אולטראסאונד לאחר גרידה

iritz9

New member
אולטראסאונד לאחר גרידה

לפני שבועיים עברתי גרידה והיום עשיתי אולטראסאונד וניצפו שאריות הריון... הרופא שלחה אותי לא לגרידה נוספת אלא להיסטרוסקופיה ניתוחית... משהיא מכירה רופא טוב וזמין מהמאוחדת שעושה את זה?
חייבת לסיים עם זה מהר!

את מחזירה אותי אחורה

שבועיים אחרי גרידה בשבוע 13, נצפתה שארית עם זרימה.
הוחלט על היסטרוסקופיה ניתוחית ולשמחתי הסכימו לקבל אותי לפרוצדורה יום למחרת הגילוי. את הפרוצדורה עברתי בבי"ח ציבורי.
בניגוד לגרידה לא היה צריך להרחיב את צוואר הרחם, ההרדמה היא אותה הרדמה כמו בגרידה וכך גם ההתאוששות.
היתרון של היסטרוסקופיה על פני גרידה, זה שמכניסים סיב אופטי (נרתיקית) וכך יש שליטה טובה יותר על הפעולה.

לא יודעת להמליץ על רופאים ממאוחדת, אבל הייתי מנסה לברר על אפשרות לבצע אצל דר' גולדשמידט. קראתי עליו הרבה מאוד דברים טובים בכמה פורומים ואני מתרשמת שהוא מאוד ישר, הגון ומקצועי.

מצטערת עבורך שמה שנגמר, לא ממש נגמר עדיין

iritz9

New member
הפרופ שלי רוצה שאני אבוא לבדוק שוב

הוא רוצה לראות האם זה מחייב את הפרוצדורה כך שמחר אני אצלו ואם כן הוא כבר יפנה אותי להיסטרוסקופיה ניתוחית.
זה מה שנקרא התעללות רגשית ופיזית....בגדול זאת לא רשלנות רפואית?

זאת לא רשלנות רפואית

בטופס שחתמת עליו לפני הגרידה, מופיעות כל האפשרויות הרעות. חלקן נדירות וחלקן נפוצות, אבל אם הן מופיעות שם, הן קרו כבר בעבר.
מצב של שארית אחרי גרידה הוא די שכיח, מפני שהגרידה מתבצעת עפ"י תחושה של הרופא, הוא לא רואה בדיוק מה הוא גירד ומה נשאר. המטרה היא להימנע מניקוב הרחם, שזה מצב מסוכן הרבה יותר שאחריו יש להימנע מכניסה להריון לזמן מה. מישהי כאן בפורום כתבה שהיה לה נקב ברחם, וגם זה ככל הנראה לא רשלנות רפואית, כי לדעתי גם זה מופיע בטופס (אני זוכרת שקראתי אותו היטב לפני החתימה).

ייתכן שהרופא שלך יבקש לחכות לוסת הקרובה, כדי לראות אם השארית תצא מעצמה.

שירהד1

Member
מנהל
נראה לי מוזר התיאור הזה- מרעישה בשקט-

"הגרידה מתבצעת על-פי תחושה של הרופא, הוא לא רואה בדיוק מה הוא גירד ומה נשאר". לי נאמר מפורשות, בזמנו, שגם במהלך וגם בתום הגרידה עושים בדיקה באמצעות אולטרסאונד ורואים מה הולך ברחם, ומה עוד צריך לבצע ואמורים לוודא שהכל נקי. ועובדה- בכל הגרידות לא היתה לי שארית.

מה זה "הללכת על עיוור" הזה?! נשמע לי לא הגיוני בעליל. בשביל מה יש את כל המכשירים המשוכללים? בשביל מה יש אולטרסאונד?
האם המידע הזה נכתב כי זה מה שהסבירו לך בזמנו?!?! מה, אנחנו בימי הביניים?
בכל מקרה, זו נקודה חשובה שתמיד אכתוב למי שמתייעצת לגבי גרידה- שתוודא בבית החולים לגבי הפרוצדורה, שאכן מסתכלים ובודקים באולטרסאונד בעת ובסיום ההליך.
בצורה זו, שאריות אחרי גרידה אמורות להיות משהו נדיר למדיי, ולא נפוץ ושכיח.

