בוכה מהבוקר.. שופכת את הלב

חני2016

New member
בוכה מהבוקר.. שופכת את הלב

אני צריכה לעבור בדיקת קרישיות יתר. התקשרתי היום לקופת חולים ומסתבר שאפשר לעשות את הבדיקה רק בסניף אחד בין 10-11 בבוקר. איך???? לא מבינים שאנחנו עובדים?
אין לי מושג מה אני יכולה לעשות, כמה כבר אפשר להיעדר מהעבודה? ונותנים בכלל אישר מחלה בשביל בדיקת דם?

כבר הסתיים לי המחזור, חשבתי שנגמר ופתאום היה שוב דימום.. לא מבינה למה אבל כולם (הרופאים) אומרים לי שזה בסדר. לי זה נראה לא הגיוני!
בכלל- כל הזמן כל הרופאים אומרים בדיוק אותו דבר, אני לא מרגישה שיש רופא שבאמת מבין בזה.
הדבר המשמעותי ביותר היה כשהרופאה שנתנה לי את ההפניה לקרישיות יתר אמרה לי שהיא בהכלל לא מאמינה שזה הגורם להפלות, ונראה לה מיותר לבצע את הבדיקה. לחצתי עליה ולכן קיבלתי את ההפניה, אבל היא העלתה לי הרבה סקפטיות בעניין.
ועד שהתהליך הזה מתקדם.. חודשים! צריך למצוא זמן ללכת לעשות את בדיקת הדם, אחר כך לקבוע תור להמטולוגית ואז שוב לרופא משפחה, ואנחנו רוצים להתייעץ גם עם מומחה.. כל התורות כל כך רחוקים ומרחיקים מאיתנו את הזמן שבו נוכל לנסות שוב להיכנס להריון.
תיסכול! עצבים! בכי!

שירהד1

Member
מנהל
חני יקירתי, קבלי חיבוק

ועכשיו, נסי לספר לנו בצורה מאורגנת יותר על קורותייך.
התסכול מהתורים ומההתעסקות בדברים הרפואיים מוכר לי מאוד, אבל לפעמים פשוט אין ברירה וצריך לעשות את מה שצריך לעשות.
ועניינים רפואיים קודמים לעבודה. אני עצמאית, אז יכולתי לסדר לעצמי את המערכת, כך שלא אפסיד עבודה. אצל שכירים זה משהו אחר. מצד שני, הפסדתי עבודה בכל פעם שהייתי צריכה לעבור גרידה, ואף אחד לא יכול היה להחשיב לי את זה כמו ימי מחלה.

כתבת שהרופאה לא מאמינה שנושא קרישיות היתר הוא הגורם להפלות אצלך.
את רוצה לספר בצורה מסודרת מה עברת עד כה מבחינת ההריונות? האם יש ילדים בבית? פרט על כל הריון כל דבר שיכול לתת לנו מידע כדי שנוכל לנסות ולכוון אותך. כתבי גם את הגילאים שלכם.

שירה דוד - מרפאה בעיסוק -
ריפוי בעיסוק והוראה מתקנת לילדים בעלי קשיים התפתחותיים ולקויות למידה.
מדריכה קלינית של מרפאות בעיסוק, מורות להוראה מתקנת וסטודנטיות.
מנהלת פורום אובדן הריון.
09-7749028

hatalya

New member
בדיקות ורופאים

היי, צר לי לשמוע על הכאב שלך.
יש לי רק שתי עצות פרקטיות במידה ואת רוצה,
מעבדת רוזנבלט - מעבדה פרטית בתל באביב. את מתקשרת אומרת אילו בדיקות את צריכה, ניתן להגיע כמעט בכל שעות היום. כמובן שלא כל כך זול, כשאני בדקתי זה היה כ1700 לסט שרציתי.
רופא פרטי - ד"ר קופרמינץ, מומחה לפיריון והפלות. ניתן לקבוע תור בטווח של כשבועיים, אולי אפילו פחות. לא זוכרת כמה גובה למפגש.
אבל מגיעים לך שלושה ייעוצים במימון חלקי מקופת החולים.
בהצלחה.

אמאלוסי

New member

חני, ממש מבינה את התסכול שלך. אבל אין מה לעשות, תחסרי מעבודה כמה שצריך, הרי המטרה היא להביא תינוק בריא ושלם ולהיות שנה שלמה בחופשת לידה !

