המשך לאשכול שמות וזהות

SupermanZW

Well-known member
לו הייתה החברה הישראלית רב תרבותית מלכתחילה היה לכם יותר קל

להשתלב. עם זאת בתהליך המעבר בהחלט משלמים מחיר.

SupermanZW

Well-known member
לא יכול להיות שמהגר לא יחוש תחושת זרות בשנותיו הראשונות

זה פשוט לא יתכן. כשניתן מיד לזהות שאינך בן המקום היחס כלפיך אחר (אני לא אמרתי רע, אמרתי אחר), העובדה שאתה מכחיש זאת היא הוכחה נוספת לדיסוננס הקוגניטיבי שלך.

beatman

Member
יכול להיות, אני ההוכחה לכך ויש עוד רבים כמוני

עוד ניפוץ של הטענות השגויות שלך.

SupermanZW

Well-known member
באמת?

כשהיית עולה חדש ולא ידעת לדבר עברית ילדים לא רוסים הזמינו אותך לבית שלהם?
כשהיית בבית ספר יסודי, למרות שכבר ידעת עברית, האם לא חששו לצרף אותך למשחקים מחשש שלא תבין בדיוק מה צריך לעשות?
האם המורות לא היו יותר "רכות" כלפיך בנושא שיעורי הבית בגלל שהיית עולה חדש?
האם הישראלים שקיבלו ציונים נמוכים משלך במבחנים לא הציקו לך עם הטיעון שאתה "חנון" או האשימו אותך בקבלת יחס מועדף?

אתה באמת מצפה ממני להאמין שהתייחסו אליך אותו הדבר כמו שמתייחסים לישראלי מלידה?

beatman

Member
כן, באמת

שיחקתי עם כלל הילדים בגן וביסודי.
היו מקרי גזענות ואלימות (על כל מיני רקעים, לאו דווקא רק מול 'רוסים', היו גם 'רוסים' בריונים).
שום דבר מעולם לא גרם לי להרגיש זר או רצון לשנות עצמי.
אני מסביר לך שעליתי בגיל 3 ולא ביסודי ואתה ממשיך בשלך, ביסודי הייתי ככלל הצברים והמורות לא התייחסו אלי כאילו אני עולה טרי שלא מבין עברית.
&nbsp
"האם הישראלים שקיבלו ציונים נמוכים משלך במבחנים לא הציקו לך עם הטיעון שאתה "חנון" או האשימו אותך בקבלת יחס מועדף?" - טענה אדיוטית, אפילו לא אגיב.
&nbsp
אני כבר לא מצפה ממך להבין, הראש שלך עובד על תסריט אחד ומרובע שלא מתחשב בהרבה גורמים אחרים ואתה מתעקש להמציא זהות שקרית עבור אנשים שאתה לא מכיר.

הוא עושה את מה שכולם עושים, אגב לא רק צברים,

אלא גם הרוסים שמחלקים את ישראל ל-"русские" ו-"израильтяне", שזה הרוב. לדעתי הוא מקצין בכוונה, כדי לנפץ לנו אשליות שאולי החברה הישראלית בכל זאת רואה אותנו כישראלים.

למעלה