גרידה וטיפולי פוריות

שושי291

New member
גרידה וטיפולי פוריות

הי בנות, היום בשבוע 8, העובר שלי הפסיק להתפתח והדופק שלו פסק. נקבעה לי גרידה ליום שני הקרוב בבוקר. מעולם לא עברתי הפלה, אז ממש לא מכירה את התהליך....מעבר לכאב ולצער שאני חווה, אני רוצה להמשיך הלאה מהר ככל האפשר. ההריון הזה, הוא הריון ivf. אני מאד רוצה לחזור כמה שיותר מהר, אחרי הגרידה, לטיפול חדש, על מנת להכנס שוב להריון. מה הפרוצדורה? כמה זמן נדרש להמתין מהגרידה עד שמתחילים בסבב של זריקות, הורמונים, שאיבה והחזרה? מה תקופת ההחלמה בכלל מגרידה? האם נדרשת מנוחה אחרי הגרידה ואם כן, כמה זמן? אשמח לשמוע מנסיונכן. תודה רבה, שושי.

kuka24

New member
החלמה מגרידה

קודם כל שולחת
סיטואציה לא נעימה בכלל. ההחלמה הפיזית שלי מהגרידה היתה יחסית מהירה יומיים שלושה יש קצת כאבים כמו כאבי מחזור וחולשה. קיבלתי המלצה ל5 ימי מנוחה. הדימום היה 4 ימים ומאז (היום שבוע וחצי אחרי) בעיקר דימום כהכתמות.
לגבי חזרה לניסיונות לא יודעת לענות לך.
מאחלת לך הצלחה בפעם הבאה והתאוששות מהירה

amuna100

New member
מצטערת לשמוע! לגבי ההחלמה מגרידה

לוקח למחזור להגיע בין 6-8 שבועות. לי לקח 5 בדיוק. בעיקרון אחרי גרידה כמעט ולא היו לי דימומים..
יש רופאים שבעיקרון ממליצים כשלושה חודשי מחזור עד להיריון הבא.. אבל לדעתי ברגע שהגוף קיבל מחזור הוא כבר מוכן להריון הבא..נראה לי שכדאי שתתייעצי עם הרופאים במקרה שלך בחזרה לIVF. מניחה בכל אופן שהם כבר יכווינו.
מאחלת שתעבור תקופה קלה עם מחשבות חיוביות ומחזקות להיריון הבא!

שירהד1

Member
מנהל
צר לי על אובדן ההריון

מסכימה עם מה שכתבו לך. לצערי, גם אני לא יודעת לענות לך על השאלות הרפואיות, אבל ממליצה בחום שתפני לרופא/ה הפוריות שלך ותשאלי מתי ניתן יהיה לחזור לטיפולים.

לגבי שאר השאלות- אחרי גרידה נדרשת מנוחה של יום-יומיים. אצלי זה היה יותר בכיוון של יום. יכולות להיות תופעות של עייפות, חולשה, בחילות וסחרחורת, שהן תוצר של ההרדמה המלאה. לי לא היו מעולם בחילות וסחרחורות, אבל כן הרגשתי עייפה וחלשה.
יכולה לומר לךם שאחרי יומיים כבר עשיתי ספונג'ה. תוך כדי בכי- אבל ספונג'ה:(

האם זה היה ההריון הראשון שלך, או שיש לך ילד/ים?

אם את רוצה לשמוע פרטים על ההליך הפיזי של הגרידה, את מוזמנת לשאול ואענה.

שירה.

שירה דוד - מרפאה בעיסוק -
ריפוי בעיסוק והוראה מתקנת לילדים בעלי קשיים התפתחותיים ולקויות למידה.
מדריכה קלינית של מרפאות בעיסוק, מורות להוראה מתקנת וסטודנטיות.
מנהלת פורום אובדן הריון.
09-7749028

שושי291

New member
הי שירה

תודה על המענה. לשאלתך, זה ההריון השלישי שלי, יש לי בבית שני ילדים מקסימים, גם הם מטיפולים. הגרידה שלי מחר בבוקר וזו הפעם הראשונה שאני נמצאת בהליך כזה ,למרות שאני מכירה היטב הרדמות ושאיבות וכאבים והתאוששות... אשמח לשמוע על התהליך וגם טיפים, אם יש לך, להתאוששות קלה, לחדר ניתוח.. תודה!!

