הפלה בשבוע 6

שירי1984

New member
הפלה בשבוע 6

היי בנות,
לאחר דימום אתמול הלכתי למיון ובאולטרסאונד לא נצפה דופק.
היום הלכתי לעשות בדיקת בטא וראיתי שלפני 5 ימים הבטא הפסיקה לעלות.
איך ממשיכים מכאן? מישהי יכולה להמליץ לי מה פחות נורא- הפלה בכדורים או גרידה?
קראתי קצת על הפלה עם כדורים וזה תהליך די ארוך.
עם כל הכאב, אני רוצה לסיים עם זה כמה שיותר מהר ולהתקדם הלאה.

משתתפת בצערך

קודם כל, לכל דרך יש את היתרונות והחסרונות.
יתרון עיקרי של הגרידה- זבנג וגמרנו- נגמר כמעט תמיד באותו יום
חסרון עיקרי של הגרידה- ניתוח לכל דבר
כשהרופא הסביר לי את היתרונות והחסרונות, בחרתי בציטוטק (כדורים) תוך מחשבה שרוב הסיכויים שזה יעבור מהר בלי לעבור הליך ניתוחי כי הוא אמר שרוב הסיכויים שזה יהיה ככה..
לצערי היה לי סיוט עם הכדורים (זה לא ממש פעל עליי, נמשך חודשיים! הרס לי חופשה ביוון, דיממתי בלי סוף..) ובדיעבד הייתי עוברת גרידה. אבל חשוב לציין שהייתי בשבוע 10 ואולי זו היתה טעות של הרופאים בכלל להציע לי את האופציה הזאת בשלב כ"כ מתקדם יחסית..

אגב, לא היה ברור מדברייך- בטוח ההריון הסתיים? הרופא אמר שזו הפלה? כי לא אמורים בהכרח לראות דופק בשבוע 6..זה עוד מוקדם. ודימומים.. לעיתים יש גם בהריונות תקינים...

שירי1984

New member
עשיתי היום בדיקת בטא

וראיתי שהערכים הפסיקו לעלות לפני 5 ימים.. לכן גם לא זיהו דופק אתמול. אני ממש חוששת, אני מעדיפה לסיים עם זה כמה שיותר מהר באמת אבל זה מפחיד לעבור ניתוח בהרדמה.

תראי זה שבוע מוקדם

אז יש סיכוי טוב שהכדורים יעשו את העבודה..
אבל יש סטטיסטיקות ויש אחוז מסוים שזה לא משפיע עליהן אז פשוט קחי את זה בחשבון..
בנוסף, יש כאבי בטן קשים מאד אחרי נטילת הכדורים.. אבל אני מניחה שגם בגרידה יש כאבים אולי..?

דווקא ההרדמה היא החלק הפחות נורא בעיניי

עברתי גרידה בשבוע מתקדם יותר וההרדמה היתה החלק הקל.
אחרי שבועיים התגלתה שארית שנותרה ברחם, ולכן עברתי גם היסטרוסקופיה.
שארית יכולה להיות גם בגרידה בשבוע מוקדם וגם בטיפול בציטוטק.
דרך אגב, ישנה אפשרות שלישית שלא העלית והיא מחייבת מעקב רפואי צמוד כדי לוודא שלא מתפתח זיהום: לתת לרחם להתרוקן מעצמו.
בסופו של דבר אין כאן בחירה טובה או נכונה, כל האפשרויות רעות.

צר לי שאת מצטרפת אלינו

לפני הכל ממליצה לעשות בטא נוספת באותה מעבדה + אולטרסאונד נוסף כדי לוודא שהאבחנה מדויקת.

לגבי ציטוטק (כדורים) או גרידה, כאן בפורום אנחנו טוענות שזה נבלה וזה טריפה.
לי באופן אישי היתה חוייה טובה (יחסית, בכל זאת מדובר על הפלה של הריון מאוד רצוי) עם ציטוטק. שתי החדרות לנרתיק בהפרש של 48 שעות. הרחם התרוקן ונקלטתי להריון נוסף ותקין אחרי חודש אחד של הפסקה.
מצד שני יש כאן נשים רבות שמקללות את הרגע שבחרו בציטוטק.

