לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1062210,622 עוקבים אודות עסקים

פורום ישראל ברוסית

פורום "ישראל ברוסית" מהווה במה ליוצאי ברית המועצות לשעבר והמדינות שקמו בעקבות פירוקה.
בפורום דנים בכל נושא הקשור לעלייה ארצה, השתלבות בארץ, קשר עם ארצות המוצא, עולים טריים וותיקים כאחד.
כמו-כן, ניתן לדבר על התרבות הרוסית והשפה הרוסית ולשאול שאלות ללומדי השפה הרוסית.
הפורום מיועד ופתוח לכל גולש, עולה וצבר כאחד, בני כל הגילאים/מינים/עדות/לאומים/דתות/השקפות עולם.
ובמיוחד לגולשים הסמויים שאני יודע שקוראים כאן בסתר, אז קדימה  הירשמו לתפוז והתחילו להשתתף בצורה פעילה.

אנא הקפידו לשמור על חוקי הפורום והאתר.
גלישה מהנה ודיונים פוריים

הנהלת הפורום:

אודות הפורום ישראל ברוסית

פורום "ישראל ברוסית" מהווה במה ליוצאי ברית המועצות לשעבר והמדינות שקמו בעקבות פירוקה.
בפורום דנים בכל נושא הקשור לעלייה ארצה, השתלבות בארץ, קשר עם ארצות המוצא, עולים טריים וותיקים כאחד.
כמו-כן, ניתן לדבר על התרבות הרוסית והשפה הרוסית ולשאול שאלות ללומדי השפה הרוסית.
הפורום מיועד ופתוח לכל גולש, עולה וצבר כאחד, בני כל הגילאים/מינים/עדות/לאומים/דתות/השקפות עולם.
ובמיוחד לגולשים הסמויים שאני יודע שקוראים כאן בסתר, אז קדימה  הירשמו לתפוז והתחילו להשתתף בצורה פעילה.

אנא הקפידו לשמור על חוקי הפורום והאתר.
גלישה מהנה ודיונים פוריים

לצפיה ב-'נעמה יששכר והיחס לדוברי רוסית בארץ'
נעמה יששכר והיחס לדוברי רוסית בארץ
<< ההודעה הנוכחית
21/10/2019 | 10:52
45
93
אני קצת מופתע שהתעלמתם מכליאתה של אזרחית ישראל ברוסיה, וגזר דין של 7 שנות מאסר בכלא הרוסי על 9 גרם חשיש. האם זה הולך להשפיע על התדמית של ישראלים דוברי רוסית בארץ? אומרים שזה היה מהלך פוליטי והיא נעצרה בגלל הימצאותו של האקר הרוסי בישראל. מצד שני, אני לא בטוח שזה נטו פוליטי על אף היותי ישראלי.
ישראל ברוסית >>
לצפיה ב-'היו פה רק 3 שרשורים בחצי השנה האחרונה'
היו פה רק 3 שרשורים בחצי השנה האחרונה
21/10/2019 | 11:56
25
42
הפורום לא כל כך פעיל, לכן לא דננו בהרבה נושאים. לגבי המעצר של אזרחית ישראל ברוסיה, למה לדעתך זה אמור להשפיע על תדמיתם של דוברי רוסית בארץ? האם נסיגת ארה"ב מסוריה השפיעה על תדמיתם של דוברי אנגלית כאן? האם פעילותם של המורדים החותים בתימן משפיעה על תדמיתם של יהודים תימנים בישראל?
ישראל ברוסית >>
לצפיה ב-'דוברי הרוסית הם אלה ששינו לראשונה את כללי המשחק הישראליים'
דוברי הרוסית הם אלה ששינו לראשונה את כללי המשחק הישראליים
21/10/2019 | 12:26
18
31
לגבי הדרך בה עליה אמורה להיקלט, ולמעשה ביטלו את כור ההיתוך הישראלי. זה יצר טינה עמוקה בקרב ישראלים וותיקים רבים, שמאז מעקביות רואים בכל מי שמדבר עם מבטא רוסי או יש לו תווי פנים סלאביים או פשוט ידועה עליו שהו נולד בבר"הם/לשעבר, סוכן השפעה רוסי, בבחינת כמה שלא תאכיל זאב, הלב שלו תמיד ביער.
ישראל ברוסית >>
לצפיה ב-'ישראל לא היתה צריכה להכריח אותנו לבוא לכאן'
ישראל לא היתה צריכה להכריח אותנו לבוא לכאן
21/10/2019 | 12:49
15
46
מוטב היה לרוב העולים של שנות ה-90 להגר לארה"ב או להישאר בארצות לידתם.
אני משווה את ההורים שלי, שעלו לכאן בגיל 40, עם קרובי משפחה שנשארו ברוסיה או שהיגרו לארה"ב באותה התקופה ויש הבדל תהומי ביניהם. ההורים שלי מפוחדים, חסרי בטחון עצמי, זקוקים לעזרתי בכל עניין קטן. מקביליהם שהיגרו לארה"ב או נשארו ברוסיה עצמאיים ובטוחים בעצמם.

