הפורום ממש שוקק חיים
תספרו משהו מעניין או לא מעניין

lEchoesl

New member
הפורום ממש שוקק חיים
תספרו משהו מעניין או לא מעניין

הייתה לי תקופה לחוצה של מועדי ב ג ד ה :) אז לא הייתי פה הרבה. מה עשיתם ביום עצמאות? איך ההורים שלכם חוגגים ימי עצמאות? או סתם משהו. מעניין שאמא שלי לא חוגגת ימי עצמאות, אבל על האש היא עושה
נראה שרוב דוברי רוסית המבוגרים [שזה חמישים פלוס] לא חוגגים שום יום עצמאות.

Astroo

New member
מה זה מבחינתך "לחגוג יום עצמאות"

זה לא כמו סדר פסח או נובי גוד.
אנחנו למשל מסתפקים בנסיעה לחוף הים כדי לראות את מפגן חיל האוויר. להורים שלי אין רכב ואין חברים, לכן הם לא נוסעים לים וגם לא עושים על האש.

lEchoesl

New member
לחגוג זה לתלות דגלים על המרפסת ולהתלהב מהאירוע

מהמשמעות של יום העצמאות. אולי לפנק את עצמך במשהו כמו ללכת למסעדה לפני יום העצמאות וכאלה דברים. לא חובה שיהיו להורים שלך חברים בני גילם. אפשר לארגן משהו משפחתי ולהזמין גם אותם. למשל מה מפריע לך לקחת את ההורים שלך למפגן חיל האוויר בחוף הים עם המשפחה שלך?

Astroo

New member
קצת קשה להתלהב ממשהו

כשאתה בן 70+, בלי פנסיה, בלי חברים, בלי קרובי משפחה בארץ ותלוי לחלוטין בילד שלך.

beatman

Member
התחיל בתליית דגלים באוטו, בבית

המשיך בצפיה בזיקוקים ובהרמת מספר כוסות בירה.
למחרת על האש עם המשפחה והצלחנו לתפוס כמה מטוסים מהמטס.
מתכנן עוד לצפות בטקס הדלקת המשואות המלא וחידון התנ"ך העולמי שלא הספקתי לראות.

beatman

Member
ועצם העובדה שיש מדינה יהודית עצמאית

(גם אם יש לה מגרעות ומגבלות) שהביאה את עם ישראל למצב הרבה יותר טוב מאשר היה ב-2000 השנים האחרונות, לא סיבה למסיבה ?

היא לא ממש עצמאית, וגם הצביון היהודי שלה בסכנה

הקמתה של מדינת ישראל אכן לוותה בניסים (מלחמת העצמאות, ששת הימים), אבל אני לא רואה בה משהו יותר חריג ממדינת החשמונאים, למשל, שהתנוונה והסתאבה, כולל המנהיגות הדתית שלה.

beatman

Member
ולא היית רוצה שהיא תהיה יותר עצמאית ובעלת צביון יהודי מוצק ?

כלומר לנסות ולהשפיע פיזית בימינו.
או שאתה כמו חב"ד מעדיף לחכות למשיח ?

היא לא תהיה

כי האליטות היו ונשארו חילונית. קרי, כאלה שבמוקדם או במאוחר יאמצו את האידאולוגיה הליברלית במלואה, כולל ביטול חוק השבות והפיכת ישראל למדינת כל אזרחיה (כי מדינת לאום מזכירה "תקופות אפלות" וכו').
&nbsp
לקריאה נוספת:
http://www.srugim.co.il/251510-הנשיא-ריבלין-מחק-שבט-חשוב-מהעם-היהודי

SupermanZW

Well-known member
זה לא יקרה, שיעור הדתיים והחרדים ימשיך לעלות

בכלל, חוק השבות לא משנה הרבה, בין אם יישאר בין אם יבוטל, ישראל תהיה דיקטטורה בעתיד ובין אם ישלטו בה החרדים או הערבים, ה"אליטה" החילונית (בכלל לא אליטה, למעט בדמיונך) אינה אלא הקורבן. לו היה לך מושג כמה כסף מגלגלים שועים ישראלים שרחוקים מלהיות חילונים היית מבין איזו שטות אמרת.

אתה חושב למשל שלב לבייב חילוני? מה עם יצחק תשובה? חילוני? אל תצחיק אותי.

beatman

Member
אין סיכוי לנצח את האליטות ?

למשל החזרת בג"צ למקומו הראוי מפחיד אותם, גם דיבורים על חוק הלאום ופעילות נגד הקרן לישראל חדשה וארגוניה החבלניים מדירים שינה מעיניהם.
&nbsp
הרי מבחינת אחוזים, הפוסט מודרנים הם מיעוט והרבה מהם לא מתרבים.
רוב היהודים במדינה בעלי זיקה יהודית ובעד צביון יהודי.
הבעיה היא האליטות עם ההשפעה הרחבה בתקשורת, אקדמיה והטוטליטריות שלהם בבתי המשפט.

