האם מישהי היתה ביעוץ פרטי אצל פרופ' כרפ?

remember1

New member
האם מישהי היתה ביעוץ פרטי אצל פרופ' כרפ?

אני שוקלת ללכת אליו. קבעתי תור בתה"ש אבל זה לעוד חודש בערך, ואני לא יודעת אם אספיק בעצם להגיע אליו לפני שנתחיל IVF נוסף. מישהי היתה? יכולה לומר לי כמה עולה היעוץ ? האם היתה בעיה לבצע את הבדיקות שביקש אח"כ בקופת חולים? היה צריך לגשת לבי"ח לבדיקות אלו? ואם יש המלצה למישהו אחר בנושא הפלות חוזרות אני אשמח לשמוע תודה מראש

מיקישי

New member
אנחנו היינו

היינו אצלו במרפאה שהוא מקבל באופן פרטי ביום חמישי האחרון. החלטנו ללכת לפרטי כי קיבלנו תור בתה"ש ב-20.10 ולא רצינו לחכות עד אז. שילמנו לו 1300 שקל על הביקור. אני לא יודעת כמה אמורים לעלות ביקורים חוזרים אבל אני מניחה שלא כזה סכום. הוא מאוד נחמד ונתן לנו כיוונים חדשים למחשבה וכל מיני סוגים של בדיקות. קיבלנו ממנו כמה הפניות לבדיקות - בדיקת CROSS MATCH לי ולבעלי בתל השומר, בדיקת קריוטיפ לשנינו בוולפסון ועוד כל מיני בדיקות דם בשבילי שאפשר לעשות בכל מעבדה של קופ"ח. על שתי הבדיקות שמבוצעות בבתי החולים אנחנו צריכים לקבל ממכבי טופס 17, אני מקווה שלא יעשו לנו בעיות. אני לא יודעת על איזה בדיקות הוא ימליץ לך אבל מאחלת לך מכל הלב בהצלחה והלוואי שתצאי מהמעגל הזה בקרוב

remember1

New member
תודה ../images/Emo24.gif

אפשר לשאול למה דווקא קריוטיפ בוולפסון ? יש להם מעבדה מיוחדת או משהו כזה? או שזה פשוט הסכם עם מכבי? כי עוד לפני שאני הולכת אליו אני מנסה לארגן את בדיקת הקריוטיפ דווקא בתה"ש (שם עברתי עוד כמה דברים ולכן מעדיפה שזה יהיה שם)

מיקישי

New member
פשוט מאוד

בוולפסון התורים מוקדמים יותר
רעיון מצויין להתקשר לקבוע כבר מעכשיו את הבדיקה בתל השומר

kinsti

New member
הי. אני הייתי אצלו

אם את משיגה טופס 17 מקופת החולים שלך אז בעצם את לא צריכה לשלם על התור. אם את לא מקבלת טופס 17 אז את משלמת שם 109 ש"ח. לגבי הבדיקות שהוא ייתן לעשות זה מאוד תלוי אם עשית כבר בדיקות כלשהן או שבעצם רק עכשיו את מתחילה עם הבירור. אני הייתי אצלו אחרי שכבר עשיתי את הבירור ה"מקובל" וכל מה שהוא הוסיף לי התבצע די מהר וללא צורך באישורים מיוחדים (חוץ מטופס 17 לבדיקה אחת שמתבצעת בבתי חולים ולא בקופת החולים, אבל נתנו לי אותו בלי שום בעיות). בקיצור זה יכול לנוע בין הרבה בדיקות והרבה זמן לבין פחות בדיקות ומעט זמן תלוי מה כבר עשית, כמה הפלות היו לך, גילך ומצבך הרפואי. עוד מישהו מאוד ידוע בנושא הפלות חוזרות הוא פרופ' קופרמינץ באיכילוב, אבל אליו אפשר להגיע רק באופן פרטי והוא יותר מתעסק עם הפלות/הריון בסיכון עקב קרישתיות יתר.

kinsti

New member
ועכשיו אני רואה שאת שואלת על פרטי ../images/Emo163.gif

אז פרטי לא הייתי. הייתי אצלו במרפאה בתל השומר, אבל רואה שקיבלת תשובה ממישהי שהייתה באופן פרטי. לגבי הבדיקות זה רלוונטי בין אם פרטי או תה"ש

remember1

New member
תודה ../images/Emo24.gif

אצל קופרמינץ כבר היינו. הוא באמת התמקד רק בקרישיות ולא ביקש בדיקות נוספות. אצלו היינו אחרי שתי הפלות, מאוד מוקדמות. אולי בגלל זה הוא לא ביקש בדיקות נוספות... תודה!

kinsti

New member
אם את רוצה....

