סיפורו של מתחזה שהתחיל את פעילותו ב"ישראל ביתנו"

סיפורו של מתחזה שהתחיל את פעילותו ב"ישראל ביתנו"

"פעילים בארגוני הסברה פרו ישראליים חשפו באחרונה מתחזה שפעל בתוכם ובקרב משרדי ממשלה וגורמים בכנסת. וילהלם רוט עמד בראש "המרכז לקידום יחסי ישראל-אירופה", גוף שאינו מופיע ברשם העמותות או ברשם החברות בישראל, תוך ניסיון לחתור תחת משרד החוץ הישראלי".
http://goo.gl/3A0O3y

יצא לי לראיין את "רוט" פעמיים, בדיעבד אני יכול להצביע על שתי אפיזודות שנראו לי תמוהות (אבל לא יותר מדי): 1. "רוט" נקב במספרים יותר מדי מפלצתיים של צבא המתנדבים שהארגון שלו מפעיל כביכול ברחבי אירופה. 2. הוא דיווח כי יוצא לרוסיה, ואז בדיוק היו צריכים לצלם אותו לכתבה שערכתי. "רוט" טען כי הלו"ז שלו עד כדי כך עמוס שהוא מנוע מלהיפגש עם הצלם, ולכן התעקש להצטלם בארץ. ככל הנראה, הוא כלל לא נסע לרוסיה.

זה נראֶה כמו חיסול חשבונות בתוך המשפחה

לו פורסם התחקיר בעיתון "הארץ"...

היית אומר: הנה, במשפחה מסנגרים על פושע

&nbsp
התחזות היא עבירה פלילית, כידוע.

מה קשור "הארץ" לענייניכם הפנימיים?

אלא אם כן הוא היה מוצא בזה עניין ציבורי.

מה בדיוק פנימי פה?

תאר לעצמך אישיות בסדר גודל של אלדד יניב, עם עשרות טורים וראיונות לכלי תקשורת שונים, אלפי עוקבים ברשתות החברתיות, רמזים לפגישות עם שועי עולים וכו'.

מה פה "חיצוני"?

הוא סיפר לקוראים שלו שהוא נפגש עם מישהו, שלאמיתו של דבר לא נפגש אתו.
למה זה אמור לעניין את מי שלא נמנו עם קוראיו?

זה נראה בדיוק כחיסול חשבונות פנימי בתוך לה פמיליה

beatman

Member
וואו, מדהים כמה קל לסובב אנשים

בשנים האחרונות הוא היה כותב דברים מעניינים על המתרחש באירופה ועל הסברה ישראלית.
קשה להבין מה הנזק שעשה.
נראה לך שמדובר בסוכן של ארגוני שמאל קיצוני ?
&nbsp
חוץ מזה בכתבה של ערוץ 20 מכנים תנועות ימין רגילות לחלוטין באירופה בתואר "אנטישמים" ו"קיצוניים", מה קרה להם ? למדו מהשמאל ?

לדעתי, מדובר במגלומן

את מה שהשיג (אלפי עוקבים בפייסבוק, עשרות מאמרים ב"מידה" ופגישות בודדות עם פוליטיקאים) הוא יכול היה להשיג מבלי להציג את עצמו כיהודי אוסטרי ציוני. הוא כן יודע אנגלית ברמה טובה וגרמנית ברמה בינונית - מצ"ב עדות.

קווין מיטניק המיתולוגי בספרו הלא פחות מיתולוגי The Art of Deception הוכיח שלסובב אנשים זה ממש קל, אם לומדים כמה טריקים ומשכללים את השימוש בהם.

beatman

Member
אני בהתחלה לא הבנתי מי הוא

החזות שלו נראית די גרמנית/אוסטרית.
חשבתי אולי עולה חדש או שליח כלשהו ממרכז אירופה.
ואז במאמרים שלו הבנתי שהוא יהודי וגר בארץ ומייצג את ה"מרכז ליחסי ישראל אירופה"

זה מזכיר לי את "המכון לחקר ישראל הרוסית".

למעלה