לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1360013,600 עוקבים אודות עסקים

פורום אובדן הריון תמיכה

ברוכים וברוכות הבאים לפורום אובדן הריון - תמיכה,אין צורך להכביר במילים על התחושה הקשה, ההלם, הבלבול ותחושת האובדן עימם מתמודדים כאשר מאבדים הריון.מעטים הם הפורומים באינטרנט בעברית או בכלל, המתמודדים עם נושא אבדן הריון.אכזבה... מדוע אף אחד לא מדבר על הנושא הכל כך חשוב הזה?!הפורום מהווה קבוצת תמיכה חמה ומשפחתית אשר עוסקת בכל ההיבטים הנפשיים הכואבים המלווים אחד או יותר מן האירועים הבאים: א. הפלה טבעית במהלך הריון.ב. הפסקת הריון עקב בעיה רפואית של האם/ עובר.ג. מות העובר מוות טבעי ברחם במהלך ההריון או הלידה.ד. מות התינוק/ת בסמוך או מספר חודשים לאחר הלידה.למי מיועד הפורום?ראשית, לנשים חד הוריות וזוגות אשר חוו לצערם בעבר הקרוב או הרחוק אחד מן האירועים שצוינו. בנוסף הפורום מיועד לבני משפחה (אבות, אמהות, אחים ואחיות וכו`) , חברים, מעסיקים, עובדים של נשים או בני זוגן אשר חוו אחד מן האירועים המצערים שצוינו קודם לכן.הפורום יעזור לכם לפנות אל הקרובים שלכם ולדבר איתם בצורה נכונה ותומכת. על ידי גלישה בפורום תבינו מה עובר על הקרובים שלכם ותקבלו עצות כיצד לשוחח עימם. מה להגיד ומה לא להגיד ? כיצד להתחבר אליהם בכאבם וכו`.הפורום מיועד גם לנשים וזוגות אשר חוו בעבר אבדן הריון, עברה תקופה, היום הם הורים, לא שוכחים את העבר ולכן מעונינים לתמוך רגשית באחרים החווים אבדן טרי.בפורום ניתן תמיכה ונחזק האחד את השני בין היתר על ידי עצות מעשיות להתמודדות עם השכול והאובדן. כיצד להתמודד עם המצב הלא צפוי והכואב? מה כדאי לעשות? איך להתמודד עם המשפחה,החברה, בעבודה?נחלוק את הסיפורים האישיים שלנו עם החברים בפורום (האינטרנט יקל עלינו מאד, כיוון שאין חובה להיחשף), ועל ידי תגובות החברים בפורום נקל במעט את תהליך ההתמודדות הקשה המלווה אותנו.מאמרים וכתבות:החומר המצוי בעברית בנושא הינו מועט ביותר, לכן נעדכן האחד את השני בחומר על הנושא ויחדיו נחבר בעצמנו ולעצמנו מאמרים וכתבות אישיות העוסקות בנושא בעברית , ועל ידי כך לא נצטרך לגלוש באתרים בשפות זרות, דבר שמקשה את ההתמודדות עקב קשיי תרבות ושפה שונים. הפורום עוסק במקרים של מות עובר או תינוק בלית ברירה ואין כוונת הפורום לדון בעד או נגד הפלות או שאלות מסוג זה שכן אוכלוסית החברים בפורום עשו כל שביכולתם כן להביא ילד בריא לעולם ולגדלו.תחושתנו היא כי אנו נבין הכי טוב את עצמנו... כלומר, קיימת בחברה נטיה לא לטפל בנושא של אבדן הריון מן ההיבט הנפשי והרגשי הן לאשה החווה טראומה מסוג זה והן לבן זוגה המלווה אותה בתהליך. אנו חשים כי הפורום יהווה מקום מפגש רציני, איכותי בו כולנו נמצא כל אחד את עצמו, ילמד על עצמו באמצעות שיחות הנפש (נאחל לעצמינו הרבה כאלה...) והתמיכה שכה חיונית לכל אחד מאיתנו.מילה על ולבני הזוג...חשוב להבין שגם בני הזוג חשים בעוצמה רבה את תהליך אבדן ההריון שהתרחש. אמנם לא חשים זאת מבחינה פיסית, אולם בכל שלבי ההריון בני הזוג חושבים על העובר הצומח ומתפתח בבטן , נקשרים אליו, מדמיינים איך הוא נראה ועוד....כאשר מתרחשת הפסקת הריון, שני בני הזוג מאבדים את היקר מכל, וזה כואב, כואב מאד...לכן חשוב לפנות אליכן הנשים החברות בפורום, נסו לשתף את בן הזוג, גם כן בפורום .כפי שכתב "תמיד איתנו" מייסד הפורום: "כבן זוג אני יודע עד כמה עז ומשמעותי האבדן מבחינה נפשית, ומשוכנע כי השתתפות פעילה של בני הזוג תתרום להם מבחינה רבה .ומילה לבנות הזוג, שתפו את בן זוגכן, ספרו לו מה אתן חשות ומרגישות ומה הייתן מצפות ממנו. אם לא תאמרו הוא לא ידע..."לסיום,ראשית ,השתדלו לספר עליו לזוגות שחוו אבדן הריון כלשהו, בכדי שידעו על קיום הפורום.שנית,אנו מקוות, כי הפורום ישיג עבור כל החברים בו את המטרות,ומאחלות לכולנו כי בעת השהות בפורום תרגישו תחושת נוחות , חום ושותפות אמיתית !יעל של עדי ונאשא

