אז אני לקראת גיל המעבר בנוסף להכל

shira3121

New member
אז אני לקראת גיל המעבר בנוסף להכל

כלומר עם חשש לרזרבה שחלתית נמוכה אבל בראש שלי אני כבר תכף הולכת לתרומת ביצית. אז אחרי 4 חודשי ניסיונות הלכתי לעשות פרופיל הורמונלי מתוך מחשבה שבטח יצא תקין כי אני מקבלת מחזור סדיר רק שיצא לי fsh10.6 ואסטרדיול 260 כשהערכים התקינים הם מתחת לעשר ומתחת ל200 . לא ברור לי איך זה קורה לי, אני אמנם זקנה בת 33 אבל לא כל כך זקנה. ובנוסף היום הייתי עם הברווז אצל חברה עם ילדים והגיע עוד זוג חברים שלהם והילדה שלהם הייתה ממש מעצבנת והברווז בכה ואז אמא שלה שאלה אם הוא ילד יחיד ורציתי לחנוק אותה ותהיתי אם מעכשיו כל דבר ייוחס לזה שאין לו אחים.

באיזה יום מחזור עשית את הבדיקה?

נדמה לי שצריך ביום 2 או 3, בימים אחרים התוצאות עלולות להטעות.
הסתכלתי עכשיו על הבדיקה שלי מלפני שנה וחצי: FSH-8.3 ואסטרדיול 280.
חודש וחצי אחרי הבדיקה נקלטתי להריון טבעי שנאלצנו לסיים בשבוע 13.
אם הכיוון הוא טיפולי פוריות, אז מה שקריטי זו התגובה להורמונים (אצלי יש תגובה לא מרשימה בלשון המעטה).

לגבי השאלות של אנשים והתחושות שזה יוצר אצלך, הייתי מציעה לתת לדברים לצאת מהאוזן השניה, אבל אני יודעת כמה שזה קשה.
אז כן, כרגע הם ילדים יחידים. ולא, זה לא אומר שהם לא יודעים להתמודד עם עוד ילדים (לא זוכרת בן כמה הברווז ואם הוא בגן, אבל הבת שלי בגן מגיל חצי שנה). וגם אם הם יישארו ילדים יחידים (מאוד מקווה בשביל שתינו שלא), זה לא אומר שהם לא יגדלו להיות אנשים נפלאים (בעלי הוא בן יחיד. מופלא ומיוחד, והרבה יותר חברותי ממני).

נשמע שאת ממש צריכה עכשיו חיבוק, אז שולחת לך חיבוק וירטואלי.

shira3121

New member
תודה על החיבוק

עשיתי את הבדיקה ביום 3 ואני אחזור עליה חודש הבא ביום 2 אם אקבל מחזור. אני לא בכיווו של טיפולי פוריות כרגע אלא אם התוצאות יחזרו על עצמן ואז אלך לרופא פוריות לשמוע מה הוא מציע.
והברווז בן 3, במסגרות מגיל 4 וחצי חודשים וכשאני חושבת על זה הוא זה שהציע לחלוק והילדה המעצבנת שהייתה בת 4 התעקשה שלא

אנשים יכולים להיות חסרי טאקט עד גסי רוח

ומהתבוננות בחברים שהם ילדים יחידים ובילדים שלי, כולם עושים סצינות. ההבדל הוא בין המבוגרים שמבינים שככה ילדים מתנהגים, לבין אלה שאומרים מה שעובר בריק שבראש.

אמאלוסי

New member

א. תעשי בדיקת AMH. היא הרבה יותר אינפורמטיבית בנוגע לרזרבה שחלתית מאשר FSH, שיכול להשתנות מחודש לחודש. זאת בדיקה פרטית, בסביבות 360 ש"ח. אני עשיתי בהרצליה מדיקל, אפשר גם בשיבא ובטוח בעוד מקומות.
(במאמר מוסגר. כשלפני שנתיים הבנתי שהזדקנתי וחשבתי על תרומת ביצית, ממש נחרדתי מרעיון. היום, אחרי שלוש הפלות, אני מוכנה לתרומת ביציות. בכיף, בשמחה, רק שיוולד מישהו).
ב. איזו אישה מעצבנת. גם אני הייתי רוצה לחנוק אותה. מה לפי הגיון שלה ילד ממשפחה של 8 נפשות הוא בהכרח בעל אופי רגוע, אף פעם לא בוכה וכו' וכו'...
אני מתה על המדינה שלנו, אבל מנהג של שאלות אישיות הוא מזעזע.
יש לי גם סיפור. בא אלינו איזה פנסיונר להרמת כוסית לפסח, עבר בין כולנו ושאל כמה ילדים יש לי. ואז אמר : "רק שתיים ? לכלתי יש שלוש ועכשיו היא בחודש חמישי." והראה לי תמונה שלה בפלאפון. אם הייתי הורגת אותו, בית משפט היה מזכה אותי ?