שירהד1

Member
מנהל
שמחתי לקרוא על ילדייך:)

הם בוודאי מקור האור שלך בזמנים הקודרים של הטיפולים, ובטח עכשיו.

לגבי ההליך הפיזי- בשבוע הזה מדובר בהליך פשוט יחסית.
הגרידה מתבצעת בהרדמה מלאה, ולכן יש לבוא בצום מוחלט (בוודאי אמרו לך זאת).
יש מקומות שנותנים ציטוטק בפה כדי להרחיב מעט את צוואר הרחם, ויש מקומות שלא. שימי לב- יש לציטוטק תופעות לוואי מאוד לא נעימות, כמו צמרמורות, שלשולים וכן הלאה, וזה ממש ממש לא חובה בשבוע זה של ההריון.
יש מקומות ששמים למינריות לצורך הרחבת צוואר הרחם, שזה גם בכלל לא חובה בשלב כה מוקדם של ההריון. יש נשים שבכלל לא כואב להן ההחדרה של הלמינריות, ויש נשים שזה ממש סיוט עוברן (כמוני). בכל מקרה- תדעי שאין חובה בכלל בשלב זה של ההריון, וזכותך לחתום שאת לא מסכימה לקבלת ציטוטק ו/או למינריות.

כאמור, הפרוצדורה עצמה מתבצעת תחת הרדמה מלאה. שוקעים בשינה המבורכת, ולא מרגישים כלום. לא כואב בכלל.

כאשר מתעוררים, לפעמים מרגישים כאב של צריבה, כאב שאמור לעבור אחרי זמן ממש קצר (כרבע שעה), עקב משככי כאבים ששמים במקום לאחר הפרוצדורה.

נמצאים בהתאוששות כשעתיים, ולאחר שרואים שהכל בסדר, ושאכלת משהו קטן, שתית ונתת שתן- משחררים.

דימומים- כאשר מתעוררים בבית החולים מהגרידה, יש דימומים. הדימומים יכולים להיות במשך שבועיים מהגרידה, אבל לא אמורים להיות חזקים או מלווים בכאבים.

אנטיביוטיקה- תשאלי במקום עצמו. אני לא זוכרת על עצמי האם נתנו לי אנטיביוטיקה. ייתכן ששמו לי באינפוזיה...בכל מקרה- תבדקי זאת. יש מקומות שנותנים למספר ימים (משהו כמו 5 ימים).

עוד משהו חשוב- תוודעי שהגרידה מתבצעת תחת אולטרסאונד, ושהבודקים האם אכן הרחם ריק בתום הפרוצדורה. נשמע מאוד טריוויאלי, אבל אני לא סתם כותבת זאת:(

התאוששות ומנוחה- כתבתי לך בתשובתי הקודמת.

אנא עדכני אותנו כשתהיי אחרי.
תרגישי טוב!
שירה.

שירה דוד - מרפאה בעיסוק -
ריפוי בעיסוק והוראה מתקנת לילדים בעלי קשיים התפתחותיים ולקויות למידה.
מדריכה קלינית של מרפאות בעיסוק, מורות להוראה מתקנת וסטודנטיות.
מנהלת פורום אובדן הריון.
09-7749028

שושי291

New member
וואו תודה רבה לך

אני אשאל ואוודה את כל הדברים שרשמת. אעדכן כשאהיה אחרי זה..

זה תלוי ברופא, אבל עקרונית אפשר

מיד אחרי המחזור הראשון.
ממליצה להתאפק עוד חודש ולעשות קודם היסטרוסקופיה אבחנתית, לראות שאין שאריות.

למעלה