הנהלת הפורום:

אודות הפורום אובדן הריון תמיכה

ברוכים וברוכות הבאים לפורום אובדן הריון - תמיכה,אין צורך להכביר במילים על התחושה הקשה, ההלם, הבלבול ותחושת האובדן עימם מתמודדים כאשר מאבדים הריון.מעטים הם הפורומים באינטרנט בעברית או בכלל, המתמודדים עם נושא אבדן הריון.אכזבה... מדוע אף אחד לא מדבר על הנושא הכל כך חשוב הזה?!הפורום מהווה קבוצת תמיכה חמה ומשפחתית אשר עוסקת בכל ההיבטים הנפשיים הכואבים המלווים אחד או יותר מן האירועים הבאים: א. הפלה טבעית במהלך הריון.ב. הפסקת הריון עקב בעיה רפואית של האם/ עובר.ג. מות העובר מוות טבעי ברחם במהלך ההריון או הלידה.ד. מות התינוק/ת בסמוך או מספר חודשים לאחר הלידה.למי מיועד הפורום?ראשית, לנשים חד הוריות וזוגות אשר חוו לצערם בעבר הקרוב או הרחוק אחד מן האירועים שצוינו. בנוסף הפורום מיועד לבני משפחה (אבות, אמהות, אחים ואחיות וכו`) , חברים, מעסיקים, עובדים של נשים או בני זוגן אשר חוו אחד מן האירועים המצערים שצוינו קודם לכן.הפורום יעזור לכם לפנות אל הקרובים שלכם ולדבר איתם בצורה נכונה ותומכת. על ידי גלישה בפורום תבינו מה עובר על הקרובים שלכם ותקבלו עצות כיצד לשוחח עימם. מה להגיד ומה לא להגיד ? כיצד להתחבר אליהם בכאבם וכו`.הפורום מיועד גם לנשים וזוגות אשר חוו בעבר אבדן הריון, עברה תקופה, היום הם הורים, לא שוכחים את העבר ולכן מעונינים לתמוך רגשית באחרים החווים אבדן טרי.בפורום ניתן תמיכה ונחזק האחד את השני בין היתר על ידי עצות מעשיות להתמודדות עם השכול והאובדן. כיצד להתמודד עם המצב הלא צפוי והכואב? מה כדאי לעשות? איך להתמודד עם המשפחה,החברה, בעבודה?נחלוק את הסיפורים האישיים שלנו עם החברים בפורום (האינטרנט יקל עלינו מאד, כיוון שאין חובה להיחשף), ועל ידי תגובות החברים בפורום נקל במעט את תהליך ההתמודדות הקשה המלווה אותנו.מאמרים וכתבות:החומר המצוי בעברית בנושא הינו מועט ביותר, לכן נעדכן האחד את השני בחומר על הנושא ויחדיו נחבר בעצמנו ולעצמנו מאמרים וכתבות אישיות העוסקות בנושא בעברית , ועל ידי כך לא נצטרך לגלוש באתרים בשפות זרות, דבר שמקשה את ההתמודדות עקב קשיי תרבות ושפה שונים. הפורום עוסק במקרים של מות עובר או תינוק בלית ברירה ואין כוונת הפורום לדון בעד או נגד הפלות או שאלות מסוג זה שכן אוכלוסית החברים בפורום עשו כל שביכולתם כן להביא ילד בריא לעולם ולגדלו.תחושתנו היא כי אנו נבין הכי טוב את עצמנו... כלומר, קיימת בחברה נטיה לא לטפל בנושא של אבדן הריון מן ההיבט הנפשי והרגשי הן לאשה החווה טראומה מסוג זה והן לבן זוגה המלווה אותה בתהליך. אנו חשים כי הפורום יהווה מקום מפגש רציני, איכותי בו כולנו נמצא כל אחד את עצמו, ילמד על עצמו באמצעות שיחות הנפש (נאחל לעצמינו הרבה כאלה...) והתמיכה שכה חיונית לכל אחד מאיתנו.מילה על ולבני הזוג...חשוב להבין שגם בני הזוג חשים בעוצמה רבה את תהליך אבדן ההריון שהתרחש. אמנם לא חשים זאת מבחינה פיסית, אולם בכל שלבי ההריון בני הזוג חושבים על העובר הצומח ומתפתח בבטן , נקשרים אליו, מדמיינים איך הוא נראה ועוד....כאשר מתרחשת הפסקת הריון, שני בני הזוג מאבדים את היקר מכל, וזה כואב, כואב מאד...לכן חשוב לפנות אליכן הנשים החברות בפורום, נסו לשתף את בן הזוג, גם כן בפורום .כפי שכתב "תמיד איתנו" מייסד הפורום: "כבן זוג אני יודע עד כמה עז ומשמעותי האבדן מבחינה נפשית, ומשוכנע כי השתתפות פעילה של בני הזוג תתרום להם מבחינה רבה .ומילה לבנות הזוג, שתפו את בן זוגכן, ספרו לו מה אתן חשות ומרגישות ומה הייתן מצפות ממנו. אם לא תאמרו הוא לא ידע..."לסיום,ראשית ,השתדלו לספר עליו לזוגות שחוו אבדן הריון כלשהו, בכדי שידעו על קיום הפורום.שנית,אנו מקוות, כי הפורום ישיג עבור כל החברים בו את המטרות,ומאחלות לכולנו כי בעת השהות בפורום תרגישו תחושת נוחות , חום ושותפות אמיתית !יעל של עדי ונאשא
x
הודעה מהנהלת הפורום
אנא קראו את תקנון הפורום לפני כתיבת הודעה חדשה
הודעת הריון ניתן לעדכן עד שלב הדופק בסימון מיוחד של אזהרה|זהירות| וזאת על מנת לכבד את אלה שקשה להן עם ההודעה  

