חדשה כאן..

shaniw6118

New member
חדשה כאן..

היי

אתמול איבדתי את הילד. שבוע 16+1.
ירידת מים, צירים, לחיצות ולידה במקום הכי גרוע שיש.
את הוצאת השליה סיימנו בתהליך של גרידה.
פוטרתי בשבוע 7 של ההריון, בגלל ההריון, ונאבקתי על כך כל התקופה האחרונה.
זכיתי בשימוע בתמ"ת, מה שאסר עליהם לפטר אותי כל עוד אני בהריון.
עורכת הדין שלי אמרה לי כל פעם מחדש- אין תינוק, אין קייס.
אני כועסת ורוצה שישלמו על מה שעשו לי.

בלי עבודה לחזור אליה ומסגרת, איך ממשיכים מכאן?

משתתפת בצערך

אני לא מבינה מספיק בפן הביורוקרטי והחוקי של הדברים, אבל אני מעדיפה שלא להישאר במקום שבו לא רוצים אותי.
אני התפטרתי תוך כדי שאני עוברת טיפולי פוריות. הבנתי שהעבודה לוקחת ממני יותר אנרגיה (נפשית) ממה שהיא מכניסה לי כספית.

את רוצה לשתף אותנו קצת יותר על מה שעבר ועובר עלייך? האם זהו ההריון הראשון? האם את בזוגיות והאם את יכולה להרשות לעצמך לשבת קצת בבית ולהתאושש?

צר לי שאת מצטרפת אלינו, שולחת לך חיבוק חם

shaniw6118

New member
הסיפור שמאחורי זה

אני לא רציתי להישאר שם אבל בגלל שפנו למשרד התמ"ת, במטרה לקבל היתר לפיטורים, והם לא קיבלו אישור חיובתי לחזור.
זה בפני עצמו היה תהליך ארוך וקשה כי הכפישו את שמי וניסו להוציא אותי לא מקצועית. נאלצתי להסביר את עצמי, אם בכתב או בע"פ יותר מידי פעמים.

אני בבית כבר חודשיים וכנראה שהפיטורים קרובים מתמיד ככה שגם אין מה לדבר על הריון נוסף.
קשה לי עם ההתחשבנויות של מתי זה הזמן המתאים.

אני נשואה ויש לי בן בן 1.9.

אין לי מסגרת וקשה לי להסתכל ככה קדימה...

shira3121

New member
אני במקומך הייתי מחפשת עבודה ובמקביל

מנסה להיכנס להריון נוסף אבל זה אחרי שהייתי לוקחת קצת זמן להתאושש ולהחלים.

shaniw6118

New member
ולהודות

על מה שיגיע קודם..?
זאת לא התאבדות כלכלית ממניעים אגואיסטים?
שואלת באמת, חס וחלילה לא ברמה הביקורתית כי אני לגמרי שם.

shira3121

New member
זה כמובן תלוי בגיל ובעד כמה הרצון לעוד ילד חזק

אבל יכולה לספר שבתור מי שעשתה את הטעות הזו (לדחות הריון בגלל ענייני עבודה ולוגיסטיקה)אני מאוד מתחרטת על זה ואם הייתי נכנסת להיון ישר אחרי ההפלה הראשונה הייתי כבר עם 2 ילדים. ובכל מקרה יכול להיות שיקח 2 חודשים למצוא עבודה חדשה וחצי שנה להיכנס להריון, יכול להיות שההריון יגיע מיד ובדיוק תהיה משרת החלפה לחופשת לידה שתשתלב עם להיות בהריון.

shira3121

New member
צר לי כל כך שאת מצטרפת אלינו

והמצב עם העבודה עושה את זה קשה שבעתיים. שולחת לך המון חיבוקים

שירהד1

Member
מנהל
משתתפת בצערך על אובדן ההריון

את מאוד כואבת- איבדת את ההריון, וגם את מקום העבודה. ולכן הכאב והתסכול וכעס הם גדולים מאוד.
לא כל כך הבנתי מה זאת אומרת שפוטרת בגלל ההריון בשבוע 7. איך זה יכול להיות? הרי בשבוע 7 בדרך כלל לא רואים כלום. את יכולה להסביר מה זאת אומרת שפיטרו אותך בגלל ההריון? האם היית צריכה להיות בשמירה?...אשמח אם תפרטי.

