בדרך חזרה לפה

idit84

New member
בדרך חזרה לפה

היי בנות,
לפני שבועיים גיליתי שאני בהריון שוב, לאחר אובדן בשבוע 22 בעקבות מום בלב של העובר. חזרתי לחוש תקווה ואושר וממש התרגשתי. לפני כשבוע, התחילו לי הכתמות. 2 רופאים בדקו אותי ולא התרגשו ואמרו לי להמשיך כרגיל. אתמול, כשאני בשבוע 6+5 באמצע העבודה, התחלתי לדמם ממש. ממש נבהלתי ורצתי למרכז לבריאות האישה של קופ"ח שם הרופא ראה שק הריון עם דופק אבל אמר שהדימום מסיבי ואני חייבת מיון. במיון נאמר לי שהדופק של העובד מואט, המיקום של השק נמוך ושיש הרבה קרישי דם ויתכן ואני בדרך להפלה. היא קראה לזה הפלה מסכנת. הרופאה אמרה לי לנוח בבית וללכת למעקב רופא לאחר יומיים- שלושה. הדימם ממשיך כמו מחזור ואני בחרדה ותסכול אדירים. הברק לא אמור להכות פעמיים! רציתי לדעת מהניסיון שלכן האם יש סיכוי שההריון ישרוד? ואם לא, מה זה אומר לגבי ההריון הבא- מ אצטרך לעשות אחרת?
אני לא מאמינה שלפני 9 חודשים נכנסתי להריון הראשון ובינתיים 2 הריונות, 0 ילדים וכל כך הרבה כאב לב.

shira3121

New member
צר לי כל כך

ממש מקוה שלא תחזרי לפה בכל זאת. ניסיון עם הפלה מאיימת אין לי , ברזומה שלי יש גרידה בגלל עובר בלי דופק וגרידה בשבוע 20 בגלל מום לב והריון אחד שהסתיים בילד מקסים כמעט בן 3

michali310

New member
היתה לי הפלה מאיימת

אבל זה נפתר בזה שנתנו לי נרות פרוגסטרון והדימום עבר והיום יש לי ילד בן 2.8. אבל אצלך אמרו שהשק נמוך ויש קרישי דם, זה נשמע קצת שונה. אני מקווה שההריון יצליח!

שירהד1

Member
מנהל
אויש, עידית, זה לא נשמע בכיוון הנכון, אבל-

הלוואי הלוואי ואני טועה.
אני לא יודעת מה זה שק הריון נמוך, אבל כן יודעת שדימומים מאסיביים, מבנה שק לא תקין, קרישי דם ודופק איטי לא מעידים על דברים חיוביים.
המנוחה בעיניי היא סתמית, אבל בכל מקרה- בקושי אפשר לעשות משהו בצורה פיזית ונפשית כזו כאשר חווים חשש כה מוחשי להפלה.
צדקה הרופאה שעלייך ללכת בעוד יומיים שלושה לבדיקה חוזרת.

אני רוצה שתביני שזה מחוץ לשליטתך. שום נרות פרוגסטרון ושום זריקת הורמונים ושום מנוחה לא יעזרו להריון לא תקין.
אל תחשבי שיש משהו שאת יכולה לעשות כדי להציל את ההריון. מבנה לא תקין של שק הריון, ודופק איטי מצביעים על עובר לא תקין.

ושוב- הלוואי שאני טועה בגדול ובענק. תאמיני לי שאני לא צריכה להיות צודקת בכלום.

ככל הנראה נפלת בסטטיסטיקה של ה-1 ל-5, ובהריון הקודם נפלת בסטטיסטיקה אחרת- של מומי לב. אין קשר בין שתי ההפלות, לפחות בעיניי, ולכן- לא נראה לי שצריך יהיה לבצע בדיקות מיוחדות לאחר מכן.

כן הייתי ממליצה, אחרי שהסאגה הנוראית העכשווית נגמרת, לבצע בדיקת פרופיל הורמונאלי מלא, כדי לוודא כמות פרוגסטרון. זה סתם בשביל יתר בטיחות, וכדי שתביני שלא היית צריכה נרות פרוגסטרון בהריון הנוכחי.