המשך >>

לצפיה ב-'אירוח בפורום- חושך ואור בחיינו בעקבות אובדן ההריון'
אירוח בפורום- חושך ואור בחיינו בעקבות אובדן ההריון
<< ההודעה הנוכחית
05/12/2015 | 17:21
22
615
ביום ראשון הקרוב,  ה-6.12.15 (מחר) בשעות  21:00-23:00, נארח בפורום את ד"ר יעל עזרא, מטפלת אישית זוגית ומשפחתית מוסמכת, בעלת קליניקה טיפולית ברעננה, בה היא מסייעת לנשים וזוגות שעוברים טיפולי פוריות ו/או שחוו אובדן הריון.
נושא האירוח- לרגל חנוכה- חושך ואור בחיינו לאחר אובדן ההריון.

אתן מוזמנות לשתף ככל העולה על רוחכן באשר לנושא. ספרו לנו על החשיכה שבחייכן, וגם על נקודות האור שאתן זוכות להן.
גם אם אתן נמצאות כעת בחשיכה המוחלטת, שתפו אותנו ונהיה יחד איתכן בחושך ואולי ננסה לראות מעט אור יחדיו.  
אני מזמינה לדיון בנות שילדו לאחר אובדן לשתף אותנו באור הגדול שנכנס לחייהן.
ניתן לכתוב כבר מעכשיו, ויעל תצטרף אלינו מחר בערב.

ההודעה נוסחה בלשון נקבה, אבל אם יש פה גברים, אתם מוזמנים לדיון.

שלכן ובשבילכן,
שירה.