קראתי גם את המשך תשובתך, ויש לי כמה דברים לומר לך:
1. כתבת שאין לך עבודה כבר חודשיים, ולכן הריון חדש לא על הפרק, ושנמאס לך לחשוב מתי הזמן הנכון. אז מנסיוני אני אומרת שאין ממש זמן "נכון". תמיד עסוקים, רצים, מקווים לפרנסה טובה, תמיד יש הוצאות כספיות גדולות, תמיד רוצים להתקדם בעבודה.....
כרגע אין לך עוד מה לחשוב. הכל טרי כל כך וכואב כל כך. ממליצה לך לעבור את התקופה הקרובה, לחכות למחזור, ואז לעשות שוב חשיבה.

2. לגבי ההריון שהסתיים- האם יודעים ממה נבעה ירידת המים? ומה זאת אומרת "לידה במקום הכי גרוע שיש?"- בבית?!

3. בגדול- למרות שאני תמיד בעד לשמור על הזכויות שלנו, יש גם מחיר למאבקים המשפטיים ולזה שעוסקים כל הזמן במריבות ובכעסים. זה לא נשמע לי מקום עבודה מי יודע מה כמה, אם זה היחס שלו לעובדים שלו, ולכן- אם היית חברה שלי, הייתי ממליצה לך להסתכל קדימה ולחפש מקום עבודה הולם, מתאים ונעים.

קבלי חיבוקי נחמה וכוחות

שירה.

שירה דוד - מרפאה בעיסוק -
ריפוי בעיסוק והוראה מתקנת לילדים בעלי קשיים התפתחותיים ולקויות למידה.
מדריכה קלינית של מרפאות בעיסוק, מורות להוראה מתקנת וסטודנטיות.
מנהלת פורום אובדן הריון.
09-7749028

shaniw6118

New member
אז..

1. את לגמרי צודקת אבל מצד שני אני מרגישה שזאת תהיה התאבדות כלכלית והרצון שלי בהריון נוסף נובע ממניעים אגואיסטים.
2. לא יודעים. שלחנו לבדיקה פתולוגית.
הרופאים אמרו לי לקרוא להם כשאני מרגישה לחץ ובמקום זה הלכתי לשירותים. שם ילדתי.
3. יש לי צורך להאשים מישהו ובגלל שמאמינה שזה באשמתם אני גם רוצה לגרום להם לשלם על כך.
ילדותי משהו אבל זאת ההרגשה כרגע.

תודה על התגובה.

שירהד1

Member
מנהל
מנסה להגיב, למרות שלא הבנתי עד הסוף-

1. מה תהיה התאבדות כלכלית? הרי כבר היית בהריון, והיית אמורה ללדת בעוד מספר חודשים...אז למה פתאום מניעים כלכליים נכנסים לך פה? מצטערת, אבל לא הבנתי. מעבר לזה- זה לא שיקול שלי, אלא שיקול שלכם להחליט מה נכון עבורכם מכל הבחינות- גם כלכלית.

לגבי זה שהרצון בהריון נוסף נובע ממניעים אגואיסטים- אז יקירתי- אני אפתיע אותך- תמיד הרצון בהריון הוא אגואיסטי. הורות זה הדבר הכי לא אגואיסטי, ויחד עם זאת, הצורך להיות הורים ולהביא ילד הוא הכי אגואיסטי שיש. זה מן אבסורד כזה. כולנו הרי נולדנו ממניעים של ההורים שלנו (או סליחה- לפעמים גם מטעות...- לא אני, אבל מסתובבים בעולם לא מעט אנשים כאלו).

2. הלידה שלך נשמעת טראומטית להחריד. ליבי איתך.

3. העלית נקודה קשה מאוד לגבי העבודה הקודמת- "יש לי צורך להאשים מישהו ובגלל שמאמינה שזה באשמתם אני גם רוצה לגרום להם לשלם על כך".
ממש לא הבנתי. אשמח אם תסבירי-
במה יש לך צורך להאשים אותם? בסיום ההריון? לא הבנתי במה את מאשימה אותם.
כמו כן- לא הסברת את הנקודה שכתבת בהתחלה- מה זאת אומרת שהם פיטרו אותך בגלל ההריון?
על מה את רוצה שישלמו?
אני מצטערת. אני פשוט לא מבינה.

בינתיים, כשאת מתעסקת עם האשמות (צודקות או לא...), וכועסת, ומתעצבנת, ורוצה לנקום, הזמן עובר, וזה ממש לא עוזר לך. לא מקדם אותך.
את צריכה להתרכז בעתיד. חפשי מקום עבודה טוב ונעים ונוח. העצבים והכעס לא יקדמו אותך לשום מקום. הם סתם מעכבים אותך, וחבל.

