ממועמד לגירוש ללוחם בסיירת גבעתי

אני למשל, די נבוך ששירתתי בצה"ל

בקורות החיים שלי, אני מציין ששירתתי בצה"ל מפני שברור לי איפה אני חי.
ברור לי שאם אדלג על השירות הצבאי שלי, זה עלול להביא לפסילה על הסף של המועמדות שלי לעבודה המוצעת. גם ככה אין עליי הרבה קופצים ( ממש לא ).
חוק זה חוק, ושירות חובה בצה"ל זו חובה חוקית ( עבור יהודים לפחות ). אבל אפשר לחמוק משירות בצה"ל, ואני לעתים מתחרט שלא עשיתי זאת. רק לפעמים. אני לא לגמרי סגור על זה מכל הכיוונים.
אבל ביני לבין עצמי, אני פשוט נבוך ששירתתי בצה"ל.
היו כ"כ הרבה חיילים וחיילות מסביבי, וכל אחד עם תפקיד עוד יותר שולי, עוד יותר בלתי חשוב. הכל כאילו רק למצוא תעסוקה לכל חייל, לא לתת לאף אחד להתבזבז. זה כאילו הדבר הכי חשוב, לא לאבד את כח העבודה החינמי הזה, שנקרא "חייל בשירות חובה".

באזרחות זה בדיוק הפוך...
אם משלמים לך משכורת ואתה מיותר, הדבר הכי חשוב זה לפטר אותך כדי שהכסף לא יתבזבז לחינם.
באזרחות מלמדים אותך שהדבר הכי חשוב בחברה זה רווחיות ויעילות, גם במחיר של אבטלה, ואף קורבנות אבטלה.

מה שאני מנסה לומר ואולי לא כ"כ בהצלחה, זה שמעולם לא רציתי להתגייס לצה"ל.
מעולם לא רציתי לשרת המדינה, ובטח שלא חינם. כששאלו אותי, אמרתי שאני רוצה להתגייס. אבל זה לא היה אמתי.
בזמנו, בין השנים 92- 95, השכר לחייל היה משהו כמו 250 שקל לחודש ( אני יליד 73 ).
תמיד שאני מציין את זה, אני נזכר שחיילות קיבלו גם "תוספת היגיינה אישית" בסך של 50 שקל לחודש, כך יוצא שחיילות ששירתו אתי, קיבלו שכר גבוה יותר משלי.
אני זוכר את זה היטב, מפני שזה הפריע לי מאוד כבר אז.

beatman

Member
אפשר לשאול באיזו יחידה שירתת ?

ב2005 - 2008 השכר לקרביים היה מעט מעל 700 ש"ח, לתומכי לחימה כ-500 ולג'ובניקים כ-300 אאל"ט.
&nbsp
מדוע הפריע לך שנשים מקבלות הוצאות היגיינה ?
הרי לגברים אין צורך כזה.

בזמנו, כל המשכורות בסיס בצה"ל היו זהות

מה שהפריע לי בהוצאות היגיינה, זה שתמיד מתחשבים בקשיי הבחורה, אם זה בכסף, בנסיעות, במשך זמן השירות, טיב השירות, במילואים ( שהן לא עושות ), ונותנים לה החזרים עבור הוצאה שהבחורה לא מציגה עבורה קבלות ולא ברור אם היא בכלל שומרת על היגיינה או לא.
&nbsp
אני כגבר כל הזמן הייתי צריך להציג קבלות בשלמייה כדי לקבל החזרי נסיעות וגם לא תמיד ידעתי אם בכלל קיבלתי החזרים, מפני שהתלוש שכר לא תמיד הגיע לידי ומעולם לא הבחנתי בשום סעיף החזר נסיעות.
שילמתי מכיסי על המון נסיעות למען צה"ל, ואני לא יכול לדעת באיזו סכום באמת מדובר.
גם לגבר יש הוצאות, כמו הוצאות גילוח למשל, הוצאות תספורת אישית.
אף אחד לא מתחשב בזה בתור הוצאה.
בכל זאת, אתה חייב להיות מגולח ומסופר כל הזמן.
&nbsp
אני שירתתי 36 חודשים, וקיבלתי שכר נמוך יותר לעומת אישה.
זה מפריע לי מאוד.

