שמות וזהות

beatman

Member
לא, אבל יהיו כאלה שיחשבו שיש לך קשר כלשהו ליפן

זה לא סתם תיוג, זאת בפירוש זהות של אותם אנשים.
הם לא סתם אימצו שם, אלא התאימו שם לזהותם.

SupermanZW

Well-known member
כמה זהויות יכולות להיות לאדם?

האם שינוי שם משנה זהות? האם הוספת שם מוסיפה זהות?

beatman

Member
הרבה

שינוי שם בהחלט משנה זהות, לראיה עברות שמות בישראל.
משם גלותי לשם עברי.

SupermanZW

Well-known member
זה לא יכול להיות

אם זה היה נכון מי שהיה מחליף את שמו היה הופך למישהו אחר, אולי קוני למל.

"אומרים שאני אינני אני, על כן אני נבהל - כי אם אני אינני אני אז מי אני בכלל..."

beatman

Member
מה לא יכול להיות ?

אדם שהיה לו שם רוסי ברוסיה, שם אמנם זהותו היתה יהודית, אך כלפי הסביבה נתפס כרוסי כי היה בעל שם רוסי, דיבר ברוסית והיה משולב בעם הרוסי.
לאחר עליה לארץ ישראל, עברת את שמו ואימץ תרבות עברית וזהותו הפורמלית השתנתה.

SupermanZW

Well-known member
בדרכון שלו כתוב - ארץ לידה רוסיה, מה השתנה?

רוסי תמיד נשאר רוסי

Astroo

New member
בדרכון של יצחק שמיר היה כתוב

ארץ לידה: פולין. זה אומר שזהותו היתה פולנית?

beatman

Member
רוסי הוא בן הלאום הרוסי או מי שאזרח רוסיה

מי שרק נולד ברוסיה ואינו בן הלאום הרוסי ואינו אזרח הפדרציה הרוסית אינו רוסי.

SupermanZW

Well-known member
למה אתה כל הזמן מתגונן?

תבין, לא יעזור לך דבר, מכיוון שלא נולדת בישראל לעולם לא יראו בך ישראלי, תשלים עם זה. אז נכון שאתה לא בדיוק רוסי, בלארוס אינה רוסיה וכשאתה היית שם זו הייתה בכלל ברית המועצות, אבל ישראלים תמיד יראו בך רוסי למרות שזה לא מדויק.

beatman

Member
איני מתגונן

אני מדבר על עיקרון חשוב ואתה כל הזמן מתעלם ממנו וחושב בצורה מרובעת לפי הגדרות יבשות שאינן מוכיחות כלום, צריך לנתח כל מקרה לגופו ולהבין את העניין לעומק.
מי בדיוק לא רואה בי ישראלי ? אני בעל ת.ז כחולה - באופן רשמי מדינת ישראל רואה בי ישראל, כך גם אני מזדהה בחו"ל כישראלי.
אם אדיוט כלשהו לא רואה בי ישראלי כי ככה הוא מפרש את הביטוי, אני גם יכול לא לראות בו ישראלי, למרות שאני לא עושה זאת, כי כל אזרח ישראל הוא ישראלי בעיני.
&nbsp
אני לא רוסי ולא בלארוסי כי אני לא בן לעמים הללו וגם אין לי אזרחות של המדינות הללו.
הייתי אזרח סובייטי עד גיל 3, מאז אני אזרח ישראלי, מאוד פשוט.

לדעתי המסר פה הוא שסופרמן לא המציא את ההגדרה,

ככה חושב הרוב בחברה, הרוב הוא אנשים פשוטים שחשיבתם שבלונית והם תמיד יאמצו הגדרות שמצריכות הכי פחות חשיבה.

SupermanZW

Well-known member
כשרוסי בישראל טוען "אני לא רוסי אלא ישראלי" זה כמו שסיני

בקנדה טוען "אני לא סיני אלא קנדי" בשני המקרים לא מתייחסים אל הטענה ברצינות, אגב, כשסיני מקבל אזרחות קנדית הוא מאבד את אזרחותו הסינית, סין שוללת את אזרחותה מכל מי שמשיג אזרחות אחרת.

באחת הקבוצות הרוסיות בפייסבוק

רקאתי עדות של בחורה רוסיה (חשוב לציין, לא ילידת הארץ!) שהקולגות שלה (הם יודעים שהיא לא נולדה בארץ) בעבודה דיברו בפניה בגלוי "על הרוסים האלה". פתאון לאחד מהם נפל האסימון, והוא ביקש מהאחר להפסיק לדבר בגנות רוסים בנוכחותה, הרי גם היא רוסיה. תגובת השני הייתה: "היא! איזו רוסיה היא, אין בה שום דבר רוסי, היא ממש כמונו, אחת מאיתנו!".

בכל אופן, אם אתה באמת צודק, אז לאף אחד מהישראלים אין שמץ של זכות למתוח ולו ביקורת קלה שבקלות על היבדלות הרוסים, כי הרי אם אני תמיד סוג ב' בעיניך, מה טעם לי להישתדל?

beatman

Member
אפשר קישור לקבוצה ?

אילו קבוצות של יוצאי בריה"מ בפייסבוק אתה מכיר ?

הקבוצה היא "רוסיות בלי חוש הומור וחבריהן"

אבל חסמו אותי שם בגלל הדעות. נראה לי יש גם את "דור 1.5" המפורסמת, ומצאתי עוד שתיים קטנות, "הבית הרוסי שלי" ו-"דור 2.5: ילדות בריה"מית-ישראלית, בעברית ולכולם"

beatman

Member
וואלה, על מה נחסמת ?

שמתי לב שחוסמים שם די בקלות, מי שמעט סוטה מהאג'נדה של הקבוצה וזהו.
לדעתי ממש מוגזם ומיותר להשתיק ככה אנשים ולא לאפשר ביקורת וחופש ביטוי.
זוהי גישה די טוטאליטרית.

את 2 האחרונות לא הכרתי, תודה.

העזתי בתמימותי למתוח ביקורת

על דרך ההיקלטות בה נקטו רוב העליה הרוסית, ואף גרוע מזה, ללמד זכות על גישת כור ההיתוך, חמסה, חמסה, חמסה, שלוש יריקות מעבר לכתף, טפו, טפו, טפו!....

SupermanZW

Well-known member
מסכים עם דבריך ולכן כבר כתבתי שלא משנה מה תעשו, תמיד יראו

בכם זרים, המאמצים לא מועילים. אני מסכים שחבל שכך.

SupermanZW

Well-known member
אתה אזרח ישראלי, איש אינו מכחיש זאת

אבל אתה נולדת בברית המועצות בשטח ששייך היום לבלארוס ובישראל אימצת תרבות שאינה תרבותך המקורית ושפה שאינה שפתך המקורית וזיקה שאינה זיקתך המקורית, על כן בדיוק אתה אזרח ישראל אבל לא ישראלי.

למעלה