש מעט שאריות של ההריון.אבל הרחם מלא בתוכן מלא!אין לי דימום בכלל.
מה זה אומר???יש דרך לרוקן תרחם מהר?

כואב לי הגב והבטן...
מה אני אמורה לעשות אם כל הכאב לב הזה?

אסור להכנס להריון עכשיו 3 חודשים זה אומר הפסקה מהטיפולי פוריות..

חיבוק גדול!!!

קודם כל רוצה להגיד שאני עצובה בשבילך כל כך.
ומה עושים עם הכאב והעצב... בוכים, מדברים,כותבים...כל דבר שמביא לך להקלה ופורקן.
עם הזמן הכאב דוהה וחוזרים לאט לאט לשגרה ,ומידי פעם בוכים או נשברים כי משהו מזכיר.את צריכה לזכור שלא הייתה לך ברירה וזה מה שקרה.
אני יודעת שכל אובדן קשה,סוחט ומכאיב כל כך.

לגבי הרחם ותכולתו זה רופא יכול לתת חוות דעת האם לחכות שזה יצא או גרידה ,בזה אין לי מה לענות.

תני לעצמך זמן ,אני אחרי הפלה שנייה ברצף ורק עכשיו אחרי חמישה שבועות מרגישה בסדר.
ואני יודעת שזה נראה לך נצח השלושה חודשים אבל זה יעבור ותתחזקי ותגיעי להריון הבא רגועה יותר שלמה יותר.
ובאמת תתנחמי בילדים שיש כבר זה זכות.

זה לא מקטין את הכאב אני יודעת יש לי גם,אבל לפחות יש מי שמזכיר לי למה שווה כל הגהינום הזה בדרך וכמה אושר וכוח הם נותנים לי.

חיבוק גדול

שירהד1

Member
מנהל
משתתפת בצערך על אובדני ההריון

אני לרגע מנסה להבין טוב יותר מה קרה ולעשות לעצמי קצת סדר בראש- באיזה שלב הופסק ההריון? כתבת שהעובר קיבל זריקה להפסקת הדופק, אבל עד כמה שאני יודעת, זריקה כזו נותנים בשלבים מתקדמים של ההריון (אחרי שבוע 22...). האם הגעת לשלב זה?
כתבת שיש מעט שאריות, אבל מצד שני- הרחם מלא בתוכן מלא. מצטערת, אבל לא הבנתי, ואודה לך אם תבהירי מה מצבך הפיזי.

כאבי בטן וגב- שוב- לא יודעת באיזה שלב של ההריון היית, ואיזו פרוצדורה רפואית עברת. לגבי כל כאב פיזי יוצא דופן- אנא התייעצי עם גורמים רפואיים.

לגבי כאבי הלב- הלב כואב מאוד מאוד, ובצדק. אובדן הריון הוא דבר מאוד עצוב וכואב. ולכן בוכים הרבה, וזה טבעי. ככה זה. אי אפשר להתנגד לבכי, וחייבים לעבור את השלבים הכואבים הללו של האבל.
ניתן להיעזר באשת מקצוע שמתמחה בנושא, באם מרגישים צורך ורצון. אני מאמינה גדולה מאוד בעיבוד נכון של האובדנים בעזרת אנשי מקצוע.

בני כמה הילדים שלך, והאם הם יודעים על מה שקרה?

קבלי חיבוקי נחמה וכוחות

שירה.

שירה דוד - מרפאה בעיסוק -
ריפוי בעיסוק והוראה מתקנת לילדים בעלי קשיים התפתחותיים ולקויות למידה.
מדריכה קלינית של מרפאות בעיסוק, מורות להוראה מתקנת וסטודנטיות.
מנהלת פורום אובדן הריון.
09-7749028

תודה על התמיכה ועונה לשאלותיך

שבוע 7 בספירה שלפי הוסת. שבוע 5 פלוס כמה ימים לפי הטיפולים.משום מה בבית החולים ספרו לפי וסת אחרונה.

קיבלתי זריקה בהרדמה מלאה בחדר ניתוח. בגלל המיקום של העובר והסכנה המתלווה אל הריון כזה שמוגדר כהריון מחוץ לרחם.
לגבי התוכן הרופא אמר יקח כמה שיקח.
הכאבים בגב ממש כואב לי קיבלתי אתמול לוריד משככי כאב וכדורים דרך הפה.אבל עכשיו כואב.
בחמישי צריכה להתייצב לבדיקה של הבטא לראות אם ירדה. בנתיים עלתה לכמעט 19 אלף.

רק הבכור יודע והוא ממש בכה..הוא כל הזמן בכה שהוא רוצה עוד אח ולמה לא אין.כשלכולם יש 5 6 אחים.הגדול בן 12 הקטן בן כמעט 7
אני דיתה ככה שגם עניין הנידה וחוסר החיבוק נכנס לתמונה ושובר אותי.

