בני גנץ פירסם את הרשימה שלו לכנסת, אין אף עולה מחבר העמים

Astroo

New member
בני גנץ פירסם את הרשימה שלו לכנסת, אין אף עולה מחבר העמים

זה הגיוני שברשימה של 30 מועמדים אין אף דובר רוסית, כשאנחנו מהווים כ-20% מהאוכלוסיה היהודית? אבל לעומת זאת יש עולה מאתיופיה.

Astroo

New member
ללפיד יש רק את רזבוזוב

כנראה אצטרך להצביע ליברמן עם כל הצער שבדבר. לפחות הוא השיג פנסיות מרוסיה.

TaL53

New member
אומנם זה השיקול שלי בלבד

אבל עניין המוצא לא משחק אצלי תפקיד בבחירת מפלגה. מה גם שליברמן לא עשה כלום ושום דבר, לא בשביל העולים ולא בשביל אף אחד. המפלגה שלו זה אוסף של פונקציונרים שמחפשים אחרי ג'ובים.

Astroo

New member
כשמגישים רשימה של 30 מועמדים ללא אף "רוסי"

זה לא מדליק אצלך שום נורה אדומה? אם היית מגיע להתראיין בחברה שאין בה אף "רוסי" זה לא היה מדליק אצלך נורה אדומה?

TaL53

New member
שוב, אני מסתכל יותר על פועלו של האדם ודעותיו

ולא על מוצאו. אני מודה שאני לא רואה את עצמי כ"רוסי" מהבחינה הזאת שחשוב לי שברשימה כלשהי יהיה ייצוג דווקא ל"רוסים" ואני מבין לחלוטין אנשים שזה כן חשוב להם. יותר מזה, יכול להיות שמפלגה תקדם אינטרסים של עולים מבלי שיהיו בה נציגים עולים ולהפך. אני חושב שדווקא מפלגת ה"עולים" (ליברמן) כלל לא קידמה אינטרסים של הציבור שלה וחוץ מהבטחות סרק לא עשתה הרבה (אפילו ישבו בממשלה עם מפלגות של מצע גזעני נגד העולים).
&nbsp
כל הסיפור מזכיר לי איך לורה טלינובסקי ( "נציגת" העולים בעבודה בבחירות הקודמות) התראיינה פעם לרק"ע ושאלו אותה שם מה הופך אותה לנציגת העולים. הגברת לא התבלבלה וענתה שמה שהופך אותה לנציגה זאת העובדה שהיא נולדה "שם" ו"דוברת רוסית" (ורמת הרוסית שלה מזעזעת). תסלח לי אבל זאת הייתה אחת התשובות המטומטות ששמעתי ואם זאת רמת ה"נציגים" שלנו אז עדיף כבר שלא ייצגו את העולים.

אכן כן, מפלגה היא כמו חֶברה

גיוס עובדים אמור להתבצע על סמך הכישורים שלהם ולא בהתאם לפוליטיקת הזהויות הפופוליסטית: "חייבים אישה! מוכרחים אתיופי! בואו ניקח חרשת-אילמת (מקרה אמיתי) כי היא מאמי! צריכים איזה ערבי מחמד! וגם נכה!"

Astroo

New member
נניח מדובר בסטארטאפ עם 30 עובדים

האם יעלה על הדעת שקיים סטארטאפ כזה ללא אף עובד "רוסי"? אם גנץ גייס 30 איש ללא אף "רוסי" זה אומר שבכוונה החריג "רוסים" מהחיפוש.

לא, זה לא מעיד על החרגה

זה שנראה לנו שבכל חברה אמור להיות בוריס/רומן/איגור שמבין במחשבים, לא אומר שזה אכן קיים בכל חברה וחברה.

Astroo

New member
בוא נחשב סיכויים לפי תורת ההסתברות

ברשימה של גנץ יש רק ערבי/דרוזי אחד, 29 יהודים. 17% מכלל היהודים בישראל נולדו בברית המועצות לשעבר. הסיכוי שחיפשו באופן שוויוני 29 אנשים ולא מצאו אף "רוסי" הוא 0.83^29 = 0.0045
כלומר, הסיכוי שגנץ לא החריג רוסים בכוונה הוא חצי אחוז בלבד. הסיכוי שהחריג בכוונה הוא 99.5%.

נניח שאני מקים מפלגה כלל-ישראלית

אני מסתכל סביבי, קורא סקרים ומתייעץ עם יועצים:

1. צביקה יחזקאלי, האם באמת חייבים ערבי, או שערביי ישראל ברובם מצביעים לרשימות הערביות?
2. נטאשה וסווטלנה, הצבעתן בבחירות האחרונות לליכוד בגלל אלקין ואדלשטיין, או בגלל נתניהו עצמו? לאילו מפלגות מצביעים ההורים והסבים שלכם? אהה, לליברמן. ספאסיבה.

אחרי זה אני עושה חושבים ומגייס אנשים שפחות או יותר משלבים את שתי האיכויות יחד: כישורים מוכחים ופרסום כלשהו בקרב הבוחרים. איזשהו כלכלן שסיים הרווארד, אבל אף אחד לא מכיר אותו, לא מתאים. סתם עיתונאי, "ראש מדבר מהטלוויזיה", גם לא מתאים. אבל נמיה שטרסלר עונה על שני הקריטריונים. הוא לא רוצה? טוב, אחפש ביטחוניסט ידוען. יועז הנדל! בינגו!

וכן הלאה. ומצדי, שכל המועמדים יהיו יוצאי פולין או ג'ינג'ים או ממושקפים.

Astroo

New member
מצד אחד, אף אחד לא מצביע בגלל רוסי זה או אחר ברשימה

אבל רבים יכולים להחרים רשימה אם אין שם אף רוסי. אני אישית שוקל לעשות את זה.

Astroo

New member
במיעט מתוך 3-4 משתתפים כאן?

יש לפחות עשרות אלפי אנשים שאולי שקלו להצביע גנץ אבל לא יעשו את זה בגלל החרמת הרוסים שלו.

Astroo

New member
לא, בדיוק כמו הטענה של ביטמן שאני במיעוט לא מבוססת על סקר

בישראל יש כ-600 אלף מצביעים שנולדו בברית המועצות. לא מן הנמנע שכמה עשרות אלפים יקחו בחשבון שברשימה של גנץ אין אף יליד ברית המועצות, כשבקרב מעמד הביניים ומשלמי המיסים בישראל מעל 10% הם כאלה, ובקרב המשרתים בצה"ל לפחות 15%.

TaL53

New member
אתה מדבר על מצביעים

פוטנציאלים. יכול להיות שאותם האנשים כלל לא מתכוונים להצביע.

Astroo

New member
יכול להיות שכן ויכול להיות שלא

אין שום בסיס להנחה שאחוז המצביעים בקרב "הרוסים" נמוך יותר מכלל האוכלוסיה.

beatman

Member
זה רק מאמת את ההערכה שלי

למעלה