כל כך בא לי להאחז במשהו ... לא בא לי להכנס לחג ככה

Buffy34

New member
כל כך בא לי להאחז במשהו ... לא בא לי להכנס לחג ככה

היי כולם... לפני שבועיים בדיקה ביתית חיובית. הכל היה בסדר! בדקו אותי עשו אולטרסאונד ונראה שק הריון ללא עובר שמתאים לשבוע 5 פלוס 2 והגיל של ההריון היה אמור להיות 7 שבועות אבל כנראה ביוץ מאוחר. עשיתי בדיקת בטא ראשונה שיצאה 2729.90 שהתאים את גיל ההריון ואחרי יומיים שוב בדיקת בטא שיצאה 2624.50... מה שאומר שירד ב כמעט 100. אחרי הבדיקות שעשו לי בהפרשים של יומיים ואולטרסאונד וגינלי התחילו הפרשות חומות :(( ואז הרופא אמר שכנראה ההריון נעצר בשבוע 5 וההריון לא תקין. מה שמוזר זה שהשק גדל בין אולטרסאונד אחד לשני ב 4 ימים והשר נראה בן 5פלוס 6 ועדיין אין עובר, הבנתי שלא רואים עובר עד שבוע 6 ... יש מצב אפילו קטן שלמרות הדימומים ובטא לא תקין יראו משהו שבוע הבא? או שאני פשוט אתחיל לקבל את זה שההריון לא תקין וזהו. כבר התחילו לדבר איתי על הדרך שבה אני רוצה להפיל, כדורים או גרידה... אני לא מצליחה לעכל את זה בכלל... מה אתם חושבים? לצפות למשהו או שפשוט לקבל את זה...? לא בא לי לקבל את זה...

שירהד1

Member
מנהל
היי Buffy-

תראי, אני לא מבינה גדולה בבטא, ולמען האמת, לא מבינה למה שולחים נשים לכל כך הרבה בדיקות בטא. זה סתם מכניס ללחצים עוד יותר גדולים.
האם יש לך עכשיו דימומים משמעותיים, או רק הפרשות חומות?
תגידי, ואם אני אגיד לך לא לצפות, זה יעזור? ברור שלא. את תצפי בכל מקרה.
ולכן אני לא יכולה לומר לך שום דבר בשלב זה. אני חושבת שאת צריכה ללכת לבדיקת אולטרסאונד, ולבדוק מה קורה. מומלץ ללכת עם בן הזוג ולא לבד.

האם זה ההריון הראשון שלך, או שיש לך ילדים?

שירה דוד - מרפאה בעיסוק -
ריפוי בעיסוק והוראה מתקנת לילדים בעלי קשיים התפתחותיים ולקויות למידה.
מדריכה קלינית של מרפאות בעיסוק, מורות להוראה מתקנת וסטודנטיות.
מנהלת פורום אובדן הריון.
09-7749028

לא לפה ולא לשם

האמת הכואבת והמרה היא שסביר להניח שההריון הזה לא יסתיים בטוב.
אני זוכרת כמה כעסתי על טכנאית האולטרסאונד שאמרה לי דברים דומים בהריון הראשון שלי. אבל הוא באמת נגמר שבוע אח"כ.
ברור לי שאי אפשר לכבות את התקווה שאיכשהו יקרה נס. אני מציעה שמקביל לשימור התקווה, תתכונני נפשית להיפרד מההריון.

לגבי הבחירה איך, יש את שתי האפשרויות הרעות שציינת ויש עוד אפשרות רעה של לתת לטבע לעשות את שלו.
היו כאן כמה נשים שבעודן ממתינות לתור לגרידה, החלה אצלן הפלה טבעית.
כשאני הייתי בשבוע 8+5 עם עובר ללא דופק שהתאים לשבוע 7+5, הציעו לי גרידה או ציטוטק (כדורים). בחרתי בציטוטק ונדרשו 2 מנות בהפרש של 48 שעות כדי לנקות את הרחם.
אני בין המקרים הבודדים בפורום שהציטוטק עבד אצלן בצורה טובה יחסית.
קחי בחשבון שציטוטק והפלה טבעית מובילים בהכרח למראות לא ממש נעימים.
מצד שני אני הרגשתי שזה איפשר לי להפרד מההריון ולהתאבל תוך כדי.

Buffy34

New member
התחיל דימום.

