יו"ר הסוכנות החדש נגד נישואי תערובת

Astroo

New member
יו"ר הסוכנות החדש נגד נישואי תערובת

הרצוג נבחר ליו"ר הסוכנות החדש ומייד פתח את הפה. לטענתו, קיימת מגפת נישואי תערובת בקרב היהודים בעולם ויש להיאבק בתופעה. מעניין איך הוא מתכוון להיאבק בזה? לספק לכל גבר יהודי כלה יהודיה? לפתוח שירות שידוכים מטעם הסוכנות? http://m.ynet.co.il/Articles/5295221

Astroo

New member
מה דעתך בעניין?

נניח אתה רווק שמתקשה למצוא זוגיות ופתאום מכיר בחורה שמוצאת חן בעיניך, שאינה יהודיה. האם היית פוסל אותה ומסתכן בכך שתישאר לבד להרבה זמן?
האם ישראל והסוכנות היהודית צריכות להתערב בחייהם הפרטיים של היהודים?

beatman

Member
בהחלט, נישואי תערובת אינן אופציה

זאת לא זוגיות יהודית, לא ילדים יהודים.
האם מדינה או ארגון צריכים להתערב בחייהם הפרטיים של אנשים ? לא.
אבל כאשר יש הרבה פרטים שנוהגים בדרך מסויימת שנותנת ביטוי בכלל הציבור ומשפיעה על המדינה, אז המדינה יכולה לבחור במדיניות כלשהי שתשמור על האינטרסים של המדינה ועל האינטרסים של העם.
&nbsp
איך היא יכולה לבצע את זה ? לא יודע, בדיוק כפי שמעניין לדעת איך הרצוג מתכנן להילחם בעניין.
&nbsp
מה שבטוח, לדת יש משקל קריטי בשמירת זהות יהודית ומשפחה יהודית, כפי שלחוסר ו/או אנטי דת יש משקל קריטי בהתבוללות.

Astroo

New member
ז"א

אתה מעדיף להיות לבד ולא להיות עם בת זוג שאינה יהודיה?

Astroo

New member
ברור שלא

אני חי פעם אחת והנשים לא עומדות אצלי בתור

Astroo

New member
יכול להיות, לא זכור לי

בכל אופן, כרגע דעתי היא שהחיים קצרים ואין טעם לבזבז אותם על המתנה לאיזו נסיכה יהודיה מהאגדות. זה לא אומר שצריך לקפוץ על האשה הראשונה שנקרית בדרכך, אבל גם לא לפסול על שטויות כמו לאום.

beatman

Member
לא מחכה לנסיכה מהאגדות

לאום זוהי לא שטות עבורי.
זה גם לא סתם לאום כפי שבעמים אחרים מתייחסים אליו כיום.
זה לאום המבוסס על דת שמנחה לנהוג בדרך מסויימת.

157cm

New member
אם כך הינך קסנופוב טהור

זהות יהודית, לדידך, מעל לכל... מעל יחסי-אנוש. מממ... אכן רוב יהודי ישראל קסנופובים.

beatman

Member
לא גבירתי

קסנופוביה זה פחד מזרים, איני פוחד מזרים.

אני יהודי שרוצה בסה"כ לשמור על זהותי ועל יעודי כיהודי ע"פ האמונה היהודית.

הזהות היהודית ויחסי האנוש כלל לא מפריעים זה לזה ולא צריכים לבוא האחד על חשבון השני, אפשר לחיות בשלום עם שאר העמים ולכבד אחד את השני ותוך כדי לשמור על היחודיות.
את פוסט מודרנית שדוגלת באנרכיה לאומית בין היתר ולפיכך אין אצלך לגיטימציה לשמירת זהות של קבוצה כלשהי.
אצלך קיים רק "אני", לעם אין שום ערך.
אדם לא נולד לעולם הזה בעצמו, יש לו משפחה(אבא ואמא דבר ראשון) שהוא חלק ממנה, יש לו עם שהוא ומשפחתו הם חלק ממנו.
למחוק את כל זה ולשים רק את ה"אני" במרכז זה אגואיזם ואנרכיזם.

157cm

New member
פוחד וגם פוחד

הינך חושש מקבוצת חוץ ומעוניין להיסתגר בקבוצתך.

beatman

Member
זה לא פחד

זאת היבדלות.
המטרה של עם ישראל היא להיות נפרד משאר העמים, לשמור על יחודו ולמלא את תפקידו.
מה גם שאני וגם את קיימים כיום כיהודים בזכות אותה שמירה על זהות יהודית של אבותינו.
אם את תוקפת את העיקרון הזה, את בעצם יורקת לבאר שבזכותה את קיימת.

157cm

New member
בחייאת

קיומי אינו מותנה בזהותי הלאומית, אלא בתהליכים כימיים וביולוגיים בין הביצית והזרע.

"...ולמלא את תפקידו", כלומר?

היבדלותך הינה מושתתת על חשש היחדרותם של גנים נוכריים אל גנומך. היא, למעשה, בנויה על הבדלי אידיאולוגיה, לא על גנום, לכן היסתגרות הנ"ל נובעת מהאימה להיחשפות לאידיאולוגיה אחרת.

".We share the same biology, regardless of ideology"

beatman

Member
קיומך בתור בן אדם

אבל קיומי בתור יהודי בהחלט תלוי בשיוכי לעם ישראל.
&nbsp
תפקידו = למלא אחר מצוות התורה ולהראות לשאר העמים את הדרך הנכונה לקיום האנושי.
&nbsp
יהדות היא רכיב רוחני ולא גנים, שוב נפלת אל טעות שנבעה מהסקת מסקנות שגויות בשל בורות.

למעלה