שירה דוד - מרפאה בעיסוק -
ריפוי בעיסוק והוראה מתקנת לילדים בעלי קשיים התפתחותיים ולקויות למידה.
מדריכה קלינית של מרפאות בעיסוק, מורות להוראה מתקנת וסטודנטיות.
מנהלת פורום אובדן הריון.
09-7749028
אובדן הריון תמיכה >>
לצפיה ב-'זוגיות בצל טיפולי פוריות ואובדן הריון'
זוגיות בצל טיפולי פוריות ואובדן הריון
06/12/2015 | 16:55
1
146
אני מקנאה בזוגות שקיבלו על עצמם החלטה ברורה להמשיך עם חייהם וליהנות מהמשפחה הקטנה שלהם.לי קשה מאוד לקבל את ההחלטה ואובדן ההריון שציפיתי
לו כל כך הרבה שנים כאילו מאותת לי "תביני,אם לא הבנת עד עכשיו שזה סוף הדרך אז ההריון הזה בא לדפוק לך על הראש".איך אפשר לצמוח מתחושה כזו ולחשוב על הריון נוסף,על זוגיות מאושרת יותר בצל הטיפולים הבלתי נגמרים...? 

אובדן הריון תמיכה >>
לצפיה ב-'שלום jane doee'
שלום jane doee
06/12/2015 | 21:33
101
מאחר ויש לי מעט מאוד פרטים לגבי מצבך, קשה לי להתייחס באופן מדוייק...
את מוזמנת לספר קצת יותר: בת כמה את, כמה ילדים יש לך, כמה זמן את בטיפולים והאם לרופאים יש תובנות לגבי ההמשך...
ההחלטה על הפסקת טיפולים היא תמיד מאוד מורכבת וכרוכה בעיכול של אובדן נוסף. חשוב להגיע להחלטה מתוך מקום של השלמה, כדי באמת להמשיך לחיות את המשך החיים באופן מלא ולא מתוך תחושת החמצה. 
טיפולי פוריות מהווים אתגר לחיי הזוגיות. אם לא מודעים ולא שומרים על הזוגיות, הם מכרסמים בה. אפשר וחשוב להקדיש תשומת לב לזוגיות, במיוחד כאשר טיפולי הפוריות נמשכים לאורך זמן. אם את מרגישה שאתם צריכים יותר אור בזוגיות - פנו לטיפול. חזקו את הקשר שלכם כדי שתוכלו לעבור את התקופה הזו יחד ולא בבדידות. 
מאחלת לך רגעי אור רבים ונס חנוכה פרטי משלך.
יעל
אובדן הריון תמיכה >>
לצפיה ב-'בקשה- כדי שהאירוח יהיה יעיל ומועיל-'
בקשה- כדי שהאירוח יהיה יעיל ומועיל-
06/12/2015 | 18:15
124
אודה למי שמשתתפת, שתספר בכמה מילים על עצמה- גיל, מתי היה אובדן ההריון, באילו נסיבות, האם יש ילד/ים בבית והגילאים שלו/הם.
אני חושבת שזה יאפשר ליעל למקד יותר את תשובותיה ולהבין טוב יותר את הקונספט.

מנהלת פורום אובדן הריון.
09-7749028
אובדן הריון תמיכה >>
לצפיה ב-'חושך, חושך, חושך, אור-'
חושך, חושך, חושך, אור-
06/12/2015 | 20:26
3
133
היו ימי חושך. ואפילו הרבה. בעיקר מההפלה הרביעית, שלאחריה איבדתי תקווה.
החושך איים להרוס הכל, והייתי צריכה המון כוחות כדי שלא יהרוס לי את כל האור שהיה בחיי- שני ילדים בריאים ומקסימים, בעל תומך, עבודה משגשגת, חברות תומכות, משפחה אוהבת, המון אנשים שרוצים בטובתי ומגוייסים למעני.

היה הרבה אור, אבל בלב היה המון חושך.

עד שהפציע האור המושלם והטהור ביותר בדמותה של מעיין.
מעבר לזה- רק נותר לי לבקש על יקיריי ועל עצמי בריאות, ושנהנה מהאור הנפלא של חיינו.

מנהלת פורום אובדן הריון.
09-7749028

אובדן הריון תמיכה >>
לצפיה ב-'אובדן תקווה'
אובדן תקווה
06/12/2015 | 21:47
2
113
שלום שירה
אכן תקווה היא מושג שברירי ביותר בכל מה שקשור לאובדן הריון וטיפולי פוריות.
היא נסדקת ולפעמים אף מתרסקת בעקבות כל סבב שלא צלח, ונולדת בעדינות מחדש בתחילתו של כל פרוטוקול. התקווה היא זו שמאירה לנו את החושך.

