מה דעתכם על תוצאות הבחירות ?

beatman

Member
ביבי מתוחכם הרבה יותר

ניהול מדיניות חוץ, עמידה מול לחצים ובניית הצגות בשביל לצלוח אותם, ניהול כלכלי מקנים לו קרדיט רב שקשה לי למצוא פוליטיקאי אחר שהיה מצליח לבצע זאת.

Astroo

New member
בסדר, זה נגמר בכל אופן

הוא לא יהיה יותר ראש הממשלה לדעתי, וטוב שכך

beatman

Member
אני מקווה שכן, ואם לא אז שהמחליף לא יגרום לנו להתגעגע אליו

כי לפיד וגנץ יגרמו ומהר.

SupermanZW

Well-known member
ש"ס לא תישאר באופוזיציה

כשש"ס הייתה באופוזיציה היא הפסידה את כל הישגיה מלפני כן. ש"ס היא זונה פוליטית, כל עוד היא ממשיכה להתקיים היא תשב בכל קואליציה.

Astroo

New member
ליברמן לא ישב עם ש"ס אלא אם יסכימו על חוק הגיסו כלשונו

וויתורים נוספים בנושא הסטטסו קוו, כגון לימודי ליבה או תח"צ בשבת או מרכולים בשבת או נישואים אזרחיים. אומנם באמת יש יותר סיכוי שש"ס יסכימו לוויתורים מהסוג הזה מאשר יהדות התורה. אז או שאחת משתי המפלגות תישאר באופוזיציה, או שש"ס תהפוך את עורה ותסכים לשינויים בסטטוס קוו לטובת החילונים.

SupermanZW

Well-known member
הפעם יש הזדמנות פז לשבור את ש"ס

רק חבל שזה בידיו של אווז מרוט שלא ידע כיצד לנצל את ההזדמנות.

SupermanZW

Well-known member
התכוננו למועד ג'

כנראה לא תקום ממשלה גם הפעם.

beatman

Member
סיכוי גבוה שכך יהיה

השאלה מה ישנה מועד ג' ?

SupermanZW

Well-known member
המשך המגמה

החילונים יתייאשו עוד יותר, המפלצות החרדיות והמפלצת הערבית המשותפת יתחזקו וגם אחרי מועד ג' לא תקום ממשלה.

ביבי לא הבין שגם הימין סולד ממנו, ליברמן יתרסק עוד כמה שנים

נתניהו פשוט נמאס על כולם, עם כל הכבוד להבנתו בכלכלה ועם קצת פחות כבוד להיעדר הביצים המוחלט שלו בתחום הביטחון. אצל השמאל מחליפים מנהיגים כל הזמן, ואילו ביבי נשאר דבוק לכיסא תוך דקלום מנטרות בסגנון "אני ואפסי עוד".
&nbsp
ליברמן אימץ את האסטרטגיה של טומי לפיד, שִחְזר את הצלחתו ויתרסק בדיוק כמוהו (כי די ברור לכולם שאי אפשר להכריח את החרדים להתגייס בהמוניהם או ללמוד ליבה).
&nbsp
דרעי העביר כמה וכמה מצביעים מהליכוד לש"ס בחזרה בזכות הטריקים הישנים והבדוקים: תמונה של הרב עובדיה, סרטון בחירות עם פיוטים ובית אבא וכיו"ב.
&nbsp
כחול לבן ככל הנראה ירכיבו ממשלה, יסתכסכו ויתפרקו כמו "ישראל אחת" של אהוד ברק ב-1999.

SupermanZW

Well-known member
אני סבור שהניתוח שלך מדויק

אבל ישראל באמת בצרות. ביבי מאוס, האווז מעדיף חיי מחבלים על חיי חיילי צה"ל, הגפרור מטומטם, הכיוון הוא אבדון.

beatman

Member
ביבי נמאס אולי על חלק קטן מהימין

הרוב הגדול עדיין תומך בו, גם אם לא בליכוד, אז דרך מפלגות אחרות שחד וחלק מצדדים בו לראשות הממשלה.
גם אם יש לו חסרונות, היתרונות שלו הרבה יותר חזקים.
כל מיני ליצנים שמגדירים עצמם ימין והצביעו לכחול-לבן ולליברמן, לא הבינו בכלל למי הם מצביעים.

ליברמן הוא נוכל מתוחכם ומנוסה, הוא יידע למצוא אשם בשביל להפיל עליו אחריות על חוסר מימוש הבטחותיו וימשיך לעשות פוזה שמשפיעה על כל כך הרבה דוברי רוסית ולא רק.
אני משער שהוא ישאר מוצק מעל אחוז החסימה עוד שנים רבות.

ש"ס התחזקו כתגובת נגד של התחזקות השיח האנטי דתי וגם קיבלה חלק מסויים מאנשי הציונות הדתית שלא אהבו את בנט ושקד.
ד"א, גם ג' קיבלו 10K קולות יותר, כנראה מאותה הסיבה.

אני מתקשה לראות את גנץ מצליח להקים קואליציה, או שביבי יארגן ממשלת "אחדות" שתתפרק כמובן לפני (אולי הרבה לפני) תום הקדנציה, או שנלך למועד ג'.

למעלה