סיכום ביניים- חווית הציטוטק הלא נוראית שלי

סיכום ביניים- חווית הציטוטק הלא נוראית שלי

היי לכולן,
אני עברתי 2 סבבים של ציטוטק בשבוע שעבר- בשבוע 8+6 לאחר שנמצא שק הריון ריק שמתאים בגודלו לשבוע 7.
מאחר שקראתי על הרבה חוויות לא טובות בעקבות הציטוטק- חשוב לי לרשום על החוויה שלי שסה"כ היתה בסדר גמור (מלבד מקרה אחד היום, אספר על כך בהמשך).

לאחר הסבב הראשון (2 ציטוטק דרך הפה) שק ההריון יצא (אחרי שאושפזתי במאיר 7 שעות ולא החל דימום בזמן הזה, ברגע ששוחררנו מהבית חולים בעודנו הולכים לכיוון חניון הרגשתי שזה יצא...מרפי...
). באותו יום דימום כמו במחזור + כמה קרישי דם.. לא מעבר לזה.
מבחינת כאבים- היו לי באותו יום כאבים מעט חזקים יותר מכאבי מחזור, אבל לא משהו שאופטלגין לא עזר נגדם. למחרת הדימום נחלש משמעותית.

בביקורת אחרי יומיים בתל השומר (החלטתי לעבור לבי"ח אחר כי במאיר מבצעים ביקורת רק פעמיים בשבוע- בשני וחמישי ולא רציתי לחכות הרבה זמן) הרירית נותרה עבה ולכן הוחלט על מתן ציטוטק בשנית (4 כדורים וגינלית). באותו יום שוב היו כאבים כמו במחזור- יחסית נסבלים, ודימום כמו ביום מחזור רגיל.
למחרת, הדימום נמשך ולא בכמויות.
יומיים לאחר מכן- נותרתי רק עם מעט כאבי בטן, בלי דימום כמעט בכלל.

היום, שבוע אחרי המנה השנייה של הציטוטק, הגעתי לביקורת בתל השומר. בבדיקה נמצא שהרירית ירדה מ-20 מ"מ, כפי שהיתה לפני שבוע, לעובי של 5.2 מ"מ- מה שנחשב לתקין בשלב הזה.
כרגע אמורה לחכות למחזור ולהגיע לביקורת אחרונה לוודא שאכן אין שאריות, כך שכלום עדיין לא סגור, אבל מקווה לטוב!

החוויה הלא נעימה שהיתה לי בכל התהליך היתה דווקא היום בביקורת במיון נשים בתל השומר.
ביצעתי בדיקת אולטרסאונד ולאחר מכן חיכיתי במשך שעה לפיענוח התוצאות ולפגישה עם הרופאה.
כשהגיע תורי, הרופאה קראה לי להיכנס ולא קיבלה אותי בחדר רופא, אלא באמצע המסדרון של המחלקה.
הכנתי מראש מס' שאלות רפואיות, ושאלתי אם זה בסדר לשאול אותן, אבל קשה לי להסביר כמה זה מביך לשאול שאלות אישיות באמצע המסדרון בלי פרטיות ובחוסר נוחות.

יצאתי מהשיחה בסערת רגשות מאוד גדולה. לא מספיק שהתהליך קשה גם ככה, ושמסביבי רוב הנשים במיון הן בהריון מתקדם ולפני לידה, אלא שאני צריכה להרגיש לא נעים בסיטואציה שקשה לי ולנהל שיחה אישית באמצע המסדרון. זו היתה תחושה מאוד לא נעימה. הרגשתי מושפלת והצטערתי שלא אמרתי על כך לרופאה מייד ושלא דרשתי לשבת מולה רגע בפרטיות לסיכום הביקורת.

חשוב לציין שבביקור הקודם במיון נשים בתל השומר יצאתי בהרגשה אחרת לחלוטין, הרופא היה קשוב ונעים, הבדיקה היתה מאוד יסודית ויצאתי בתחושה שמכבדים את המצב הרגיש שבו אני נמצאת ושקיבלתי יחס מאוד יפה.

אני משתפת אתכן כדי למנוע מצבים עתידיים כאלו עבור נשים אחרות בסיטואציה רגישה שכזו. תעמדו על שלכן ואם אתן מרגישות שמשהו לא בסדר, תגידו ואל תשמרו בבטן ותדרשו יחס מכבד וראוי.