ספרי לנו, איך בתוך כל החושך שהיה בלב מצאת נקודות של אור (לפני שמעיין באה וגירשה את החושך אחת ולתמיד), גם אם הם היו רק הבהובים קצרים. מה עזר לך למרות אובדן התקווה להמשיך ולנסות עד שהחזקת את מעיין בידים מלאות?

ספרי לנו גם איך התמודדת עם החושך? איך הסביבה שלך התמודדה עם החושך שלך?
אובדן הריון תמיכה >>
לצפיה ב-'ואו! שאלת שאלות קשות...'
ואו! שאלת שאלות קשות...
06/12/2015 | 22:04
1
75
איך בתוך כל החושך שהיה בלב מצאתי נקודות של אור?-
באופן אובייקטיבי חיי היו משופעים בהרבה דברים טובים, והכרחתי עצמי לראות אותם יום יום. ממש בכוח.
המוטו שלי היה שהילדים שלי ראויים לאמא מתפקדת ושמחה, ולא מגיע להם אמא בדיכאון. האמת היא שהמחשבה הזו היתה לי כל הזמן בראש, ולכן הכרחתי עצמי להיות שמחה בנוכחותם ולמענם. זאת האמת.

מה עזר לי למרות אובדן התקווה להמשיך ולנסות?- האופי העקשן והנחוש שלי, וגם תחושת העלבון והכעס על מה שקורה לי. והאמת?- לא היה לי הכוח והאומץ להשלים עם המצב. רציתי להפסיק, ולא יכולתי. עדיין לא יכולתי. רציתי עוד פעם אחת- להשלים 10 הריונות. משהו דבילי במספר העגול הזה, השלם הזה גרם לי להמשיך ולו עוד פעם אחת.

איך הסביבה שלי התמודדה עם החושך שלי?- היה להם מאוד מאוד קשה. ממש. גם לפעמים עשיתי להם קצת חיים קשים, הוצאתי קוצים, הייתי לא נעימה, צינית...הם רצו בטובתי, וראו כמה אני סובלת, ולא ראו תקווה ולא ראו סיבה שאמשיך לענות את עצמי. הם תמכו בי בכל החלטה ובכל שלב, אבל ידעתי שהם רוצים שאפסיק, שהעינוי הנפשי הזה ייפסק ואחזור להיות אני עצמי.

איך התמודדתי עם החושך?- המון שיתוף של הסביבה- הקרובה והרחוקה. המון דיבור. עזרה מקצועית. להיות עסוקה, להיות יצירתית, להמציא עצמי מחדש בעבודה, למצוא אתגרים חדשים. להיות אמא פעילה, אוהבת ומשקיענית.
למצוא מטרות חדשות בתחומים שונים בחיים שלי. לחיות חיים בעלי משמעות.
להיות פעילה בפורום, לתמוך באחרות, לשתף מנסיוני, לתת לעצמי להיתמך בכל מי שרוצה ויכול לתמוך. 

נראה שעברתי לא מעט...

מנהלת פורום אובדן הריון.
09-7749028

אובדן הריון תמיכה >>
לצפיה ב-'תשובות מרגשות '
תשובות מרגשות
06/12/2015 | 22:27
36
אכן עברת המון ואני בטוחה שהתהליך שלך והתשובות שענית כאן הן השראה להמון נשים שעוברות תהליכים דומים.
תודה על הפתיחות והכנות!
יעל
אובדן הריון תמיכה >>
לצפיה ב-'שלום וחג שמח לכולן '
שלום וחג שמח לכולן
06/12/2015 | 21:17
2
55
אני מזמינה אתכן לשתף כל מחשבה או תחושה שחנוכה מעורר בכן.
אתן יכולות לשתף אותנו מהו נס עבורכן? האם אתן מאמינות בניסים? 
האם אתן אוהבות את חנוכה? האם הוא חג שמעורר בכן תקווה?
האם בתוך כל החושך יש נקודות של אור?
אם כרגע אתן עמוק בחושך, מה יכול להוות ניצוץ אור עבורכן?

אישית, אני אוהבת את חנוכה - זה החג האהוב עלי ביותר. הניסים הקטנים של חיי קרו לי בחנוכה: בחנוכה הכרתי את בעלי, בחנוכה גיליתי שאני בהריון עם בני הבכור ובחנוכה, אחרי תקופה לא פשוטה של טיפולי פוריות נקלטתי סוף סוף עם בתי השניה. את שמות ילדיי בחרתי גם ברוח החג: אור, גיל ורון. 
במהלך טיפולי הפוריות, בני אור כבר החל לבקש באופן ישיר אח/אחות קטנים. כל שישי כשהדלקתי נרות היה נעמד ליידי ומתפלל לאחים ואחיות. בחנוכה של אותה שנה היה שר ללא הרף "חנוכה חנוכה, חג יפה כל כך. אור חביב מסביב, גיל לילד רך" כך שכשגיל נולדה היה ברור שהיא "גיל לילד רך". 