שירה דוד - מרפאה בעיסוק -
ריפוי בעיסוק והוראה מתקנת לילדים בעלי קשיים התפתחותיים ולקויות למידה.
מדריכה קלינית של מרפאות בעיסוק, מורות להוראה מתקנת וסטודנטיות.
מנהלת פורום אובדן הריון.
09-7749028

לא זוכרת מה הוסבר לי לגבי ההבדל בין הפרוצדורות

ולא יודעת האם אצלי בדקו עם אולטרסאונד בסיום או לא, אבל חזרתי אחרי 36 שעות בגלל הספוגית ששכחו בפנים: הוסבר לי שכנראה פתחו את הספקולום על אחת הספוגיות של הלמינריות. אני עדיין לא מבינה למה הם לא ספרו את הספוגיות, אבל מתנחמת בכך שבעקבות מה שקרה לי הם שינו נהלים ומשתמשים בציטוטק בלבד לצורך הרחבת צוואר הרחם (אצלי היה משולב ציטוטק ולמינריות). וחזרתי אחרי שבועיים בגלל השארית עם הזרימה.
אני כן זוכרת חלקים מהטופס המפחיד ההוא: אפשרות של שארית, נקב ברחם, כריתת רחם, מוות.
אני בטוחה שכל אחת שעברה גרידה חתמה על טופס דומה.
אפשר לקרוא לזה כיסוי תחת, אפשר לקרוא לזה גילוי נאות או תיאום ציפיות, אבל בסופו של דבר אנחנו אמורות להבין את הסיכונים האפשריים.

במקרה שלי אני חושבת שהקטע עם הספוגית הוא סוג של רשלנות רפואית, העניין הוא שקלטתי את זה מהר יחסית וככל הנראה לפני שנגרם נזק ממשי כגון דלקת או הידבקויות, אבל מי יודע אם כל קרישי הדם שהיו לי והעובדה שנשאר המון דם ברחם לא קשורים לספוגית שאולי הפריעה לניקוז תקין.

iritz9

New member
יווו מלחיץ

כשעשיתי את ההפלה החמישית שהייתה בשבוע 18 שמו לי למינריות עם ספוגיות וספרו אותם והבנתי שזה היה חשוב כדי דלא ישכחו אחת בפנים... זה נלחיץ אותי..
כל פשלה כזאת זאת רשלנות רפואית, כי היה אפשר למנוע את זה. והטפסים הם בדיוק כיסוי תחת, שלא תוכלי לתבועה אותם אם קרה...אבל זה לחלוטין רשלנות.

0יון

New member
למרבה הצער, מרעישה בשקט צודקת.

במקרה שלי, לאחר הלידה השקטה היה גם צורך בגרידה. כיוון שהייתי בהשפעת אפידורל בלבד ראיתי במו עיניי שהגרידה לא התבצעה בהנחיית אולטרסאונד. למרות שהרופאה סיימה את הפעולה כשלתחושתה (מדגישה, לתחושתה!) חלל הרחם נקי נשארה בו שארית. בהיסטרוסקופיה הניתוחית שעברתי להסרת השארית עשו לי נקב ברחם וגרמו לי להידבקויות שהצריכו היסטרוסקופיה ניתוחית נוספת.

באופן הזוי ולא מתקבל על הדעת, כל שרשרת האירועים הפסיכית הזאת הינה סיבוך ולא רשלנות.

וכאמור, אנו חתומות על כך.

שירהד1

Member
מנהל
אני מאמינה לשתיכן, אבל התנהלות הדברים נראית לי פשוט הזויה-

ולמען האמת- מאוד לא מקצועית.

למרבית הפלא, אני לא זוכרת שחתמתי על טופס כלשהו לפני הגרידות, אבל בטוח חתמתי, והמוח פשוט לא זוכר את זה.
מה שבטוח זה שלא קראתי את כל ההפחדות האלו (למרות שברור שחובת הרופאים לידע על הסכנות שיש בפרוצדורה). מה היה עוזר לי? איזו ברירה היתה לי? הייתי במצב כל כך על הפנים, הכל היה נתון תחת מסך של דמעות, הכל היה כל כך כואב ונורא. אז אין ספק שחתמתי. אבל לא קראתי.

אני יודעת לומר שהרופא שלי היה מלא התפעלות מהעבודה שעשו באסף הרופא (שבוע 16). הרחם היתה נקייה נקייה, ללא רבב. ואני יודעת לבטח שהרופאה שלי, שעשתה לי את הגרידה הראשונה, אמרה שאפילו אין צורך שאבוא לביקורת, כי וידאה באולטרסאונד און ליין שהכל נקי (זה היה במאיר).

בקיצור- מעתה- כדאי להמליץ לבנות לבדוק עם הרופא/ה המנתח/ת או עם המקום לגבי עניין זה של פיקוח הפעולה תחת אולטרסאונד.

