מתי חוסר האיזון ההורמונאלי הזה אמור לעבור?

מתי חוסר האיזון ההורמונאלי הזה אמור לעבור?

הבטיחו לי שהדיכאון שאחרי הגרידה עובר אחרי שאכנס להריון מחדש. לא עבד. אבל היו לי כמה שבועות טובים כשגיליתי שזו בת, כמו שתמיד חלמתי. ואני כבר בשבוע 23.
עכשיו יש לי סיבות טובות אובייקטיבית להיות עצובה-אמא שלי מאוד חולה ועוד. העניין הוא שהכול נראה לי כול כך שחור ואני בוכה כול הזמן.

אני חושבת שאני לא מאוזנת הורמונאלית. כול עצב מתעצם לטרגדיה נוראית ואני מרגישה לבד.
מתי אני אמורה לחזור לעצמי?
אני מפחדת שיהיה לי דיכאון אחרי לידה. אני גם מתכננת להניק, זה חשוב לי אבל אני מפחדת שההורמונים ימשיכו להשתולל...

שירהד1

Member
מנהל
יקירתי, מציעה לך לעבור לפורום

"הריון אחרי אובדן". שם יהיה ניתן לפתח דיון שקשור להריון שלך, שהינו אחרי אובדן, וקשה יותר מהריון "רגיל".

רוצה בכל זאת לכתוב לך פה כמה דברים:
1. מצטערת לשמוע על אימך החולה. התמודדות עם הורה חולה הינה קשה ביותר, ומצריכה כוחות נפשיים רבים.
2. הריון אחרי אובדן הריון הינו תמיד קשה יותר. יש יותר נטייה לחרדה ולדיכאון.
3. לא כתבת אם את מטופלת ובאיזה סוג טיפול. בכל אופן, ממליצה לך בחום על תהליך טיפולי עבור הנפש- הן בשיחות והן לשקול טיפול תרופתי.
אני הייתי מטופלת של פסיכיאטרית נשים מדהימה, ד"ר ורד בר. ממליצה עליה בחום. טיפול תרופתי נוגד חרדה ודיכאון הינו מותר בהריון, אך כמובן יש כל מיני סוגי תרופות, והכל צריך להיות תחת הנחייה ופיקוח של הפסיכיאר/ית.
4. כדאי לך לטפל בעצמך כבר ממחר, ולמצוא את הפתרונות ההולמים, כדי להגיע מוכנה ומתפקדת ללידה ולטיפול בתינוקת. כדאי ורצוי שהתינוקת תזכה באמא מאושרת ושמחה.
אני הייתי מטופלת תרופתית (בנוסף לשיחות) משבוע 19 (וחבל שלא הרבה לפני כן...) עד 3 חודשים אחרי הלידה.

בהצלחה רבה, ואשמח אם תכתבי את הדברים גם בפורום "הריון אחרי אובדן".

שירה.

שירה דוד - מרפאה בעיסוק -
ריפוי בעיסוק והוראה מתקנת לילדים בעלי קשיים התפתחותיים ולקויות למידה.
מדריכה קלינית של מרפאות בעיסוק, מורות להוראה מתקנת וסטודנטיות.
מנהלת פורום אובדן הריון.
09-7749028

למעלה