נעמה יששכר והיחס לדוברי רוסית בארץ

oren399

New member
אני משער לפי מה שאני רואה ברשתות חברתיות

פוסטים שנפתחו בפייסבוק ותגובות אליהם. גם בטוקבקים באתרי חדשות שמתי לב להודעות כמו: "זה טבעם של הרוסים", "חזירים! שיחזירו את כל הרוסים לרוסיה". אני חושב שתימנים פחות בקשר עם תימן מאשר דובר רוסי ממוצע שמפעם לפעם מבקר בארץ מולדתו או שהשאיר אחריו קרובים שם, לכן אין ספק שהקשר של דוברי רוסית עם רוסיה לא תם לגמרי.

Astroo

New member
יש פוסטים בודדים כאלה

אין שום שינוי בהלכי הרוח הכלליים.
לא הבנתי איך זה שאני שומר על הקשר עם הדודה הפנסיונרית שלי ברוסיה, הופך אותי לשותף למדיניות כזו או אחרת של השלטונות שם. מה גם שרוב דוברי הרוסית בארץ בכלל עלו מאוקראינה ולא מרוסיה.

Astroo

New member
איך?

באופן כללי, מתייחסים לעולים דוברי אנגלית ברמה אחרת מכל שאר העדות. הם הקאסטה העליונה.

tomasth

New member
ועליות קודמות ? ובין העדות הקיימות ?

מתח ויחסים לא טובים בין העדות היו בישראל מהתחלה.

Astroo

New member
היו ועדיין ישנם, נכון

ישראל מדינה שלא כל כך נעים לחיות בה. אתה יכול להיות אדם שומר חוק ומשלם מיסים, ששירות בצבא ועשה מילואים, אבל עדיין תיתקל ביחס משפיל ומבזה מפני פקידים, המשטרה, נותני שירות, שכנים, עוברי אורח.
&nbsp
היה לי חבר ששירת בגבעתי ועשה קו בלבנון. זה היה לפני הנסיגה. באמצע השהות בלבנון הוא קיבל חמשוש בבית. נסע באוטובוס הביתה כשהוא על מדים ועם נשק עם מטול רימונים. בקיצור, ראו עליו שהוא חייל קרבי מת מעייפות שחוזר מלבנון. אז איזה נוסע באוטובוס רב איתו על כיסא ואמר לו שיחזור לרוסיה, ואף אחד מהאחרים לא התערב.

מה זאת אומרת "הימצאותו בישראל"?

למה בדיוק הוא "נמצא בישראל"?
כמה זמן?

מסכן נתניהו! איזו דילמה קשה!
מצד אחד הוא חייב לשחרר את נעמה, ומצד שני אינו יכול להמרות את פיו של בעל הבית הדורש את הסגרת הרוסי.
הוא (נתניהו) אפילו התייעץ(?) עם פומפאו בעניין זה...
אז בינתיים אוחנה מחכה להחלטה...

beatman

Member
מה זה "התעלמתם" ?

יש הרבה נושאים לשוחח עליהם, אם אף אחד לא פתח עדיין אשכול בנושא, אתה תמיד מוזמן.
&nbsp
לדעתי זה בהחלט מהלך פוליטי בשביל ללחוץ לשחרור ההאקר אלכסיי בורקוב.
קשה להאמין שברוסיה באמת נותנים לאנשים מהשורה 7.5 שנים על מעט עשב.

oren399

New member
כנראה שלא נותנים

אולי העונש הוכבד בגלל שמצאו אותו בנמל תעופה.

זה שהיא קלף מיקוח זה ברור

ממליץ לקרוא דיווח מאולם בית המשפט (אפשר להיעזר בגוגל טרנסלייט)
https://zona.media/article/2019/10/10/naama
&nbsp
מה שכן, הפורום הנוכחי הוא לא איזו במה יח"צנית אולטימטיבית שבה מעלים נושאים על מנת למצוא חן בעיני מישהו

lEchoesl

New member
אבל הכי הורג אותי הטמטום. כאילו, come on, את טסה מארץ לארץ

יודעת שיבדקו את המטען בכול ארץ. מה חשבת לעצמך כשהחבאת את הסמים? זה טמטום. או תעשני הכול לפני או שאל תעבירי. והכי חשוב זה לזכור שזה רעל ולא צריך להתקרב אליו בכלל לא הודו, לא ברוסיה ולא בישראל. מקווה שאולי היא תגמל אחרי המקרה.