אנא עדכני אותנו במצבך, והלוואי ואני טועה.

שירה.

שירה דוד - מרפאה בעיסוק -
ריפוי בעיסוק והוראה מתקנת לילדים בעלי קשיים התפתחותיים ולקויות למידה.
מדריכה קלינית של מרפאות בעיסוק, מורות להוראה מתקנת וסטודנטיות.
מנהלת פורום אובדן הריון.
09-7749028

idit84

New member
עדיין נאחזת בתקווה

קודם כל, תודה לכן על התמיכה. רק אדייק שלא נאמר שמבנה השק לא תקין, אלא שהדופק מואט ושהרחם מלא בתוכן לא סדיר. בנוסף, המיקום של השק נמוך. לא שזה כזה אופטימי אבל אני נאחזת במה שיש. הדימום לשמחתי הפסיק לפני מספר שעות. עכשיו אני תוהה אם זה אומר שההפלה לא תקרה מהעצמה או שאולי היה משבר והוא חלף? נמאס לי מחוסר הוודאות הזה. הייתי אמורה ללדת החודש ועכשיו אני נאחזת בהריון שכנראה אבוד. 2 הריונות, 0 ילדים וכל כך הרבה רצון ואהבה לתת.
מחר יש לי תור לרופא. יש עוד עצות מה לשאול/ להגיד לו?

שירהד1

Member
מנהל
אני לא יודעת מה זה אומר שהדימום הפסיק-

צריך לחכות למחר לבדיקה אצל הרופא. בכל מקרה- אל תלכי לבד. אם חלילה אין דופק או שהמצב עדיין לא נראה מזהיר- שבעלך יהיה איתך, ואם יהיה משהו משמח- תוכלו לנשום ולשמוח ביחד.

מנהלת פורום אובדן הריון.
09-7749028

idit84

New member
זו התכנית

אעדכן מחר, אחרי הרופא. תחזיקו לי אצבעות לבשורות טובות..

זה לא נראה טוב

אצלי בהריון הראשון היה משהו דומה. דופק איטי עם דימום (אצלי הדימום היה קל).
אחרי שבוע הדופק פסק.
מקווה ומאחלת שהמצב אצלך יהיה שונה, ושתוכלו לספר שעוד ברחם הילד עשה לכם התקפי לב.
מסכימה עם כל מה ששירה כתבה. המנוחה היא בעיקר בשביל להרגיש שעשית משהו וגם כי באמת בלתי אפשרי לתפקד ככה.

idit84

New member
עדכון חיובי

הייתי הבוקר אצל הרופא בקופ"ח. הוא אמר שהכל נראה תקין- הדופק, המיקום, הגודל של השק. הוא נתן לי נרות פרוגרסטרון כדי למנוע דימום ואמר להמשיך במעקב שבוע הבא. מבחינתו אני יכולה לחזור לעבודה, רק לא יחסי מין ולא מאמץ פיזי. הוא הסביר שמצבים כאלה יכולים לקרות בשני מצבים: עובר נוסף שנספג או השתרשרות שילייה במקום לא טוב. אני המומה ונושמת לרווחה

idit84

New member
אמן ואמן!!

אני ממש מקווה שהדימום יפסיק לחלוטין בזכות הנרות הללו (קרינון).
רציתי לדעת אם מישהי יודעת תוך כמה זמן הדימום אמור להפסיק בזכות הנרות?

idit84

New member
לא שאלנו

היינו כל כך המומים שהוא אמר שהכל נראה תקין שלא חשבתי על זה.

שירהד1

Member
מנהל
אז הייתי ממליצה לך לשלוח לו שאלה במייל או בנייד,

או למסור לו שאלה דרך המזכירה...

בהצלחה ענקית!!!!!!!
שירה.

מנהלת פורום אובדן הריון.
09-7749028

michali310

New member
איזה כיף!!!

אצלי הנרות פרוגסטרון הפסיקו את הדימום לחלוטין. לא זוכרת אחרי כמה זמן נדמה לי די מהר.

shira3121

New member
ישששש

נכנסתי כדי לראות מה קורה איתך וממש שמחתי לגלות שנראה תקין, מקוה שמעכשיו העובר יתנהג יפה ושיהיה משעמם

למעלה