כניסה להריון לאחר הפלה

סנוגית

New member
../images/Emo4.gif כניסה להריון לאחר הפלה

אני מניחה שיש סיבות רבות למה מומלץ לחכות חודש או אפילו 2-3 חודשים אחרי הפלה בשלב מתקדם ובמיוחד אחרי לידה שקטה. אבל סתם שאלה תיאורטית... אם בכל אופן נכנסים להריון בביוץ הראשון (עוד לא לפני קבלת מחזור אחד), האם יש עם זה בעיה? האם ממש צריך להמנע/להזהר שזה לא ייקרה? תודה וערב נעים לכולכן....

הבנתי מהרופא שכדאי להימנע

עד כמה שאפשר בחודשיים שלושה הראשונים, כדי להשלים חסרים של חומרים חשובים בגוף העובר ובגופינו כגון חומצה פולית וברזל. וכן לתת לכל מערכת הרחם לחזור לעצמה כדי שהשתרשות ההריון תהיה טובה וקלה יותר

מקוםבלב

New member
היי סנוגית,

כמובן שיש רצוי ויש מצוי. גם הרופא שלי בזמנו אמר שרצוי לחכות מחזור שניים כדי לתת לרחם להתאושש ולבנות את הרירית כדי שהריון יוכל להשתרש בצורה הטובה ביותר. וכמובן גם לחזור לאיזון הואמונלי . אם במקרה ייצא שאת בהריון זה בוודאי לא סוף העולם. אבל רצוי כן לתת לגוף להתאושש. אחרי לידה שקטה עדיף בכלל לחכות את ה3 חודשים כי לוקח לגוף יותר זמן להתאזן. כדאי לחזק את הגוף כדי להכין אותו להריון נוסף. אם יש בירורים שנעשים בזמן הזה גם חשוב לחכות ולראות אם יש טיפול להריון הבא.בתור מטפלת ואחת שמאמינה שהגוף צריך את הזמן שלו אני בעד לתת את המנוחה.מה גם שלמחזור הראשון אחרי לידה שקטה לוקח לפעמים זמן להגיע ואז מועד הביוץ גם לא תמיד ידוע. מאחלת לך שמה שנכון ומתאים לך זה מה שיהיה. והכי חשוב שיהיה בהצלחה.

סנוגית

New member
תודה לכן על התשובות

עם כל הרצון להיות שוב בהריון (כל כך קשה לחכות וכבר אין סבלנות) אני רוצה לעשות את זה בזמן הנכון, במיוחד כדי לא לעבור אובדן שוב. עדיין לא קיבלתי מחזור (עברו מעל 5 שבועות) ובדיקות דם ובדיקות רופא מראות שהכל תקין אצלי והתאושש. סתם רציתי לדעת אם צריך באמת ממש להיזהר, תיאורטית ייתכן שאני בביוץ עכשיו.... אני באמת אמורה לעשות גם בירורים (קרישיות והכל) אבל כנראה שבמקרה שלי זו היתה תאונת חבל טבור...

קיטי08

New member
אצלי

הרופאים אמרו שאפשר להכנס מיד, אף אחד לא אמר שום דבר על המתנה, להיפך. הגוף שלי, יחד עם זאת, אומר אחרת. מאחלת לך כניסה להריון בקצב שמתאים לך.

פיריבום

New member
ממה שידוע לי

אחרי גרידה הרבה רופאים ממליצים לחכות למחזור הראשון. זה נובע גם מרצון לתת לגוף להתאושש וגם "מסיבות הסטוריות", לפני היות האולטרסאונד היו מחשבים את גיל ההריון ביחס לוסת אחרונה, ואחרי הפלה לא ממש ברור מתי מגיע הביוץ, כך שכדי למנוע אי ודאות היו ממליצים לחכות (זאת,אגב,אחת הסיבות שיש עדיין רופאים שממליצים לחכות מחזור אחד אחרי הגלולות לפני כניסה להריון). כך שבגדול, זה בעיקר תלוי בגישה של הרופא ובמקרה הספציפי של המטופלת (כי ברור שרק רופא שמכיר אותך ואת ההסטוריה שלך יכול לתת לך תשובה רלוונטית אלייך). לי הרופא אמר שממש אין צורך למנוע הריון באופן אקטיבי, שהגוף יקלוט כשהוא יהיה מוכן, ושהוא לא מאמין שזה יקרה לפני המחזור הראשון :). הוא גם אמר שהוא לא מכיר אף מחקר שמראה שלהריונות שנקלטו מיד אחרי גרידה יש פחות סיכוי להצליח. אחרי לידה שקטה, לעומת זאת,מומלץ לחכות , בעיקר כדי לתת לגוף זמן להתאושש, להחלים מהטראומה ולהשלים את החוסרים שנבנו בו במהלך ההריון והלידה (איבוד דם, חוסר ויטמינים,ייצוב מחדש של התהליכים ההורמונליים). בד"כ גם מומלץ לא לקיים יחסים בשבועות הראשונים אחרי הלידה בגלל חשש לזיהומים ובגלל הצורך לתת למקום להחלים. כמובן, שיש גם הרבה מקרים שבהם צריך לעשות בירורים לגביי סיבות ההפלה (בדיקות קרישיות, בדיקות של העובר) ואותם כדאי להשלים לפני ההריון הבא. ממליצה לך להתייעץ עם רופא שאת סומכת על דעתו, ובעיקר להקשיב לעצמך (גף ונפש).,לגביי מה שנכון לך. בהצלחה יעל

