קבוצת מיקוד להבנת מענים קיימים וחסרים במקרה של לידה שקטה

Chakkdi

New member
קבוצת מיקוד להבנת מענים קיימים וחסרים במקרה של לידה שקטה

שלום,
אנחנו שלוש סטודנטיות לעבודה קהילתית באוניברסיטה העברית בירושלים,
מתוך חוויה אישית של אחת מאיתנו, בחרנו לעשות פרוייקט בנושא לידה שקטה.
מטרתנו להבין את הצרכים של זוגות שעוברים לידה שקטה בכדי להגדיל את התמיכה, להעלות את המודעות ולהוביל לשינוי במערך המענים הקיימים.
לצורך כך, אנו מחפשות זוגות או יחידים שעברו לידה שקטה ומוכנים לקחת חלק במפגש קבוצתי חד פעמי.
במפגש זה נרצה ללמוד מכם/ן על המענה שקיבלתם/ן במהלך ולאחר הלידה השקטה, מה היה חסר ומה הייתם/ן רוצים לשנות?
נשמח ליצירת קשר באמצעות המייל [email protected]
או בפייסבוק:
Dina Chakk Morris או Talya Deitcher Marcus

שירהד1

Member
מנהל
מאחלת לכן בהצלחה. מקווה שתהיה היענות מהפורום.

Chakkdi

New member
תודה שירה. המטרה היא

ללמוד כדי להביא לשינוי במדיניות הנהוגה בישראל ביחד ללידות שקטות ולשפר את המענה שזוגות מקבלים.

הכל היה מאוד נהדר - בהתחשב בנסיבות

רק את העובדות הסוציאליות שמלוות את התהליך הייתי מנחה להיות קצת יותר קשובות לאדם שלפניהם ולא לדקלם מהדפים בקלסר.
זה השנקל שלי בנושא, כי אין סיכוי שאגיע למפגש כזה. זה עניין אישי מידי בשביל שארצה לחלוק אותו בקבוצה.
כמו כן, הדגש שלכן על זוגות מאוד צורם, במיוחד בעולם שמתקדם לקראת משפחות מגוונות.

שירהד1

Member
מנהל
תרנגולת, את רוצה ו/או יכולה לספר יותר

למה את מתכוונת לגבי הדיקלום מהדפים של העובדות הסוציאליות? מה חווית בהקשר זה? מה הן דיקלמו לך ובמה זה בא לידי ביטוי שלא היו קשובות אלייך?
מי כמוני יודעת כמה שזה אישי הדברים האלו. אבל אם כבר זרקת איזו עצם, מעניין אותי לדעת יותר.
לבחירתך מבחינת רמת השיתוף, כמובן.

ולעניין הזוגות- צודקת. אין לי מה לומר. מודה שלא שמתי לב לזה, ואני חושבת שטוב שכתבת את ההארה/הערה החשובה הזו.

שירה דוד - מרפאה בעיסוק -
ריפוי בעיסוק והוראה מתקנת לילדים בעלי קשיים התפתחותיים ולקויות למידה.
מדריכה קלינית של מרפאות בעיסוק, מורות להוראה מתקנת וסטודנטיות.
מנהלת פורום אובדן הריון.
09-7749028

דקלום מדפים בקלסר

בתקופת האשפוז יצא לי לשוחח עם שתי עו"סיות, כ-3 פעמים... מלבד העובדה שזה עניין כל כך רגיש, ושהן אומנם נשות מקצוע, אבל גם זרות, ולא מכירות אותי ואת מה שעברתי עד שהן פגשו אותי... הרגשתי שהשיחה מאוד טכנית, אבל מצופה באדרת של "אפתיה".