שמחה לקרוא על נשים שעברו בקלות את הציטוטק

ראשית משתתפתת בצערך ומאחלת לך שהמשך דרכך תהיה ללא מהמורות.
ציטוטק בקלות זה לא מובן מאליו, אני סבלתי מאוד (הרבה הרבה יותר מהלידות שלי). מסתבר שהתרופה פועלת באופן שונה על נשים שונות, כך שיש תקוה למי שחוששת מהגלולות...
מה שעברת במיון נשים בתל השומר הוא מתחת לכל ביקורת, ופשוט מעורר בי רצון לחבק אותך. אולי בעוד תקופה, כשהנפש תשתקם מעט, תוכלי לכתוב לבית החולים, לטובת נשים אחרות אבל בעיקר לטובת הנפש שלך.

כבר אתמול כתבתי לפניות הציבור

הגעתי הביתה ולא יכולתי להחזיק בבטן והאמת שהצטערתי שלא עמדתי על שלי בזמן שזה קרה. אז ניסחתי מכתב יפה ושלחתי לתלונות הציבור של תל השומר.
מקווה שזה אכן יתרום לנשים אחרות בסיטואציה שכזו.
&nbsp
תודה רבה!

כל הכבוד לך, את נהדרת !

לגבי זמן האמת - בסיטואציות בעייתיות כגון זו אנחנו המומים מכדי להגיב בזמן אמת. כל הכבוד לך שעיכלת והגבת כל כך מהר.

Halfwaythere

New member
מאוד מזדהה עם מה שכתבת כבשה.

גם אצלי חווית הציטוטק אם אפשר לקרוא לה ככה היתה קשה,עם איבוד דם רבהתעלפויות ואשפוז, שאריות כדורים והיסטרוסקופיה לבסוף. היתה הרבה יותר קשה משתי הלידות והפלה הטבעית שעברתי ובמחשבה לאחור אני חושבת שהיה כל כך קשה כי לא הייתי מוכנה לזה שזה מה שהכדורים האלה יכולים לעשות. לכן חשוב לי שמי שבוחרת הציטוטק תדע שזה יכול לקרות, שלא תהיה לבד, שתלך לבית חולים בהקדם אם הדימום חזק מאוד בתקווה שיעבור קל ככל האפשר. ואם אפשר, שאף אחת לא תצטרך את זה ממילא

מאחלת לך שהחוויה הבאה - אם תרצי שתהיה - תהיה חיובית

מוסיפה, שחוויות הציטוטק (הטראומטיות עד מאוד) שבשו לחלוטין את קנה המידה שלי, כך שבלידה האחרונה יצאתי לדרך מאוחר מדי...

תודה על העדכון

חשבתי עלייך אתמול וכל כך קיוויתי שהציטוטק עבד.

מדי פעם עולים בפורום דיונים על חוסר רגישות מצד הצוות הרפואי. מסכימה עם מי שכתבו לך שבאמת קשה להגיב ולהעקש בזמן אמת, ומעריכה מאוד את הנחישות שלך להעביר את הדברים לבירור מהיר בבית החולים.
תודה על התזכורת שעלינו לעמוד על כך שנקבל יחס הולם.

מאחלת לך שהביקורת הבאה תהיה תקינה ושההריון הבא יגיע במהרה ויסתיים במועד ועם ידיים מלאות.

שירהד1

Member
מנהל
תודה על השיתוף

מצטרפת לכל מה שהבנות הנהדרות כתבו פה.
מאחלת לך הריון תקין ובריא בקרוב, שיסתיים בידיים מלאות.

שירה דוד - מרפאה בעיסוק -
ריפוי בעיסוק והוראה מתקנת לילדים בעלי קשיים התפתחותיים ולקויות למידה.
מדריכה קלינית של מרפאות בעיסוק, מורות להוראה מתקנת וסטודנטיות.
מנהלת פורום אובדן הריון.
09-7749028

אמאלוסי

New member

שמחה שהפלה מאחוריך. שיחה במסדרון - זה כל כך מזעזע. על מה חשבה רופאה ?!
את ממש חייבת להתלונן במחלקה.

למעלה