התחילו כאבי מחזור ודימומים עם קרישי דם. את החג העברתי בבכי עם בעלי, עשינו לבד כי אנחנו דתיים ובגלל הדימומים אנחנו בנידה ואין אפשרות לישון אצל חברים בחדרים נפרדים... ברגעים שאני הכי צריכה אותו אי אפשר לקבל חיבוק. האם זאת התחלה של הפלה טבעית? אני לא יודעת.... ככה נראית הפלה? ככה מרגישים? הדימום לא רציני אבל קיים. אני בת 34 וזה הריון ״ראשון״. כשהייתי בת 17 נאלצתי לעבור גרידה ( לזה לא נכנס) ובעלי אינו יודע... הרופאים המטפלים בי אינם יודעים שבטעות לא יגיע לבעלי. כל כך רציתי הריון מתקן סוף סוף! כל כך חיכיתי!! אף אחד לא ידע בחיים מה אני מרגישה... אולי ההריון הזה נפל בגלל ההפלה הקודמת? מה הסיכויים להריון תקין בהמשך? אני משתגעת שאני לא יכולה לדבר עם אף אחד. והרופאים?? הם צריכים לדעת על ההפלה הראשונה? יש מצב שזה ישפיע על העתיד? מה עושים במצב כזה?

מהתיאור שלך נשמע כמו התחלה של הפלה טבעית

צר לי כל כך שככה נאלצתם להעביר את החג וצר לי שברגעים שבהם את זקוקה למגע מנחם, זה לא אפשרי.
בפן הפרקטי לגבי מצבך הנוכחי, אני חושבת שכדאי לברר עם מרכז בריאות האישה באזורך, או עם רופא הנשים שלך, מתי כדאי להגיע להיבדק. במקרה הטוב, הרחם יתנקה מעצמו. במקרה הפחות טוב יהיו שאריות ואז צריך להחליט אם מחכים שהן ייצאו מעצמן בוסת הבאה או שיש צורך בגרידה או היסטרוסקופיה (פעולות דומות, בהיסטרוסקופיה משתמשים בסיב אופטי כדי לראות את הרחם מבפנים ולבצע פעולה מדוייקת יותר).
מכל האפשרויות שציינתי בהודעה הקודמת, ככל הנראה הפלה טבעית הכי בריאה לגוף. הנפש היא סיפור בפני עצמו.

לגבי ההיסטוריה המיילדותית שלך, המצב מורכב.
מצד אחד אני משערת שהגרידה בוצעה בשלב מוקדם יחסית, ועברו מאז הרבה שנים וברור לי הרצון/צורך שבעלך לא יידע.
מצד שני עלולות להיות השלכות גם היום: הידבקויות, שארית שאולי נשארה ואין לי מושג אילו השלכות יש לכך על היכולת של הרחם לשאת הריון.
אני חושבת שבהחלט כדאי לברר את הנושא עם רופא נשים, כך שבמידה ויש בעיה שנגררת מאז, היא לא תפגע בהריונות העתידיים שלך.

בגלל הסיטואציה המורכבת שבה את נמצאת, אני חושבת שכדאי למצוא מישהו/מישהי שאיתו תוכלי לדבר בצורה גלויה לחלוטין ולשחרר את כאבי הנפש. אם אין חברה או בת משפחה שאת סומכת עליה, כדאי לפנות לטיפול נפשי (לא חייבים פסיכולוג/ית, זו יכולה להיות גם עובדת סוציאלית).

אנא עדכני אותנו בהמשך היום על מצבך

שירהד1

Member
מנהל
תראי, זה לא נשמע בכיוון טוב, אבל-

אין מנוס מללכת לרופא/ה ולבדוק. פה אף אחת לא תוכל לומר לך לאיזה כיוון זה הולך, כי אנחנו פשוט לא יודעות.
יש הריונות שמתחילים עם דימומים, בגלל לדוגמא המטומה, וממשיכים כרגיל. יש הריונות שיש בהם דימומים, והדימומים מצביעים על תחילת הפלה. לא יודעת. לכי להיבדק.

לגבי ההפלה ההיא שעברת בגיל 17- רוצה להרגיע אותך, שאם עברת את ההליך בבית חולים מסודר, ושהפרוצדורה הרפואית עברה באופן תקין, הסיכון להשפעה עתידית הוא קלוש ביותר עד אפסי.
באופן כללי, אני נגד סודות במשפחה. בכל מקרה, מול רופא/ה יש חסיון רפואי, ואני כן חושבת שמי שמטפל בך צריך לדעת על העבר.