שירהד1

Member
מנהל
חני, קראתי קצת אחורנית ונזכרתי מי את...

סליחה, אני פשוט לא תמיד מזהה.
אז אני מבינה שאתם בני 22, והיו לך שתי הפלות בשנה האחרונה בשבועות מוקדמים עקב הפסקת דופק. נשמע דווקא כן הגיוני לבדוק קרישיות יתר, למרות שבהחלט גם יכול להיות סתם המון המון חוסר מזל שגרם לעוברים לא תקינים...
אין לדעת בשלב זה. אתם מאוד צעירים, וזה די יוצא דופן שתי הפלות ברצף בגיל כה צעיר, ולכן טוב שתבדקי את הנושא יותר לעומק.

מנהלת פורום אובדן הריון.
09-7749028

חני2016

New member
"טוב שתבדקי את הנושא יותר לעומק"

אז אני הולכת לבצע קרישיות יתר.
יש לך עוד המלצות מה אפשר לעשות?
אני גרה במעלה אדומים (אזור ירושלים)
&nbsp
תודה על התגובות

שירהד1

Member
מנהל
כן, הייתי בודקת את כל הפקטורים של הקרישיות,

וגם יש בדיקות דם שקשורות בבלוטת התריס. אני מודה שאני לא זוכרת את השמות, אבל אני בטוחה שהרופאה שלך יודעת על מה מדובר- זה משהו שקשור גם לפעילות בלוטת התריס וגם לנוגדנים לבלוטה.

מעבר לזה, לא נראה לי שיש כרגע צורך בעוד משהו.
אני תמיד כותבת ששתי הפלות בשליש הראשון של הפסקות דופק הן עדיין עניין של משהו שנחשב בסטטיסטיקה הנורמטיבית, אבל בשל גילכם הצעיר, כן הייתי עושה את הבירורים שציינתי, פשוט כדי להיות על הצד הבטוח.

מנהלת פורום אובדן הריון.
09-7749028

בקשי גם נוגדנים לבלוטת התריס או לפחות בדיקת תפקוד של הבלוטה

זאת בדיקה זולה יותר ויש יותר סיכוי שיאשרו אותה. אנסה לחפש מסמך שמצאתי פעם עם הפאנל המלא של הבדיקות לפקטורי קרישה, אבל סביר להניח שהרופאה יודעת. חשוב שהבדיקה תהיה לפקטורים ולא לקצב הקרישה (PTT) כי הבדיקה השניה לא רלוונטית לבעיות פוריות.
עוד דבר ששווה לשאול את הרופאה עליו בגלל הפלות חוזרות בגיל כ"כ צעיר הוא בעיות ברחם - מחיצה ברחם או נוזל בשחלות. אם הייתה מחיצה אולי היו רואים אותה בא.ס. אבל אולי יהיה צורך בבדיקה יותר ממוקדת.
לפעמים יש בעיה בזרע שגורמת להפלות, אני לא יודעת אם זה מתאים לסיפור הקליני שלכם.
בקיצור, בהחלט הייתי מתייעצת עם מומחה כדי שילווה אתכם וידריך איזה בדיקות כדאי לעשות.
&nbsp

שירהד1

Member
מנהל
בשדרת האיזדרכת-

אודה לך אם תוכלי לפרט למה התכוונת כשכתבת: "לפעמים יש בעיה בזרע שגורמת להפלות". איזה סוג בעיה? זה פשוט חדש לי, כי בזמנו כשבעלי עשה בדיקת זרע, אמרו לנו שזה די מיותר לעשות, כי נוהגים לעשות בדיקת זרע כשלא נכנסים להריון, אבל אם יש קליטה להריון פעמים אחדות, והפלות חוזרות, זה לא אמור להיות קשור לזרע או למורפולוגיה שלו, כי רק זרעים עם מורפולוגיה תקינה יפרו. זה כמובן לא קשור לדברים כרומוזומאלים שיכולים להיות פגומים, אבל את זה אי אפשר לגלות בבדיקת זרע.

אודה לכל מידע.
שירה.