זה, לפחות, מה שאני חושבת, עוד לפני שהבנתי את כל התמונה.

מנהלת פורום אובדן הריון.
09-7749028

shaniw6118

New member
אענה

על סעיפים 1 ו3 יחד-
אני עובדת במקום העבודה הנוכחי 8 חודשים.
נכנסתי להריון מתוכנן, אך מפתיע במהירות ההקלטות שלו, קצת פחות מחצי שנה אחרי תחילת העבודה.
מכיוון שאני מתעסקת עם חומרים רעילים בחרתי לספר על ההריון בשלב מאוד מוקדם- שבוע 7.
4 ימים לאחר מכן הודיעו ש"רוצים לסיים איתי את ההליכים" בטענה שעשו טעות שלקחו לעבודה מהנדסת צעירה.
פניתי לעורכת דין ושהועיים לאחר קבלת מכתב הפיטורים שלחנו להם מכתב. בתגובה הם פנו לתמ"ת ודרשו ממני לחזור לעבודה עד שיקבלו אישור לפיטורים.
לא חזרתי ובמהלך התקופה עד השימוע החלפנו מכתבים שמספרים את הסיבות לפיטורים, כל אחד מהצד שלו.
הם הכפישו את שמי, טענו שאני לא מקצועית, שסירבתי לעבוד ושאפילו ביום השימוע השתקתי את המנכ"ל בתחילת השיחה בטענה שאני בהריון. מיותר להגיד שזה רחוק מהאמת.
זאת היתה תקופה קשה אבל המחשבה היתה שיש לי ילד בבטן והכול יהיה בסדר.
לפני 3 שבועות נערך השימוע בתמ"ת ולאחר שבוע הודיעו שאני זכיתי אך אני גם מחויבת לחזור לעבודה כי הם לא יכולים לפטר אותי.
ואני פשוט לא מסוגלת לחזור למקום עבודה שכזה.. אז גם התחילו הצירים.
שבוע וחצי אחרי, שזה בעצם ביום ראשון האחרון, הכול הסתיים בלידה שקטה.

שירהד1

Member
מנהל
עכשיו הבנתי הרבה יותר-

תראי, זה מורכב. זה שהיחס בעבודה הוא מכפיר, ולא הייתי ממליצה לך לחזור- זה ברור.
יחד עם זאת, אני לא יכולה להאשים אותם בכך שרצו "לסיים איתך את ההליכים". את בעצמך אומרת שאת עובדת עם חומרים רעילים, ובחרת לספר על ההריון בשלב מאוד מוקדם. אני מתארת לעצמי שהם לא רצו לקחת ולו את הסיכון הקטן ביותר לגבייך ולגבי ההריון. אם לא היו דברים בגו, גם לא היית מספרת על ההריון בשבוע 7.
ההתנהלות שלהם מפה והלאה- מכפירה. אין מה לומר.

למה אמרת להם בשבוע 7 על ההריון? ממה פחדת? האם פחדת מהחומרים הרעילים? האם רצית לעבור תפקיד למשהו שנחשב יותר בטוח? האם רצית להתחלק בעבודה עם עוד מישהי/ו?
אני שואלת זאת, כדי שתנסי ללמוד מטעויות ושתסיקי מסקנות מהפעם ההיא לגבי העתיד.

לגבי העניין הכלכלי- הייתי מציעה לך להפסיק להשתמש במילים דרסטיות כמו: "התאבדות כלכלית". את יכולה לדבר על קשיים כלכליים, על ירידה במצב הפיננסי, על צורך בהצטמצמות משמעותית בהוצאות, וכן הלאה, אבל לא מילים בומבסטיות ומלחיצות כמו אלו שהשתמשת בהן.

ההחלטה והשיקולים לכאן או לכאן בכל היבט, כולל בהיבט הכלכלי היא אך ורק שלך ושל בעלך.
אני יכולה לומר לך לגבי עצמי, שלולא נולדה מעיין (שנולדה לאחר 6 הפלות), מצבי הכלכלי היה יותר טוב- פחות הוצאות, יותר הכנסות, אבל מצבי הנפשי היה זוועה זוועה זוועה. אז נכון, הייתי מצליחה לחסוך, ולא הייתי מתקמצנת על עצמי, והיינו מפרגנים לעצמנו חופשה משפחתית, אבל הלב שלי היה מת מבפנים. פשוט כך.
שוב- לכל אחד ולכל אחת שיקולים משלה/ו, ולכל אחד נכון משהו אחר.
אתם תצטרכו בעוד תקופה לחשוב מה נכון עבורכם.
בינתיים- חפשי עבודה, כזו, אגב, שתוכלי לעבוד בה בבטחה, אם וכאשר תהיי בהריון. כזו שלא תצטרכי לומר בשבוע 7 שאת בהריון, ושוב תקבלי פיטורים בגלל פחד של מקום העבודה וצורך בכסת"ח שלו.