SupermanZW

Well-known member
בשביל להיות עצמאית היא צריכה להפסיק להתמך כלכלית ע"י ארה"ב

כידוע בעל המאה ובעל הדעה ומי שנותן את הכסף מכתיב את המדיניות.

לגבי הצביון, נדרש דווקא ההיפך, להפריד את הדת מהמדינה, אבל זה לא יקרה כי שיעור החרדים הולך וגדל. ישראל תהיה כמו איראן.

beatman

Member
אכן, התמיכה הכלכלית עוזרת

אך לפעמים גם מגבילה.
&nbsp
אם הדת תופרד מהמדינה וכל עיר/קהילה/שכונה תחליט לבד על צביונה (כשרות, שבת, מצעדים, צניעות וכו') לא נראה לי הרבה ישתנה, רוב השכונות והערים ישארו דומות למה שיש כיום והצביון היהודי ישאר בקרב רוב הישובים היהודיים.

SupermanZW

Well-known member
הרבה ישתנה

בערים חילוניות כל מקומות הבילוי וכל מרכזי הקניות יהיו פתוחים 7 ימים בשבוע (לעובדים יהיה חופש יום או יותר בשבוע, אף אחד לא יעבוד 7 ימים בשבוע).

לגבי התמיכה הכלכלית של ארה"ב, אליה וקוץ בה, ארה"ב שולטת בהחלטות ממשלת ישראל, אחת הדוגמאות הבולטות היא עסקת הפלקון עם סין עליה הטילה ארה"ב וטו וישראל חויבה לשלם לסין מיליארד דולר פיצויים. שליטה אמריקאית זה מחיר יקר מדי לשלם על הסיוע הכלכלי מארה"ב. ישראל מכורה לכסף אמריקאי ולמרות הסיוע הכלכלי הגרעון עולה, המיסים עולים ויוקר המחיה עולה. מחשבים את המדד באופן מעוות ועובדים על האזרחים בעיניים.

beatman

Member
ערים בעלות רוב חילוני מובהק ?

זה פחות או יותר מה שקורה היום במתחמי קניות למשל בביל"ו סנטר, בעיר תל אביב, מקומות בילוי כמו פארקי מים בשפיים וחולון, בתי קולנוע וכו'.
אז יהיו עוד כמה שכונות/ישובים שיפתחו וגם לא בטוח, אלא אם כן הפרדת הדת מהמדינה תכריח גם לעבוד בשבת של מי שאינו רוצה בכך.
&nbsp
אכן, צריך להגביל את הסיוע ולחשוב יותר על האינטרסים שלנו.

התמיכה הכלכלית של ארה"ב (להבדיל מהפוליטית!)

היא די קטנה ביחס בהתל"ג הישראלי ואם הסיבות לה היו כלכליות גרדיא, המדינה הייתה יכולה לוותר עליה בקלות עוד לפני כעשרים שנה. הבעיה שהסיבות העקריות לתמיכה הזאת הן פוליטיות בעקרן, ואם ישראל תתעקש ותוותר על התמיכה במטרה להרוויח הגדלת מרחב תמרון פוליטי, אז טעות תהייה בידה ותלות שלה ברה"ב לא תשתנה במאום, רק נאבד את הבונוס הכספי הנועד להמתיק את הגזרה, כך שאין שום טעם בוויתור, האופן שבו נוהגים ממשלים אמריקאיים כלפי ישראל לא תלוי באם ישראל מקבלת מהם סיוע כספי או לאו, אדרבה, הוא עלול גם ליהפך להיות גרוע יותר.

SupermanZW

Well-known member
אם ישראל לא הייתה תלויה כלכלית בארה"ב הייתה יכולה גם לסרב

לבקשותיה. הסיוע הכלכלי של ארה"ב לישראל הוא הרבה יותר מהמוצהר.

מה הכוונה שלך באומרך שישראל לא ממש עצמאית?

אתה מתכוון לתלות מוגזמת בארה"ב, כאשר היחסים בין מנהיגי ישראל וארה"ב מזכירים יותר מדי את היחסים בין מלכי ישראל לקיסרים רומיים בסביבות המאה הראשונה לספירה? שישראל לא יכולה להרשות לעצמה לבעוט את ערבי יו"ש אל מחוץ לארץ ולספח את השטח?

היא יכולה לבנות בשטחים? במזרח ירושלים?

היא יכולה לגרש את הסודאנים? היא יכולה להפציץ את עזה ולא רק את המחסנים הריקים של חמאס? ועוד ועוד. שוב, אני רואה במדינת ישראל אפיזודה נחמדה, אך חולפת, ובוודאי שלא "אתחלתא דגאולה".

למעלה