הפורום ממש שוקק חיים
תספרו משהו מעניין או לא מעניין

Astroo

New member
לפי הקריטריון שלך אף מדינה אינה עצמאית

אף מדינה, אפילו ארה"ב, אינה יכולה לעשות ככל העולה על רוחה.
למשל, טראמפ רצה להגביל כניסת תיירים ממדינות מוסלמיות אך בית המשפט פסל את הוראתו.

SupermanZW

Well-known member
זו הסיבה

מי שתלוי באחרים אינו עצמאי. אם מחר יופסק הסיוע הכלכלי של ארה"ב לישראל ישראל תקרוס.

SupermanZW

Well-known member
גם מר גרב מגזים

ללא רוב "יהודי" תהפוך מדינת ישראל למדינה רודנית כמו כל מדינות ערב. לו הייתי טועה ניתן היה למצוא מדינה ערבית דמוקראטית, עובדה שאין כזו.

SupermanZW

Well-known member
מעולם לא היה זמן בו לרוב היהודים היה טוב

רק מי שלא יודע איך חיים אנשים ללא חרדה קיומית וללא כפייה דתית יכול לקרוא למצב בישראל "טוב".

beatman

Member
אני חי טוב כי המצב של עם ישראל לפני מדינת ישראל

היה גרוע בהרבה מבחינה ביטחונית מאשר בתקופתה.
"כפיה דתית" - אני לא סובל משום כפיה דתית.

SupermanZW

Well-known member
אתה בעצם אומר שבשואה היה יותר גרוע ולכן פיגועים ומלחמות זה

טוב (ושוכח לומר לעומת השואה), אתה משווה את הרע ליותר גרוע, אתה מתעלם מהאפשרות שיכול להיות גם טוב.

לגבי כפייה דתית, אין לך אוטובוסים בשבת, אתה לא יכול להתחתן אזרחי בישראל, אתה משלם על מזון בסופרמרקט יותר מפי 2 מבכל מדינה מפותחת, אפילו יותר משווייץ שבה המחירים הגבוהים ביותר באירופה רק בגלל קומבינות הכשרות, אם אין לך כבלים או לוויין מחשיכים לך את כל הערוצים בימים מסוימים בשנה, סוגרים בפניך כבישים מסוימים בשבת, מצמצמים לך בכוח את אפשרויות הבילוי בשבת באמצעות שלילת חירותן של רשויות מקומיות להתיר פתיחת איזה עסקים שהן רוצות בשבת, אתה מממן את השתמטות החרדים משירות צבאי ומעבודה בעוד אתה שירתת ועובד ובמיסים שלך מפרנס משפחה חרדית שלמה. להמשיך?

אין לך ביטחון ואין לך חרות, אין לך כלום בעצם, אז איך אתה חי טוב?

באיזה סרט אתה חי?

beatman

Member
חס וחלילה, פיגועים ומלחמות זה רע

המצב שהיה לפני מדינת ישראל, שאין ליהודים מדינה משלהם וצבא משלהם היה הרבה יותר רע.
השואה כמובן היתה השיא, אבל לא רק.
גם אם נחשוב מה היה קורה לעם ישראל לולא מדינת ישראל היתה קיימת, אני משוכנע שהיה לנו רע יותר.
&nbsp
בכל מדינה יש חוקים ותקנות שמגבילים אזרח כלשהו ולא מקובלים על אזרחים מסויימים.
לי כלמה שפירטת לא מפריע יותר מדי, זה בסה"כ הצביון היהודי של המדינה שנקבע לפי הסטטוס קוו עוד מימי הישוב.
&nbsp
לגבי מחיר בסופרמרקטים אתה טועה, הכשרות מעלה את המחיר בגרושים, רוב היוקר מגיע מהטייקונים ובעלי הרשתות שרוצים להרוויח יותר ויותר.
בסופר מרקט שיש בו בשר חלק ומיועד לציבור החרדי בעיקרו הבשר וגם הרבה מוצרים אחרים זולים ברמה לא מבוטלת מאשר בסופר מרקט לא כשר לדוגמא.
&nbsp
לגבי עודף קצבאות לחרדים, מסכים, עם זה צריך לעשות סדר, מיסים סלקטיביי יפתרו את הבעיה.
&nbsp
יש לי ביטחון ויש לי חירות.
הביטחון והחירויות בארץ אחרת לא שווים מבחינתי, כי שם לא בייתי.