מנהלת פורום אובדן הריון.
09-7749028

shaniw6118

New member
ההתעסקות בחומרים הרעילים

היא לא מהות העבודה שלי אלא משהו צדדי שעשיתי בחברה.
לרוב מביאים מישהי שזהו תפקידה וזה לא היה המצב שלי.
גם אם זה היה התפקיד שלי יש דרכים להתמגן וזה מה שניסיתי לבדוק בעצמי מול המכום הטרטולוגי בזמנו, ואף אמרתי להם.
סיפרתי כ"כ מוקדם כדי להסביר למה ביקשתי להפסיק את ההתעסקות עם אותם החומרים.

מאוד רוצה להתחיל שוב אבל יודעת שזה לא יכפר או ישכיל וההריון הבא יהיה קשה פי כמה.
כבר הודיעו לי שאהיה בשמירה, אקבל כדורים להפסקת צירים משלב מוקדם וכנראה שיתפרו את צוואר הרחם (למרות שלא היה עוזר במקרה של ירידת מים).
כל זה מכיוון שבהריון הראשון הגעתי בשבוע 30 עם פתיחה וקיצור צוואר ל8 מ"מ למיון. הלידה התחילה בשבוע 37 אבל בהיפרדות השליה.
בקיצור, מתלבטת אם בכלל לחפש עבודה אבל ימים יגידו..

שירהד1

Member
מנהל
ואו! המצב עוד יותר מורכב, לפי התיאורים שלך...

תראי, זה באמת סיפור- האם זה ממש וודאי הקטע הזה שתצטרכי להיות בשמירה?
האם קיבלת על כך ייעוץ, או שהדברים נאמרו לך כדרך אגב?

בכל מקרה, מבינה היטה את הקושי ואת הבלאגן שנוצר סביב נושא ההריון-עבודה.
יחד עם זאת, משום שאת לא יודעת מתי תנסו שוב, ואת עוד יותר לא יודעת מתי תיקלטי וכמה זמן יקח עד שיושג הריון חדש, בכל זאת הייתי ממליצה לך לא לשים את החיים שלך עכשיו ב"הולד", וכן לחפש מקום עבודה. עם כל המורכבות שבדבר.
הרי לא ייתכן שלא תעבדי, לא תרוויחי כסף, לא תתפרנסי, לא תתקדמי, לא תקדמי עצמך. זה לא מצב בריא לנפש (ובינינו- גם לא לכיס).

מנהלת פורום אובדן הריון.
09-7749028

shaniw6118

New member
שכחתי לציין

שכרגע אני לא מוגנת ע"י התמ"ת לכן הפיטורים קרובים מתמיד. בגלל זה הריון נוסף תהיה התאבדות כלכלית..

1פרפרית2

New member
החזרת אותי לאוקטובר האחרון

וואווו..... אני בדיוק כמוך.... (כמעט)... שבוע 16+3. צירים וירידת מים בבית.... אמבולנס לבית חולים... גרידה ואישפוז של כמה ימים......
קודם כל תנוחי... תשאבי כוחות ממקורות אחרים - מקורות חיוביים.... תחפשי עבודה חדשה (משנה מקום משנה מזל)....
ושיהיו בשורות טובות יקירה.... הריון הבא, תקין ומשעמם!

1פרפרית2

New member
היה חשד לזיהום

הייתי הרבה פעמים חולה בהריון באחרון.. דלקת אוזניים, גרון, חום וכו. וגם לפני ההפלה הייתי קצת מצוננת... בבית חולים לא ידעו לתת לי מענה למה זה קרה... לאחר שנדבתי להם מידע שהייתי חולה, קישרו את זה לזיהום ברחם. הייתי מאושפזת ארבעה ימים- עם אנטיביוטיקה בוריד ועוד 10 ימים אנטיביוטיקה בבית. תוצאות פתולוגיה לא הראו שום דבר- הכל היה תקין. כנראה סתם מזל רע ����

למעלה