אז כמה עולה לעשות ילד שלישי?

אז כמה עולה לעשות ילד שלישי?

זהירות, רגשנות לא תהיה בהודעה הבאה...
אז כמה עולה לעשות ילד שלישי במדינה שמעודדת ילודה? אין לי כוח או עצבים לחקור על זה באינטרנט, אבל למישהי יש ניסיון בטיפולים לילד שלישי?
אני יודעת שתלוי בסוג וכמות התרופות, אבל לפחות התהליך של השאיבה וההחזרה.

שירה, יש פורום של אובדן הריון וטיפולי פוריות - יחד? מצטערת, פשוט אחד לא מספיק לי.

אמאלוסי

New member
לגדל ילד בטוח יהיה יותר יקר מאשר לעשות אותו

חברים שלנו עשו טיפולים בילד שלישי , דיברתי איתם והבנתי שזה לא משהו שלא ניתן לעמוד בו. אבל הם עשו בבילינסון, לא פרטי, אז אם אני מבינה נכון, רק תרופות עלו כסף ולא רופאים.
אבל עזבי, בטוח לעשות אותו ילד מיוחל יותר זול מאשר לגדל אותו - לפחות 2500 ש"ח מון כל חודש עד גיל שלוש :) ואחר כך חוגים ואז תואר ראשון במרכז בינתחומי.
בקיצור, סליחה, את שואלת ברצינות ואני עונה כאילו בציניות. פשוט לי בינתיים נסיונות לעשות ילד שלישי עלו בשלוש הפלות.

ציניות זו אני

ואני לא רחוקה ממך... אצלי הדרך לשלישי עלו בשתי הפלות.
5 הריונות - 2 ילדים. כל תלמיד בכיתה ז' שלומד סטטיסטיקה יכול להעיד שהמצב לא משהו.
טוב, עכשיו רצות לי בראש כל הבדיחות הציניות שלי ושל פלפל.. הייתי משתפת, אבל זה יותר מדי נמוך... לפחות אני צוחקת הלילה

אמאלוסי

New member
בדיחות

עכשיו את חייבת לשתף.
ראש חודש אדר ופה יושבות הרבה בחורות עצובות.
משתפת שלנו :
- בעלי נכנס לחדר המתנה לפני גרידה שניה. אני עם שקית מטופשת על הראש. הוא מסתכל עלי ואומר : "יפה לך עם כיסוי ראש".
- אתמול, אחרי הפלה שלישית. עוד כמה ימים יש לי יומולדת.
בעלי : "איך אני יכול לשמח אותך ? את רוצה שנלך למסעדה ?"
אני, תוך כדאי מריחת דמעות ונזלת : "לא, אני רוצה שניסע לירושלים. אני 24 שנים בארץ ואף פעם לא הייתי ביד ושם"
בעלי " את רוצה לוודא שאנשים סבלו יותר ממך ?"

שירהד1

Member
מנהל
אוי, אני חייבת לומר שאשכרה צחקתי עכשיו, אמאלוסי-

אין על הומור שחור.

שירה דוד - מרפאה בעיסוק -
ריפוי בעיסוק והוראה מתקנת לילדים בעלי קשיים התפתחותיים ולקויות למידה.
מדריכה קלינית של מרפאות בעיסוק, מורות להוראה מתקנת וסטודנטיות.
מנהלת פורום אובדן הריון.
09-7749028

שישי האחרון

נסענו לדרום אדום. על גבעה נידחת עשינו הפסקה ונשנשנו פירות. אני עם המזל שלי אכלתי קלמנטינה.
פלפלון הבכור קוטף צמח שאינני זוכרת את שמו (זה שזורקים אותו והעלים שנתפסים אומר כמה ילדים יהיו לך). בקיצור, הוא זורק על פלפל ונתפס אחד. פלפל מבסוט ואומר לי הנה יהיה לך אחד בקרוב.
פלפלון קוטף צמח נוסף וזורק עליי. הפלא ופלא לא נתפס לי דבר... פלפלון: ״אמא, אבל לאבא נתפס אחד... איך לך לא נתפס כלום״. פלפל ואני נקרעם מצחוק ואני בציניות המוכרת לי עניתי שזה באמת מפתיע.
פלפלוני ניסה לתקן עצמו והמשיך ״לא, אמא, נתפס לך אחד על החולצה והוא נפל ממש מהר״.
בשלב זה אני נחנקתי מהקלמנטינה ופלפל ענה לו שזה בהחלט יכול להסביר את המצב...