זה סיפור חנוכה האישי שלי.
אשמח אם תשתפו גם אתן בסיפורי חנוכה אישיים שלכן.
אני פה עד 23:00 
יעל

אובדן הריון תמיכה >>
לצפיה ב-'אין בי רגשות מיוחדים לחנוכה מלבד זה שאני נמנעת מלאכול בו '
אין בי רגשות מיוחדים לחנוכה מלבד זה שאני נמנעת מלאכול בו
06/12/2015 | 22:29
1
87
סופגניות,אבל השנה כל התמונות של המשפחות המלאות עם שני ילדים ומעלה מזכירות לי את מה שאין לי,כי רק המשפחה שלנו ריקה,הורים וילד וכלב וזהו,הבן שלי בגן של 28 ילדים ורק לו ולעוד שני ילדים אין אחים או אח ותקשורת מזה נראה לי שלכולם כבר מתחיל להימאס ממני ובמיוחד לבן הזוג כי אני עצבנית ואין לי חשק לכלום ואפילו אין לי סבלנות לילד היחיד שיש לי.
אני תכף בת 33 עם בן כמעט 3 והפסקת ההריון הייתה לפני שבוע וחצי יום לפני שהגעתי לשבוע עשרים אחרי 3 שבועות מהגהנום שהתחילו בסקירה . חוץ  מזה היה לפני זה עובר בלי דופק בשבוע 8  אז כרגע לא רואה את האור אחא רק חושך
אובדן הריון תמיכה >>
לצפיה ב-'שלום shira3121'
שלום shira3121
06/12/2015 | 22:45
58
הצטערתי לשמוע על הפסקת ההריון שעברת לפני שבוע וחצי. שבוע וחצי זה מעט מאוד זמן. הן הגוף והן הנפש עוד בתהליך של לעכל את מה שעברת. אין לי ספק שקיים מרכיב הורמונלי בעצבנות וחוסר החשק שאת מתארת. תני לנפש ולגוף שלך זמן ומקום להחלים. האור עוד יבציע בהמשך, גם אם עכשיו חשוך.
ובלי שום קשר...את יכולה לפרגן לעצמך סופגניה (אלא אם כן את נמנעת כי את לא אוהבת סופגניות) - עדיף שתהיה אחת ממש מיוחדת ומוצלחת במיוחד (אם כבר, אז כבר...).
אובדן הריון תמיכה >>
לצפיה ב-'רוצה לעודד אתכן להשתתף בדיון. יעל ואני פה בשבילכן.'
רוצה לעודד אתכן להשתתף בדיון. יעל ואני פה בשבילכן.
06/12/2015 | 21:41
26
לצפיה ב-'חנוכה- שנה שלישית ברציפות....'
חנוכה- שנה שלישית ברציפות....
06/12/2015 | 21:41
6
107
חנוכה הוא אכן חג של אור. הערב עמדתי מול הנרות ובכיתי, והתחננתי ששנה הבאה אזכה לאור שיושפע עלי, שאזכה לחבוק ילד נוסף. הילדים שרו ורקדו עם בעלי, ואני בכיתי....
שנה שלישית ברציפות שבחודש החגים הייתי בהריון, ובחנוכה- כבר לא. (עם עוד הפלה אחת באמצע) 
אז בקצרה- 4 הפלות אחרי 3 ילדים. שנינו מתקרבים ל-30, ואנחנו מוצאים את עצמנו מדברים על זה שיתכן ונשאר עם 3 (שזה המון, אבל זה גם 'רק') ו'נזדקן' כ"כ מוקדם.... כי את האחרון ילדתי בגיל 24....
