ממועמד לגירוש ללוחם בסיירת גבעתי

beatman

Member
ממועמד לגירוש ללוחם בסיירת גבעתי

הוא נולד לאם אוקראינית שעבדה בישראל כמטפלת סיעודית, ובמשך שנים נאבק נגד ההחלטה לגרשו. כשניצח במערכה הזו פנה אולג הרן להגשמת חלומו הנוסף - לשרת בצה"ל כלוחם. אמש נשבע אמונים לגבעתי

הצעיר שלימד את מדינת ישראל פרק בציונות: מנער שהיה מועמד לגירוש – הפך ללוחם בצה"ל. אתמול נשבע אולג הרן אמונים לגבעתי, ובעתיד ישרת כלוחם בסיירת של החטיבה הסגולה.

תחילת הסיפור לפני 20 שנה. אולג נולד באוקראינה, וכשהיה בן ארבעה חודשים בלבד נטש אביו את הבית. אימו טטיאנה, היום בת 41, גידלה אותו. ב-2007, בגלל מצוקה כספית, טסה לישראל, השתלבה בעבודה כמטפלת סיעודית, ואת מרבית שכרה שלחה לאוקראינה, שם גדל אולג עם סבתו.

כארבע שנים לאחר שהגיעה לישראל התחתנה טטיאנה עם ישראלי, ונולדה להם בת, אחות למחצה של אולג. במשך השנים שמרו האם ובנה על קשר: מדי פעם היא נסעה לבקר אותו באוקראינה, ולפעמים הוא הגיע לישראל. בינתיים חלתה הסבתא, התקשתה להמשיך לגדל את אולג, ואז החליטה טטיאנה כי הגיע הזמן שיגיע לכאן, שיתאחד עם המשפחה.

לפני כחמש שנים, בגיל 15, ארז אולג את החפצים ונחת בישראל. הוא התחיל ללמוד בבית ספר ברמת גן, והשתלב היטב מבחינה חברתית. אימו, המחזיקה בתושבות קבע, החלה במקביל לפעול מול רשות האוכלוסין וההגירה כדי להשיג גם לבנה מעמד שיאפשר לו להישאר בארץ.

למרבה אכזבתם הבקשה נדחתה. אולג נדרש לעזוב את ישראל ולהיפרד מאימו. השניים התעשתו והחליטו לנהל מאבק משפטי מול הרשויות.

בני המשפחה פנו לעו"ד חיה מנע, שהחליטה לייצג אותם ללא תמורה. היא הגישה ערר לבית הדין לעררים והציגה הוכחות כי רשות האוכלוסין וההגירה פעלה בניגוד לנהלים בסירובה לבקשה. המאבק המשפטי הניב תוצאות: לפני כשנתיים חזרה בה רשות האוכלוסין מהחלטתה והעניקה גם לאולג תושבות קבע.

מכאן פנה אולג להגשים חלום נוסף: הוא ביקש מצה"ל להתגייס ולשרת בתפקיד משמעותי - וגם את היעד הזה כבש. לפני כחודשיים התגייס לגבעתי, כלוחם. אתמול, בטקס מרגש בלטרון שבו נכחה אימו הגאה, הוא נשבע אמונים ביחד עם חבריו הלוחמים. אולג, שנמצא כעת בטירונות, סיפר כי בהמשך יעבור לשרת בסיירת גבעתי, וכי כבר עבר בהצלחה את מבחני הקבלה.

אולג ואימו אינם יהודים. הוא צפוי לעבור במהלך שירותו גיור, אבל בכל מקרה השניים לא באמת זקוקים לחותמת שתוכיח את אהבתם ואת הקשר שלהם לישראל. אמש, בתום הטקס, סיפר הצעיר: "חיכיתי הרבה זמן ליום הזה. כבר בביקוריי בישראל כילד התחברתי למדינה. התרבות, האנשים והיחס שונים פה לגמרי מאשר באוקראינה, והרגשתי שפה אני רוצה לחיות, שכאן אני רוצה לתת מעצמי. החלטתי להתגייס ולהוכיח שאם מדינת ישראל הייתה מגרשת אותי, היא הייתה מפסידה". טטיאנה אמרה: "המאבק להשאיר את אולג בארץ היה שווה כל דמעה. אנחנו ישראלים לכל דבר".

עו"ד מנע, שהגיעה גם היא אתמול לטקס בלטרון, סיכמה: "היה מרגש מאוד לראות את אולג נשבע אמונים למדינת ישראל כלוחם בגבעתי. ישראל הרוויחה אדם לתפארת".

-------------------------------------------------------------------------------
https://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-5608706,00.html

אני מצטער בשבילו

נראה לי שמגיב 148 אמר זאת הכי טוב.
זה די מצער שצה"ל המאניוק זה מן חותמת ל"ישראליות אמתית" כביכול.
ב"ה שאני לא עושה מילואים מאז גיל 25 ( הלכתי לקב"ן ). אחת ההחלטות הטובות ביותר שעשיתי למען עצמי.

Astroo

New member
הכותרת מטעה

לא מדובר בסיירת אלא חיל רגלים רגיל. גבעתי זו יחידה שאליה מגייסים את כל הרוסים שרוצים קרבי. צה"ל ממשיך עם הפרופיילינג שלו.

beatman

Member
הוא עבר בהצלחה מיון לגדס"ר

ובוודאי שלא מגייסים את כל ה'רוסים' הקרביים לגבעתי, יש מגמה מסויימת, אבל לא חסר 'רוסים' ביחידות אחרות.