המשפט "תרשי לעצמך להתאבל" חזר על עצמו שוב ושוב הרגיש לי מדוקלם מהדף בקלסר שהן החזיקו (שכלל את הפרטים של המקרה שלי, אני מניחה).
כל מה שרציתי להגיד להן זה - זה שאת לא רואה אותי בוכה, זה שהקול שלי לא רועד, זה שאני רחוצה ולובשת בגדים נקיים (למרות הדימום והשלשול והצמרמורות), לא אומר שאני לא מרוסקת, ושיקח לי זמן לעבד את ההרפתקאה המפוקפקת הזאת, לא אומר שאני לא מרגישה את הכאב ואת הגעגעועים ואת האהבה לתינוק המתוק שלי שגדל בתוכי, שהוא ואני היינו שומעים כל ערב בשבועיים האחרונים קצת רוק 'נ' רול כי שימח אותי כל כך להרגיש אותו זז ביחד עם הגיטרות החשמליות... שהקפדתי לאכול טעים ובריא, כי אומרים שבגיל הזה הם כבר מפתחים העדפות אישיות לטעמים, ושבמחברת שלו כתבתי לו סיפורים ותכננתי לנו תוכניות.

Chakkdi

New member
תודה על ההתייחסות

מעריכה את תשובתך ומקבלת את הרצון שלך לא לקחת חלק בקבוצה.
אשמח אם תוכלי להוסיף קצת מידע לגבי העו"סיות, האם את מתכוונת לעו"סיות של בית החולים? או במסגרת אחרת?
ולגבי הדגש על המשפחות - לא הבנתי למה הכוונה. אנחנו מחפשות ופונות אל זוגות או יחידים, אין לנו כל בעיה עם זוגות מאותו מין, נשים שחוו זאת לבד, או בני/ות זוג של נשים שיהיו מעוניינים להגיע לבד.
שוב תודה על תשובתך.

שירהד1

Member
מנהל
בעקבות מה שהתרנגולת כתבה, שזה אישי מדי בשביל לשתף

בקבוצה- אתן בכוונה רוצות להיפגש בקבוצה ולא עם כל אישה/ זוג לחוד?
כי זה באמת עלול להיות בעייתי העניין הזה של להיפגש כקבוצה.

בזמנו, אני השתתפתי באיזו עבודת מחקר לתואר שני של מישהי (מדהימה!!!), והיא באה לראיין אותי ראיון אישי. היה לי מאוד מאוד קשה, וכל הזמן בכיתי, אבל היה בזה גם משהו משחרר, מה גם שידעתי שאני מסייעת למישהי בעבודת מחקר חשובה. היא היתה מקצועית ואמפטית ופשוט מדהימה, ואחרי שילדתי את ביתי, שלחתי לה מייל...

בקיצור- אולי תחשבו לעשות ראיונות אישיים, ולא להיפגש בקבוצה.

בהצלחה!
שירה.

שירה דוד - מרפאה בעיסוק -
ריפוי בעיסוק והוראה מתקנת לילדים בעלי קשיים התפתחותיים ולקויות למידה.
מדריכה קלינית של מרפאות בעיסוק, מורות להוראה מתקנת וסטודנטיות.
מנהלת פורום אובדן הריון.
09-7749028

Chakkdi

New member
את מציעה רעיונות טובים

נשמע שהראיון האישי היה משמעותי מאוד עבורך, מדהים שהשתתפת במחקר כזה, זה בהחלט לא מובן מאליו, ואני שמחה לשמוע והיה בו אלמנט של שחרור.
המטרה בקבוצה היא ללמוד על ההתנהלות הכללית של המוסדות השונים ועל הקשיים בקבלת מענה רגשי או ביורוקרטי. מידת החשיפה נתונה לשיקול דעתה של כל משתתפת.
אני בהחלט מקבלת את החשש הרב מחשיפה של חוויה כל כך פרטית וקשה ומכבדת את הבחירה שלא לעשות זאת.
בכל זאת בחרנו לקיים את המפגש בקבוצה מתוך העוצמה שיש לקבוצה והכוח שהיא יכולה להעניק.

למעלה