מבקר המדינה ביטל, דרעי דורש להחזיר

TaL53

New member
מבקר המדינה ביטל, דרעי דורש להחזיר

לאחרונה מבקר המדינה קבע כי הליך בדיקה מחודשת של אזרחותו של ישראלי יליד ברה"מ, בבואו להתחתן בהליך מדורג (כאשר אחד מבני הזוג ישראלי והשני לא) הינו פסול ויש לבטל אותו. דרעי לעומת זאת, דורש להמשיך ולבצע את הבדיקה הזאת.

SupermanZW

Well-known member
צריך לתת לדרעי שתי אפשרויות

לחזור לכלא לשארית חייו או שלילת אזרחותו הישראלית והחזרתו למרוקו לאלתר.

beatman

Member

"הליך מדורג" זה מונח המקביל ל"נישואים עם גויה"?

די ברור שלדרעי יש את כל הסיבות שבעולם על מנת לטרפד כל הקלה אפשרית בתחום הזה.

SupermanZW

Well-known member
ודאי שיש לו, אך מה ניתן לצפות ממדינה שמאפשרת לעבריין מורשע

לחזור לכהן במשרה ציבורית במשרד ממנו ביצע את פשעיו ולשבת בבית המחוקקים שלה. אות הקלון היא לא רק על דרעי אלא על מדינת ישראל כולה.

אין קשר

כל שר חרדי היה עושה דבר דומה. דרעי הוא ממש לא כוס התה שלי, אבל הוא ריצה מאסר, עבר תקופת צינון ולכן יכול למלא תפקיד ציבורי.

SupermanZW

Well-known member
זה שונה

אף מדינה מתוקנת לא מאפשרת לעבריין מורשע לכהן בממשלתה או בבית המחוקקים שלה, קל וחומר כאשר משם ביצע את פשעיו.

SupermanZW

Well-known member
הוא עוד לא יושב בבית המחוקקים

אני צופה שלא יצליח לו, ימצאו דרך למנוע ממנו. אם אני טועה זו תהיה אות קלון על ניו יורק.

אבל כאשר בירור אזרחות מחודש מיושם רק כלפי

ילידי ברה"מ/לשעבר, המדינה למעשה נוהגת איפה ואיפה ויוצרת היררכיה של סוגים שונים של אזרחיה. אם ההליך הזה בעצם נועד להקשות על ישראלי להינשא לגויה, אז הכי הגיוני שדרעי, אם עקרון השוויון יקר לו
, אמור להציע לבצע הליך זה לכל אזרח/ית ישראל באשר הוא/היא המבקש להינשא לאזרח/ית כל מדינה זרה. בארץ יש לא מעט צברים דור שלישי שסביהם למעשה היו פולנים ולא יהודים, פשוט באותם הימים אף אחד לא בירר את יהדותם של העולים וכולם נרשמו כיהודים. אז בוא נהנדס לאחור את כשירות אזרחות נחדיהם ונשלול אותה במידה ואם יחפצו לקשור את ליבם לאיזו ארופאית נורווגית או דנית?

"בארץ יש לא מעט צברים דור שלישי שסביהם למעשה היו פולנים"?!

מהיכן המידע? איזה פולני היה מוכן לנסוע לפלשתינה לפני 100 שנה?

קראתי על זה לפני כמה שנים בגליון נייר של הארץ

היה מדובר בפולנים שהתפלחו ליהודים במנוסתם מהנאצים. אחפש את המידע הרלוונטי ברשת. באותו המאמר סופר גם על הרבה יוצאי פולין שעלו לארץ בבריחתם מהנאצים אבל לא סבלו בארץ מגעגועים למולדת ולמעשה גילו על עצמם שהם פולנים ולא יהודים במהותם. רבים מהם ביקשו לחזור לפולין אחרי תום המלחמה, אבל שלטונות ישראל סיכלו את מאמצי הירידה שלהם למען שיפור הדמוגרפיה בארץ.

טוב, העניין הוא שכולם אמורים להיות שווים בפני החוק

לא יעלה על הדעת בכל מדינה דמוקרטית שהליך חוקי ורשמי של שלטונות המדינה שמור רק לחלק מהאזרחים לפי הקריטריון העדתי/אתני. זו פשוט אפליה לשמה. או שמיישמים את ההליך בכל האזרחים, או שמבטלים אותו לאלתר.
  • Add to Phrasebook
    • No wordlists for Hebrew -> ...
    • Create a new wordlist...
  • Copy

תזכיר לי, במדינה דמוקרטית יש מקבילה לחוק השבות?

ישראלי מיצבה את עצמה כמדינת הלאום היהודי, על כל המשתמע מכך (לא שזה מונע מישראלי עכשווי להתנער מיהדותו בהדרגה).

נכון, ישראל היא מדינת הלאום היהודי, וככזאת,

היא אמורה גם לשמור על השוויון בין כל היהודים ולא לייצר היררכיה של אוכלוסיות יהודיות שונות. אפשר לבוא בטענות כלפי רוסים שהם לא ששים להשתלב במדינה, אבל מצד שני מי ירצה להשתלב כשמראש רואים בו סוג ב'?

בגרמניה יש חוק דומה לחוק השבות שלנו המקנה לגרנמנים אתניים זכות להגר ולהתאזרח בגרמניה (לחזור למולדת).

Astroo

New member
יש

בגרמניה ובאנגליה יש חוקים דומים. אומנם לא מקבלים שם ישר אזרחות אלא תושבות קבע.

beatman

Member
למה יש כלל כזה...

גם אם מישהו נראה בול כמו זר, מחזיק בדעות מאוד אנטישמיות, צריך להוקיע ולא להטמיע.

Astroo

New member
אני מכיר אישית 3 משפחות כאלה

מדובר בסבתות גויות ממזרח אירופה שעלו עם בעליהן ב-1949.
מיותר לציין שהילדים שלהן נרשמו כאן כיהודים.

למעלה