מנהלת פורום אובדן הריון.
09-7749028

iritz9

New member
בהפלה הדניה שלי

הרופא הגיע אחרי ההפלה עם צילום אולטראסאונד מרגיע שהכל נקי. אז כן עושים אולטראסאונד תוך כדי ואחרי... לפחות חלק מהרופאים ואני זוכרת שתמיד אמרו שעושים תחת אולטראסאונד. אז זה כנראה חוסר איכפתיות או לא יודעת מה.... אבל זה לא אמור להיות כך לדעתי.

iritz9

New member
אני מסכימה איתך שירה

זאת הפלה שישית שלי ומעולם לא ניתקלתי בבעיה הזאת. אל תשכחו שהטופס הזה הוא כסתח למקרה וקוראת פשלה... כך שאת לא יכולה לתבוע...כבר על המיטה כשראיתי את הדר' מפהק לא נירדמתי בשקט ....ושירה צודקת זה אמור להיות נדיר עם כל המחשוב שיש לנו. רק מקווה שאולי הפרופ שלי יגיד לי שנמתין למחזור.
&nbsp

iritz9

New member
עדכון

אני צריכה לעשות שוב הפלה אין דרך להימלט מזה...הפעם ע"י היסטרוסקופיה ניתוחית....
מסתבר שיש חתיכת שיליה ויש בה זרימות ....הבטא שלי שבועיים אחרי 7934...שזה ממש גבוה, אני חושבת.
והגודל של החתיכה 3ס"מ על 3ס"מ....איך הוא לא ראה את זה באולטראסאונד אחרי הגרידה?! באמת אפשר לפספס כזאת חתיכה???!!
זה לא משנה עכשיו כי אין לי מה לעשות עם כל זה חוץ מלעשות שוב הפלה ....
יאלה נעבור גם את זה ונתחיל לחיות קצת אני חושבת על אופציות אחרות לילד....הגוף שלי והנפש עייפים וכמו שאמרתי אני מחשבת מסלול מחדש...

כל כך מאכזב ומסתכל

סביר להניח שכרגע הסמנטיקה לא מעניינת אותך, אבל אני בכל זאת חושבת שכדאי להשתמש בניסוח שונה: את לא הולכת לעשות שוב הפלה, אלא להשלים את ההפלה שהתחילה בגרידה. אני יודעת שאצלי הניסוח השונה עזר להכניס קצת שליטה וכוח שלי במקום שבו אני תלויה באחרים.
לפני קצת יותר משנה עברתי מסלול מאוד מאוד דומה: גרידה שאחריה התגלתה שארית עם זרימה, ואז היסטרוסקופיה. אצלי גם אחרי ההיסטרו נשאר הרבה דם ברחם עם לפחות קריש דם אחד גדול (2.5 ס"מ), הכאבים ברחם נמשכו עד שהמחזור הגיע שבועיים אחרי ההיסטרו.
מציעה לברר לגבי אנטיביוטיקה למניעת זיהום והורמונים למניעת הידבקויות.

שירהד1

Member
מנהל
אויש
איזה באסה:(

תעברי זאת בשלום, ולאחר מכן תחשבי מסלול מחדש. כמה כוחות צריך בשביל זה...שולחת לך הרבה כוחות, יקירה.

מנהלת פורום אובדן הריון.
09-7749028

תשובה היסטרוסקופיה ניתוחית

אני עברתי פעמיים היסטרוסקופיה ניתוחית להוצאת שאריות והסרת הידבקויות,
בפעמיים עשיתי את זה אצל דר' חן גולדשמיט, רופא מקצועי ומקסים. עברתי הרבה והרבה רופאים ואני חושבת שהוא היחיד שאני סומכת עליו בעיניים עצומות. לא הייתי הולכת לאף אחד אחר.
אני עשיתי את זה פרטי אבל קיבלתי החזר גם מהקופה וגם מהביטוח- שווה לבדוק.
זמינה לכל שאלה.. אשמח לסייע

iritz9

New member
אתמול עשיתי היסטרוסקופיה אבחנתית

במאוחדת אצל יצחק פיינשטן הוא היה מקצועי ומקסים. הוא יעשה לי גם את הניתוחית.
הוא ראה את החתיכה ומעדיף להוציא אותה... וכל הדרך פנימה הוא פתח הידבקויות....בחיים לא היו לי הידבקויות כל כך רבות אחרי הפלה... ועברתי חמש הפלות ועוד שלוש היסטרוסקופיות אבחנתיות.
נתנו לך אנטיביוטיקה אחרי?
&nbsp

לא קיבלתי אנטיביוטיקה אחרי..

רק מנוחה יומיים.

5 הפלות? אחת אחרי השניה?
כואב לי מאוד לשמוע..
מאחלת הריון הבא תקין.
די עברת מספיק.
חיבוקים

למעלה