מישהו שמע על טרנספר של חתולי הרחוב ישראלים?

דאלטון

New member
חזקים על בעלי חיים חסרי ישע

פוחדים מערבים ונלחמים בחתולים מסכנים. חחחחח

dori78

New member
כן. רעיון מטופש לחלוטין.

בטבע אין ואקום.
לא יהיו החתולים האלה - יהיו חתולים אחרים.
לא יהיו חתולים אחרים - יהיו עכברים/חולדות/נחשים.

נושא ה"סבתות הרוסיות" ידוע (אם כי אני לא חושבת שרובן רוסיות).
אנשים שמשאירים שאריות מזון מבושל, מתובל יתר על המידה (מה שגורם לחתולים לשלשולים, אם הם בכלל אוכלים את זה), ערימות שמסריחות את הרחוב וגורמות ללכלוך מיותר, אנשים שלא עושים שום דבר בנושא מניעת ההתרבות של החתולים - כל אלה גורמים לגידול פרוע באוכלוסיית חתולי הרחוב ולטינופת כללית.

פעולות למניעת התרבות בלתי מבוקרת של אוכלוסיית חתולי הרחוב הן דבר מבורך, שגם משפר את איכות חייהם של החתולים.
באין ייחום הם פחות רבים ונפצעים, פחות חוצים כבישים בחוסר שהירות במרדף אחרי נקבות או אחרי מתחרים.

מן הראוי ששר החקלאות יעסוק במחירי הירקות והפירות ולא בנושאים
שאינו מבין בהם ושהיה צריך להעביר מזמן לאחריות המשרד לאיכות הסביבה.

costaet

New member
לא סתם רעיון מטופש

אלא זה לא הגיוני בכלל לשמוע הצעה כזאת מחבר בממשלה או בכלל נציג ציבור. נראה לי שהממשלה הזאת שוברת את כל השיאים בטימטום.
&nbsp
לגבי "לא יהיו חתולים אחרים - יהיו עכברים/חולדות/נחשים."
זה קשה עד בלתי אפשרי להעלים את כל החתולים, תמיד יהיו קצת, אי אפשר לסרס ולעקר את כולם לכן תמיד יהיו מספר חתולים שישלטו בכמות הנחשים\חולדות\עכברים.
אצלי בשכונה למשל נלחמים די חזק בחתולי רחוב (בצורה של לכידה לצורך עיקור וסירוס, חלק משחררים ואם יש מעוניינים לקחת אותם הביתה אז לוקחים הביתה) וזה יוצר איזון די טוב. אין הרבה נחשים,חולדות ועכברים ויש גם בתים שהחתול שלהם חי גם בפנים וגם בחוץ. אבל האמת שאצלינו יש עוד כל מיני חיות שמטפלות באותם מזיקים.

Helio

New member
גרתי תקופה מסויימת בקדנה-לא חתולים, לא חולדות,לא עכברים,

לא נמלים,לא ג'וקים,אבל יש סנאים מדיי פעם.

costaet

New member
גרת בעיר?

איפה שאני גר יש קצת טבע מסביב אז יש די הרבה דביבונים, ארנבים גדולים אפשר להתקל בצפרדעים. היה אפילו דוב בעיר השכנה אבל לא ברור איך הוא הגיע לשם.
&nbsp
חתולים יש ממש קצת, בטיול רגלי של שעה אולי תתקל בחתול רחוב אחד ו2 או 3 חתולי בית שיצאו לטייל.

Helio

New member
בעיר גדולה.זה לא שאין חולדות-אני לא ראיתי. אבל בטוח בלי

חתולים והעיר הייתה לרוב נקיה מאוד. צריך להבין שזה קשור ל:
1) אוכלוסיה ותרבות המקומית. שם למשל נהוג למיין זבל. אפילו במקומות הציבוריים יש פחונים לכל סוג זבל. בישראל זה עדיין לא נפוץ - ז.א. פחים קיימים, אבל לדעתי 90% מהאנשים ממש לא בקטע.
2) צפיפות. ישראל מאוד צפופה. צפיפות גורמת להצטברות אותה כמות של זבל בשטח קטן יותר, בגלל זה ערים גדולות נראות יותר מלוכלכות מאשר ערים קטנות או כפרים.

costaet

New member
מסכים, פרט לצפיפיות

לפחות קשר לחתולים וצפיפות, במקום שנתקלתי בהכי הרבה חתולים היה קרית אתא ושדרות, אלו מקומות ממש לא צפופים.
בזמן האחרון אני עובד מסן פרנסיסקו, קצת קשה להשוות את הצפיפות פה לקרית אתא ואני לא רואה חתולים ברחוב בכלל. האמת שגם מבחנת ליכלוך, קשה להגיד שמרכז העיר ממש נקי אבל לא יותר מידי מלוכלך.

Helio

New member
דיברתי רק על ליכלוך כפונקציה של צפיפות האוכלוסיה.

חתולים, אני לא יודע במה זה תלוי- כנראה באיך שהרשויות מטפלות בהם.

Helio

New member
בגלל הצפיפות? אולי...אבל ציינתי גם את סיבה אחרת בסעיף (1).

costaet

New member
דביבונים למשל

דביבונים\רקונים, ארנבים גדולים (היו אנשים שטוענים שהם כל כך גדולים שחשבו שאלו קנגרו, אבל אין פה קנגורו כמובן), בנחל\אגם בשכונה יש בונים, צפרדעים. מחוץ לעיר נראה לי שיש תנים, אפשר לשמוע אותם בלילה אם הולכים מסביב לעיר.
&nbsp
בעיר השכנה שנה שעברה נמצא דוב, אבל זה ממש נדיר, לא ברור איך הוא הגיעה לשם, לא אומרים להיות דובים באיזור.

למעלה