יש עוד... הרבה... הומור שחור בהחלט יכול לעזור לי בקרב פלפל וחברה טובה שיודעת את מצבי.
ד.א, איך קוראים לצמח?

שירהד1

Member
מנהל
אכן סיפור מצחיק

אני ממש לא מכירה את הצמח הזה, ובטח לא את האגדה שהונחתה עליו. אבל אם תיזכרי בשם הצמח, תכתבי לנו.

מנהלת פורום אובדן הריון.
09-7749028

שיבולת שועל

ואם את מוכנה להמשיך לשתף בהומור השחור שלכם זה יהיה מצוין, אני צריכה קצת צחוקים.

לגבי השאלה שפתחה את השרשור אני לא יודעת לענות, אבל עם סטטיסטיקה של ילדה אחת מתוך 4 הריונות, אני מוכנה לחתום עכשיו על 2 ילדים מ-5 הריונות.
אני לא זוכרת באיזה פורום או קומונה קראתי את זה, אבל נדמה לי שהכללית משתתפת חלקית בתרופות גם עבור ילד שלישי.

שירהד1

Member
מנהל
אה...שיבולת שועל. איזה ידע! כל הכבוד!-

אצלי הסטטיסטיקה היא 3 מתוך 10...מחורבן למדיי, הייתי אומרת, אבל בסופו של דבר אלוהי הסטטיסטיקה היה לטובתי, אז אני סותמת.

מנהלת פורום אובדן הריון.
09-7749028

מיד ושם התגלגלתי מהכסא
כן כן, בדיוק בדיחות כאלו היוו את מרכז השפיות שלנו

שירהד1

Member
מנהל
ציניות דווקא מועילה במקרים כמו שלנו...

אני לא יודעת לענות לשאלתך, אבל תזכירי לי- האם ההריונות הקודמים היו מטיפולים?
יש לי חברה שנמצאת עכשיו בהריון, בתקווה לילד שלישי. היא אחרי 2 אובדני הריון, שגם הושגו בטיפולים (ולפני הבת השנייה היתה לה הפסקת הריון בשבוע 24....). גם ההריון הנוכחי הושג בטיפולים. אוכל להתעניין אצלה ולשאול היכן עשתה את הטיפולים וכמה עלה.

אבל קודם אני רוצה להבין האם את זקוקה לטיפולים? אני שואלת זאת כי יש נשים שחושבות שטיפולי פוריות יפתרו להן את הבעיות של ההפלות החוזרות, וזה ממש לא עובד כך.

מנהלת פורום אובדן הריון.
09-7749028

הריון ראשון לאחר הפריה ראשונה

3 שנים טיפולים, הוגדרנו כ״לא חוסברים״.
שאחר ההריונות טבעיים. הפלה אחרונה באוגוסט 2015 ומאז לא הצלחתי להיקלט.

לנו זה עולה בהרבה כאב לב, לא יודעת מה שער ההמרה לש"ח

ולשאלתך, יש לנו חברים שעכשיו בטיפולים לקראת בן רביעי ויש להם השתתפות מהקופה. עבורם זה IVF ראשון אז אני לא יודעת אם יש גם מגבלה על מספר הסבבים שכל אישה זכאית לה או שהדבר תלוי רק במספר הילדים בבית.

רונית 294

New member
פעם קראתי שהקופה מממנת

עד 2 ילדים אבל ממש לא נראה לי הגיוני כי עכשיו השכנה שלי בהריון תאומים (שלישי) ויש לה 2 בנות בבית. עברה את זה דרך הקופה ולא פרטי. בקיצור. לדעתי זה לא ממש מוגבל.

למעלה