לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1062210,622 עוקבים אודות עסקים

פורום ישראל ברוסית

פורום "ישראל ברוסית" מהווה במה ליוצאי ברית המועצות לשעבר והמדינות שקמו בעקבות פירוקה.
בפורום דנים בכל נושא הקשור לעלייה ארצה, השתלבות בארץ, קשר עם ארצות המוצא, עולים טריים וותיקים כאחד.
כמו-כן, ניתן לדבר על התרבות הרוסית והשפה הרוסית ולשאול שאלות ללומדי השפה הרוסית.
הפורום מיועד ופתוח לכל גולש, עולה וצבר כאחד, בני כל הגילאים/מינים/עדות/לאומים/דתות/השקפות עולם.
ובמיוחד לגולשים הסמויים שאני יודע שקוראים כאן בסתר, אז קדימה  הירשמו לתפוז והתחילו להשתתף בצורה פעילה.

אנא הקפידו לשמור על חוקי הפורום והאתר.
גלישה מהנה ודיונים פוריים

הנהלת הפורום:

אודות הפורום ישראל ברוסית

פורום "ישראל ברוסית" מהווה במה ליוצאי ברית המועצות לשעבר והמדינות שקמו בעקבות פירוקה.
בפורום דנים בכל נושא הקשור לעלייה ארצה, השתלבות בארץ, קשר עם ארצות המוצא, עולים טריים וותיקים כאחד.
כמו-כן, ניתן לדבר על התרבות הרוסית והשפה הרוסית ולשאול שאלות ללומדי השפה הרוסית.
הפורום מיועד ופתוח לכל גולש, עולה וצבר כאחד, בני כל הגילאים/מינים/עדות/לאומים/דתות/השקפות עולם.
ובמיוחד לגולשים הסמויים שאני יודע שקוראים כאן בסתר, אז קדימה  הירשמו לתפוז והתחילו להשתתף בצורה פעילה.

אנא הקפידו לשמור על חוקי הפורום והאתר.
גלישה מהנה ודיונים פוריים

לצפיה ב-'קייב, אוקראינה: אנטישמי הותקף בידי רב יהודי '
קייב, אוקראינה: אנטישמי הותקף בידי רב יהודי
<< ההודעה הנוכחית
20/10/2019 | 21:37
7
28
תרגום הפוסט באדיבות הגולש 'אלכס מהכרמל' ברוטר:

אתמול בערב לאחר השיעור לבני נוח (הכוונה ללא יהודים כנראה) הלכתי אל דירתי מבית הכנסת בשעה 20:30.
גבר חסון לבוש היטב כבן ארבעים עם אשה בגילו בערך ועם בקבוק בירה ביד צעד בכיוון ההפוך להליכתי ואמר לי בפנים "מה רבי, אתה ממהר לבאבי יאר?". הוא חלף על פני בלי לעצור עם חיוך זוהר של שביעות רצון. עצרתי אותו במכה על הגב, וכאשר הוא פנה אלי כבר ללא החיוך, שאלתי אותו בזעם: "מה, אתה, כלב, תוליך אותי לשם?". הוא ענה בשלווה: "אני! אני אוליך אותך..." מכיוון שהוא היה הרבה יותר גבוה ממני, האגרוף שלי באפו בא מלמטה, האף היה רך ולח, מהנחיר החל לזרום דם. כמה שניות הבטנו זה בזה, אחרי זה אשתו משכה בידו והם החלו להתרחק במהירות מהמקום. לאחר שעברו עשרים מטר, הוא פנה אלי בעודי עומד נבוך וזועם, וצעק: "אתה לא רק תלך ליאר, אתה תרוץ לשם!". צעקתי לעברו: "כינה שעדיין לא מחצו אותה!" בזאת השיחה שלנו הסתיימה. אחוז זעם חסר אונים הלכתי אל דירתי.
הבנתי, ככל הנראה, לשם מה אלוהים ערך את התקרית הזו. התפנקתי בקרב אנשים טובים בעלי אור פנימי, שכחתי מכך ש"עשיו שונא ליעקב, זו הלכה!".
אני רוצה להאמין שבני האדם משתנים, אך זה לא בדיוק כך. תמיד היו חסידי אומות העולם, תמיד היו חיות בדמות אדם, תמיד היה רוב גדול שלא היה שייך לשני הקצוות, שהיה הולך לעתים אחר המנהיגים לכל אחד מהקצוות, וכל הכללה, ככל שתהיה, היא שגויה.
צריך לזכור את זה! שבת שלום!
ישראל ברוסית >>
לצפיה ב-'נשמע כמו פנטזיה'
נשמע כמו פנטזיה
20/10/2019 | 22:39
6
34
למה שאיש בן 40 עם בת זוג "לבושה היטב" יסתובב עם בקבוק בירה ביד? וקשה לי להאמין שאדם נורמטיבי יתן אגרוף בפנים לאדם אחר שלא תקף אותו פיזית. לאדם פשוט ללא רקע באמנויות לחימה או קטטות רחוב, יש רפלקס של להימנע ממכות בכל מחיר.  ואם הוא היה מומחה לאומנויות לחימה היה מודע לכך שאגרוף בפנים זו יותר שיטה לשבור לעצמך את היד מאשר לגרום נזק ליריב.
ישראל ברוסית >>
לצפיה ב-'אני מכיר את הרב אישית'
אני מכיר את הרב אישית
21/10/2019 | 20:43
5
21
הוא לא אחד שממציא דברים (וגם אחד שגם בברית המועצות לא היה מבליג על קללה אנטישמית)
ישראל ברוסית >>
לצפיה ב-'הוא אחד שמסתובב ונותן אגרופים לעוברי אורח?'
הוא אחד שמסתובב ונותן אגרופים לעוברי אורח?
21/10/2019 | 20:46
4
32
מה לגבי "ונשמרתם לנפשותיכם מאוד"? איך התנהגות חסרת אחריות כזאת שאין בה שום הגנה עצמית, מסתדרת עם הציווי לא לסכן את חייך ללא צורך?

ישראל ברוסית >>
לצפיה ב-'יש דברים שאסור להבליג עליהם'
יש דברים שאסור להבליג עליהם
21/10/2019 | 20:52
3
20
והם לא ממש נמצאים בתחום ההלכתי המוגדר. אני בעד שכל אחד שספג קללה על רקע דת/לאום, יחטיף למקלל מכה הגונה.
ישראל ברוסית >>
לצפיה ב-'אבל זה חושף אותו לסכנת נפשות'
אבל זה חושף אותו לסכנת נפשות
21/10/2019 | 20:55
2
37
הרי אם אתה נותן אגרוף לאדם לא מוכר, האדם הזה במקרה הטוב יכול לתת לך אגרוף בחזרה ולגרום לנזק בריאותי חמור, ובמקרה הרע יכול לדקור אותך בסכין או לירות בך.

בנוסף, הוא עלול להגיש נגדך תלונה במשטרה על תקיפה וזה לא ייחשב להגנה עצמית.
נראה לי אסטרטגיה הרבה יותר בטוחה זה פשוט להתעלם ולהמשיך ללכת.

ישראל ברוסית >>
לצפיה ב-'צודק'
צודק
22/10/2019 | 12:55
4
לצפיה ב-'גם נכון'
גם נכון
22/10/2019 | 20:48
15
איאפשר לדעת מי הצד השני ואיך זה ייגמר.
ישראל ברוסית >>

הודעות אחרונות

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