מנהלת פורום אובדן הריון.
09-7749028

אני חושבת שזה עוד רעיון שצריך להתייעץ לגביו עם הרופא

נתקלתי באפשרות הזאת כשחיפשתי אינפורמציה ברשת אחרי ההפלות שלי. יש טענות שיש קשר בין הפלות חוזרות והצלע הגברית המשוואה, בעיקר שבעיות במורפולוגיה יכולות להיות קשורות לתקינות העוברים. אנחנו לא הגענו לשלב הזה בברור אז אני לא יודעת מה דעת הרופאים בקופות לגבי הסוגיה הזאת.
אני הספקתי לעשות ״רק״ בדיקות קרישיות והיסטרוסקופיה לפני שהריתי שוב. אבל בשונה מחני, אני נמצאת בעשור אחר לחיי והיו לנו הריונות תקינים כשהייתי צעירה יותר. אני באמת חושבת שהבעיה העיקרית או היחידה במקרה שלנו היא הגיל שלי (והסיפור שלך תמיד ליווה אותי). מחזיקה אצבעות לחני ולי ש״פעם שלישית- גלידה״!

חני2016

New member
תודה רבה!

לגבי מחיצה- כבר עשיתי אולטראסאונד תלת מימד, כי חשבו שאולי יש מחיצה, ובבדיקה לא ראו כלום. הרחם תקין.
&nbsp
פעם ראשונה שאני שומעת על בלוטת התריס- מה בודקים, איך זה יכול להיות קשור?
ושירה, כתבת לבדוק את כל הפקטורים של בדיקת הקרישיות. הבנתי שיש 12 בדיקות- לבדוק את כולם?
מהקופ"ח קיבלתי הפניה, ולי הפיענוח שלי יש שם פקטור 5.
אשמח לדעת מה את יודעת לגבי בדיקת הזרע (שאלנו לגבי זה את הרופא, והוא לא נתן לנו את הבדיקה הזו).
&nbsp

חני2016

New member
יש בתגובה הקודמת עוד כמה שאלות.. אשמח מכן לתשובות..

שוב תודה רבה רבה!

לא בטוחה שהבנתי את השאלות

א. בלוטת תריס - חשוב שהבלוטה תהיה מאוזנת להצלחת ההריון, לכן בודקים רמות ההורמון TSH. לרוב בנשים לקראת הריון מעדיפים שהערכים יהיו מתחת ל2.5, למרות שבאוכלוסיה הכללית ערכים כאלה עדיין נחשבים בתווך הנורמה. בנוסף יש מחשבה שנוגדנים נגד הבלוטה יכולים להעיד על תהליך אוטואימוני כללי בגוף - אפשר לבדוק רמות נוגדנים, או שוב, פשוט לבדוק TSH ואם הוא יוצא חריג להמשיך את הבירור עם בדיקת נוגדנים.
ב. פקטורי קרישה - צרפתי לך את הרשימה המלאה, הקופות לא נוטות לאשר את כל הסט בלי קרב. פקטור 5 הוא אחד הנבדקים הנפוצים, בין השאר כי יש בדיקת סקר זולה (נקראית APCR) שמעידה על תקינותו של הגן שמקודד אליו. תראי מה הרופאה מבקשת שתעשי ותמשיכי אצל ההמטולוג, בתקווה שבסוף תשלימי את הסט.

חני2016

New member
עדכון

מסתבר שבשנתיים האחרונות עשיתי 3 פעמים בדיקת לבלטות התריס ויצא בכל הפעמים תקין.
עשיתי בדיקת דם לקרישיות יתר, נראה מה יהיה..

אמאלוסי

New member
מנסה לענות

חני, במסגרת הבירור צריך לבדוק גם הורמונים, כולל תריס, פרולקטין ולדעתי גם פרוגסטרון. אפשר ללכת לאנדוקרינולוג ולהתיעץ איתו. כי לא כל רופא נשים מבין בהפלות חוזרות. (תכלס אף אחד לדעתי לא מבין בזה...).
אני גם חושבת שצריך לעשות בדיקת זרע. למרות שגם אצלנו גינקולוג חשב שזה מיותר (הרי יש הריונות). אבל בשביל הפניה זאת לא צריך גינקולוג. אנחנו ביקשנו מרופאת משפחה של בעלי. למה כן לעשות לדעתי - אתם צעירים ובתקווה שבדיקה תקינה, תורידו את הפקטור הזה מרשימת בעיות פוטנציאליות.

למעלה