זה דמוקרטיה ביטמן....

כמה מדברים על פטור גיוס לחרדים, או מכסות לגיוס חרדים, "ישיבות הסדר".
המדינה תקועה באותו מקום כבר 71 שנה.. אותו ויכוח, אותם רעיונות, אותה דריכה במקום.
אבל אף אחד לא מדבר על גיוס ערבים ולא בני דתות אחרות.
זה כאילו מובן מאליו שאלו האחרונים לא חייבים להתגייס.
"הפוקד לשירות הביטחון" של מדינת ישראל, או צה"ל, לא מגייס ערבים, מפני שהם ערבים....
להם זה לא מפריע... וגם לאף יהודי זה לא מפריע.
אף אחד לא שואל אותם בכלל אם הם התגייסו לצה"ל או לא.
אבל חוק הגיוס לא מדבר על יהודים בכלל.... ממש לא.

דמוקרטיה...
כולם שווים בפני החוק.
ללא הבדל דת גזע או מין.

ביטמן- אני חייב לשאול אותך אם אתה גר בדירה בבעלותך. ואני לא מתפזר לנושאים זרים.

אז תשאל את עצמך איך זה קרה

איך זה קרה שבחור בגילך, בחור אינטלגנטי, כנראה אקדמאי / הנדסאי, משרת במילואים, עדיין גר עם הוריו.
אני טוען שזה בגלל שצה"ל גזל ממך 36 משכורות לפחות, ובגלל ששוק העבודה בארץ ממיין אותך לפי איך שצה"ל כבר מיין וסיווג אותך.
צה"ל גם משבש את רצף התעסוקה שלך בקריאה למילואים.
&nbsp
אם היית למשל בחורה יפה ממוצא רוסי / אוקראיני, אף אחד בעולם לא היה שואל אותך אם שירתת בצה"ל ואם יש לך דירה משלך.
בחורה יפה ממוצא רוסי / אוקראיני, גרה אצל בן זוגה ולא משלמת לו כלום.
כגבר, אתה חייב להיות בעל יתרון מול בת הזוג, אחרת אתה חסר זוגיות.
אבל החברה מקפידה שלא יהיה לך יתרון כזה על פני אף אישה. לכן גם אין לך שום זוגיות, גם אין לך טעם של ממש לצאת מבית ההורים.
זה מתחיל בצה"ל, זה נמשך בשוק העבודה, וכעת מדברים גם על איזון פנסיות ועל קיפוח נשים בפנסיות.....חה חה חה.... הדיבור על איזון פנסיות זה כבר הזוי.
&nbsp
אני מוכן כמעט לשים כסף ולהמר שאתה מנוהל בידי אישה כלשהי, אולי אפילו צעירה ממך....
&nbsp
יתכן שקצת התפזרתי, אבל אני מוצא את הכל קשור לצה"ל, לאפליה המגדרית נגד גברים בצה"ל, אפליה שנמשכת ללא שום גבול.

ערבים קונים לעצמם דירה

ערבים לא חייבים להתגייס ואף אחד לא רוצה לגייס אותם.
מגיל 18 ואילך הם עובדים, חוסכים, לעתים קונים דירה קטנה או בית פרטי קטן, ונגמר הסיפור...
האישה נמצאת בבית, לפעמים עובדת כמה שעות ביום.
&nbsp
אם הם רופאים או משהו כזה, לעתים הם עובדים בבית חולים ממשלתי, והכל בלי שירות צבאי אפילו ליום אחד.
&nbsp

אני זוכר....

