מה דעתכם על תוצאות הבחירות ?

beatman

Member
מה דעתכם על תוצאות הבחירות ?

האם ליברמן בעצם שינה כיוון מימני שלא סולד מחרדים ודת והפך בעצם לתוקע הפוליטיקה, בכך שמשך אליו גם לא מעט קולות מהליכוד ?
כאשר הטריגר המרכזי הוא ענייני דת ומדינה, לפני ביטחון, מדיניות וכלכלה.

Astroo

New member
דרעי התחיל את התהליך

עם הנאום שלו שלצערו יש יותר מדי רוסים בישראל, ושהוא ידאג שפחות מבטא רוסי יישמע במסדרונות משרד הקליטה. כמובן, אין מה לצפות שמפלגה שמציגה את עצמה בין היתר כנציגת העולים מברית המועצות תרצה לשתף איתו פעולה. ליברמן עשה מהלך חכם מאוד שכתוצאה ממנו ייתכן שש"ס תישאר באופוזיציה

beatman

Member
נכון, רק שליברמן לא בדיוק המשיך

אלא קפץ על המציאה אחרי שהתאכזב מתוצאות מועד א', וחיפש דרך לשאוב קולות של יוצאי בריה"מ וגם מעט צברים אנטי דתיים.
&nbsp
סיכוי מאוד גבוה שליברמן יהיה באופוזיציה, כי לא ביבי ולא גנץ לא ירצו אותו.
הם ממש לא ירצו אדם שמשנה תקליטים ב-180 מעלות תוך זמן קצר ומתפטר כל קדנציה, בנוסף לתיקים הבכירים שידרוש.

Astroo

New member
לא סביר שליברמן יישאר באופוזיציה לתקופה ארוכה

הוא יודע שזה מתכון להיעלמות מהפה הפוליטית. ואף אחד לא באמת הולך לעשות את החשבונות האלה, האם הוא הולך להתפטר מהממשלה עוד שנתיים. העיקר להקים קואליציה עכשיו, אח''כ אלוהים גדול.

SupermanZW

Well-known member
והוא באמת יעלם

רוסים רבים רואים בו לא רלוונטי. הזונות הפוליטיות ישבו בקואליציה בכל מחיר, הדרך היחידה למנוע זאת היא שכל המפלגות החילוניות יסכימו לממשלת אחדות ללא חרדים, אבל זה לא יקרה. ליברמן לא יכול לכפות זאת ומצביעיו יתאכזבו כשגם הפעם זה לא יצליח. ליברמן סוס מת.

אם רוצים לעצור אחת ולתמיד את הכפיה הדתית צריך ליצור מצב שבו אי אפשר יהיה להקים ממשלה בכלל ויהיה אילוץ שלא ניתן להתחמק ממנו לעבור למשטר נשיאותי ולהפוך את הבחירות לאזוריות בלבד, באופן של חלוקת ישראל ל60 אזורי בחירה כאשר מכל איזור יבחרו שני נציגים בבחירות אישיות, כמו כן יש לבטל את הצורך ברוב כדי להקים קואליציה ולקבוע שהמפלגה בעלת מספר המושבים הגבוה ביותר תשלוט בכל מקרה והמפלגה השניה בגודלה תהיה באופוזיציה בכל מקרה.

beatman

Member
הבחירות הללו הוכיחו את ההפך

הוא הצליח למשוך הרבה 'רוסים'.
אם כלל המנדטים של ה'רוסים' שהצביעו בבחירות הם כ-12 מנדטים, אז קרוב ל-7 מהם הלכו לליברמן, אני מעריך שיש כמנדט של צברים שבחרו בו.
יותר מחצי.
&nbsp

beatman

Member
אני השוותי לפי הקלפי שלי

ליברמן שאב די הרבה מהליכוד, יותר ממה שציפיתי.
ושאב כמות מסויימת מכחול-לבן.
אני משער שרוב מצביעי כולנו עברו לכחול-לבן וליברמן.
לגבי שס, הם התחזקו בעיקר על חשבון הליכוד ומעט מימינה.
זהות העבירה קולות בעיקר לליכוד ולימינה.

SupermanZW

Well-known member
אפשר לעבוד על חלק מהאנשים חלק מהזמן

אי אפשר לעבוד על כולם כל הזמן. לדעתי לליברמן נשארה עוד קדנציה אחת לפני שיעלם.

SupermanZW

Well-known member
ליברמן אמר שיכפה ממשלת אחדות

והוא יודע שלאור תוצאות הבחירות ממשלת אחדות היא האופציה היחידה מלבד הליכה לבחירות מועד ג'. אם יהיה מועד ג' ליברמן יצטער על זה.

beatman

Member
לא נראה לי שלמצביעיו אכפת מזה

הוא יאשים את השאר וימשיך למכור להם את מה שהם אוהבים לשמוע.

beatman

Member
במקרה של ממשלה בלעדיו,הוא יצטרך להתפשר ולבקש שיקחו אותו

והוא בכל רגע יוכל להתפטר ולהגיד שהוא עמד של שלו.
זה בהחלט עובד לו במשיכת קולות.

SupermanZW

Well-known member
ככל שעובר הזמן השפעת הפנסיונרים הרוסים פוחתת

אלה הבוחרים היחידים שישארו נאמנים לליברמן כי הם היחידים ש(עדיין)מאמינים לו. הרוסים שעדיין לא יצאו לפנסיה לא "מחזיקים" ממנו, רובם אפילו מזלזלים בו.

beatman

Member
אבל בבחירות אלה, הוא הצליח ועוד איך לגרום לרבים מהם

להאמין.
מ-173K לכמעט 310K.
נראה כמה עוד מערכות בחירות זה יחזיק.

SupermanZW

Well-known member
אבל ביבי לא רוצה את גנץ וגנץ לא רוצה את ביבי

לכן הם יגרמו לבחירות מועד ג'.

beatman

Member
ביבי כבר הזמין את גנץ

הוא מוכן להתפשר על אחדות.
גנץ בינתיים לא.

SupermanZW

Well-known member
זו מלכודת שטוב שהאווז לא נפל בה

לכחול לבן יותר מנדטים מלליכוד, לכן יש הצדקה להתעקשותו של האווז על ראשות הממשלה, כמו כן כל המנדטים שקיבלה כחול לבן הם לצורך הקמת ממשלת מרכז שמאל ללא חרדים וללא ערבים. ביבי הזמין את גנץ לשבת בממשלת ימין-חרדים בראשותו, דבר שהיה מחסל פוליטית לא רק את האווז אלא את כל מפלגת כחול לבן.

beatman

Member
ביבי מתוחכם

גנץ לא יצליח להרכיב ממשלה והאחריות הראשונה תיפול עליו הפעם.

למעלה