היינו אתמול בבדיקת דופק :(

1hadasa1

New member
היינו אתמול בבדיקת דופק :(

הי
אתמול היינו בבדיקת דופק.
הרופא התחיל ב"אני יכול להגיד לכם שאלה היו תאומים".
היו? למה היו?
היו, אחד הפסיק להתפתח די בהתחלה.
עצוב, אבל מנסים להתמקד באושר על העובר ששרד. מחפשים את הדופק של העובר השני.. מחפשים.. מחפשים.. שתיקה ארוכה. כל העולם מתהפך לנו בינתיים.
"מצטער, העובר השני גם לא שרד, הוא הפסיק להתפתח בשבוע שעבר, היית בשבוע 7".
קשת הרגשות שחוויתי למשמע מילים אלה היתה רחבה מאוד.
שברון לב עצום, בחילה, תסכול, כעס, עצב, האשמתי את עצמי- אולי עשיתי משהו לא בסדר? אולי אכלתי משהו לא טוב? אולי הרמתי משקל כבד מדי?
הרופא אמר שזה לא קשור למשהו שעשיתי ולפעמים דברים כאלה פשוט קורים. אבל זה לא מנחם, וזה לא מרגיע, וזה לא מסיר את החששות והרגשת האשמה.
ואז הוא מדבר איתי על גרידה/שאיבה. הוא רוצה לשלוח את ה..שאריות? לבדיקה פתולוגית, הוא חושד בשרירן.
אני אמורה לקבוע את הגרידה ליום א', והתסכול הוא רב. אני לא רוצה לעשות אותה, אני מרגישה שאני מגרשת אותם ממני.
אני רוצה שפתאום דברים ישתנו, פתאום יהיה דופק, פתאום שניהם יחזרו להתפתח והכל יהיה תקין.
אני אשמור עליהם מכל משמר. אני לא אשתה קפה בכלל, אני אקפיד על תזונה סופר מאוזנת, אני לא ארים כלום. כלום כלום כלום.
אני אחשוב רק מחשבות טובות ואעביר להם אנרגיות חיוביות לאורך כל ההריון.
אבל זה לא יקרה. נכשלתי בתפקידי ולא הצלחתי לשמור עליהם.
אני מצטערת.
המזל הוא שיש לי בבית מתוקון בן 2.7, איתו אני לא יכולה לשקוע במרה השחורה, איתו אני מחייכת ושמחה, אבל איך שהוא יצא הבוקר מהדלת (אחותי לקחה אותו ליום כיף) התחלתי להתייפח בבכי.
אוף.
זהו.
שלא נדע, ואני מאחלת לכל החברות בפורום הזה, לקבל בקרוב בשורות טובות ולחוות מעתה והלאה הריונות תקינים שיסתיימו במועד ובידיים מלאות.

שירהד1

Member
מנהל
משתתפת בצערך על אובדן ההריון

חייבת להתייחס קודם כל לאמירות המאוד קשות שכתבת פה על עצמך-
את לא מגרשת אותם ממך, ולא נכשלת בתפקידך, ולא לא הצלחת לשמור עליהם.
אולי אלו מחשבות טבעיות, אבל הן אינן נכונות, לא יעילות, לא מועילות, ועלולות להזיק לך מאוד.
הפלות בשליש הראשון מתרחשות, לצערנו הרב, לעיתים קרובות. לרוב, זה קשור לעוברים לא תקינים, או למשהו שהתרחש בצורה לא תקינה, ללא קשר לכלום. זה לא נמצא תחת שליטתנו, ולכן כל נושא שתיית קפה, הרמת משקולות כבדים או כל דבר אחר- לא משנה בכלל ולא משפיע.
גם שליחת אנרגיות טובות וחיוביות לא מועילה. אלו "החלטות" של הטבע, שלפעמים נותן לנו את המתנות הגדולות ביותר, ולעיתים מגלה כלפינו אכזריות שרירותית.

בכל מקרה, לפני גרידה, תמיד מסתכלים שוב באולטרסאונד. אל תצפי לנס במקרה הזה. ואני כותבת זאת בכל הצער שבעולם, כמי שחוותה 7 הפלות.

