מתקפה גזענית על ח"כ רוברט אילטוב

beatman

Member
מתקפה גזענית על ח"כ רוברט אילטוב

אתמול בתכנית הרדיו של דב גיל-הר ברשת ב׳, מר גיל-הר העביר ביקורת על הצעת החוק שלי ״איסור צילום ותיעוד של חיילי צה״ל״ ומצא לנכון להדגיש בפני המאזינים את ארץ מוצאי בהקשר להצעת החוק, ואף רמז שאם אני מבקש לאסור צילום של לוחמים שנשלחו למשימה, הרי ואני ארצה גם לאסור תיעוד של ילדים אשר הופרדו מהוריהם, מבלי לברר בכלל את עמדתי בנושא.

מר גיל-הר המשיך במונולוג הגזעני שלו ורמז שאולי יש לי עוד רעיונות להביא מברית המועצות, אולי אני רוצה להביא את ה"אמת" שלי, את ה-״פרבדה״ שלי (עיתון תעמולה סובייטי), תוך שהוא עושה דה לגיטימציה והכללה לציבור של כ-1.4 מיליון אזרחים בישראל אשר נולדו בברית המועצות ועלו לארץ ישראל.

מדובר באמירות גזעניות ומסיתות. הקלות הבלתי נסבלת בה ניתן לציין את מדינת מוצאם של חברי כנסת, באשר הם, ללא כל קשר לדיון, אלא רק כאשר אין הסכמה עם הצעת חוק כלשהי שהם מקדמים, היא בלתי נסבלת. קל וחומר, כאשר מדובר בשדרן רדיו בשידור הציבור.

על כן, פניתי אתמול לראשי התאגיד בדרישה להשעות מיד את מר גיל-הר מכל פעילות בתחנת הרדיו ובשידור הציבורי, בכפוף להתנצלותו על הדברים החמורים שנאמרו. אין מקום לגזענות בשידור הציבורי, וחשוב כי ראשי התאגיד יביעו את הדעה הזאת באופן נחרץ.

הוידאו באדיבות ערוץ 20
אנא שתפו והביעו את דעתכם בתגובות

https://www.facebook.com/robert.ila...Xb6gikx2ErsUkbzftklcw-64n5hS5T6M9E-eoIJABh2Po

מעניין, פליטות הפה של דב גיל-הר, וקודם, גידי גוב,

נחשבות להתגרבזות או שגרבוז זה רק נגד מזרחים?
רוברט אילטוב צריך לטבוע טת השמאלן הגזעני לדין. אגב, גזענות בוטה כלי העדה שלנו אופיינית מאוד לשמאל האחוס"לי הוותיק, ובד"כ יוצאת מהשק בשיח פוליטי, כאשר העמדות הימניות של "רוסי" פלוני מייד נקשרות למוצאו. אני בטוח שאם החכ' אילטוב היה יליד ארה"ב, מרוקו או כל מדינה שרוסית אינה מדוברת בה, מר דב גיל-הר הלא מכובד לא היה מעלה על דעתו להפיק מפיו מרגליות גזעניות. מעניין, כל אותם ה"רוסים" השמאלנים שהתפלחו להגמוניה האחוס"לית, לא מפריע להם שישראליותם מותנית בדעותיהם הפוליטיות ה"נכונות"?

Astroo

New member
זו כמובן לא גזענות אלא קסנופוביה

הרוסים מוצאים מן הכלל, מסומנים בתור האחר הזר והלא-שייך.
אם היו מתייחסים לצבע העור שלהם, צורת הפנים או מאפיינים פיזיים אחרים, אפשר היה לדבר על גזענות. כמו הח"כ טיבי שטען שלערביי ישראל יש עור בצבע האדמה המקומית ולליברמן יש עור בצבע של השלג במולדובה. אלה דברי גזענות קלאסיים. היתה פי גם גולשת ממוצא מרוקאי שטענה שלרוסים יש עור חיוור חולני. גם זו גזענות.

beatman

Member
גם אותם "רוסים" שמאלנים נחשבים כזרים ע"י השמאל האחו"סלי

לא פעם קיבלו מהם סטירות, למרות שינקו מהם את האידיאולוגיה הפוסט-מודרנית טיפה אחר טיפה.