beatman

Member
היא העבירה בכוונה ? חשבתי שהיא לא שמה לב

גראס זה לא רעל, זאת תרופה די יעילה ויחסית בטוחה.

lEchoesl

New member
אתה רציני? זה תרופה רק לחולי סרטן סופניים שצריך להקל להם על

הכאבים גם בתנאי שזה יזיק להם. כי הנזק הוא לטווח הארוך והם כנראה לא יחיו עד אז כמה שמצער שזה לא ישמע. זה יכול להוביל להתפתחות הזיות ואפילו לדפוק את המוח ברמה שתתפתח אצל האדם מחלה נפשית כרונית:

["עליה של 270 אחוז בפרנויות - עניין נוסף שמדאיג אנשים הוא הזיות ופראנויות. כדי לבדוק את הנושא הזה יצרו בניסוי 6 קליפים של רעש לבן. בחמישה מהם היו קולות, בשישי לא. האם הנבדקים שעישנו שמעו בו קולות בכל מקרה? ובכן, התשובה די חד משמעית. 94 אחוז מהאנשים שהיו תחת השפעת קנאביס שמעו קולות בקטע בו לא היו קולות כלל, לעומת 47 אחוז מהאנשים שלא היו על השפעת סמים. כך, קנאביס מעלה פי שניים את הסיכוי שלך לשמיעת קולות והזיות. גם תחושת הפרנויה גדלה בשימוש בסמים."] מי שרוצה לדפוק לעצמו את החיים שיעשן בכיף! אבל במקום להתמסטל ולחפש פתרון מהיר, כדאי במקום לצאת לריצה, לעשות שכיבות סמיכה או לצאת לטיול. ספורט משנה את ההרגשה וזה מוכח ובלתי נזק לגוף.

beatman

Member
את טועה ולא מכירה את הצמח

קנאביס הוא משכך כאבים יעיל מאוד, עם מיעוט תופעות לוואי וסיכויי התמכרות נמוכים.
הוא משמש היום בארץ לשיכוך כאבים כרוניים לכל מיני סוגי חולים ולא רק חולים שעומדים למות.
לא נגרם שום נזק רציני, לא קצר טווח ולא ארוך טווח, אולי נזק שדומה לטבק לכל היותר במידה ומעשנים אותו.
כמו-כן, הצריכה שלו מרגיעה ומאפשרת שינה רגועה לאנשים עם נדודי שינה וסיוטים בלילות, כמו הלומי קרב.
בנוסף שמן קנאביס עוזר לחולי אפילפסיה.

"94 אחוז מהאנשים שהיו תחת השפעת קנאביס" - זה כאשר האדם נמצא תחת ההשפעה ולא נזק כרוני.

אני בעד לגליזציה מלאה של קנאביס ועזרה לחולים שמתקשים לרכוש אותו.
אין שום הגיון לאפשר מכירת אתאנול שהוא סם קשה פי כמה וכמה ולאסור מכירת וגידול קנאביס.

Astroo

New member
יש הבדל בין עישון קנאביס לבין לקיחתו בתור תרופת מרשם

כשלוקחים בתור תרופה, יש מינון מדוייק ולוקחים את זה בצורת משאף או כדור או שמן שמדללים במים. כשמעשנים מדובר בכמויות הרבה יותר גדולות של חומר פעיל שנספג בגוף.
&nbsp
זה עלול בין היתר לגרום לפסיכוזה ודברים נוספים.

beatman

Member
גם בתור תרופה אפשר לעשן אותו

והרבה מאוד מעשנים אותו, גם בעישון ניתן לשלוט בכמות החומר.

lEchoesl

New member
אבל לרוב מעשנים אותו בשביל להתמסטל ולא בגלל שהרופא רשם

לך חס וחלילה שלא יקרה. תגגל בגוגל ותראה כמה אנשים במקום לקבל סוטול מקבלים איזה חרדה שהמוסד רודף אחריהם. שוב, לדעתי למקור חופשי לכול זה רע ושלא יקרה בישראל.

למעלה