אם את בוחרת בציטוטק, חשוב שתדעי שהכדורים משפיעים על כל אחת באופן שונה, אופן הנטילה משפיע גם הוא (מהקל לכבד: החדרה לנרתיק, בליעה, המסה מתחת ללשון). בין התופעות שחברות הפורום ואני ביניהן תיארו: רעידות, עליית חום, שלשולים, התכווצויות עזות בבטן, דימום כבד, הקאות.

שירי1984

New member
חיכית לקבל מחזור באופן טבעי לפני שניסית להיכנס להריון שוב?

האם יש בנות בפורום שממליצות לבחור באופציה של גרידה? מה אומרים בעבודה במקרה כזה? אני מניחה שצריך להתאושש בבית.

חיכיתי מחזור אחד

ולאחריו הרופאה אישרה שאפשר לנסות שוב ומיד נקלטתי.
למנהל שלי סיפרתי על ההריון עוד לפני שידענו בוודאות שאין דופק. היו לי דימומים במשך כמה ימים, והתקשרתי אליו בערב לעדכן שלמחרת אני בביקורת בבי"ח ושיכין את עצמו לאפשרות של העדרות של כמה ימים בגלל שנראה שאני הולכת לכיוון של הפלה.
חזרתי לעבודה שבוע אחרי המנה הראשונה של הציטוטק, מבחינה פיזית כבר הייתי בסדר והשהות בבית רק גרמה לי לטפס על הקירות.

אני חושבת שמרבית חברות הפורום ממליצות על גרידה, אני בין המעטות שמציינות חוויה טובה עם ציטוטק (וגם אני חושבת שהכדור הזה הומצא ע"י השטן).

משתתפת בצערך, שירי

עברתי שתי הפלות בציטוטק בשבועות מוקדמים (בערך 7-8). אני חוויתי קושי פיזי וצירים בשני המקרים. ההפלה בהמסה מתחת ללשון היתה אלימה יותר והחלה עוד לפני שנמס הכדור האחרון, בשלשול וצירים שארכו שעות אחדות, ממש כמו בלידה. דרך הנרתיק לקח לכדורים זמן להשפיע (כשעתיים) ואחר כך שעות אחדות של צירים. למזלי הייתי בין אלה שלא נדרשו לסבב שני.
מצטערת שאת צריכה לבחור בין הנבלה לטריפה, ומאחלת לך שכל המפגשים הבאים שלך עם עולם הילודה יסתיימו בשבוע 38-39 לערך, בקלות יחסית ובידיים מלאות.

שירי1984

New member
כדורים תמיד עדיפים על גרידה?

כלומר, כל עוד אני בשלב של ההריון שניתן לקחת כדורים, זאת תמיד האופציה הטובה יותר?

גרידה לא ניסיתי

אותי הרתיעה ההרדמה הכללית, וגם הרופאים נטו לכיוון הכדורים ולא לניתוח. בפעם הראשונה הרופא לא מסר לי מידע מקיף, ואפילו לא רשם את שם הכדורים שנתן לי, כך שעוצמתם (בשילוב הנטילה מתחת ללשון) די היממה אותי, למרות שבעברי לידות טבעיות. בפעם השניה בחרתי למרות שידעתי לקראת מה אני הולכת.
מנהלת הפורום שירה, שחוותה כמדומני גם (כמה גרידות) וגם (ציטוטק, פעם יחידה) - מאוד נגד הציטוטק ובעד הגרידה, בבחירה שבין נבלה לטרפה.
אם תבחרי בציטוטק, ממליצה להצטייד במשככי כאבים, לדאוג למים חמים כדי להקל מעט על הכאבים, לפנות את יום ההפלה כולו (רצוי שלצדך יהיה מישהו שאת סומכת עליו/עליה אם תצטרכי עזרה כלשהי), ומראש לקחת יומיים מחלה לפחות אחר-כך, כי הדימום ממשיך בעוצמות המשתנות בין אחת לשניה, אבל בהחלט מנטרל פיזית לימים אחדים, מעבר להיבט הנפשי של ההפלה.
שולחת לך חיבוק ומקווה שהחלק הפיזי יהיה מאחוריך במהרה, ושתצליחי להתאושש גם בנפש, בעזרת קרוביך ובעזרתנו כאן.

