זכויות לאחר אובדן עובר משבוע 22 להריון

זכויות לאחר אובדן עובר משבוע 22 להריון

מצרפת לינק לנושא חשוב וכואב זה, על תיקון הגדרת לידה מחוק ביטוח לאומי, שאני לא יודעת אם כולן מודעות אליו.
אתר כל הבריאות - זכויות אישה שאיבדה עוברה לאחר שבוע 22 להריון
נלקח מאתר כל הבריאות - האתר החדש שהקים משרד הבריאות בנושא זכאויות רפואיות וכולל גם השוואת זכויות בין קופות החולים. (מומלץ).
שנדע רק בריאות טובה כולנו. אמן.

שירהד1

Member
מנהל
תודה רבה על המידע

Tal893

New member
שאלונת...הפסקת הריון בשבוע 22+5

היי אורית, תודה על המידע. בשבוע 22+5 עברתי הפסקת הריון . העובדת הסוציאלית אמרה שכל הזכויות ניתנות רק במידה והלידה הייתה ב23+1 (22 שבועות מלאים).
ובקישור ששלחת נאמר אחרת (החוק חל מ22+1)
את יודעת כיצד אפשר לברר מהו אכן החוק?
תודה רבה ובשורות טובות לכולן!

מציעה לך לברר במוקד של ביטוח לאומי

מוקד טלפוני ארצי - בטלפון 6050* או 04-8812345 מכל מכשיר טלפון, בזק וסלולארי.
השירות ניתן בימים א' - ה' בין השעות 8:00 - 17:00.

Tal893

New member
תודה רבה! התקשרתי..

התקשרתי לביטוח לאומי.
החוק חל על נשים שעברו לידה בשבוע 23+1.
בשורות טובות ותודה.

מצטערת :(

מצטערת לקרוא שאת לא נכנסת תחת מטריית הזכויות, שהיתה עשויה לעזור מעט להתגבר על האבדן.

בעיני חבל שלא יידעו אותך לפני הפסקת הריון

יש מצבים שלא נתון בידינו, אם יש לידה מוקדמת, אבל בהפסקת הריון יזומה- אם מדובר במספר ימים כה מועט, חבל שלא היתה בידך הבחירה אם לחכות עוד מספר ימים כדי להיות זכאית. הרי החוק היבש תמיד יחתוך מתי שהוא.......

היה פה בעבר דיון בנושא, שתמיד תהיה האישה ש'בדיוק' מפסידה זכויות.
עלה בי הרעיון שצריכים לחוקק בחוק חופשת לידה הדרגתית. ואפילו חופשה שלא ע"ח ימי מחלה גם בהפלות מוקדמות (הרי גברים ונשים צוברים אותו מספר ימי חופשה....)
ז"א שלא מיום מסויים תהייה זכאות לחופשת לידה מלאה ויום קודם- שום דבר, אלא מיום מסויים- חופשה מלאה, כמה שבועות מוקדם יותר- חצי מתקופה חופשת הלידה וכו וכו.
מי מרימה את הכפפה??

יקירתי - תדרשי את מה שמגיע לך

אני שולחת לך לינק לעמוד "אמהות" באתר של ביטוח לאומי שאומר במפורש:
"יולדת שילדה לאחר השבוע ה-22 להיריון ולד מת או שהילד נפטר לאחר הלידה, תהיה זכאית למענק אשפוז, למענק לידה ולדמי לידה על-פי כל הכללים הקבועים בחוק".
תדפיסי את זה וגם את מה שנמצא בתוך הלינק ששלחתי בהודעתי הראשונה. לכי עם זה לביטוח לאומי ותראי להם מה באמת מגיע לך.
החוק שונה וכנראה לא כולם מודעים לכך. עדכני מה קורה איתך יקירתי.
שיהיה רק טוב תמיד.

tal893 - קראתי גם את סיפורך:(

אני עוד רגע דומעת כאן. פשוט כואב לי הלב.
חיבוק חזק יקירה והמשך מוצלח והכי "משעמם" שאפשר.

Tal893

New member
היי אורית

היי אורית אור1, תודה רבה על המאמץ ועל כל המידע. יידעתי אותם והקראתי להם את הפיסקה אך הם אמרו שזה 22 שבועות *מלאים*. "לאחר השבוע 22". אני ילדתי ב22+5. יומיים הפרש... מבחינתם, אין מה לדון בכלל על זכויות עבורי.
תודה!

למעלה