ישראל ברוסית >>
לצפיה ב-'נשמע מעניין'
נשמע מעניין
21/10/2019 | 13:50
9
30
אני מבין למה הם עצמאיים ןבטוחים בעצמם ברוסיה, אבל ארה"ב היא הרי גם מדינה אחרת, עם אופי שונה ולא מוכר להם, תרבות שונה ושפה שונה. יכול להיות שאלו שהיגרו לארה"ב השקיעו יותר מאמצים להשתלב בהוויה המקומית היא הגיעו למקום בו רצו להיות מלכתחילה ולכן לא פיתחו אנטגוניזם כלפיו? יתכן וגם הייתה להם שליטה מסויימת באנגלית עוד בטרם ההגירה, היא לא הייתה לא מוכרת להם לחלוטין כמו עברית. וכאמור, היה להם הרבה יותר מוטיבציה ללמוד אותה.
ישראל ברוסית >>
לצפיה ב-'ההורים שלי השקיעו מאמצים גדולים כדי להשתלב'
ההורים שלי השקיעו מאמצים גדולים כדי להשתלב
21/10/2019 | 13:56
8
49
והם גם הגיעו למקום שרצו להיות בו, בהשפעת שטיפת המוח של קול ישראל ברוסית והעיתונים היהודיים למיניהם שהתחילו לפרוח בסוף שנות ה-80 ברוסיה.
ההבדל הוא שבארה"ב מתייחסים למהגרים מכל מקום בכבוד ובנימוס. וישראל בשנות ה-90 התייחסו לעולים מברית המועצות בבוז, בשנאה ובבריונות.

היום רבים מעולי שנות ה-90 סובלים מפוסט-טראומה בעקבות הבריונות שעברו כאן (ואני לא מדבר רק על מי שחווה בריונות בבית הספר, אלא לעג וקריאות גנאי ברחוב ובמקומות העבודה, ואפלו זריקת אבנים ואלימות פיזית). פוסט טראומה מתבטאת גם ברצון לברוח מכל מה שיכול להזכיר את החוויה הטראומטית, מכאן הבריחה לטלוויזיה ואינטרנט ברוסית, הסתגרות בחברת דוברי רוסית בלבד ואפילו ירידה מהארץ.

ישראל ברוסית >>
לצפיה ב-'הבריונות והגסות לא נגמרו לפני 20 שנה'
הבריונות והגסות לא נגמרו לפני 20 שנה
21/10/2019 | 17:05
31
הם נמצאים לצערנו לא מעט בארץ גם היום, אמנם במידה פחותה.
אבל בלי קשר לגזענות והתנכלות לעולים, יחסי אנוש יום-יומיים בארץ בחלק מהמקרים נגמרים בצעקות וגסות רוח בהשוואה למדינה כמו ארה"ב לדוגמא ששם הסיכוי לכך נמוך בהרבה.
ישראל ברוסית >>
לצפיה ב-'בארה"ב הברית מתייחסים לכול מהגרים בכבוד? גם למקסיקנים וכול '
בארה"ב הברית מתייחסים לכול מהגרים בכבוד? גם למקסיקנים וכול
22/10/2019 | 13:05
6
22
הדרום האמיריקאים למיניהם? ממש לא נראה לי. לא נראה לי שההורים שלך בורחים לערוצים רוסיים בגלל פוסט טראומה. כנראה [ואם אני טועה אז תקן אותי] שפשוט יותר נוח להם להסתכל מה שהם רגילים אליו ומה שיותר מובן להם כי זאת בשפת האם שלהם. אני לא בטוחה שאתה צופה באותה הכמות בערוצים רוסיים כמו ההורים שלך [ונראה לי שאפילו פעם כתבת שכבר אין לך ערוצים כאלה בטלוויזיה].
ישראל ברוסית >>
לצפיה ב-'אמריקאי ממוצע מתייחס בכבוד ובנימוס לכל אחד'
אמריקאי ממוצע מתייחס בכבוד ובנימוס לכל אחד
22/10/2019 | 13:56
4
36
בין אם זה מהגר חוקי, לא חוקי או תייר. ובמיוחד מתייחסים בכבוד למהגרים חוקיים מאירופה (כוללל מזרח אירופה) ומאסיה. הם נחשבים לאנשים שומרי חוק שתורמים לחברה.
בישראל בשנות ה-90 חלק ניכר מהישראלים התייחסו אלינו כאל תתי אדם. כך אולי מתייחסים לעובדים  זרים מטג'יקיסטן ברוסיה של היום.

