תהיות חוץ רחמי

תהיות חוץ רחמי

תוהה... מקווה שאולי מישהי שעברה תוכל לענות..
אתייעץ בנושאים גם עם הרופא ביום שני.
טכנית ההריון עצמו לא נצפה בא"ס אבל בבדיקה עצמה כשלחץ על אזורים בבטן הייתה רגישות בצד שמאל. לכן החשד שההריון נמצא בחצוצרה השמאלית.
עכשיו...נניח שההריון ייספג מעצמו אפשר להסיק זאת רק עפ הבטא? או שצריך גם לבדוק בא"ס? איך אפשר לדעת שלא נשאר כלום בוודאות אם לא נצפה שום דבר מלכתחילה?
זה בוודאי יכול להפריע בניסיונות הבאים...
וגם במידה והבטא יורדת ומתאפסת האם יכולה לעלות שוב? או שזה מדד וודאי לסיום הסאגה? כמה זמן מהאיפוס צריך להמשיך ולבדוק בטא?
תוך כמה זמן אמורים לקבל מחזור מרגע איפוס הבטא?
מתי מפסיקים לדמם? האם הדימום מהווה אינדיקציה לקיומו של ההריון החוץ רחמי?

שירהד1

Member
מנהל
קראתי את כל השאלות,

אך לצערי אני לא יודעת לענות עליהן.
אם לא תקבלי תשובות מספקות מהרופא ביום שני, תכתבי לי, ואבקש ממישהי שהיתה פה הרבה זמן ועברה הריון חוץ רחמי להיכנס ולענות לך.

שירה דוד - מרפאה בעיסוק -
ריפוי בעיסוק והוראה מתקנת לילדים בעלי קשיים התפתחותיים ולקויות למידה.
מדריכה קלינית של מרפאות בעיסוק, מורות להוראה מתקנת וסטודנטיות.
מנהלת פורום אובדן הריון.
09-7749028

הריון חוץ רחמי הוא מצב מסכן חיים

הגוף לא ערוך לקלוט הריון בשום מקום פרט לרחם.
את אמורה להישאר במעקב רפואי צמוד במחלקת הנשים בבית החולים.
למיטב ידיעתי מוודאים את סוף ההריון על ידי מעקב אחרי הבטא.

אחותי עברה הריון כזה שלא נספג בעצמו ולא נספג גם אחרי המטטורקס ובסופו של דבר כרתו לה את החצוצרה. היום יש לה ילד בריא ומקסים בן למעלה משנתיים.
היא אגב קיבלה את הזריקה ואמרו לה להמתין 3 חודשים עד הנסיון הבא, אבל היא לא יכלה לחכות והרתה בחודש שאחרי.

אני מקווה שאת מצויה במעקב רפואי צמוד. אם יש לך כאבים / דימומים - לכי להיבדק. יום שני רחוק. חזרי לעדכן אותנו מה שלומך.
חיבוק גדול על דרך החתחתים שלך. כולי תקווה שהעתיד צופן בחובו דרכים נעימות יותר.

Nutti

New member
ממש לא מעקב רופאי צמוד

גם אני עם חוץ רחמי. אחרי זריקת המטוטריקסט הראשונה שוחררתי הביתה עם בטא 2000..
בינתיים 3 ימים אחרי הזריקה הטא עלתה ל2500 ולא מזיז להם. אומרים שזה קורה ולבדוק בעוד 3 ימים.

אני בבית. ללא שום השגחה.

מיאושת ולא יודעת כבר לאן לפנות.

כשאני הרגשתי שלא מתייחסים אלי הלכתי לרופא פרטי

הסיפור רפואי שלי שונה, הפלה ספונטנית בשבוע 14 שכמובן הריצה אותנו למיון באמצע הלילה. שם פחות או יותר רק בדקו שאני לא הולכת למות מאובדן דם במשך הלילה, כי לא אישפזו אותי ולא עשו לי גרידה. שיחררו אותי להמשך מעקב בקהילה, לרופא שלי מהקופה לא היה מושג מה לעשות איתי ורק פה בפורום ידעו סוף סוף להגיד לי שאין מצב שהפלה טיבעית בשבוע כ״כ מתקדם תהיה מלאה ושצריך מעקב צמוד.
הרגשתי חסרת אונים לחלוטין ואמא שלי תפסה פיקוד וקבעה תור לגינקולוג פרטי, הוא כבר אמר שיש שארית וחייבים לעשות היסטרוסקופיה . וזה היה הדבר הנכון לעשות.
אני לא חושבת שהוא היה כזה רופא יוצא דופן אבל התור הפרטי גרם לכך שמישהו סוף סוף לקח אחריות על המצב ועקב אחרי המקרה שלי. בזכות ההחזר על ייעוץ שקיבלתי מהקופה העלות של התור אצלו הייתה ממש מגוחכת.

Nutti

New member
הייתי אצל רופא פרטי אתמול

למען אמת בדקתי את האפשרות לקבל יעוץ פרטי כבר מלפני כמה ימים אבל משום מה באחד המרכזים שמציע שירותי מומחים פרטיים הרופא שאיתו המזכירה התייעצה סירב לקבל אותי
שלח אותי לסיים את הטיפול בבית החולים.

לא ויתרתי ופניתי למרכז אחר. הגענו לפרופסור כלשהו שאמור להבין בנושא הספציפי למרות היותו מומחה להפלות חוזרות. הוא אמנם תומך נלהב בטיפול השמרני אבל זה הרגיע לשמוע את דבריו בהתחשב בכך שהם לא מונעים על ידי אינטרסים של מערכת ציבורית (להוציא על החולה כמה שפחות).
הוא בדק אותי. ראה את ההריון בבירור. הציע לחכות.

חוזרת אליו לבדיקה בשבוע הבא ובינתיים מקווה לטוב.

צודקת לחלוטין - רק בפרטי סוף סוף מקבלים יחס.

עצוב.

שירהד1

Member
מנהל
תמשיכי לעדכן אותנו, ואגב-

מי זה הרופא שהיית אצלו?

מנהלת פורום אובדן הריון.
09-7749028

Nutti

New member
פרופסור כרפ

לפי מזכירתו בתחילת הדרך עסק הרבה בנושא הריון מחוץ לרחם.

Nutti

New member
זה בהשוואה לרופאים ציבוריים..

זה גם לא נושא שצריך תובנות מיוחדות לגביו. מניחה ששום רופא לא היה אומר לי - בואי ננתח אותך עכשיו.
קיבלתי הסברים ויש המשך למעקב.. מקווה שהוא באמת מבין.

בכללי קשה למצוא רופא מוערך על ידי כולם. תמיד מצאתי ביקורת שלילית על כל אחד.

למה הוא לא לטעמך? סתם מעניין.

טוב שאת מרגישה בידיים טובות

כמו שאמרתי, גם אצלי לא היה מצב מאד מסובך מבחינה רפואית, רק היה צריך רופא שיקח אחראיות. לרוב אני מאד מאד מרוצה מהמערכת הציבורית אבל כשמרגישים שנופלים בין הכיסאות, טוב שיש אפשרות לבחור רופא.

שירהד1

Member
מנהל
הביקורת שלי קשורה לענייני "מומחיותו" בנושא ההפלות החוזרות,

(שתכלס- בעיניי אין דבר כזה בכלל...) זה לא קשור לעניינים שבהם הוא מטפל בך.

מנהלת פורום אובדן הריון.
09-7749028

למעלה