שירהד1

Member
מנהל
צר לי על אובדן ההריון

כמו שכבר הבנת מהבנות המקסימות פה, אין "מה עדיף". יש "מה עדיף לך".
הניסיון שלי עם ציטוטק הוא קטסטרופאלי- 3 חודשים של דימומים וביקורות. נורא. לא נגמר. זה היה סיוט. והייתי בסך הכל בשבוע 6 וחצי, עם שק הריון ללא עובר...
עברתי 5 פעמים גרידות, 4 מהן בשבועות 7-9 ואחת בשבוע 16.
ההפלות בגרידה בשבועות 7-9 היו "קלילות" לעומת הציטוטק. באים בצום, גומרים, הולכים. התאוששות של יום-יומיים אחר כך במנוחה קלה וגמרנו את הסיפור הפיזי.
ההליך עצמו קצר, להרדמה המלאה כבר חיכיתי- קצת לא להרגיש את הכאב הנפשי העמוק, קצת לשקוע בשינה הכי מעולה שהיתה לי בחיים, קצת "לא להיות". מה שקשה בזה זה שצריך לגמרי לשחרר שליטה, כי פשוט אין ברירה, ועבורי היה בזה משהו תרפויטי, כי אני טיפוס שכל הזמן צריך להיות בשליטה.

בואי נגיד ככה- הביטוי "זה נבלה וזה טריפה" זה ביטוי שאני כתבתי אותו לראשונה, ואני עומדת מאחוריו. לי היה נכון יותר גרידות מאשר ציטוטק.

לגבי העבודה- את צריכה לומר מה שאת רוצה. תמיד את יכולה לומר שיש מצב רפואי שמחייב אותך להיות בבית. אגב- דווקא בעניין זה קל יותר עם הגרידה. כי מדובר על יומיים העדרות- יום האשפוז, ויום מנוחה. לעומת זאת- עם הציטוטק- בהחלט עלולים להיות דימומים וכאבים מאוד חזקים לאורך ימים (וכמו שהיה אצלי- גם שבועות...), אז זה עוד יותר מפריע לרצף החיים.

מקווה שתבחרי מה שהכי נכון עבורך. תעדכני אותנו במצבך.
שירה.

שירה דוד - מרפאה בעיסוק -
ריפוי בעיסוק והוראה מתקנת לילדים בעלי קשיים התפתחותיים ולקויות למידה.
מדריכה קלינית של מרפאות בעיסוק, מורות להוראה מתקנת וסטודנטיות.
מנהלת פורום אובדן הריון.
09-7749028

שירי1984

New member
וואו

אני קצת המומה מכמות המידע השלילי על הכדורים.
מישהי אמרה לי היום שהיא ממליצה לקחת את הכדורים דרך הנרתיק כי מהפה זה משפיע יותר קשה. מישהי יודעת לייעץ בנושא?
מה לגבי המקום בו נעשית הפסקת ההריון? האם זה משנה באיזה בית חולים לעשות את זה?

היום הלכתי לרופא נשים שעשה שוב אולטרסאונד וביקש שאגיע בעוד שבוע רק כדי להיותת בטוחים במאה אחוז. הוא לא היה חיובי אבל אמר שהוא מעדיף שלא לקבל החלטה עד שלא בטוחים.
לאחר הבדיקה, אני יכולה כביכול כבר יום אחרי זה לעשות הפסקת הריון?
מהתגובות של כולכן נשמע שאתן ממליצות לעבוד גרידה ולא כדורים אבל אני יודעת שבגרידה גם יש יותר סכנה לפגיעה ברחם. איך עושים את הבחירה?

