אז כחול לבן ?

oren399

New member
לדגול בחד"ש?

צריך להיות שמאלני רדיקלי בשביל לדגול במפלגה ערבית. זה שיגעון של חלק מהישראלים כולל אותך. בדיוק בשביל זה צריך ימין חזק, כדי למנוע מישראלים מעוותי חשיבה להביא לקיצה של מדינה יהודית היחידה בעולם.

157cm

New member
לא

כי מבחינה היסטורית זכותם להתיישב פה. אני נגד שיהגרו לאירופה וינהלו חיים מוסלמים פומביים שם, כמו שאני נגד שיהודים יעשו את אותו הדבר. די להשחתת הצוויליזציה האירופאית!

Astroo

New member
מה הקשר ליהודים

היהודים האירופאים אינם מהגרים באירופה, בניגוד לרוב מוסלמים.
הם חיים שם מדורי דורות ותרבותם היא תרבות מיעוט אירופאית.
אגב, יש גם מוסלמים שהם אירופאים שורשיים, כגון חלק מהטטארים, האלבנים והבוסנים.

beatman

Member
תרבות מיעוט אירופאית ?

יהודי השומר בעקשנות על זהותו וכתוצאה מכך על תרבותו, אינו בדיוק אירופאי וגם האירופאים לא רואים אותו אחד משלהם בד"כ.
&nbsp
לפני מספר חודשים נתקלתי בכתבה שבה גרמנים תיארו את היהדות כשונה ובלתי מובנת לגרמנים.
אפילו אותם יהודים שדוברים יידיש במבטא גרמני כבד ושומרים על סדר קפדני נוסח מרכז אירופה.

Astroo

New member
יידישקייט היא תרבות אירופאית

עם שורשים מזרח תיכוניים אומנם, אבל כך גם לנצרות יש שורשים מזרח תיכוניים, במיוחד לנצרות האורתודוקסית. זה שלרוב האוכלוסייה תרבותו של מיעוט נראית שונה ולא מובנת, לא אומר שהתרבות הזו לא מקומית. אגב, ברוסיה ליהדות האורתודוקסית יש סטטוס רשמי של "דת מסורתית של רוסיה".

157cm

New member
אתה יודע בדיוק לאיזה מוסלמים ויהודים התכוונתי

כאלה שמצמיחים פאות ולומדים בישיבה בגולה.

Astroo

New member
למה שלא יצמיחו פיאות

שוב, הם לא מהגרים אלא תושבים מקומיים ולא חייבים להתיישר לפי הרוב

157cm

New member
אני נגד מיעוטים תרבותיים במדינות הומוגניות

המיעוט צריך להתיישר על פי התרבות השולטת אם הוא בוחר לחיות בתרבות זאת, אחרת זה נראה כניסיון להתגרות בנימת זלזול. זאת דעתי.

Astroo

New member
הוא לא "בוחר לחיות"

מהגרים בוחרים לחיות במקום מסויים. מיעוט תרבותי של בני המקום לא בחר את זה. נכון שצריך לשמור על החוק ולהימנע מלהתגרות ברוב. אבל לדעתי עצם זה שמישהו הולך עם פירות וזקן לא מהווה התגרות. הרבה דברים אחרים שהחרדים עושים הם אכן התגרות, אבל הם מרשים את זה לעצמם בעיקר בישראל ולא באירופה או ארה"ב.

beatman

Member
יהודים שחיים באירופה הרי לא מהגרים ברוב המקרים

בזמן הנוכחי, אלא גרים שם אלפי שנים.

beatman

Member
אכן, הוא יאזן אותם

והם יאזנו אותו.
ככה לא יהיו צעדים דרסטיים בענייני דת.

מעניין מה אנשים יצביעו במקרה של בחירות חוזרות...
אני משער שכחול לבן ימשכו יותר קולות בניסיון לעקוף את הליכוד ולנצח, לכן אצביע שוב ליכוד בשביל לעקוף אותם.

TaL53

New member
לא הבנתי

אם אתה לא רוצה צעדים דרסטיים בענייני דת אז למה להמשיך להצביע ליכוד?

beatman

Member
קודם כל תיארתי את המצב שיתרחש

בלי קשר במה אני תומך.
&nbsp
אבל אם מדברים על עמדתי, אני לא תומך בצעדים דרסטיים כלשהם בענייני דת בכל מקרה, כך גם הליכוד.
ליברמן היה רוצה למשוך לכיוון חילוני יותר והחרדים למשל היו רוצים לקבע את הפטור מגיוס לבני ישיבות, הליכוד לא נוקט עמדה מוצקה בעניינים אלה ומוכן להתפשר (אך לא יותר מידי) אם יהיה צורך גם עם אלה וגם עם אלה.

TaL53

New member
גם אם הליכוד לא תומך בצעדים דרסטיים בנושא הדת

והרי ביבי הוא לא ממש דתי בהשקפתו, אבל ביבי נכנע לחרדים ולא עוצר אותם (כולל התפשרות עד הסוף וזה היה קרה בממשלה האחרונה).

beatman

Member
אלה לא היו צעדים דרסטיים

לפחות לא בעיניי ולא בעיני הליכוד.

157cm

New member
חשבתי שאתה לא תבחר בהם

כי אין שם ייצוג של דוברי רוסית (לפחות זה מה שכתבת בפורום לפני הבחירות).

Astroo

New member
איזו ברירה היתה לי

גם במלגת העבודה אין דוברי רוסית, ליברמן דפק את הבוחרים שלו פעם אחר פעם והעדיף תפקיד בכיר על פני קידום האינטרסים שלהם. הליכוד יותר מדי משתף פעולה עם החרדים.

157cm

New member
להצביע לרוסים זו טעות אסטרטגית

דוברי רוסית בארץ הם prispocoblenchy בכל ולא מגובשים. חוץ מזה, יותר איבה תוך קבוצתית לא תפגוש, אלא בקרב קבוצת דוברי רוסית. חבל לתת להם קול.

למעלה