את יכולה לרשום את הבדיקות שעברת ואנסה לראות מה נראה לי שכרפ יוסיף. זה באמת רעיון טוב שתלכי אליו עם כמה שיותר בדיקות, ככה אחרי התור אצלו, תתעסקי עם זה כמה שפחות ותתפני להמשך....

remember1

New member
הברור שעברנו

עברתי ברור קרישיות (שיצא חיובי) עוד לפני הטיפולים, ומלכתחילה תמיד הייתי על קלקסן. בהתחלה קלקסן 40, אחרי יעוץ של קופרמינץ - עלינו לקלקסן 60. היסטרוסקופיה - תקינה. חומר מהגרידה נשלח לביצוע קריוטיפ (זה רק מתחילת השבוע אז עוד אין תשובה כמובן). עכשיו מארגנים לעשות בדיקת קריוטיפ לי ולבן זוג. אני תוהה אם יש לי טעם ללכת לכרפ. ממה שאני מבינה פה - הבדיקה הנוספת שהוא עושה היא ה cross match. אולי אפשר לעשות אותה בלי ללכת אליו? רופא נשים /פוריות אולי יכול להפנות אליה? ובעצם אצל מי שזה יוצא חיובי מה הטיפול שהוא מציע ?

kinsti

New member
הי

גם אני חוויתי עוד הפלות למרות שגילו בעיית קרישה (APLA) והייתי מטופלת בקלקסן ואספירין. תראי....לכרפ הגעתי לאחר בירור של קרישתיות, היסטרוסקופיה, בדיקה של 3 נוגדנים אוטואימוניים (שקופרמינץ הפנה) וקריוטיפ שלי ושל בן זוגי. בזמן שהייתי אצלו גם אני חיכיתי לבדיקת קריוטיפ מהגרידה האחרונה שעברתי. הוא מאוד התעקש לחכות לתשובת הקריוטיפ של העובר ולכן חזרתי אליו שוב רק אחרי שהיתה התשובה + תוצאות של עוד בדיקות שהוא נתן לעשות שהן: סוכר בצום פרופיל הורמונלי ביום 3 למחזור (LH,FSH, פרולקטין, טסטוסטרון) פרוגסטרון ביום 21 למחזור נוגדנים למיקופלסמה נוגדנים לכלמידיה נוגדנים לטוקסופלסמה נוגדנים לבלוטת התריס T3 ו T4 cross match חזרתי אליו שבוע שעבר (עם קריוטיפ עובר תקין ובדיקות תקינות חוץ מcross match שיצא שלילי- שזה "לא טוב") והוא המליץ בהריון הבא על זריקות פרגניל (3 פעמים בשבוע עד שבוע 12
). (במקביל התכתי גם לקופרמיץ שאצלו אני מטופלת בדרך כלל וקיבלתי גם ממנו המלצה) נראה לי שאם תלכי אליו לפני שתקבלי את התשובה של הקריוטיפ של העובר ושל שניכם, הוא יתן את הבדיקות הקבועות שלו (שרשמתי) ויבקש שתחזרו כבר עם הכל הכל בחזרה.

remember1

New member
תור חוזר אליו, דרך תה"ש - זה מהיר יותר מהתור

הראשון? הכוונה לתור שחוזרים אליו עם תוצאות הבדיקות תודה על הפרוט!