shira3121

New member
תודה

אני לא כל כך הבנתי מה המידע על רזרבה שחלתית נמוכה יתן לי מעבר ללהתבאס כי הבנתי שאין כל כך מה לעשות עם זה חוץ מאולי לעבור להזרעות עם הורמונים במקום לנסות טבעי.
ולגבי האיש האידיוט לגמרי היה מגיע לו רצח

אמאלוסי

New member
..

אני לא קוראת לזה להתבאס, אלא להיות עם עיניים פקוחות.
במידה ורזרבה תואמת את הגיל שלך - סבבה, ממשיכים. במידה ורזרבה לא תואמת גיל, אז חבל לאבד זמן ומנסים הזרעות.

שירהד1

Member
מנהל
יש לי חברה שהיתה לה

רזרבה שחלתית נמוכה בגיל צעיר יחסית, והיא אמא לשלוש בנות נפלאות. 2 מהן היא הביאה בטיפולי פוריות, ואחת באופן טבעי.

אבל רציתי בכלל לשאול האם זה חשש שלך, או שהרופא/ה שלך דיברו איתך על כך.
ובכלל- גיל 33 הוא גיל צעיר, ואת לא זקנה בכלל, ותפסיקי לרדת על עצמך. חבל. זה לא עוזר בכלום.
ה-FSH שלי היה 12, והרופא אמר לי שזה לא מצדיק כל כך הרבה הפלות, כפי שהיו לי.

אבל הכי חשוב לי להבין בהיבט הרפואי- האם זה מילים שלך המילים המפחידות האלו: "אני לקראת גיל המעבר", "יש חשש לרזרבה שחלתית נמוכה", או שזה מילים של הרופאים. ואם זה מילים של הרופאים- מה הם ממליצים? האם להמשיך טבעי? הזרעות על בסיס טבעי? הזרעות עם הורמונים? או כל אופרציה אחרת.
מה שחשוב לי לשמוע שתהיה לך דרך פעולה אופרטיבית.

שירה דוד - מרפאה בעיסוק -
ריפוי בעיסוק והוראה מתקנת לילדים בעלי קשיים התפתחותיים ולקויות למידה.
מדריכה קלינית של מרפאות בעיסוק, מורות להוראה מתקנת וסטודנטיות.
מנהלת פורום אובדן הריון.
09-7749028

shira3121

New member
טרם דיברתי עם רופא

והסקת המסקנות שלי היא על סמך גוגל . את ההפניה לבדיקות קיבלתי מרופא המשפחה אחרי התעקשות שלי והנה כן נמצא משהו. אני מתכננת לחזור שוב על הבדיקה חודש הבא אלא אם לא יהיה רלונטי ואז אם התוצאות יחזרו על עצמן אני אבקש מרופאת הנשים הפניה לרופא פוריות . בינתיים גם שלחתי את בן הזוג לבדיקת זרע.
מעודד לגלות שה fsh 12 לא הפריע לך להיכנס להריון.

שירהד1

Member
מנהל
אל תסיקי מסקנות על סמך גוגל- אף פעם ובשום עניין!!!-

הרעיון של לחזור על הבדיקות שוב בחודש הבא (אם יהיה רלוונטי...) נראה לי רעיון טוב. כנ"ל לגבי בדיקת הזרע, פשוט כדי להיות על הצד הבטוח.
הייתי חוזרת לרופאת הנשים עם הבדיקות ואז מתייעצת מה הלאה. לאו דווקא למהר לרופא פוריות. צריך לשקול ולבדוק, לפי תוצאות הבדיקות, ולפי המלצת הרופאה (אני מקווה שהיא מקצועית). לא לקבל החלטות מתוך אמפולסיביות ולחץ. להכניס גם שיקול דעת לתוך כל הקלחת הרגשית הזו. בשביל זה יש את הרופאה וגם את הבעל- לצורך האיזון וקבלת החלטות שקולות ולא חפוזות.

שירה דוד - מרפאה בעיסוק -
ריפוי בעיסוק והוראה מתקנת לילדים בעלי קשיים התפתחותיים ולקויות למידה.
מדריכה קלינית של מרפאות בעיסוק, מורות להוראה מתקנת וסטודנטיות.
מנהלת פורום אובדן הריון.
09-7749028

למעלה