שופכת את הלב +כמה שאלות

אמאלוסי

New member
שופכת את הלב +כמה שאלות

שבוע טוב, בנות יקרות !
אחרי שתכננתי בקפידה איך אני לוקחת ביופסיה מעובר ועושה לו צ'יפ גנטי, עובר החליט שהוא יוצא לבד. שזה דווקא לטובה, כי בפעמים קודמות הרדמה כללית לא עשתה לי טוב מבחינה קוגניטיבית.
בגלל שנשארה שארית, מחר אני צריכה לקבל ציטוטק. בכדור בלבד עוד לא התנסתי, לכן כמה שאלות :
1- אני צריכה לבקש מרשם לאנטיביוטיקה ?
2 - נותנים ימי מחלה ?
3- צריך צום ?

מנסה לענות

קודם כל חיבוק

1. לדעתי עניין האנטיביוטיקה תלוי בפרוטוקול של ביה"ח ובמצבך. יכול להיות שירצו לתת אנטיביוטיקה מניעתית, כלומר כדי למנוע מצב של זיהום ברחם (אני קיבלתי בעבר, הייתי אחרי גרידה + היסטרוסקופיה להוצאת שארית ועדיין היה הרבה דם ברחם)
2. אני לא יודעת אם נותנים, אבל תמיד אפשר לבקש מרופא המשפחה שלך. נראה לי שכדאי שתשרייני לעצמך העדרות מהעבודה למחר ומחרתיים לפחות. כל אחת מגיבה אחרת לכדור ואין לדעת מה תהיה התגובה שלך.
3. למיטב ידיעתי לא צריך צום, כי את לא עוברת פרוצדורה בהרדמה. מצד שני עלולות להיות בחילות, הקאות, שלשולים ושאר תופעות של מערכת העיכול, אז אולי כדאי לאכול דברים קלים יחסית.

עוד קצת מידע שלא ביקשת אבל נראה לי רלוונטי:
יש 3 דרכים למתן ציטוטק (מהקל אל הכבד): החדרה לנרתיק, בליעה, המסת הכדור מתחת ללשון.
כאמור כל אחת מגיבה שונה לכדור, אבל תופעות לוואי מוכרות הן צמרמורות ורעידות, עליית חום, התכווצויות ברחם ובבטן. כתבו כאן בעבר על דימום מוגבר עד כדי אובדן הכרה, ולכן חשוב שלא תהיי לבד בשעות שאחרי מתן הכדור.
שיעבור לך בקלות ובשלום

שירהד1

Member
מנהל
אמאלוסי- אני רוצה לענות, אבל

אני מודה שפשוט לא זוכרת את פרטי המקרה. לא הבנתי בדיוק מה קורה איתך עכשיו- היית בהריון וקבעו לך תור לגרידה, והתחיל דימום טבעי? באיזה שבוע את? ספרי יותר מה קורה איתך.
איך את יודעת שנשארה שארית? האם עשו אולטרסאונד?

אני בכל זאת מנסה לענות-
1. לא צריך אנטיביוטיקה.
2. לא נותנים ימי מחלה (לי לא נתנו, אבל אני עצמאית, אז אולי בגלל זה).
3. לא צריך להיות בצום.

מה זאת אומרת שההרדמה הכללית לא עשתה לך טוב מבחינה קוגניטיבית?

שירה דוד - מרפאה בעיסוק -
ריפוי בעיסוק והוראה מתקנת לילדים בעלי קשיים התפתחותיים ולקויות למידה.
מדריכה קלינית של מרפאות בעיסוק, מורות להוראה מתקנת וסטודנטיות.
מנהלת פורום אובדן הריון.
09-7749028

lilis10

New member

לא מבינה בזה כלום, אבל משתתפת בצערך ומקווה שתחלימי מהר.

למעלה