שבוע 8 ללא דופק. במאיר זה כדורים או גרידה בסוף החודש

קרפי8

New member
שבוע 8 ללא דופק. במאיר זה כדורים או גרידה בסוף החודש

בלניאדו אמרו לי שאני יכולה להגיע מחר בבוקר בצום אבל אני ממש לא מרגישה בנוח עם הבית חולים הזה.
לא יודעת מה לעשות....
מניסיונכן אם אני רוצה לגמור עם זה מהר בפרטי כן יעשו לי באותו היום? ואם כן יש לכן המלצות?
יש לי רק קצת דימום ומעט התכווציות
אני ממש מפחדת שאלך לשרותים ויהיה דימום כבד וראה משהו ממש לא נעים
אני ממש מפחדת מזה.
באמת שהתמודדתי עם הבשורה בגבורה כי הייתה הרגשה כל הזמן שההריון לא תקין (גם היו המון נורות אדומות)
אבל הכי קשה לי שאי אפשר לסיים את זה היום

משתתפת בצערך, קרפי8

אין לי עצות או תובנות לגבי הגרידה (עברתי שתי הפלות בציטוטק, ועבורי הן היו קשות מאוד בהיבט הפיזי - יותר מהלידות התקינות שלי).
רציתי רק לחזק אותך ולכתוב לך, שמותר לך גם לר להתמודד עם הבשורה בגבורה, או להתמודד עם העצב אם יגיע.

הבהרה לגבי הציטוטק

בשתי הפעמים שעברתי הפלה בציטוטק (מדובר בסיום של שני הריונות שונים) הצירים היו קשים עבורי, יותר מאשר בשתיים משלוש הלידות שעברתי. בכל זאת חשוב לי להבהיר שהציטוטק כן עבד במקרה שלי. כאב, אבל עבד.

אמאלוסי

New member
גרידה

הי ! ממש מצטערת בשבילך.
אני אישית כן בעד לחכות קצת שיפול לבד (מנסיון של שתי גרידות שבהן רציתי לגמור הכי מהר לבין פעם שקבעתי לתאריך מאוחר יותר בציבורי ובינתיים רב נפל לבד). במיוחד שיש לך קצת דימון והתכווצויות.
אבל אם את ממש רוצה לסיים את זה בגרידה צ'יק צ'ק, אז יש את אופציה של ציבורי ופרטי.
בפרטי קשה להבטיח שיהיה באותו יום. כי רופא צריך לתפוס חדר .
אני עשיתי פעמיים אצל דר' אריה גינגולד והוא ממש השתדל לקבוע לי מהר. אחד הפעמים אפילו בא לפני ראש השנה.
ד"ר גינגולד אריה - הוד השרון (מרפאה עצמאית)
כתובת: הבנים 14, הוד השרון
טלפון: 09-7424918 ,052-3516200
אם את רוצה, אפשר אפילו עכשיו לשלוח SMS עכשיו והוא יחזור אליך.
לגבי ציבורי - בעיני זאת בעיה כי את לא יודעת מי יעשה את הפעולה וזה קצת הימור. הבעיה לא מומחים/סטאזרים, כי יכול להיות רופא ותיק לא משהו ודווקא סטאזר טוב, אלא חוסר ידיעה מי יעשה את הפעולה...
מאחלת לך לסיים הכי מהר שאפשר ובשורות טובות בעתיד.

אני חושבת שכדאי לתת הזדמנות לכדורים

עברתי הפלה עם ציטוטק בשבוע תשע אחרי שהיה דופק ונדם. גם אצלי ההריון לא נראה תקין מההתחלה וכבר התחילו דימומים אבל לא התפתחה הפלה. יש לי הרגשה שנשים שמספרות כאן שכבר יש להן דימום - הגוף שלהן מגיב טוב יותר לציטוטק. אולי כי התהליך כבר התניע וצריך רק לתת לו דחיפה.
הכדורים גרמו להתכווצויות שהצריכו משכחי כאבים רק ביום הראשון. מה שראיתי בשרותים נראה רק כמו מחזור כבד, שום דבר דרמתי כי באמת מדובר בשלב מאד מוקדם בו העובר בגודל סנטימטר בקושי. בעצם עיקר מה שיוצא זאת רירית הרחם שמתקלפת - כמו במחזור. אחרי שלושה ימים הייתה לי ביקורת והרחם היה ריק כך שהכל הסתיים מאד מהר.

Halfwaythere

New member
מצטערת שאת עוברת את זה.

