דימום חודש לאחר ציטוטק

דימום חודש לאחר ציטוטק

שלום לכן, קוראת פה כבר שנים. מבליחה בהודעה פעם שניה לדעתי.

לפני חודש קיבלתי ציטוטק בשבוע 7. כצפוי בימים הראשונים היה דימום מסיבי ולאט לאט הוא נחלש. כמעט ונעלם ואז שוב כאבי מחזור יום לפני הביקורת (שבועיים מהנטילה) יום של דימום מסיבי ומאז (הרחם נקי, רירית 14 מ"מ) המשך של דימום קל מאוד אבל קיים.

כמה זמן הסיוט הזה אמור להימשך

אני מרגישה שאני עדיין על רכבת הרים הורמונלית (בן הזוג סופג לא מעט)

ובלי קשר, אם כבר כתבתי, חשוב לי לציין שאתן קבוצת נשים מדהימה, חזקה ומחזקת. תודה על היותכן

צר לי שאת חוזרת אלינו

לו אני במקומך, זה מה שאני הייתי עושה:
בדיקת דם: בטא, אסטרוגן, פרוגסטרון וגם LH. הבדיקה אמורה לסייע לרופא נשים להבין באיזה שלב של המחזור את נמצאת.
היסטרוסקופיה אבחנתית: לא עברתי בעצמי, אבל נראה לי שכדאי להבין שאכן אין שאריות כלשהן.

מוודאת איתך שמאז ההפלה ועד כה מנעתם הריון נוסף. אם לא מנעתם, ייתכן והדימום קשור להריון חדש, ואז כדאי לחזור על הבטא בעוד כשבועיים.
התייעצת עם רופא בנושא?

התנזרות היא סוג של מניעה...

לא הגעתי חזרה לשלב של אינטימיות. עוד לא יכולה.
&nbsp
לפני שבועיים התייעצתי עם רופא. הוא אמר שהחזרה של הדימום אחרי שכמעט פסק יכול להיות מחזור. ביקש לחזור לביקורת רק אם יש דימום חריג או חום/כאבים. נראה לי שבכל מקרה אלך להיבדק השבוע.

לגמרי סוג של מניעה. ואני לגמרי מבינה את חוסר היכולת לחזור לאינטימיות.
אני הייתי מנסה להשיג בדיקות דם דרך רופא המשפחה, כדי להגיע לרופא הנשים עם מידע על רמת ההורמונים.
אנא עדכני אותנו אחרי הבדיקה אצל הרופא.

אז נבדקתי אתמול, יש שאריות

2 ס"מ עם זרימות ולכן הדימום ממשיך. עוד יש סיכוי קלוש שיצאו לבד אז התבקשתי להיבדק שוב עוד שבועיים ואם זה לא יצא אז היסטרוסקופיה

בכלל תכננתי להיבדק בהמשך השבוע אבל אתמול היה לי פתאום כאב חד ומשתק בצד בתוך האגן. ישר חשבתי שזה קשור וטסתי למוקד נשים. ציסטה שהתפוצצה בשחלה. רשמית אני נאחס

&nbsp
&nbsp
ושוב תודה על כל התמיכה. אתן מדהימות.

אוף אוף אוף

ובכל זאת טוב שנבדקת ושהמצב יותר ברור עכשיו.
לדעתי (לא רופאה ולא מתיימרת לדעת סטטיסטיקה בנושא), הסיכוי ששארית עם זרימה תצא מעצמה הוא קטן. זה אומר שיש כלי דם שמחברים אותה לדופן הרחם, וממשיכים להזרים דם אליה, וממנה אל חלל הרחם.
אם את בכל זאת זורמת עם המתנה של שבועיים, ממליצה להתייעץ לגבי מתן אנטיביוטיקה כדי למנוע זיהום ברחם. אמנם הדימום מתנקז, אבל לכי תדעי מאיפה יבוא הנאחס הבא

כמו כן כדאי אולי לבדוק רמות המוגלובין וברזל, לוודא שאת לא מתקרבת לאנמיה.