בשירות החובה שלי, שירתתי בצריפין, ולעתים הייתי צריך להישאר בבסיס עד שעות מאוחרות, כמו 21:00 או לאחר מכן. ככה לפעמים.... לא מתלונן על זה.
אבל אני זוכר שלצה"ל היה חשוב לשחרר את החיילות מסביבי עד שעה 18:00 לכל המאוחר, פן יאונה להן. פן מישהו יאנוס אותן...... אמתי.
אז בשעה 18:00, כל חיילת הייתה יוצאת הביתה ונוסעת חינם בתחבורה ציבורית ( כדי שלא תרגיש שום אילוץ לנסוע בטרמפים ). או בטרמפים.\

אבל אני שהייתי ונשארתי גבר, נאלצתי לפעמים לצאת מהבסיס בשעה מאוחרת, ולנסוע בטרמפים, או באוטובוסים.
גם שילמתי על הנסיעות שלי, בכרטיסייה צבאית או במזומן ( לעולם לא חינם ).
תמיד היו בעיות עם הכרטיסיה הצבאית. כל הזמן...או שהייתה נגמרת לפני הזמן, או שהייתה מסוג לא מתאים לאוטובוס שעליתי עליו.
זו הייתה תקופה של חטיפות חיילים ואכן נחטפו חיילים בתקופה ההיא ( אלון סספורטס, נחשון וקסמן למשל ).
אבל לאף אחד בצה"ל זה לא הפריע...
העיקר שלא יאנסו חיילת, שלא יחטפו חיילת.

גם אז דיברו על שיווין מגדרי, הדרת נשים. בג"ץ אליס מילר... זה היה ממש אז. אישה שווה לגבר מכל היבט אפשרי. יש נשים טייסות בצה"ל. איזה כיף.

טפו על צה"ל.
המפקדים של צה"ל, אינם ראויים.

beatman

Member
בתקופה שלי כל הנסיעות היו חינם בהצגת חוגר.

מעניין שלפני זה היה שונה.
&nbsp
לגבי ה"שיוויון", אתה צודק לגמרי, מצד אחד רוצים לכבוש יעדים שנחשבים גבריים, אבל מצד שני עדיין הנשים מקבלות את היחס הראוי להן (לא לדעתך) כנשים.
זאת הסתירה הפנימית הפמיניסטית.

כי הפמיניזם משקר לגבי יעדיו

מכאן שגם כל פמיניסטית לא מוצאת שום סתירה פנימית של הפמיניזם.
הן מדברות על שיוויון, אבל רוצות ( ומקבלות ) יחס מיוחד.
פמיניזם, זו תנועה שייעדיה הן יחס מיוחד לנשים, על חשבונם של גברים. והכל תוך שימוש בידה הנוקשה של ה"מדינה", כל מדינה.
&nbsp
ללא מדינה, אין שום פמיניזם.
גם ללא צבא וללא צה"ל, אין שום פמיניזם.

אם צה"ל היה משלם משכורות....

אם צה"ל הרשע היה משלם משכורות, אז כל אחד מאיתנו היה מקבל 36 משכורות אם בכלל היו מגייסים אותו.
יתכן שאת רובנו לא היו מגייסים בכלל משיקולי תקציב ותועלת.
&nbsp
אותו כנ"ל בקשר למילואים.
&nbsp
כור היתוך עאלק...פחחח

Astroo

New member
אכן, בזמני אפשר היה לקנות דירה בסכום הזה

כשהתגייסתי ב-94, שכר המינימום היה 2000 ש"ח לחודש. 2000*36=72000 ש"ח, לפי שער 2.4 = 30 אלף דולר. בסכום הזה אפשר היה לקנות דירה בבאר שבע.
מה גם שמה שהפסדתי באמת זה לא שכר מינימום, אלא שכר מתכנת, כי בגלל הצבא התחלתי לעבוד במקצועי הנוכחי באיחור של 4 שנים.

לא חייב להיות דווקא 36 משכורות

אבל 36 משכורות זה בהחלט סכום כסף מכובד מאוד.
הבן אדם צובר גם וותק, גם ניסיון עבודה, לעתים גם השכלה תוך כדי עבודה.