kinsti

New member
אני לא יודעת כי אני מראש

קבעתי את התור השני בכוונה לא מוקדם בשביל לתת מספיק זמן לכל התוצאות להגיע

פיריבום

New member
לגבי התור

את יכולה להתקשר לתל השומר בימי שלישי (הוא מקבל בימי רביעי אאל"ט), הרבה פעמים יש מישהי שמבטלת ואפשר להקדים את התור (לנו קבעו לחודשיים וחצי קדימה והוא הוקדם בכמה שבועות טובים)

remember1

New member
../images/Emo207.gif לגבי בדיקת קריוטיפ ויעוץ גנטי - תורים

דיברתי עכשיו עם המכון הגנטי בתה"ש התורים לבדיקת קריוטיפ הם לעוד כחודשיים והתשובה לוקחת עוד כחודשיים להזכיר - אנחנו נכנסים להריון בעזרת טיפולים פוריות..... אני עכשיו בבית בחופשת מחלה אחרי שעברתי גרידה ביום ראשון האחרון....ואני מניחה שתוך כחודש יגיע המחזור הבא ונתחיל בטיפול נוסף. בעצם רק עוד 4 חודשים במקרה הטוב יהיו לי תשובות של קריוטיפ איך זה אמור לעזור לי בנתיים?! אני אמורה לחכות עכשיו 4 חודשים עם ה IVF הבא? מה הייתן עושות?

kinsti

New member
כתבתי שעה וזה נמחק ../images/Emo46.gif שוב.....

קריוטיפ זו באמת בדיקה שהתורים לה ארוכים וגם לוקח הרבה זמן עד שמקבלים את התוצאות. ארשום לך מספר דברים בתקווה שזה יעזור לקבל החלטה: אפשר לעשות את הבדיקה באופן פרטי ואז התור די מיידי וגם קבלת התוצאות, אבל אני לא יודעת איפה וכמה זה עולה. הסיכוי שקריוטיפ הורי יהיה לא תקין הוא כ-3%, שזה סיכוי די נמוך (נדמה לי שזה מה שאמרו לנו בזמנו) גם אם הקריוטיפ של אחד מכם לא תקין מה שזה אומר לגבי ההריון הבא זה שההריון יהיה תקין לחלוטין או שתהיה הפלה על רקע כרומוזומלי או שהעובר ימשיך להתפתח אבל יהיה ליקוי כרומוזומלי כלשהו. כשיש בעיה ידועה של קריוטיפ יש 2 אפשרויות: לעשות PGD ולבחור מראש עוברים תקינים ולהחזיר אותם או ל"המר" ולעשות סיסי שליה או מי שפיר (אם אכן ההריון מתפתח). כשאנחנו עשינו בדיקת קריוטיפ נאמר לי שאם אכנס להריון לפני שיגיעו התוצאות להתקשר אליהם בהקדם. אני בחרתי לחכות, אבל מכירה כאלה שבחרו שלא לחכות. מקווה שכל זה יתן לך תמונה בהירה יותר של המצב : )

remember1

New member
תודה על הפרוט יקירה../images/Emo140.gif

אני אנסה לברר איפה עושים את זה פרטי.... וכמה זה אמור לעלות

שוקשוק10

New member
במדיקל סנטר

הי , לי לא הייתה סבלנות לחכות לתורים של בתי החולים, ולכן קבענו פרטי במדיקל סנטר הרצליה, למחרת כבר היינו שם במעבדה גנטית ב19:00 בערב. תוצאות הכי מהר שאפשר לקבל זה תוך 3 שבועות מינימום . לא לפני כן ... המחיר היה 950 ש"ח לאדם . אנחנו מקבל החזר מהביטוח הפרטי אבל בהחלט שזה הוצאה לא קטנה ... בהצלחה . ומוסיפה- לי כרפ המליץ על פרגניל , אני לאחר 5 הפלות חוזרות ... וגם עשיתי את כל הבירור שקינסטי פירטה לך קודם . כארפ אף הראה לי תוצאות מחקר שלו שהראו סיכוי לנשים במצבי של 63 % הצלחה עם פרגניל !!! זה לא מעט ... נקווה לטוב, ממתינה קודם למחזור שעוד לא מגיע כבר 6 שבועות לאחר גרידה . מאחלת רק בשורות טובות לכולנו !!! ביי

kinsti

New member
../images/Emo13.gif הי שוקשוק

אז אני מבינה שזה העדכון החדש? פרגניל? גם בלי IVIG? (או שעדיין לא היית אצלו שוב ואלו ההצלצות מפעם שעברה?)

למעלה