ויש עוד משהו, שאף פעם לא אמרתי בפורום. זו תחושה שלי..... יש כאלו שרוצים 3 ילדים, או 2 או 4...., אז אומנם הדרך ארוכה וקשה, והאובדנים קיימים, אבל בסופו של דבר- הם השיגו את מה שרצו.
אבל אני רוצה משפחה גדולה, ובמובן מסויים, גם כשבעזרת ה' אזכה לעוד ילד ואולי לעוד ילדים, השנים שחולפות לא יחזרו, החור השחור ישאר שם תמיד, והמשפחה שדימיינתי- איננה לעולם. וואו, קשה לי להסביר ואני לא בדיוק יודעת מה אני רוצה מעצמי עכשיו.... קשה החג הזה..... כל המפגשים של המשפחה המורחבת, כל התינוקות החדשים וההריוניות (זה בקצב אצלנו.... הקטן שלי בן 4 ולכל משפחה יש לפחות 2 יותר קטנים...) 
בקיצור- חג של תקווה, של אמונה ושל תפילה. אבל לא מרגישה אור.
אובדן הריון תמיכה >>
לצפיה ב-'תודה ששיתפת מודיםומבקשים1'
תודה ששיתפת מודיםומבקשים1
06/12/2015 | 22:09
2
60
האובדן האמיתי הוא החלום ושברו - ואכן לא משנה אם החלום הוא ל - 3, 4 או 8 ילדים.
אני מבינה לחלוטין את הקושי. ויחד עם כל הקושי אני שומעת בדבריך המון תקווה ואמונה - שיהיו עוד ילדים. האמונה והתקווה האלה יקרים מפז! יש לך עוד יותר מעשור להגשים את החלום שלך, גם אם הוא לא יהיה בדיוק כפי שרצית ותכננת.
אני שומעת בדברייך המון כוחות. גם אם כרגע את לא מרגישה את האור, גם אם כרגע אחרים רוקדים ואת בוכה - את חזקה ולא קורבנית. על כך את יכולה לומר לעצמך "כל הכבוד"! ומכאן לשאוב כוחות.  
לא פשוט להתמודד עם משפחה מורחבת בחגים. וכאן פתאום צץ לי לראש משהו שבתי שבכיתה א' אמרה לי היום: "הנס של חנוכה הוא לא רק נס פח השמן, הוא גם נס של מעטים מול רבים". לא יודעת את המשפט הזה מעודד אותך או לא...אבל פתאום כשאני עונה לך, אצלי הוא מקבל משמעות מיוחדת.
מאחלת לך עוד המון רגעי אור וניסים.
יעל
אובדן הריון תמיכה >>
לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
08/12/2015 | 11:56
1
32
תודה ד"ר יעל עזרא, הגעת בערב הנכון... ותודה לך שירה.
אני קוראת עוד ועוד את ההודעה שלי, ומרגישה צורך לחדד לעצמי, יש הרבה אור, ואני זוכה לראות אותו, א"א להתעלם מבעל אהוב ומשלושה ילדים בריאים, ממשפחה תומכת ומחברות טובות....
ואני באמת ובתמים לא שוכחת להודות על העבר ולבקש על העתיד.
כי מה שחסר זה עוד אור, אור חדש........