תודה לכולכן על התמיכה, אתן מקסימות!!

מנסיוני בשני אופני נטילת הציטוטק

מסכימה עם אותה מישהי. לקיחת התרופה דרך הפה השפיעה עלי במהירות עצומה, טרם נמס הכדור האחרון, והתהליך הסתיים תוך שלוש או ארבע שעות אם זכרוני אינו מטעה אותי.
במתן וגינאלי - עליו המליצו הרופאים בההפלה השניה - ההשפעה החלה רק כעבור שעתיים, במהלכן אפילו נהגתי הביתה. חוויתי את ההפלה (שארכה פי 1.5-2 בהשוואה למתן דרך הפה) ככואבת יותר, אבל יתכן שזאת יד המקרה.
מוסיפה המלצה לרכוש פדים עבים במיוחד, כמו חיתולי מבוגרים.
מובן שאינני יכולה להמליץ, כי מדובר במכלול שיקולים, בעמידה בכאב, באפשרות להיות חולה במשך מספר ימים, בסיכון הקיים שהכדורים לא ישפיעו ותצטרכי לעבור את התהליך פעם נוספת, אבל כאמור ולמרות הכאב הפיזי הצפוי - בפעם השניה אני כן בחרתי ביודעין בכדורים בגלל החשש שהזכרת לפגיעה ברחם (על אף שהסיכון בגרידה שעורך רופא מומחה הוא כנראה נמוך, ובכל זאת עבור אותה אחת ממאות הפגיעה היא מאה אחוז).
שולחת לך חיזוק וחיבוק.

שירי1984

New member
תודה רבה.

מישהי מכירהה את ד"ר עמוס בר?
קראתי שהוא מבצע את ההפלות אצלו במרפאה וראיתי באינטרנט המלצות טובות לגביו.

Halfwaythere

New member
אצלי לא היה מוצלח גם בהחדרה נרתיקית

בדיעבד הייתי הולכת על גרידה. היתה חוויה מאוד לא נעימה עם הציטוטק שכללה אשפוז ולאחר מספר חודשים גם היסטרוסקופיה
מצטרפת להמלצה על פדים עבים מאוד אם בכל זאת את הולכת על זה ועל מישהו שיהיה לידך כל הזמן.

יכולה לספר רק על גרידה

(כי לא התנסיתי בציטוטק, הספיק לי לקרוא את הסיפורים כאן).
מבחינה פיזית - זה הרבה פחות מפחיד והרבה יותר קל מאיך שזה נראה. התעוררתי אחרי רבע שעה, עם קצת כאבי בטן (כמו כאבי מחזור חזקים, כדור אופטלגין וזה עבר) ותוך שעה וחצי כבר חזרתי הביתה. למחרת כבר הייתי חצי יום בעבודה.
מה שלא תבחרי - שיעבור בקלות ושההריון הבא יסתיים בידיים מלאות

שירי1984

New member
בנות- עד איזה שבוע אפשר לבצע הפלה בכדורים???

אני מסיימת עכשיו שבוע 6 וקראתי שאפשר לבצע בכדורים רק עד שבוע 7.
הכוונה עד תתחילת שבוע 7 או סוף שבוע 7?

שירהד1

Member
מנהל
עד שבוע 8-

אבל מה שחשוב זה לא מה שבוע ההריון, אלא גודל העובר, כלומר- מישהי יכולה להיות בשבוע 10, לבוא לבדיקה, ולגלות שהעובר ללא דופק, ומתאים לשבוע 8, והיא יכולה לנסות לקחת את הכדורים.

שירה דוד - מרפאה בעיסוק -
ריפוי בעיסוק והוראה מתקנת לילדים בעלי קשיים התפתחותיים ולקויות למידה.
מדריכה קלינית של מרפאות בעיסוק, מורות להוראה מתקנת וסטודנטיות.
מנהלת פורום אובדן הריון.
09-7749028

שירי1984

New member
הבנתי...

אם כך אני יכולה, אמרו לי שהגודל שנצפה מתאים ל5.5 שבועות.

למעלה