אני מציעה שקודם כל תעברי את הגרידה, ולאחר מכן תתפני לטפל בנפש הפצועה והכואבת. כחלק מתהליך עיבוד האבל, יהיה חשוב להיפטר מהמחשבות שקשורות לרגשות האשמה. ניתן גם להיעזר באשת מקצוע שמומחית בתחום.
את כמובן מוזמנת להישאר פה ולעדכן אותנו, ולהיעזר גם בנו.

חבקי חזק את בנך, היאחזי בקיים, וזה יסייע לך לעבור את התקופה הקשה הקרובה. חשוב שתנסי לא לבכות לידו, ושימשיך בשגרת יומו, כרגיל.

תעדכני אותנו.
שולחת חיבוקי נחמה וכוחות

שירה.

שירה דוד - מרפאה בעיסוק -
ריפוי בעיסוק והוראה מתקנת לילדים בעלי קשיים התפתחותיים ולקויות למידה.
מדריכה קלינית של מרפאות בעיסוק, מורות להוראה מתקנת וסטודנטיות.
מנהלת פורום אובדן הריון.
09-7749028

אמאלוסי

New member

אוי, יקירה, זה כל כך קשה... משתתפת בצערך....
אני מבטיחה לך שזה לא משהו שעשית/שתית/אכלת. באמת. שולחת לך חיבוק.
כולנו פה בשבילך בכל מה שתרצי להתיעץ/לשתף...

דניאל5000

New member
צר לי על האובדן

אבל אין לך מה להאשים את עצמך ... לא עשית כלום שאינו כשורה ... לצערנו נפלת בצד הלא נכון של הסטטיסטיקה! מאחלת לך שההליך יעבור מהר ובקלות , תתמקדי ביש- בילדך המתוק בבית ותשאבי ממנו כוחות :). מאחלת לך בריאות והתאוששות נפשית מהירה ושבעתיד הקרוב נשמע ממך בשורות טובות

משתתפת בצערך, הדסה

האבדן הכפול עצוב, קשה ומאכזב.
רוצה להדגיש באזניך, שלא עשית שום דבר לא בסדר (בהנחה שלא צמת שבוע תוך טיפוס על פסגות הרים ועישון נון-סטופ). בהריון תקין נשים שותות קפה, אפילו לוגמות מעט אלכוהול, מנגבות חומוס וטסות לחו"ל ועדין יולדות בבטחה. בהריון השני שלי הבכור היה פעוט ומובן שהרמתי אותו המון בסביבות גיל שנתיים. מניחה שגם את הרמת את הבן שלך (בן שנתיים ושבעה חודשים כדבריך) וזה סביר והגיוני.
כל כך מצטערת עבורך, ומאחלת לך שהתהליך יעבור בשלום ושברגע שתבחרי לנסות שוב -תזכי בהריון תקין שיסתיים בידיים מלאות.

1hadasa1

New member
אתן מקסימות כולכן.. תודה רבה

לקח לי קצת זמן לעכל את הדברים, שלשום עברתי את הגרידה והייתי די מנותקת מהעולם ומדוכאת.
היום חזרתי לעבודה, מקווה שזה יחזיר לי גם את השגרה וירענן קצת את כל הדכאון הזה.
המילים שלכן מאוד מנחמות ומעלות חיוך, תודה!

שירהד1

Member
מנהל
טוב שאת אחרי,

אכן לוקח לפעמים זמן לעכל את הדברים...
טוב שחזרת לעבודה ולשגרת יומך.
שמרי על עצמך- גם בהיבט הפיזי וגם הנפשי.

אנחנו פה לכל דבר ועניין, לחזק ולחבק ולעזור לך בתקופה הקרובה.
שירה.

שירה דוד - מרפאה בעיסוק -
ריפוי בעיסוק והוראה מתקנת לילדים בעלי קשיים התפתחותיים ולקויות למידה.
מדריכה קלינית של מרפאות בעיסוק, מורות להוראה מתקנת וסטודנטיות.
מנהלת פורום אובדן הריון.
09-7749028

למעלה