ההורים שלי בורחים מכל דבר שקשור לישראל. הם מפחדים לדבר עם פקידים בבנק, בעיריה, תאגיד מים, רשות המיסים, ביטוח לאומי, משרד הפנים. למרות שהעברית שלהם ברמה סבירה לגמרי. הם חוששים תמיד שישפילו אותם ויתייחסו אליהם כאל מפגרים (וזה אכן קורה הרבה כשפקידים מסויימים שומעים מבטא רוסי). זו פוסט טראומה קלאסית.
אגב, גם אני עדיין חושש לדבר בקול רם בפרהסיה, שמה אנשים יתחילו ללעוג למבטא שלי ולחקות אותי. למרות שכבר אין לי כמעט מבטא.
ישראל ברוסית >>
לצפיה ב-'אני לא חושבת שאתה צודק. אולי רק בערים כמו ניו-יורק. למה נראה'
אני לא חושבת שאתה צודק. אולי רק בערים כמו ניו-יורק. למה נראה
23/10/2019 | 10:20
3
20
לי שאם איזה מקסיקני עם אנגלית שבורה יפנה לאיזה פקיד בטקסס [איפה שיש יותר שמרנים] הוא יקבל יחס לא משהו. חוץ מזה, אנשים בכול העולם מאבדים סבלנות כשהבן אדם מולם מנסה לברר משהו בשפה שבורה ויוצא טלפון שבור, הם מתחילים להתרגז ולחשוב: "כמה פעמים אני יכול להסביר למפגר הזה". רק לתיירים יש סבלנות, כי זה תיירים אבל אם זה אזרח אתה תראה שגם במקומות "נאורים" מזגזגים אותם. אין מה לעשות זה מה שזה, אנשים פחות סובלניים למה שלא שייך להם. בישראל אולי זה מורגש יותר כי אנחנו בעלי מנטליות חמה זה הכול.
ישראל ברוסית >>
לצפיה ב-'מה אכפת לי מהיחס שמקבל מסתנן מקסיקני בטקסס'
מה אכפת לי מהיחס שמקבל מסתנן מקסיקני בטקסס
23/10/2019 | 10:29
2
27
מהגרים חוקיים במקומות נורמליים בארה"ב (לא רק ניו יורק אלא כל מקום שבו גרים היהודים שם) מקבלים שם יחס מכבד ומנומס. יש הבדל בין להיות "פחות סובלני" לבין להיות ביריון גס רוח. חלק נכבד מהישראלים (לפחות רבע להערכתי) הם ביריונים גסי רוח, והשאר פסיביים אגרסיביים.
ישראל ברוסית >>
לצפיה ב-'נכון, יש פה אנשים גסים ובריונים. מצד שני, אומרים שבארה"ב יש '
נכון, יש פה אנשים גסים ובריונים. מצד שני, אומרים שבארה"ב יש
23/10/2019 | 17:30
1
18
הרבה יותר הצקות בחטיבות ותיכונים מאשר אצלנו. בארה"ב היית משלם לילד של 40 אלף דולר לכול שנת לימודים כי זה לא מסובסד. תחשוב אם היית יכול לעמוד בזה. אתה יודע כמה צעירים שם נדפקים? כאלה שלא באו ממשפחות עמידות ורצו ללמוד? הולכים לקחת הלוואות גדולות ונדפקים אחרי הלימודים עם הלוואות ואחוזים ממש לא קטנים. לרוב, מי שההורים שלו לא יכול לממן לילד שלו לימודים לא הולך ללמוד, אלא אם כן הוא שייך לאחוז בודד כי הוא גאון על והמכללה מוכנה לשלם לו רק שילמד אצלם. אבל הרוב לא כאלה.
ישראל ברוסית >>
לצפיה ב-'בארה"ב בשכונות טובות יש בתי ספר ציבוריים טובים'
בארה"ב בשכונות טובות יש בתי ספר ציבוריים טובים
23/10/2019 | 17:49
23
אומנם בשכונות האלה הנדל"ן יקר במיוחד, אבל לא יקר יותר מבמקומות הטובים בישראל (כגון הרצליה או רמת השרון). כמו כן, קיימות state universities ששכר הלימוד בהן לתושבי המדינה סביר. למשל, בניו ג'רזי שבה חיים הרבה מאוד יהודים וקרובה לניו יורק, יש state university טובה מאוד, Rutgers University.
בניו יורק יש את SUNY at Stony Brook