שירהד1

Member
מנהל
צר לי על אובדן ההריון

הסיוט הזה יכול להימשך בין שבוע-שבועיים ולהגיע גם לחודשיים-שלושה...אצלי היו דימומים שונים ומשונים, מסוגים שונים במשך למעלה מחודשיים, ולמעשה רק אחרי שלושה חודשים- שזה היה אחרי שקיבלתי מחזור- הרחם היה נקי לחלוטין.
בערך פעם בשבוע הייתי בביקורת...באסה שנמשכת ונמשכת ונמשכת, וכל פעם קיבלתי דיווחים על עוד שאריות, ועוד עניינים....אוף!

ההמלצה שלי אלייך היא להתייעץ עם הרופא/ה, ולבוא שוב לביקורת, בהתאם למה שהוא ממליץ, ולהמשיך ולעקוב באולטרסאונד, בתקווה שזה ייגמר כמה שיותר מהר.

סליחה על השאלה, אבל לא יכולתי להתעלם מזה שכתבת שאת קוראת פה כבר שנים. רוצה לספר לנו מה הרקע שלך? יש ילדים? כמה הריונות עברת? מה היו נסיבות אובדן/י ההריון?
שתפי במידה ואת מעוניינת, כמובן. לא חובה.

אגב, משהו חשוב- כתבת שאת עדיין על רכבת הרים הורמונאלית, ובן הזוג סופג לא מעט. אז נכון- ההורמונים הם חלק מהעניין, אבל רק חלק. אי אפשר לייחס מצב נפשי כזה או אחר אך ורק להם, אלא צריך להתייחס להשפעה של אובדן ההריון עצמו- על הנפש ועל הזוגיות. נקודה למחשבה.

שירה דוד - מרפאה בעיסוק -
ריפוי בעיסוק והוראה מתקנת לילדים בעלי קשיים התפתחותיים ולקויות למידה.
מדריכה קלינית של מרפאות בעיסוק, מורות להוראה מתקנת וסטודנטיות.
מנהלת פורום אובדן הריון.
09-7749028

זה הניק המשני שלי

אני די מוכרת ברחבי תפוז כולל קישור לאדם האמיתי שאני מחוצה לו ולכן מעדיפהנ להשתמש בו.
קוראת שנים מתוך זיקה לתחום ההריון והלידה ובאופן טבעי גם לצד הפחות "זוהר" שלו. 3 ילדים, 4 הריונות.
בעבר הייתי בהריון עם המון קשיים וסיכון, כמה פעמים שדובר על סיומו מסיבות שונות ובדרכים שונות, הייתי לפני תחילת תהליך להפסקתו ובסוף החלטנו עם הרופאה לתת עוד כמה ימים צ'אנס וכאן מצאתי הרבה מידע ותמיכה (ע"י קריאה בעיקר). הצ'אנס ההוא כבר כמעט בת שנתיים.
&nbsp
כשאני נתקלת במישהי לקראת או לאחר אובדן אני שולחת מסר או מניחה פתק עם המשפט: גוגל - אובדן הריון תמיכה תפוז. זה המקום. גם האנונימיות, גם המידע ובעיקר התמיכה הכה-לא-מובנת-מאליה שנשים מקבלות כשהן מגיעות לפה. הפורום הזה קדוש מבחינתי. ממש.

שירהד1

Member
מנהל
ואו! שמחתי לקרוא לגבי הצ'אנס בת השנתיים:),

ריגשת מאוד בשני המשפטים האחרונים.
וגם עבורי הפורום הזה היה ונשאר קדוש.

שירה.

שירה דוד - מרפאה בעיסוק -
ריפוי בעיסוק והוראה מתקנת לילדים בעלי קשיים התפתחותיים ולקויות למידה.
מדריכה קלינית של מרפאות בעיסוק, מורות להוראה מתקנת וסטודנטיות.
מנהלת פורום אובדן הריון.
09-774902

למעלה