Astroo

New member
הימין לא יותר טובים

יש לי חבר שהיה פעיל במפלגה ימנית מסויימת ואפילו עזר להקים סניף של המפלגה בעיר מסויימת עם אוכלוסייה גדולה של עולי בריה"מ.
אחרי זמן מה נתנו לו להרגיש שהרוסים לא רצויים במפלגה, וגם אם כן, אז לא בתפקידי מנהיגות.

beatman

Member
תלוי איזה ימין

תן לנחש, מדובר ביוצאי עדות ה"מזרח" ?
&nbsp
בקרב ימין ז'בוטינסקאי קלאסי או הציונות הדתית(דגש על מתיישבי יו"ש) זה לא היה קורה.

beatman

Member
בהחלט תלוי איזה שמאל

אני לא עיוור, 90% ממקרי הגזענות כלפי יוצאי בריה"מ לשעבר מגיעים מיוצאי צפון אפריקה.

beatman

Member
בוודאי, אבל זה לא רק בעיה שלנו

לכל "מגזר" או מחנה במדינה יש קונפליקטים עם האחרים.

נראה לך שאם המרואיין היה ממצוא מרחי,

מראיין היה מרשה לעצמו להעלות לגלי האתר דברי לעג וזלזול כאלה כלפי מוצאו? ואם כן, האם היה ממשיך את הקריירה שלו כאילו לא קרה כלום?

beatman

Member
זו בדיוק הבעיה

הפוליטקלי קורקט הישראלי רואה ביוצאי עדות המזרח מעין נסכנים שנפגעו ואסור אפילו להזכיר את מוצאם בתור כפרה על איזה חטא קדמון,בדומה ליחס לשחורים בארה"ב.
אבל כלפי שאר האוכלוסיות מותר לשפוך זבל ובחופשיות: "רוסים", דתיים, חרדים, מתיישבי יו"ש, אתיופים וכו'.
גם פה בפורום זה קרה לא פעם ואף בשרשור זה.

Astroo

New member
הוא התכוון ליהודים ממוצא סובייטי

ולא לרוסים אתניים, מכאן המרכאות

beatman

Member
ברוכה המצטרפת

המטרה במרכאות במילה "רוסים" היא לציין שהכוונה למי שבארץ מקוטלג רוסי, כלומר לאו דווקא אזרח רוסיה או בן העם הרוסי, אלא כל מי שעלה ארצה ממדינות בריה"מ לשעבר.
מה הקשר בין פאשיזם ל"רוסי אמיתי" ?
אם כבר להאשים את כל מי שהגיע מבריה"מ בטוטאליטריות אז בקומוניזם ולא בפאשיזם.
תסתכלי במילון מה זה פאשיזם.
&nbsp
אין כאן שום גזענות.

זו אחת ההאשמות האהובות על שמאלנים כלפי יוצאי ברה"מ/לשעבר.

יש גם האשמות שאהובות על הצד הימין של המפה הפוליטית, למשל, גוים.

beatman

Member
הזן האנרכיסטי השמאלני

שהיום רובו מיוצג ע"י הפוסט מודרנים שהם אנרכיסטים לכל דבר, מאשימים בערך את כל מי שלא מוכן להתיישר עמם ב"פאשיזם".
&nbsp
מי שמאשים בכינוי גויים, הם דתיים בעיקר.
זה שעלו הרבה גויים זה נכון הרי, אם מציינים עובדה זו, אין טעות.
הבעיה כאשר יש טמבלים שחושבים שכולנו גויים וזייפני מסמכים.

Astroo

New member
הרבנות חושבת שכולנו זייפני מסמכים

העמדה הרשמית של הרבנות הראשית היא שכל עולי חבר העמים הם מתחזים, אלא אם יוכיחו אחרת.
מדובר במוסד ממשלתי רשמי, ולא בכמה "טמבלים" כפי שהגדרת את זה.

למעלה