בקליפורניה בכלל יש שפע של אוניברסיטהות של הסטייט, כולן יוקרתיות, כגון Berkeley, UCLA
ישראל ברוסית >>
לצפיה ב-'בארה"ב מברכים מהגרים שיכולים לתרום לכלכלת המדינה'
בארה"ב מברכים מהגרים שיכולים לתרום לכלכלת המדינה
25/10/2019 | 12:48
14
ולשפר את מעמדה. בישראל נראה שעדיין הרבה אנשים חיים לפי סטיגמות ולא לפי ההישגים של מי שעומד מולם.
ישראל ברוסית >>
לצפיה ב-'למה אתה בטוח שההורים שלך היו יותר בטוחים ברוסיה? נגיד, אתה '
למה אתה בטוח שההורים שלך היו יותר בטוחים ברוסיה? נגיד, אתה
22/10/2019 | 13:13
4
31
יודע אני מתייחסת לרוסיה הכי טוב שאני יכולה, אבל יש שם בעיות עם הפנסיות. אז נגיד ההורים שלך היו פורשים לפנסיה בגיל 55-60 והיו מקבלים קצת. לא נראה לי שככה הם היו מרגישים ביטחון עצמי. אבל בשאר אתה צודק בגדול. בגיל 40 כבר קשה ללמוד את מנטליות חדשה, גם אין פה חברים שהם הכירו מלימודים או עבודה כנראה, גם העברית שלהם בטח לא 100 אחוז ולקרוא תוויות זה בטח מסבך אותם. אבל לא ממש הבנתי ממה הם מפוחדים? יש פה מערכת בריאות יותר טובה ואתה לא צריך לנסוע 100 ק"מ לבית חולים הקרוב. גם אתה מימשת את עצמך. אם היית מתחיל ללמוד בסוף שנות התשעים תחילת האלפיים, כשהכול היה שם בשינויים, לא בטוח שהיית מקבל השכלה שקיבלת פה.  
ישראל ברוסית >>
לצפיה ב-'חוסר הבטחון איננו כספי'
חוסר הבטחון איננו כספי
22/10/2019 | 15:48
3
33
אלא ההרגשה שאתה אזרח סוג ב' ומושא ללעג ובריונות.
בסנקט פטרבורג היהודים המקומיים נחשבים כיום לאזרחים סוג א', אפילו סוג של אליטה, ואף אחד לא לועג להם, מקניט אותם או מתייחס אליהם כאל מפגרים.
ישראל ברוסית >>
לצפיה ב-'בכללי מיעוט שומר חוק מקבל יחס טוב בכול מדינה. למשל, לעולים '
בכללי מיעוט שומר חוק מקבל יחס טוב בכול מדינה. למשל, לעולים
23/10/2019 | 10:30
2
22
מצרפת [לישראל] מתייחסים טוב כי הם לא עלו בכמויות כמו אנחנו. יש אותם מעט. העיר שעלית ממנה אולי מכילה 50 אלף יהודים מתוך מיליונים [בכללי נראה לי שכמות היהודים על פי ההלכה ברוסיה קטן מאוד ולא עולה על 120 אלף]. גם רובם חיים בערים יותר מגוונות כמו מוסקבה ופטרבורג. נראה איזה יחס היה מקבל סמיון יעקובלביץ' זינגרמן בעיר יותר עממית כמו ברנאול.
ישראל ברוסית >>
לצפיה ב-'המקרה התיאורטי של "סמיון יעקובלביץ מברנאול" איננו מעניין'
המקרה התיאורטי של "סמיון יעקובלביץ מברנאול" איננו מעניין
23/10/2019 | 10:39
1
27
יש מאות אלפי אנשים שקיבלו כאן טראומה לכל החיים מהיחס המתעלל של החברה הישראלית בשנות ה-90. כל אותם האנשים היו היום במצב נפשי הרבה יותר טוב אילו נשארו במקום לידתם או היגרו לארה"ב או גרמניה.
ישראל ברוסית >>
לצפיה ב-'תשמע, אני מבינה אותך ואת ההורים שלך ועשרות כמוכם, מצב שני '
תשמע, אני מבינה אותך ואת ההורים שלך ועשרות כמוכם, מצב שני
23/10/2019 | 17:23
18