אני לא דתיה, וקשה לי מאוד מאוד היה לקרוא שבגלל הדימום בעלך לא יכול לחבק אותך. נשמע לי הזוי שברגעים קשים בעל לא יכול לתמוך באשתו בצורת חיבוק. לא אוסיף לגבי נושא זה, שמא אפול בלשוני.

למה את לא יכולה לדבר עם אף אחד? יש לך בעל, ואני מתארת לעצמי שגם חברות ומשפחה. למה לא לדבר?!

כמה בקשות לי אלייך:
1. לכי להיבדק.
2. דברי עם אנשים שקרובים אלייך.
3. בבקשה בבקשה אל תייסרי את עצמך על ההפלה ההיא. זה מיותר, לא מביא אותך לשום כיוון טוב, ולא מועיל בשום צורה שהיא. בתור מי שעברה 5 גרידות (מתוך 7 הפלות), ואחר כך ילדה תינוקת בריאה ומתוקה- האמיני לי שהרפואה היום מספיק מודרנית בשביל לבצע את הפרוצדורות בצורה שלא תיפגע ברחם.
כולנו ראינו יותר מדי סרטים על הפלות בשנות השישים בארצות הברית, שנערות ונשים הלכו למרפאות מסכנות חיים.
זו לא המציאות של היום, וגם לא של לפני 20 שנים בארץ. אנא אל תייסרי עצמך.

תעדכני מה היה אחרי הבדיקה.

שירה.

מנהלת פורום אובדן הריון.
09-7749028

Buffy34

New member
אני יודעת שזאת התחלה של הפלה

פשוט הדימום ממש חלש. יש לי תור לרופא ביום רביעי.. הרגעת אותי שירה, כי עשיתי הכל בבית חולים פרטי..תודה רבה לכן על העידוד..:)

תודה שעדכנת אותנו

שולחת לך חיבוק חם.
את לגמרי מוזמנת להמשיך לשאול ולהתייעץ וגם סתם לפרוק את מה שסוער לך בלב ובנפש.

אמאלוסי

New member

הי, יקירה !
זאת אכן הפלה טבעית וטוב שכך. עדיף שהריון יפול לבד ולא תצטרכי לעשות גרידה. תלכי להבדק לרופא, שיוודא שהכל יצא. אם נשארו שאריות, יתנו לך כדורי ציטוטק (שאותם עדיף לקחת וגינלית).
ממש מצטערת שאת עוברת את זה. שולחת לך חיבוקים וירטואליים.
אני בטוחה שהריון נוכחי לא נפל בגלל הגרידה ההיא. הריונות לצערי נופלים כי נוצר עובר לא תקין.
לדעתי את כן צריכה ללכת בלי בעל לרופא נשים טוב (אולי פרטי, שלא יהיה רישום בקופת חולים) ולספר על הגרידה ההיא. אולי הוא יחשוב שצריך לפנות אותך להיסטרוסקופיה (בדיקת רחם).
מה סיכוי להריון תקין בהמשך ? - הפלות קורות , באחוזים גבוהים מאוד, סביר להניח שאחרי הפלה תוכלי להכנס להריון תקין וללדת ילד בריא, בע"ה. תלכי מתוך סקרנות לפורום "הריון אחרי אובדן" - תשאבי אופטימיות.
אנחנו פה בשבילך.

Buffy34

New member
הדימום אמור להיות חלש?

היו ממש כאבי מחזור ונעלמו אתמול והיה דימום חלש עם קרישי דם מידי פעם , ממש ציפיתי לדימום יותר חזק. יש מצב שלא הכל יוצא אם הדימום חלש?

אמאלוסי

New member
...

טוב, תמיד עדיף דימום חלש על פני דימום חזק ומסכן חיים.
יכול להיות שבאמת לא הכל יצא. ראיתי שכתבת שיש לך תור לרופא ביום רביעי. מקווה מאוד שימשיך לצאת ולא ישארו שאריות.

שירהד1

Member
מנהל
הדימום יכול להיות חלש או חזק-

אין פה חוקים. ברור שאם הוא חלש, אז יצא מעט, ואם הוא חזק- אז יצא יותר, אבל גם כשיש דימומים מאוד חזקים, זה לא אומר שיצא הכל (אני כותבת מנסיון אישי, כמובן).
דווקא טוב שיש לך תור רק ביום רביעי, כי כך אפשר יהיה לראות בינתיים מה קורה ולהיכן זה מתפתח.

מנהלת פורום אובדן הריון.
09-7749028

למעלה