ואמנם לא עברתי גרידה, אבל ציטוטק והפלה טבעית כן. ציטוטק יעיל רק ב60 או 70 אחוז ובשאר יש צורך בהיסטרוסקופיה או גרידה. אצלי בשני המקרים ההפלה נמשכה חודשים, והיתה כרוכה בסבל נפשי ופיזי רב. לכן עבורי בדיעבד, אם זה לחכות שבוע וקצת, או ללכת לפרטי, שתי האופציות היו קצרות יותר וכרוכות בפחות סבל.

קרפי8

New member
תודה על לכן על העזרה והתמיכה. מכירות דר גידי פייט מראשון?

אני עושה את הגרידה מחר בראשון (אני גם מטופלת פוריות שם ב ivf )
את הגרידה יעשה דר גידי פייט. מכירות?

אמאלוסי

New member
..

אני לא מכירה.
תוודאי שיש לך מכתב עם סוג דם ושתקבלי מרשם לאנטיביוטיקה.
מאחלת לך שיעבור בקלות !

nightlee

New member
אני מכירה את גידי פייט

עשיתי אצלו גרידה (מספר 2) והוא היה ממש נחמד וטוב. עשיתי גם באסותא בראשלצ. את יכולה להיות רגועה שאת בידיים טובות... בהצלחה!

nightlee

New member
עצה שלי...

אני משתתפת בצערך ומאוד מבינה לליבך :(
אני עברתי 2 הפלות ששתיהן הסתיימו בגרידה. בראשונה בחרתי ללכת על ציטוטק אבל זה לא עזר, לא שמעתי על מקרים רבים שבהם זה עוזר אבל מצד שני הרופאים אומרים שיש סיכויי הצלחה של 75%. אם את ממש חרדה מגרידה, תנסי.
בגלל שלא עזר אצלי אז הלכתי ישר לגרידה בפעם השניה, לצערי. גרידה זה אמנם מלחיץ כי זה ניתוח בהרדמה מלאה, אבל הפרוצדורה יחסית פשוטה וקצרה וגם ההחלמה לא קשה, אם זה מעודד אותך.
אני ממליצה על אסותא (בראשל"צ בדר"כ יש תורים זמינים), הם היו ממש סבבה, זה פרטי שמסובסד על ידי קופות חולים (אני במכבי ספציפית). גם אני לא סמכתי על לניאדו, אל תלכי לאן שאת לא מרגישה שנכון לך.
תהיי חזקה ושהכל יעבור מהר ובקלות

שירהד1

Member
מנהל
משתתפת בצערך על אובדן ההריון

הבנות היקרות פה ענו לך ונתנו לך הרבה אינפורמציה. הבנתי ממה שכתבת, שאת עוברת את הגרידה מחר (בעצם- היום....).
מאחלת לך שההליך יעבור בקלות בהיבט הפיזי, ושתוכלי אחר כך להתפנות ולטפל בנפש.

אנא עדכני במצבך.

שירה.

שירה דוד - מרפאה בעיסוק -
ריפוי בעיסוק והוראה מתקנת לילדים בעלי קשיים התפתחותיים ולקויות למידה.
מדריכה קלינית של מרפאות בעיסוק, מורות להוראה מתקנת וסטודנטיות.
מנהלת פורום אובדן הריון.
09-7749028

קרפי8

New member
אחרי ואני בסדר.הגעתי אליכן מפורום פוריות אז אני מחושלת

תודה על ההתעניינות

עשיתי את הגרידה אתמול בראשון. בשעה 12 כבר הייתי בבית,עבר ממש חלק ולמהר.
הצוות המרדים והרופא כולם היו מקסימים.
היום כבר אין לי כאבים וגם לא דימומים (חשבתי שיהיה דימום של כמה ימים לפחות אבל אין כלום.מקווה שזה סימן שניקו טוב טוב את הרחם מהכל)
בטיפולים עברתי כבר הרבה וגרדיה הייתה קלה לי יותר מדברים אחרים שעברתי במסגרת הטיפולים, גם מבחינה פיזית וגם נפשית (כל התהליך של חדר ניתוח והרדמה היה לי מוכר. הייתה לי שאיבת ביציות שהייתה יותר קשה פיזית ונפשית ומהגרידה הזו)
בכל זאת מקווה שלא אעבור את זה שוב... למרות שיש סיכוי בגלל בעיית הזרע של בעלי.
&nbsp

בייבי500

New member
היי קרפי

קודם כל אני ממש שמחה לשמוע שעבר בסדר ואת מרגישה טוב..
ראיתי שרשמת (מקווה שלא) שיש סיכוי להפלה חוזרת בגלל בעית זרע..
גם אני בטיפולים לילד ראשון וחוויתי הריון כימי ומיד אחריו שוב נקלטתי
ועכשיו שבוע 7 בלי דופק וגם אני הולכת לצערי לגרידה ..
אצלינו יש גם בעיה עם הזרע.. איך זה משפיע ? אשמח לכל פיסת מידע
כי באמת שאין לי מושג מה לחשוב ואיך להמשיך הלאה אחרי ההפלה הזו..