לחיות עם המילה "אם הייתי" "אם עשיתי אחרת" זה ממש לא יעזור וזאת לדעתי גישה רעה, כי זה מפריע לראות גם את הדברים החיוביים שקיבלת בגלל שהוריך היגרו לפה. יש פה מזג אוויר יותר נוח, אתה יכול להגיע מהצפון לדרום תוך 3 שעות, אז אין בעיה לטייל, יש פה ים נגיש אם אתה גר באזור הים אתה יכול לקחת אוטובוס והינה אתה בים ובמכונית עוד יותר פשוט [ברוסיה אין מספיק שמש, אין ים בגרמניה אין ים אין מספיק שמש, בארה"ב יש במקומות מסוימים אוקיינוס אם היית חיי בושינגטון היית נתקע בלי ים וגם בקור כלבים]. יותר קל להתייד פה. יש לך ילדים קטנים, אתה יכול צ'יק צ'ק לפזר אותם לגנים או בתי ספר. גם ממקומות עבודה בדרך כלל זה מרחק קטן [ואם לא היו פקקים אז בכלל היה מעולה]. ברוסיה יש אנשים שנוסעים עד המטרו בשני אוטובוסים, ומהמטרו לוקחים רכבת ומשם עוד שני אוטובוסים בשביל להגיע לעבודה! כשאני גרתי ביקטרנבורג החלפתי 2-3 אוטובוסים עד הבית הספר! לחכות בקור לאוטובוס זה לא הכי כיף.
ישראל ברוסית >>
לצפיה ב-'למה ביטלו? צעירים היום משולבים, זה לוקח זמן. בשום מדינה אישה'
למה ביטלו? צעירים היום משולבים, זה לוקח זמן. בשום מדינה אישה
22/10/2019 | 13:19
1
32
או גבר בן 40 לא היו עוברים כור היתוך תוך 20 שנה.
ישראל ברוסית >>
לצפיה ב-'צודקת.'
צודקת.
24/10/2019 | 14:54
11
זו כנראה ההרגשה שלי מאז שנות ה-90 בשילוב באז תקשורתי זהותני בלתי פוסק.
ישראל ברוסית >>
לצפיה ב-'אני משער לפי מה שאני רואה ברשתות חברתיות'
אני משער לפי מה שאני רואה ברשתות חברתיות
21/10/2019 | 19:55
5
30
פוסטים שנפתחו בפייסבוק ותגובות אליהם. גם בטוקבקים באתרי חדשות שמתי לב להודעות כמו: "זה טבעם של הרוסים", "חזירים! שיחזירו את כל הרוסים לרוסיה". אני חושב שתימנים פחות בקשר עם תימן מאשר דובר רוסי ממוצע שמפעם לפעם מבקר בארץ מולדתו או שהשאיר אחריו קרובים שם, לכן אין ספק שהקשר של דוברי רוסית עם רוסיה לא תם לגמרי.
ישראל ברוסית >>
לצפיה ב-'יש פוסטים בודדים כאלה'
יש פוסטים בודדים כאלה
21/10/2019 | 20:43
4
32
אין שום שינוי בהלכי הרוח הכלליים.
לא הבנתי איך זה שאני שומר על הקשר עם הדודה הפנסיונרית שלי ברוסיה, הופך אותי לשותף למדיניות כזו או אחרת של השלטונות שם. מה גם שרוב דוברי הרוסית בארץ בכלל עלו מאוקראינה ולא מרוסיה.
ישראל ברוסית >>
לצפיה ב-'מה עם שאר העדות ? יש כאלה שלא מתייחסים אלהם ככה ?'
מה עם שאר העדות ? יש כאלה שלא מתייחסים אלהם ככה ?
22/10/2019 | 22:01
3
10
לצפיה ב-'איך?'
איך?
22/10/2019 | 22:23
2
22
באופן כללי, מתייחסים לעולים דוברי אנגלית ברמה אחרת מכל שאר העדות. הם הקאסטה העליונה.
ישראל ברוסית >>
לצפיה ב-'ועליות קודמות ? ובין העדות הקיימות ?'
ועליות קודמות ? ובין העדות הקיימות ?
23/10/2019 | 11:12
1
19
מתח ויחסים לא טובים בין העדות היו בישראל מהתחלה.
ישראל ברוסית >>
לצפיה ב-'היו ועדיין ישנם, נכון'
היו ועדיין ישנם, נכון
23/10/2019 | 11:25
23
ישראל מדינה שלא כל כך נעים לחיות בה. אתה יכול להיות אדם שומר חוק ומשלם מיסים, ששירות בצבא ועשה מילואים, אבל עדיין תיתקל ביחס משפיל ומבזה מפני פקידים, המשטרה, נותני שירות, שכנים, עוברי אורח.