אומרים שבישראל צריך 72-74 משכורות לקניית דירה.... נדמה לי.... לא זוכר בדיוק.
אבל מתעלמים מזה שיש הבדל בין נשים לבין גברים.
נשים לא צריכות באמת לקנות דירה עבור עצמן. זה ממש לא חובה עבורן....
הן יכולות להתחתן עם מישהו בעל אמצעים, אולי להוסיף לו כמה גרושים אם צריך ולבלבל לו בשכל על אהבה אמתית, על משפחה, על קשר "רציני". זה מה שנשים עושות.....
אבל אם אין לו אמצעים..., הוא אכל אותה. אחד כזה עלול לשמוע את הביטוי "הקשר שלנו לא עובד" ולחשוב שעליו להשתפר באישיותו.
לך תסביר לאחד כזה שכסף זה משהו הרבה יותר חשוב מכפי שסיפרו לו בתיכון, לפני הגיוס.
צה"ל הוא הצבא הטוב והמוסרי בעולם !!!
כן, רק שצה"ל לא משלם.
בלי כסף, אין דיור.
בלי דיור ובלי כמה גרושים בצד, גם אין זוגיות.

אבל אי אפשר להיענש בחיים רק פעם אחת.
צריך להיענש פעמיים על כל דבר.
אז כעונש נוסף, נשים מכחישות את הטבע האמתי שלהן, מכחישות שהן פרגמטיות בכניסה לזוגיות וביציאה מזוגיות. הן אומרות לבן זוג שהוא פטאט שהוא חושב שנשים הן בעלות הלך רוח כזה תכליתי. וכל מה שהן רוצות זה בחור טוב לב שיאהב אותן כפי שהן.

צה"ל מפלה לרעה גברים. לא משלם להם משכורות ומונע מהם כל יתרון על פני נשים, מונע מהם לעתים בריש גלי, בגלוי, במוצהר.
ומה יוצא?
יוצא שיש המון רווקים ורווקות, בלי דיור קבע, בלי משפחה משל עצמם.
הכל מתוך ניצול לרעה שליהודי בדר"כ אין ארץ חלופית.... בדר"כ זה ככה.
כמו במחנה ריכוז קטן. אין לאן לברוח.

Astroo

New member
בחירת מילים שלך לא מוצלחת

אבל ישראל היא סוג של גטו בהחלט. מי המציא שבתור יהודי אני חייב לחיות באזור ברוחב 15 ק"מ שמוקף גדר תיל? כש-100 ק"מ דרומה יש מדבר ו-100 ק"מ צפונה יד רוב ערבי וממפעלים מזהמים.

כשלפני זה הייתי אזרח שווה זכויות במדינה ענקית שתופסת את רוב שטחיהן של אירופה ואסיה גם יחד.

יש גם עניין נוסף - התאבדויות

זה עניין שצה"ל מתמודד אתו כבר שנים ארוכות מאוד, עשרות שנים.
זו תופעת ההתאבדויות בצה"ל.
כרגע קראתי על אחד כזה... ( קישור למטה ).
במילים אחרות, כחייל, אתה בקבוצת סיכון לקבל דיכאון, ואולי גם להתאבד.
צה"ל וגם הקב"נים של צה"ל לא מטפלים בחיילים טיפול תרופתי, ולא בשיחות, ולא בשום דרך אחרת. עד כמה שידוע לי.
אם אתה מגיע ממשפחה שבורה, הרוסה, משפחה חד הורית, משפחה לא תומכת, ובילית את רוב חייך בעוני ואתה גם לא מקבל משכורת כמו בן אדם, הסיכוי שלך להתאבד הרבה יותר גדול מאשר של האחרים.

באופן אישי לפחות, אני חושב ומרגיש שתשלום שכר נאות לחייל, היה מצמצם את תופעת ההתאבדויות באופן דרמתי. אולי אפילו מחסל את התופעה כליל.
חייל בלי גרוש על התחת, הוא בסיכוי הרבה יותר גדול לממש את הנטייה האובדנית שלו, לעומת אחרים שיש להם כסף להוצאות ובזבוזים.

https://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-5614859,00.html

בין 9 ל 16 מתאבדים בשנה

כך זה לפחות בשנים האחרונות.
יתכן שבעבר זה היה חריף יותר.
התאבדות חיילת ( אישה ) היא נדירה ביותר. ( חיילת אחת למספר שנים ).
&nbsp

למעלה