אובדן הריון תמיכה >>
לצפיה ב-'כתבת יפה ומרגש. שיהיה לך כמה אור שאת רוצה בחיים'
כתבת יפה ומרגש. שיהיה לך כמה אור שאת רוצה בחיים
08/12/2015 | 21:26
6
לצפיה ב-'מצטרפת למה שמודיםומבקשים כתבה על החור השחור שלא יעלם'
מצטרפת למה שמודיםומבקשים כתבה על החור השחור שלא יעלם
06/12/2015 | 22:11
2
74
הנסיונות שלי להרות (וההפלות) באים על רקע אובדן נורא שפצע את משפחתנו - איבדנו ילדה למחלת הסרטן. אם וכאשר יגיע תינוק הוא לא יוכל לשנות את ההרכב המשפחתי, שתמיד יהיה חסר. גם לי אין שאלה מוגדרת אבל הידיעה הזאת מאד מקשה עלי, בשלב הזה אפילו לא ברור לי מה ארגיש אם נצליח להרחיב את המשפחה, ובתקווה גם את הלב.
אובדן הריון תמיכה >>
לצפיה ב-'שלום בשדרת האיזדרכת'
שלום בשדרת האיזדרכת
06/12/2015 | 22:23
1
70
הצטערתי לשמוע על אובדן בתך. אכן אין תחליף לילדה שנפטרה. מאחלת לכם שתצליחו להרחיב את המשפחה. הילד/ילדה/ילדים שיוולדו יהיו אחים לבת שנפטרה, וככל האחים - הם ירחיבו את הלב ולא יבואו במקום.
הרחבת הלב כשנולד ילד חדש במשפחה הוא גם סוג של נס!
מאחלת לך עוד הרבה ניסים כאלה, ושלא תדעו עוד צער.
יעל
אובדן הריון תמיכה >>
לצפיה ב-'יש לנו עוד כרבע שעה. עוד מישהי רוצה להצטרף ולכתוב?'
יש לנו עוד כרבע שעה. עוד מישהי רוצה להצטרף ולכתוב?
06/12/2015 | 22:44
17
לצפיה ב-'אני בטיפולים עברתי שתי הפלות'
אני בטיפולים עברתי שתי הפלות
06/12/2015 | 22:55
1
99
לפעמים לא מאמינה שזה הסיפור שלי. מרגישה שזה סיפור של מישהי אחרת, הרי החיים שלי היו אמורים להיות שונים..
הכי קשה לי בהדלקת נרות שישי, למרות שאני לא דתייה בכלל, מסיבה לא ברורה לי אני מקפידה על זה.
מתכווצת לי הבטן כל פעם ששואלים אותי אם יש לי ילדים, כמה זמן אני נשואה ושאלות כאלו רגילות.
איך לדעתך להתמודד עם ההתכווצות הזו? עם הקיפאון הרגעי הזה?
אובדן הריון תמיכה >>
לצפיה ב-'שלום hatalya'
שלום hatalya
06/12/2015 | 23:17
66
אין תשובה אחת נכונה לגבי איך להתמודד עם שאלות של אנשים...
מי ששואל לא מתכוון להרע לנו - אלא שואל מסקרנות טבעית וניסיון ליצירת שיחה. אבל בפועל זה יכול להרגיש לנו כמו בוקס בבטן.
עם הזמן אנחנו מתרגלים יותר ויותר את התשובות, עד שאנחנו מוצאים את התשובה שאנחנו חיים איתה הכי בשלום. זה אף פעם לא נעים, אבל נהייה יותר מנוסה.
מציעה לך לקחת לעצמך כמה דקות ולהכין לעצמך תשובה מוכנה בשלוף לפעם הבאה ששואלים אותך כמה זמן את נשואה ואם יש לך ילדים. את יכולה אפילו לנסות לתרגל את זה מול המראה או בעלך או חברה טובה. ככה, בפעם הבאה לא תקפאי, גם אם עדיין תהיה התכווצות בבטן. את יכולה לנסח את הדברים כך שהצד השני יבין שממש לא בא לך לפתח על זה שיחה. את גם יכולה להגיד "סליחה רגע" וללכת לשירותים או להמציא כל תירוץ שעולה על רוחך כדי לחמוק. הדרך הכי יעילה שאני מצאתי היא להתחיל בעצמך לשאול את הצד השני שאלות ולקחת שליטה על השיחה (במקום להרגיש חוסר אונים מול שאלות של אחרים).
אבל יותר חשוב מהכל הוא לעשות תהליך עם עצמך בו את מתחברת למה שעובר עליך, מעכלת ומכילה את הקושי והכאב - כך גם התשובות שלך מבפנים יהיו נינוחות. 
מאחלת לך רגעי אור וניסים רבים!
תודה על השיתוף
יעל
אובדן הריון תמיכה >>
לצפיה ב-'ליל מנוחה ותודה'
ליל מנוחה ותודה
06/12/2015 | 23:20
1
39
תודה לך שירה על שהזמנת אותי לכאן היום
תודה לכל מי ששיתפה ותודה לכל מי שקראה.
מאחלת לכולכן המון אור, ניסים ותקווה.
חנוכה שמח
יעל
אובדן הריון תמיכה >>
לצפיה ב-'יעל, תודה רבה שנענית להזמנה שלי,'
יעל, תודה רבה שנענית להזמנה שלי,
06/12/2015 | 23:23
31
תודה על הסבלנות והתשובות המקצועיות והרגישות.

תהני עם משפחתך בחג האהוב עלייך, ובכלל.

מנהלת פורום אובדן הריון.
09-7749028

אובדן הריון תמיכה >>

הודעות אחרונות

19:00 | 20.11.19 mali891
11:07 | 19.11.19 irinka2
08:59 | 18.11.19 ויקטור החתול
11:57 | 14.11.19 שירהד1
10:24 | 23.10.19 מרעישה בשקט
15:24 | 10.10.19 irinka2
20:15 | 06.10.19 רעות הקטנה
22:04 | 15.09.19 בונה 365

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