היה לי חבר ששירת בגבעתי ועשה קו בלבנון. זה היה לפני הנסיגה. באמצע השהות בלבנון הוא קיבל חמשוש בבית. נסע באוטובוס הביתה כשהוא על מדים ועם נשק עם מטול רימונים. בקיצור, ראו עליו שהוא חייל קרבי מת מעייפות שחוזר מלבנון. אז איזה נוסע באוטובוס רב איתו על כיסא ואמר לו שיחזור לרוסיה, ואף אחד מהאחרים לא התערב.
ישראל ברוסית >>
לצפיה ב-'מה זאת אומרת "הימצאותו בישראל"? '
מה זאת אומרת "הימצאותו בישראל"?
21/10/2019 | 14:31
34
למה בדיוק הוא "נמצא בישראל"?
כמה זמן?

מסכן נתניהו! איזו דילמה קשה!
מצד אחד הוא חייב לשחרר את נעמה, ומצד שני אינו יכול להמרות את פיו של בעל הבית הדורש את הסגרת הרוסי.
הוא (נתניהו) אפילו התייעץ(?) עם פומפאו בעניין זה...
אז בינתיים אוחנה מחכה להחלטה...
ישראל ברוסית >>
לצפיה ב-'מה זה "התעלמתם" ?'
מה זה "התעלמתם" ?
21/10/2019 | 16:25
1
26
יש הרבה נושאים לשוחח עליהם, אם אף אחד לא פתח עדיין אשכול בנושא, אתה תמיד מוזמן.