שיהיה לו בהצלחה

הוא לא הראשון ולא האחרון שמתגייס לצה"ל ולא מתוך חובה חוקית.
&nbsp
צה"ל לוקח הכל....
כל זמן שצה"ל לא משלם משכורות, אז הכל הולך. אבל באמת הכל.
אם צה"ל היה משלם משכורות, אפילו שכר מינימום, כל המציאות מסביבנו הייתה נראית אחרת לחלוטין.
צבא שמגייס חיילים ולא משלם להם משכורת.... טפו.
כל מקום שאתה מגיע אליו בחיים, שואלים אותך מה עשית בצבא ואם אתה משרת במילואים ואם לא אז למה לא.
זאת חברה חולה.

Astroo

New member
יש רוסים בצנחנים? סיירת מטכ"ל? קומנדו ימי?

כל הרוסים שפגשתי בחיים ששירתו בקרבי שירתו או בשריון או בגבעתי. צה"ל זה ארגון שידוע במדיניות הפרופיילינג האתני של.

beatman

Member
ברור

הכרתי יוצאי בריה"מ ששירתו בצנחנים, גולני, כפיר, נח"ל, שריון,תותחנים(כמוני), שלדג, שייטת 13 וחיל הים בכללי וכמובן גם בגדודי הסיור.

beatman

Member

זה באמת מצב דפוק

אני זוכר שכבר היה לנו דיון זהה או דומה, אבל בחור בגילך כבר אמור להיות אדם חושב באופן עצמאי. אבל אתה כנראה לא חושב באופן עצמאי, אלא מדקלם סיסמאות.
מדינת ישראל מחזיקה את כל הגברים ( היהודים ) בביצים ולוחצת עם היד חזק.
ככה זה עם גברים.... כמה שאתה יותר גבר, אתה מסכים שילחצו לך יותר חזק על הביצים, או במילים אחרות, מסכים לסבול יותר, והכל כדי לקבל איזו כותרת שאתה כביכול "בסדר" או כדי לעבור ריאיון עבודה או כדי לעבוד בעבודה ממשלתית מבלי שיידחו אותך על הסף.

עם נשים זה לא ככה. נשים לא עושות מילואים וגם אף אחד לא שואל אותן אם הן עושות מילואים.
שיוויון מגדרי עאלק...

בטח אקדמאי עם תואר ראשון שעובד כמו כולם, מרוויח 30 שקל לשעה.

beatman

Member
מי שקבור עמוק בסיסמאות הזויות זה אתה...

לא הסברת מי בדיוק ייגן עליך אם כל הגברים והמעט נשים שמשרתים במילואים "יחשבו באופן עצמאי" ויפסיקו לתת למדינה להחזיק אותם באשכים.

תן לצה"ל לנצח

שירתת כבר בשירות חובה. תרמת מעצמך מספיק.
אם צה"ל באמת זקוק לחיילים, צה"ל ישלם משכורות לחיילים ולאנשי מילואים. ואני לא מדבר על דמי קיום או שכר מינימום.

המצב הזה שבו צה"ל מגייס לשירות חובה ללא תשלום שכר הוגן ובאופן מגדרי שמפלה גברים לרעה, זה מצב ביזיוני שזועק חוסר הגינות ושוביניזם ממלכתי.

שאלת אותי אם אני רוצה שיגנו עליי, והתשובה על כך היא "לא".

גם הבחור בכותרת, ביטמן... גם הוא

הבחירה שלו לשרת בצה"ל, איננה בחירה חופשית ומרצון.
הישראלי או המועמד לגירוש בארץ, לא באמת "רוצה" להתגייס לצה"ל כמו שהוא מאולץ להתגייס לצה"ל ואף להצהיר כלפי חוץ שזהו רצונו ( כביכול ). להישבע אמונים וכו', להתקבל על חבריו ליחידה וכו'.
זהו לא רצון חופשי, אלא אילוץ שהמדינה יוצרת. בחירה תחת ייאוש והיעדר אפשרויות.
המדינה לא משלמת לך משכורת, אלא דמי קיום בהיקף דומה לדמי אסיר בשב"ס. כן כן ביטמן....

תסתכל ימינה ושמאלה... השכנים שלך לא עושים מילואים.
למעשה, אם הם משרתים בצה"ל בשירות חובה, זה כבר נקודה לכשעצמה. כי מי שמכלכל אותם זה ההורים ולא צה"ל.
הכל על הגב הפרטי של ההורים ושל החייל עצמו.

אם צה"ל באמת היה נואש ללוחמים, לחיילים, לחיילות, הוא ( צה"ל ) היה משלם שכר הוגן והוא לא משלם שכר הוגן ולא שכר בכלל.
צה"ל, זה המדינה.
המדינה שמה עליך פס. ביטמן.

צה"ל נלחם בחייליו

מקווה שאתה בעניינים....
זה כמעט כל יום או כל שבוע שאני שומע על פרשה חדשה שבה צה"ל נלחם מלחמת חורמה נגד החייל הפשוט או הקצין.
זו המלחמה האמתית שלו, מלחמה נגד החייל הפשוט שהרג מחבל באופן בלתי חוקי ( אזריה ), או שצלף במחבל וזעק מול המצלמה "יש אלוהים", או חייל שלא חתר למגע עם המחבל בעת פיגוע בלתי צפוי ברחוב.
כשמדובר בהטרדות מיניות... אמא'לה. זה כבר באמת תהום ללא תחתית ( אופק בוכריס, לירן חג'בי ).
אתה בסיכון תמידי לחטוף איזו הרשעה או אישום מדי צה"ל שאתה משרת אותו.
אתה גם צפוי לענישה לא מידתית ביחס לאזרחות ( משום מה... ).

נשים לעולם לא נמצאות במצב הזה.
רק גברים ( יהודים ) או בני דתות אחרות שמתגייסים לצה"ל.
זה הצבא שאתה משרת אותו.
https://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-5579429,00.html

למעלה