במה ארה"ב שונה מרוסיה

את מצבה של מדינה פלונית ניתן לבדוק בנקל

מסתכלים על מגוון המדדים כגון מדד החופש, מדד השחיתות, מדד מוסדות הלימוד, תל"ג לנפש, מערכת הבריאות ועוד ועוד. אני מבין שאתה חי במציאות מדומה ביותר, אבל במציאות האמיתית רוסיה היא מדינת עולם שלישי לעומת ארה"ב, עם כל החיבה שלי ושלך לתרבות ולשפה הרוסית.

אני יכול רק להצטרף לדעתך הזו

לא לכולם יש זמון לנבור בטבלאות של מדדים, אבל כל מה שניתן להסיק מהשוואה פרמטרית בין ארה"ב לרוסיה זה הרי סוד גלוי.

בשביל נתונים אובייקטיביים ידועים

על רמת החיים, התל"ג, השחיתות וכו' היה צריך לפתוח שרשור מיוחד?

אם רוסיה כזאת מסכנה ועלובה, אז איך אפשר

להסביר את המאמצים האדירים של המערב להשמיץ אותה עוד יותר, "אם צריך, ואם לא צריך"?
כמה קיתונות של בוז וזלזול התאמצו לשפוך, למשל, על אולימפיאדת החורף בסוצ'י! אפילו הקימו אתר מיוחד למטרה זו, פי 10 יותר גדול מאתר האולימפיאדה
וזאת כאשר לפי כל הנתונים האובייקטיביים אולימפיאדה זו אורגנה למופת, כולל המופעים המרהיבים בפתיחה ובנעילה.
כנ"ל עכשיו, עם התבוסה של דאע"ש בתדמור: רק השמצות! אפילו לא מילה טובה אחת! עד כדי כך, שזה נראה כאילו המערב תומך בקטע הזה דווקא בצד של דאע"ש.
קראתי פעם ב"הארץ" (המכונה משום מה "עיתון שמאלני") כתבה על המרוץ לכיבוש החלל, בה נאמר שבתחנת החלל הבינלאומית המערבב "הסכים לשתף את רוסיה מתוך רחמנות, בגלל מצבה הכלכלי הקשה"

אז שאלתי אותם, מדוע לא שיתפו את אריתראה, שמצבה הכלכלי עוד יותר קשה?

Feanor75

New member
אהבתי את הדימוי, לא מסכים לגמרי עם הניתוח

אבל מה שחשוב- ארה"ב נמצאת בסוף הדרך שלה בעוד שהעתיד של רוסיה עוד לפניה. אני חושב שהעם הרוסי מנטאלית בריא יותר מהאמריקאי.

השחצנות של האח הגדול

שגריר ארה"ב באוקראינה מחלק ציונים והוראות לילידים:
[URL]http://korrespondent.net/ukraine/3659404-ssha-pryvetstvovaly-otstavku-shokyna[/URL]
הפרלמנט האוקראיני פיטר את התובע הכללי של המדינה, והשגריר האמריקני, בשחצנות אמריקאית טיפוסית, מעניק ציון להחלטה זו ("החלטה נכונה, הוא לא התאים"), מספר למדינה המארחת איך צריך להיות התובע הכללי שלה.

זוכרים את שיחתה של ויקטוריה נולנד עם השגריר האמריקאי בקייב, בה דנו השניים על הרכב ממשלת המעבר "המהפכנית" באוקראינה?

אל תחשוב שאני אוהב את האדנותיות שלהם,

אני פשוט רואה באמריקה את הרע במיעוטו בתור ההגמון העולמי. גם לנו הם מחלקים ציונים:
שגריר ארה"ב לשקד: חוק העמותות יפגע בחופש הביטוי

אבל כדאי לצין שהוא גם קיבל תשובה הולמת, וכל העניין לא נראה כנזיפה של אדון בנשלט אלא החלפת דעות לגיטימית של שני פוליטיקאים משתי מדינות ידידותיות.

מדוע חייב להיות הגמון עולמי?

מדוע לא לחתור לסדר עולמי בלי הגמונים?
להבדיל מארה"ב, רוסיה לא נטלה על עצמה זכות להתערב בענייניהן הפנימיים של ארצות אחרות ולחלק להן הוראות את מי למנות לתפקיד זה או אחר.

אחרי שארה"ב וגרורותיה קרעו את קוסובו מסרביה, ולפני שגרוזיה הפרה את הסכמי הפסקת האש בדרום אוסטיה, רוסיה הציעה פומבית ורשמית לנסח קריטריונים אחידים בסוגיית זכותם של מיעוטים להגדרה עצמית כנגד זכותן של מדינות לשלמות טריטוריאלית, קריטריונים אחידים, שלא יהיו תלויים בגחמתה של מעצמה זו או אחרת.
המערב דחה דרישה זו, וניכס לעצמו "זכות בלעדית" לקבוע בכל מקרה לגופו מיהם "הבחורים הטובים" ומיהם "הבחורים הרעים".

[מאלפת בהקשר זה הכרזתו הספונטנית של מר אובמה בעקבות החזרת קרים לרוסיה: "חלפו הזמנים בהם היה אפשר לתפור גבולות מחדש מעל לראשיהם של מנהיגים דמוקרטיים" (סוף ציטוט. ההדגשה שלי). כלומר, החבורה הקוראת לעצמה "מנהיגים דמוקרטיים", מנכסת לעצמה זכות בלעדית לתפור גבולות מחדש].

החשוב הוא כמה נזק גורמים המטומטמים

אמנם יש באחוזים פחות מטומטמים אמריקאים אבל הם גורמים יותר נזק
מלחמת ויינטנאם המלחמה הקרה ועוד הרבה סיכסוכים קטנים .
כמה פעמים גם היו נשיאים מטומטמים כמו לינדון ג'ונסון בוש ובוש הבן ואולי טראמפ
המטומטמים הרוסים אמנם רבים יותר באחוזים אבל הם לא גרמו נזקים
גדולים מידי . צצניה אפגניסטן , היה להם רק מטומטם אחד - ילצין
בישראל יש מעט מטומטמים אבל הם גורמים נזק די גדול יחסית לגודלם

בישראל זה קצת יותר מורכב

בישראל יש חכמים הרוכבים על גבי המטומטמים .
אני חושב 10 אחוז חכמים שרוכבים על 30 -40 אחוז מטומטמים .
ועוד 10 - 20 שנצמדים אליהם שהם לא חכמים ולא טיפשים .

אותי רק מפליא שהחכמים הללו לא מוטרדים מכך שמטומטמים חושבים כמוהם .

ערסים כבדים וערסים לייט שכמובן כמעט תמיד הם ימנים

והם לא רק צפון אפריקאים, אם כי הם העיקר
הם כוללים גם פרסים עיראקים תימנים רוסים רומנים .
כאשר הייתי בישראל חשבתי שלא יכול להיות ערס רוסי
כאן ברוסיה ראיתי שיש ואפילו לא מעט

בקיצור, הכנסת לקטגוריית הערסים את כל מי שלא

צבריק-אשכנזי-לבן-בעל מבטא נכון-והון חברתי וחומרי משני דורות לפחות-צאצא ללוחמי המחתרות, או להיפך, עולה ממדינות מערב אירופה או צפון אמריקה (אך לא צרפוקאים)?

להיפך , רובם צברים, זה מין גזע שנולד בישראל

המהגרים באם הם ערסים נגררו אחרי הצברים

למעלה