לדעתי זה בהחלט מהלך פוליטי בשביל ללחוץ לשחרור ההאקר אלכסיי בורקוב.
קשה להאמין שברוסיה באמת נותנים לאנשים מהשורה 7.5 שנים על מעט עשב.
ישראל ברוסית >>
לצפיה ב-'כנראה שלא נותנים'
כנראה שלא נותנים
21/10/2019 | 19:58
24
אולי העונש הוכבד בגלל שמצאו אותו בנמל תעופה.
ישראל ברוסית >>
לצפיה ב-'זה שהיא קלף מיקוח זה ברור'
זה שהיא קלף מיקוח זה ברור
21/10/2019 | 20:45
14
29
ממליץ לקרוא דיווח מאולם בית המשפט (אפשר להיעזר בגוגל טרנסלייט)

מה שכן, הפורום הנוכחי הוא לא איזו במה יח"צנית אולטימטיבית שבה מעלים נושאים על מנת למצוא חן בעיני מישהו
ישראל ברוסית >>
לצפיה ב-'אבל הכי הורג אותי הטמטום. כאילו, come on, את טסה מארץ לארץ'
אבל הכי הורג אותי הטמטום. כאילו, come on, את טסה מארץ לארץ
22/10/2019 | 13:17
11
62
יודעת שיבדקו את המטען בכול ארץ. מה חשבת לעצמך כשהחבאת את הסמים? זה טמטום. או תעשני הכול לפני או שאל תעבירי. והכי חשוב זה לזכור שזה רעל ולא צריך להתקרב אליו בכלל לא הודו, לא ברוסיה ולא בישראל. מקווה שאולי היא תגמל אחרי המקרה.
ישראל ברוסית >>
לצפיה ב-'אין חולק על כך שלא כדאי לצרוך ולהעביר סמים'
אין חולק על כך שלא כדאי לצרוך ולהעביר סמים
22/10/2019 | 13:23
24
אבל שימי לב למקרה שבו לממשלת רוסיה אין טעם להחזיק בתייר כבתור בן ערובה:
ישראל ברוסית >>
לצפיה ב-'היא העבירה בכוונה ? חשבתי שהיא לא שמה לב'
היא העבירה בכוונה ? חשבתי שהיא לא שמה לב
22/10/2019 | 21:01
9
20
גראס זה לא רעל, זאת תרופה די יעילה ויחסית בטוחה.
ישראל ברוסית >>
לצפיה ב-'אתה רציני? זה תרופה רק לחולי סרטן סופניים שצריך להקל להם על '
אתה רציני? זה תרופה רק לחולי סרטן סופניים שצריך להקל להם על
23/10/2019 | 10:15
8
18
הכאבים גם בתנאי שזה יזיק להם. כי הנזק הוא לטווח הארוך והם כנראה לא יחיו עד אז כמה שמצער שזה לא ישמע. זה יכול להוביל להתפתחות הזיות ואפילו לדפוק את המוח ברמה שתתפתח אצל האדם מחלה נפשית כרונית:

["עליה של 270 אחוז בפרנויות - עניין נוסף שמדאיג אנשים הוא הזיות ופראנויות. כדי לבדוק את הנושא הזה יצרו בניסוי 6 קליפים של רעש לבן. בחמישה מהם היו קולות, בשישי לא. האם הנבדקים שעישנו שמעו בו קולות בכל מקרה? ובכן, התשובה די חד משמעית. 94 אחוז מהאנשים שהיו תחת השפעת קנאביס שמעו קולות בקטע בו לא היו קולות כלל, לעומת 47 אחוז מהאנשים שלא היו על השפעת סמים. כך, קנאביס מעלה פי שניים את הסיכוי שלך לשמיעת קולות והזיות. גם תחושת הפרנויה גדלה בשימוש בסמים."] מי שרוצה לדפוק לעצמו את החיים שיעשן בכיף! אבל במקום להתמסטל ולחפש פתרון מהיר, כדאי במקום לצאת לריצה, לעשות שכיבות סמיכה או לצאת לטיול. ספורט משנה את ההרגשה וזה מוכח ובלתי נזק לגוף.
ישראל ברוסית >>
לצפיה ב-'את טועה ולא מכירה את הצמח'
את טועה ולא מכירה את הצמח
23/10/2019 | 10:24
6
19
קנאביס הוא משכך כאבים יעיל מאוד, עם מיעוט תופעות לוואי וסיכויי התמכרות נמוכים.
הוא משמש היום בארץ לשיכוך כאבים כרוניים לכל מיני סוגי חולים ולא רק חולים שעומדים למות.
לא נגרם שום נזק רציני, לא קצר טווח ולא ארוך טווח, אולי נזק שדומה לטבק לכל היותר במידה ומעשנים אותו.
כמו-כן, הצריכה שלו מרגיעה ומאפשרת שינה רגועה לאנשים עם נדודי שינה וסיוטים בלילות, כמו הלומי קרב.
בנוסף שמן קנאביס עוזר לחולי אפילפסיה.

"94 אחוז מהאנשים שהיו תחת השפעת קנאביס" - זה כאשר האדם נמצא תחת ההשפעה ולא נזק כרוני.

אני בעד לגליזציה מלאה של קנאביס ועזרה לחולים שמתקשים לרכוש אותו.
אין שום הגיון לאפשר מכירת אתאנול שהוא סם קשה פי כמה וכמה ולאסור מכירת וגידול קנאביס.
ישראל ברוסית >>
לצפיה ב-'יש הבדל בין עישון קנאביס לבין לקיחתו בתור תרופת מרשם'
יש הבדל בין עישון קנאביס לבין לקיחתו בתור תרופת מרשם
23/10/2019 | 10:36
4
27
כשלוקחים בתור תרופה, יש מינון מדוייק ולוקחים את זה בצורת משאף או כדור או שמן שמדללים במים. כשמעשנים מדובר בכמויות הרבה יותר גדולות של חומר פעיל שנספג בגוף.