קרפי8

New member
זרע עם בעיית מורפוליגה והפלות

היי יקירתי
קודם כל ראיתי שרשמת שהגרידה שלך בעוד שבוע וחצי. באסותא ראשון עושים גרידות כל יום שני ורביעי אז אולי כדאי לבדוק אם את יכולה לעשות שם מחר.החוויה (אם אפשר לקרוא לזה חוויה...) שלי משם הייתה מאוד חיובית גם מבחינה מקצועית וגם מבחינת היחס והאנושיות.
&nbsp
לגבי הזרע
בעלי אזוספרמי אז אין זרע בכלל בבדיקה במעבדה רגילה.
הבן הראשון שלנו הוא אחרי ניתוח טסה הראשון. בניתוח טסה שני לא מצאו זרע.
כרגע מוצאים זרע רק במיון בmfc (שיטת ברטוב)
לפי ברטוב זרע שיש בו בעיית מורפולוגיה (פגמים במבנה תא ראש הזרע)
גורם לסיכוי גדול להפלה בטרימסטר הראשון.
אצלנו מצליחים למצוא בכל פעם 30 תאי זרע ומתוכם ממיינים את אלו שהם בעלי מורפולגיה הטובה ביותר. אבל לצערי במקרה הטוב מצליחים למצוא אצלנו תא אחד בדרגה 1 (שזו הדרגה הגבוהה שאומרת שמבנה התא תקין)
וכל השאר בדרגה 3-4 (אלו זרעים עם מבנה פגום ומצליחים ליצור עוברים שאפילו משתרשים אבל לא מתפתחים אחרי שבוע 12.כניראה שהביצית מצליחה לפצות בהתחלה על הפגמים בזרע אבל לא מעבר לשבוע 12)
מצד שני אני מכירה מרחבי הפרדס של תפוז מקרה של תאומים שנולדו מזרעים עם דירוג של 3-4 בmfc.
&nbsp
&nbsp

בייבי500

New member
אצלינו זה בעיה מושלבת

ריכוז נמוך ומורפולגיה לא תקינה 1% 2% (תוצאות של 2 בדיקות)
אצלינו מצליחים למצוא זרע אבל אף פעם לא ביררתי מה היתה הדרגה של המורפולגיה. זה אכן שווה בדיקה!
אני כמעט בטוחה שהכישלונות נובעות מהבעיה שציינת..
ז"א שעם לא יצליחו למצוא אצלינו תאי זרע בדרגה 1 יש סיכוי שההפלות ימשיכו והסיכוי ללידת חי פשוט תלך ותפחת..אני מתוסכלת נפשית אופפ!!
האם ממליצה לסבב הבא לעבור מיון אצל ברטוב?

לגבי הגרידה באסותא אני עכשיו יברר ממש לא באלי לחכות שבוע וחצי..

תודה ענקית על כל המידע את ממש עוזרת לי

קרפי8

New member
מורפולוגיה של 1-2% זה לא אפס

1-2% אחוז אומר שיש זרע תקין!
יש כאלו עם מורפולגיה 0% ואז באמת אפשר למצוא רק במיון זרע תקין.
אני חושבת שהדירוג שציינתי ניתן רק אחרי מיון (ברטוב או mfc) ולא ניראה לי שעושים אותו במעבדות רגילות.
את בשלב של הזרעות או ivf?
אם את כבר בivf אז כן אני חושבת שכדאי מאוד לעשות מיון בברטוב או בmfc.
&nbsp
מקווה שתצליחי לקבוע מחר גרחדה בראשון.
לגבי הגרידה עצמה - התהליך באמת קצר ולא נורא.
&nbsp

בייבי500

New member
שלב ivf

הסבב הבא שלי יהיה עם מיון של ברטוב.
התקשרתי עכשיו לאסותא קבעתי תור לשני הקרוב!!
והרופא המבצע הוא גידי פייט נראלי שציינת שהוא היה גם אצלך?
איך הוא?

קרפי8

New member
שמחה לשמוע שהצלחת להקדים.כן גם הרופא שלי היה דר גידי פייט

הוא היה מקסים.מאוד נחמד סבלני ורגיש.
גם המרדים היה מדהים והצוות בכלל היה ממש נחמד.

קרפי, שמחה שזה מאחורייך!!

מקווה שהתהליך עבר בשלום ושתוכלי להמשיך בטיפולים בהקדם.
&nbsp
אנחנו גם עם מורפולוגיה נמוכה (1). אני לא יודעת אם ההפלה היתה קשורה לזה או לא.. ומניחה שגם לעולם לא אדע..
&nbsp

למעלה