שירהד1

Member
מנהל
אוי, הבנתי

לגבי הבן הבכור שיודע על ההריון- הייתי ממליצה לומר לו שלפעמים קורים מצבים שלא מאפשרים לעובר להתפתח, וזה אכן מאוד עצוב, וגם את עצובה, ולכן את מבינה היטב מדוע הוא עצוב. לצד ההכלה של רגשותיו, ממליצה בחום להסיח את דעתו ולא לעשות מזה משהו טראומטי מדי עבורו. חשוב שהוא ושאר אחיו ימשיכו בשגרת יומם, ויהנו מהחופשה ומהקייטנות ומכל מה שהקיץ והחופש מאפשרים ומציעים.

לגבי הנידה וחוסר החיבוק בגלל הנידה- קשה לי מאוד מאוד מאוד עם הנושא הזה. אני מכבדת אורחות חיים של כל אדם, אבל לא לאפשר לבעל לחבק את אישתו במצב כזה- בחיי שבלתי נתפס בעיניי.

נסי לקבל חיבוקים מכל מי שכן אפשרי לקבל ממנו חיבוק, כולל חיבוקים וירטואליים ממני

שירה.

שירה דוד - מרפאה בעיסוק -
ריפוי בעיסוק והוראה מתקנת לילדים בעלי קשיים התפתחותיים ולקויות למידה.
מדריכה קלינית של מרפאות בעיסוק, מורות להוראה מתקנת וסטודנטיות.
מנהלת פורום אובדן הריון.
09-7749028

הסברתי לו

שדבר כזה קורה ובעה יהיה הריון תקין בעתיד שיסתיים בשמחה.
אבל עדין דואג..
&nbsp
לגבי הנידה..כמו שאת חושבת ככה גם אני חושבת..שונאת את זה שונאת תמקווה.אבל זה מה יש.

Nutti

New member

יכולה רק להגיד שלמיטב הבנתי אם מדובר במטוטריקסט לוקח לו הרבה זמן להשפיע. לא יודעת מה בדיוק קורה במקרה של הריון תוך רחמי אבל מניחה שבאיזשהו שלב אמור להתחיל דימום.

מה אומרים הרופאים?

Nutti

New member
מצטערת אם מבאסת

ראיתי בפורום אחר שלקח למישהי 3 חודשים עד שהבטא ירדה.

אני קיבלתי את הזריקה לפני 10 ימים והבטא עלתה,ירדה ואז עלתה שוב. כרגע אין שיפור.

חשבתי שמדובר בהריון תוך רחמי במקום לא מוצלח
עכשיו ראיתי שכתבת שזה חוץ רחמי. ברוך הבא למועדון

הבטא עלתה לי

והרופא אמר שזה יכול להיות תקין כי בעצם ההריון מפרק את עצמו..
מקווה שמחר היא תיהיה בירידה ב15 אחוז ..ממש לא בא לי לקבל זריקה... וחבל שאי אפשר לעשות גרידה.זה היה פותר תסיוט הזה.
אין לי כוח למעקבי בטא האלו. הלכו לי הורידים.
&nbsp
מה מצב הבטא שלך?

Nutti

New member
יכולה לעודד ולהתעודד

בבדיקה הראשונה אחרי הזריקה הבטא אכן עלתה. בבדיקה השניה ירדה.

אף אחד בבית החולים לא הסביר לי שום דבר והייתי בטוחה שאני אמורה להמשיך את המעקב בקופה.
ביצעתי בדיקה נוספת בקופה והייתה עליה בכמה מאות. התבאסתי בטירוף וישר התקשרתי לבית החולים.
הם צעקו עליי שהלכתי לקופה וביקשו להגיע לבדיקה נוספת אליהם. קיבלתי את התוצאה עכשיו ויש ירידה מאוד יפה.
מסתבר שיש הבדלים גדולים בין מעבדות שונות. היה הבדל של 900!

בקיצור נראה שהזריקה עובדת:) מאמינה שגם לך תהיה ירידה טובה תיכף.

כמה מעקב צריך???

מחר אני בבית החולים. היא עלתה מ14 אלף ל19 אלף...מקווה שהיא תרד..
העיקר הכאב החזק בגב פחת ואני מצליחה ללכת קצת

Nutti

New member
המעקב נמשך עד שהבטא לא יורדת לערך ממש נמוך

מנחשת שמתחת ל100.

הערכים אצלך מאוד גבוהים. הם לא מעדיפים לאשפז אותך?

רופא פרטי שהייתי אצלו הסביר שיש עליית ערך מיד לאחר הזריקה כי מטוטריקסט מפורר את השיליה וזה מה שמקפיץ את הבטא.

למעלה