זה עלול בין היתר לגרום לפסיכוזה ודברים נוספים.
ישראל ברוסית >>
לצפיה ב-'גם בתור תרופה אפשר לעשן אותו'
גם בתור תרופה אפשר לעשן אותו
23/10/2019 | 14:02
2
12
והרבה מאוד מעשנים אותו, גם בעישון ניתן לשלוט בכמות החומר.
ישראל ברוסית >>
לצפיה ב-'אבל לרוב מעשנים אותו בשביל להתמסטל ולא בגלל שהרופא רשם'
אבל לרוב מעשנים אותו בשביל להתמסטל ולא בגלל שהרופא רשם
23/10/2019 | 17:36
1
14
לך חס וחלילה שלא יקרה. תגגל בגוגל ותראה כמה אנשים במקום לקבל סוטול מקבלים איזה חרדה שהמוסד רודף אחריהם. שוב, לדעתי למקור חופשי לכול זה רע ושלא יקרה בישראל.
ישראל ברוסית >>
לצפיה ב-'גם וגם'
גם וגם
23/10/2019 | 19:26
12
התמסטלות מגראס פחות קשה ופחות מסוכנת לאדם וסביבתו מאשר אלכוהול.
חרדה והזיות זה מתאים לסמים אחרים.
ישראל ברוסית >>
לצפיה ב-''
23/10/2019 | 17:33
5
לצפיה ב-'מי מדבר על הגיון...'
מי מדבר על הגיון...
29/10/2019 | 00:21
9
לצערינו אנשים חיים לפי דפוסים, "כי ככה זה"...
ישראל ברוסית >>
לצפיה ב-'נו באמת, מחקר קקמייקה שתפור מראש כדי להוכיח שקנביס הוא סם'
נו באמת, מחקר קקמייקה שתפור מראש כדי להוכיח שקנביס הוא סם
29/10/2019 | 00:18
12
כאשר למעשה הוא הרבה פחות מסוכן והרסני לבריאות מאלכוהול. אז למה אלכוהול נמצא במכירה חופשית ואילו שימוש בקנביס זו עבירה פלילית? אף אחד לא טוען שהוא לא ממסטל, ברוש שהוא משפיע על התודעה ואך אחד לא מצפה להרגיש אחרי צריכת קנביס כמו אחרי כוס תה.  נו אז מה, זאת הרי תכליתו. אם משתתפי המחקר היו שיכורים מאלכוהול, הם לא היו שומעים את אותם הקולות שהאזינו להם זמן-מה חוזרים על עצמם אצלם בראש? מה שעשו מתכנני המחקר זה טריק מכוער, הנקרא התניה. אם את תחווי שתי חוויות בצמד, אחרי מספר מסויים של חזרות, כאשר התודעה שלך תתרגל להצמדת החוויות, גם חוויה אחת מהצמד בנפרד מהשניה תגרום לך להרגיש כאילו את חווה את החוויה השניה. אף פעם לא קרה לך שאת יוצאת מדיסקוטק רועש והמוזיקה "ממשיכה להתנגן" באוזנייך גם ברחוב שומם? וכמובן שחומרים המשפיעים על התודעה (בפשטות חומרים ממסטלים כמו קנביס או אלכוהול) מעצימים את התופעה. אז מה? אין שום קשר בין זה לבין האם החומר הספציפי מסוכן ועד כמה.
ישראל ברוסית >>
לצפיה ב-'תודה'
תודה
25/10/2019 | 12:40
2
לצפיה ב-'ישראלים קשקשנים , החוק הרוסי שפוטין חוקק לא מזמן '
ישראלים קשקשנים , החוק הרוסי שפוטין חוקק לא מזמן
05/11/2019 | 20:18
6
ונועד להלחם בסמים הוא :  15 שנות מאסר על אחזקת 3 גרם סמים .
אז נעמה קיבלה חצי מהעונש . 
אלפי ישראלים נוסעים למוסקבה בכל שבוע , למה לא ניטפלו אליהם ,
אלא רק לנעמה בקונקשן ? 
למשטרה הרוסית אין שום בעיה לשתול סמים ברכושו של אדם או אם צריך בגופו ,
אין שום אפשרות להוכיח שהם עשו זאת . 
ישראל ברוסית >>

הודעות אחרונות

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