SupermanZW

Well-known member
אתה בעצם מודה שאתה משווה את הרע ליותר גרוע

אמרת שללא מדינת ישראל היה ליהודים (באופן כללי) יותר גרוע אבל זה לצערך לא הופך את המצב לטוב. תשובתך מצדיקה את טיעוני.
&nbsp
לגבי המחירים הגבוהים ברשתות הלא כשרות, מכיוון שמספר הסניפים שלהן מצומצם ועקב כך ההיצע של מוצרי המזון שאינם כשרים בהגדרה מצומצם יכולות הרשתות האלה להרשות לעצמן מחירים גבוהים כי קהל היעד שלהן קהל שבוי. ברור גם שפירות ים מיובאים מפורטוגל ובשר חזיר מיובא מרומניה עולים יותר מאשר היו עולים אם היו דגים פירות ים בישראל ומגדלים הרבה יותר חזירים בישראל.
&nbsp
אתה טוען שכפייה דתית לא מפריעה לך, אבל במדינות מפותחות כפייה דתית לא אמורה להתקיים.
&nbsp
טענת שלא מעניינים אותך חירות וביטחון במדינה אחרת כי אתה נמצא בבית שלך, במילים אחרות הדיסוננס הקוגניטיבי שלך מוביל אותך להאמין שיש לך חירות וביטחון. איפה יש לך יותר סיכוי להיפצע או להיהרג בפיגוע, בישראל או בחו"ל? איפה יש לך יותר סיכוי להיפצע או להיהרג במלחמה, בישראל או בחו"ל? אתה יכול להתחמק ולומר שבכל מקום קיים סיכוי מסוים, עם זאת משנה מה הסיכוי.
&nbsp
אני גם יכול להבין את טיעון "אני בבית שלי" שלך, אני לא יודע מה עברת בבלארוס ועד כמה היה אז חשוב להסתיר את היותך יהודי ומה חוו הוריך וסיפרו לך, אבל אני יודע איך זה כאשר אין חשש קיומי ולא רק בגלל שאני חי בקנדה, בילדותי חייתי גם בגרמניה, עד היום חלק ממשפחתי שם. בטח הדבר הראשון שעולה לך עכשיו בראש זה "הגרמנים הם אלה שעשו את השואה, איך יכול יהודי להעלות על הדעת לחיות במדינה בה שלט פעם היטלר והפעילה מכונת השמדה המונית", תשובתי לשאלה זו פשוטה, הגרמנים בני זמננו לא אשמים בפשעי סביהם ולעומת זאת הפלסטינים בני זמננו רוצים להשמיד יהודים כמו אבותיהם וכמו סביהם, אני סקרן לראות איך תשלול טיעון זה.
&nbsp
עוד לגבי בית, בית הוא המקום בו אתה אמור להרגיש הכי בטוח והכי נעים. האם אתה יכול לומר בכנות שלא היית מרגיש יותר בטוח ויותר נעים בארה"ב או בקנדה? עזוב רגשות לאומיים, אני מדבר רק על תחושה אישית, עזוב גם אידיאולוגיות, ענה כאדם פרטי ולא כפרט מתוך קבוצה. בסופו של דבר אתה חי רק פעם אחת, האם לא עדיף לך להשיג בחייך את המיטב עבורך? אתה יכול לשאול "מה עם הדורות הבאים", אם תשאל אענה שכל אדם אחראי לעצמו ובבגרותם הם יעשו את הבחירות שלהם (למשל אם המצב בעתיד היכן שתבחר יהיה פחות טוב ואתה תהיה מבוגר מדי לעבור מדינה אך ילדיך צעירים מספיק), אין הצדקה לאדם להפוך עצמו לקורבן. הניסיון של הגירה כילד והגירה כמבוגר מאוד שונה, אני זוכר זאת מנסיוני. אפילו שלך יש ניסיון הגירה רק כילד, את נסיונך אתה יכול להשוות לניסיון של הוריך, עבורך הלך כמעט חלק ועבורם נמשכה ההסתגלות שנים. אני בטוח גם שלהוריך היה הרבה יותר קשה להגר מאשר לי (כבוגר), אני הגעתי עם שפה ועם מקצוע שהתחלתי לעבוד בו תוך זמן קצר, כמו כן בגלל שבאתי מראש בתוכנית מסודרת היה בידי כל המידע לו הייתי זקוק מראש, להם לא היה. אפשר להשוות זאת למי שנכנס לים כשהוא יודע לשחות לעומת מי שזורקים אותו למים ולומד לשחות בכוחות עצמו.
&nbsp
המטרה (מבחינת המהגר) אותה מטרה אבל הדרך לא אותה דרך.

beatman

Member
אולי בשבילך זה רע, בשבילי זה טוב.

אתה טועה!
יש מספר רשתות גדולות של חנויות לא כשרות ועוד כמה קטנות+מעדניות בודדות, ויש תחרות ביניהן ואף לקוח אינו שבוי.
כמו-כן, אסור לייבא בשר לא כשר ארצה, מגדלים חזירים בארץ ואף צדים חזירי בר.
&nbsp
כפייה דתית זאת טענה של חלק מהאוכלוסייה, אחרים טוענים לכפייה חילונית.
במדינה מפותחת יכול להיות צביון תרבותי/דתי/לאומי מגוון, אין שום סתירה.
&nbsp
בישראל יש לי שלטון יהודי, צבא יהודי וגם אם הסיכוי להיפגע גבוה יותר ממדינה אחרת, עצמאות בארץ ישראל עדיפה מבחינתי.
&nbsp
לא טענתי שבגרמניה כולם היום רוצים להשמיד אותך.
גרמניה היא גולה כמו כל גולה אחרת, היא אינה בייתי.
גם ההרגשה של לגור שם אינה נעימה בגלל מה שקרה, גם אם כיום רוב הסובבים אינם רוצים להשמידך.
&nbsp
מבחינתי בית הוא ארץ ישראל ולא ההגדרה שלך, אתה לא מאמין בתורה ולא מחובר למורשת אבותיך.
אני פרט שהוא חלק מקבוצה שיש לו יעוד ומורשת, אני לא פרט חד פעמי שמנותק מכל.
להוריי בהחלט היה די קשה, גם לאחותי שעלתה בגיל החטיבה היה בהחלט לא קל כמו לי.

TaL53

New member
זה שאתה מסכים לאותה מגמה

לא אומר שהיא לא קיימת. אולי בעינייך זאת לא כפייה אבל בעיני רבים אחרים זאת כן.

beatman

Member
ניתן לומר על הרבה דברים כפיה

ובכל מדינה ניתן למצוא אנשים שיטענו כך.
סופרמן פנה אליי עם טענות על חרדה קיומית וכפייה דתית, הגבתי אישית שזה לא רלוונטי לגבי.
לגבי אזרחים אחרים, בהחלט יש כאלה שזה רלוונטי עבורם.

למעלה