viksh

New member
לסנוגית

אני מבינה מדברייך שעברת הפלה?!\ אני עברתי הפלה לפני כחודש וחצי+גרידה מפני שהגעתי לביה"ח עם דימומים עזים ונקלטתי להריון בלא ידיעה שאני בכלל בביוץ(אני בד"כ בביוץ מאוד סובלת) הלכתי לרופא והרגשתי כאילו ואני מתנצלת ושאל "למה את מתנצלת בכלל? בואי ונתמקד בהריון!" כל כך פירגן ואמר שזה קורה, שאלתי: "איך מחשבים את גיל ההריון?" אמר: "שתאריך ההפלה הוא תאריך המחזור האחרון". אני מקווה שיהיה בסדר אני קצת חוששת והיום כשאני מביטה לאחור אני חושבת שההריון הנוכחי זו התרופה הטובה ביותר. אני מאוד חוששת כי זה משהו טבעי לחלוטין. מקווה שיהיה בסדר. שיהיה לך בהצלחה!, תחשבי על הרגש, הכי חשוב מה שאת מרגישה.

סנוגית

New member
כן

עברתי לידה שקטה בשבוע 39, שזה קצת יותר בעייתי מהפלה בשלב מוקדם. אבל עברו כבר חודש וחצי בקרוב... וחשבנו "לחזור לעניינים". לא ממש לנסות עדיין להכנס להריון אבל סתם אולי זה יקרה. מכיון שהבדיקות בסדר (כולל ברזל וכל מה שחשוב) תהיתי אם זה בעייתי בהנחה שזה פתאום יפתיע מוקדם מהצפוי. תודה רבה, שירי

viksh

New member
לסנוגית

עושה את הרושם שאת רוצה מאוד הריון, תני לזמן לעשות את שלו הזמן זו התרופה ההכי טובה אל תתכנני מתי שיגיע יגיע. בהצלחה!

גליאל

New member
../images/Emo4.gifהרופאים מאוד חלוקים בעניין

יש רופאים שיגידו שאין בעיה, יש כאלה שיגידו לחכות. אני אישית מכירה כמה נשים שהרו כבר באותו חודש וילדו תינוקות בריאים (יש לי חברה טובה שעברה לידה שקטה וכבר באותו חודש היתה שוב בהריון שנגמר בלידת תינוק חי ובריא). מכירה גם נשים שילדו תינוקות בריאים ומיד הרו ועברו שוב הריון בריא וילדו תינוק בריא. כשעברתי את הגרידה שלי (שבוע 10 - עובר ללא דופק) הרופא שלי אמר שאין שוב בעיה שאכנס שוב להריון כי הכל היה תקין אחרי הגרידה. ת'אמת - לא תכננתי שוב דבר - אמרתי שאתן לטבע לעשות את שלו. לא קיבלתי מחזור 3 חודשים אחרי הגרידה, חשבתי שזה כתוצאה משיבושים הורמוניים של הגרידה וכו' ובחודש רביעי החלטתי ללכת לרופא. גיליתי שאני בהריון בשבוע 10 בערך. ו........ההריון נגמר בלידת בן שלישי. כמובן שקודם כל כדאי להתייעץ ברופא. ואם הכל בסדר - לא רואה שום סיבה למה לא. הגוף אחרי גרידה/לידה פורה מאוד וזה זמן טוב להיקלט שוב (זה מה שהרופא אמר לי בזמנו). בהצלחה

anatushi

New member
לסנוגית

מהניסיון האישי שלי, אני יכולה לספר שלאחר הפסקת ההריון הראשונה (בשבוע 14) בעקבות גילוי של תסמונת דאון, לא הבנתי את הרופא כשאמר לי להמתין למחזור הראשון. לאחר כחודש וחצי הייתי שוב בהריון, והרי אין משהו משמח יותר ועוזר יותר לדחוק כאב וצער שכזה מהריון נוסף.... בשבוע 12 נאלצתי לעבור שוב הפסקת הריון ושוב בגלל תסמונת דאון. אח"כ הוסבר לי, שכדאי להמתין למחזור הראשון לפחות, על מנת לתת לגוף לאזן את עצמו מבחינת ההורמונים (ושוב מי כמוני יודעת, כי אח"כ חצי שנה דיממתי כמעט בלי הפסקה, כי הגוף לא התאזן). המחזור הראשון הוא למעשה כמעט חודשיים אחרי הפסקת הריון - אצלי לאחר חודש מהפסקת ההריון הראשונה, הופיע דימום והוא לא המחזור הראשון, אלא דימום של הגוף שמבשר שהגוף מתחיל להתאגן ורק חודש לאחר מכן אמור להגיע המחזור הראשון ואחריו מותר/אפשר לנסות להיכנס שוב להריון. מקווה שעזרתי. בהצלחה

למעלה