יש להוריד את המסגד ולבנות את בית המקדש

ivgy1980

New member
יש להוריד את המסגד ולבנות את בית המקדש

מכתב פתוח של יליד פקיסטן למלך סעודיה - אפילו המוסלמים עצמם מבינים שהם יורדים מהפסים.

"We do not have a pope in Islam, but by adopting the official title of custodian of our two holiest sites, Mecca and Medina, you have assumed a unique position of influence to shift our Muslim world onto a positive path."

http://america.aljazeera.com/opinions/2015/2/open-letter-to-saudi-king-salman-bin-abdul-aziz.html

לאיסלאם אין קשר לירושלים, ולבנות מסגדים על שרידי האחרים היא מנהג ידוע מימים ימימה.לעומת זאת, ירושלים מופיעה בתנ"ך 667 פעמים, מתוכם 641 פעמים בלשון הקודש ו- 26 פעמים בארמית.

אני רק שאלה

מי בדיוק יבנה את בית המקדש, יהודים או ערבים? אולי בכלל סינים? הרי אין כמעט יהודים שעובדים בעבודות בניין, אז מכאן ועד לבנות את בית המקדש? נדמה לי שזה קצת גדול עליהם.

Astroo

New member
גם את הבית השני לא בנו יהודים

הורדוס הביא פועלים זרים לשם כך (וגם הוא עצמו לא היה יהודי אאל"ט).

לא מדויק

את הבית השני בנו עולי בבל, הורדוס היה זה ששיפץ והרחיב אותו מאות שנים לאחר מכן. מכל מקום, יש פרדוקס גדול בכך שדווקא "האויב הערבי" יהיה זה שיבנה את בית המקדש בגלל שיהודים כה רבים בוחלים בעבודות הכפיים ולא מוכנים לצאת מהמשרד המרווח והממוזג שלהם. הניוון כאן הוא לא רק גופני, הוא גם נפשי, רוחני ואידיאולוגי.

Astroo

New member
אף אחד לא יבנה שום בית מקדש

אולי אחרי מלחה"ע השלישית

תיאורטית...

זו הייתה תגובה ליבגני שאמר שיש לבנות את בית המקדש. תהיתי מי בדיוק יבנה אותו אם היהודים (כולל הפטריוטים שבהם) כל כך שונאים את עבודות הכפיים. היוצאים מן הכלל הם תושבי יצהר, אבל הם מעטים מאוד.

Astroo

New member
זה לא מדוייק

יש לא מעט שיפוצניקים, חשמלאים, מכונאים, פחחים וכו' שהם יהודים.

אין כמעט פועלי בניין יהודים

יש סיכון רב ליפול אל מותך מאחד הפיגומים הגבוהים. כמו כן, מדובר בעבודה מאוד קשה וסיזיפית, הרבה יותר מעבודות כפיים אחרות. גם בעבודות שציינת עובדים בעיקר מזרחים מהדור המבוגר יותר. הצעירים לא מעוניינים ללכלך את הידיים שלהם ומעדיפים עבודות יותר קלות ויותר נוחות.

Astroo

New member
יש גם הרבה "רוסים"

שעובדים כשיפוצניקים, מובילים, שרברבים, מתקיני מזגנים וכו'

הדור הראשון, "דור המדבר"...

הדור השני והשלישי כבר לא יעבוד בעבודות כאלה... גם אבא של שלי יחימוביץ' היה פועל בניין, ואיפה הנכדים שלו עכשיו? האם הם ממשיכים את דרכו? ברור שלא.

האם אותם מתנחלים לבנבנים ומנומשים

שצועקים בקולי קולות שצריך להקים את בית המקדש השלישי, יסכימו גם לבנות אותו מהמסד ועד הטפחות? אני בספק רב.

beatman

Member
כמעט אף אחד לא דורש להקים את בית המקדש

כפי שכתבתי לעיל בניית המקדש דורשת תנאים מיוחדים שאינם קיימים כיום.
ויש יהודים שיכולים לעבוד בעבודות בניין, פשוט הם מעדיפים עבודה מעניינת ומכניסה יותר.
מה שכן, לערבים נסיון רב בעבודות אלה והם בהחלט סוסי עבודה בתחום.

יש הרבה שרוצים להקים אותו

אבל אף אחד מהם לא יהיה מוכן להזיע ולהתלכלך בשביל הקמתו.
&nbsp
"ויש יהודים שיכולים לעבוד בעבודות בניין"
&nbsp
יכולים בתאוריה אולי... מתוך 50 אלף פועלי בניין, 42 אלף הם "פלסטינאים" והנותרים הם סינים, רומנים, מולדבים ובולגרים. יש אולי כמה עשרות יהודים שעובדים ממש בעבודות בניין. מי שלא מקודם והופך למנהל תוך תקופה קצרה, נוטש את התחום.

beatman

Member
הקטע שרק כאשר יבוא המשיח ייבנה המקדש השלישי

זה לא משהו שניתן לבנות סתם ככה היום, במיוחד כאשר הארץ מתנהלת לא בדיוק בדרך התורה.

Astroo

New member
זה יכול להיות גם לא כפשוטו

ייתכן שמדינת ישראל היא המקדש השלישי, ולא בניין עתידי כלשהו.

דאלטון

New member
כחילוני מצחיק אותי שהשמאל מתחשב במוסלמים יותר

מאשר כלפי יהודים דתיים.

המוסלמים עושים הרבה עוולות בשם הדת יותר מהיהודים.
והחילוני מהתקשורת מלקק למוסלמים דווקא.. תמיד מתחשבים ברגשות של מוסלמים.
חחחחח

דאלטון

New member
יש מקום לסלק את הפאנטים המוסלמים מכל הארץ.

אבל בניית בית מקדש מחזירה אותנו לימים חשוכים
של לפני אלפי שנים. זו תהיה נסיגה לאנושות. מדובר בעבודת אלילים
ואימוץ אמונות תפלות שבני האדם מנסים להשתחרר מהם זה מאות שנים.

למעלה