ללילי גלילי יש מחליפה. קוראים לה יליזבטה רוזובסקיה

ללילי גלילי יש מחליפה. קוראים לה יליזבטה רוזובסקיה

או בשמה המקוצר יותר, ליזה רוזובסקי.

http://www.haaretz.co.il/news/education/.premium-1.2765125

בשביל הפרסום והקידום שלה, היא מציגה את הרוסים המבוגרים בצורה מאוד מגמתית, מסולפת ואנטגוניסטית. התגובות של המגיבים כמובן בהתאם. על משקל "הכה ביהודים והצל את רוסיה", היא פעולת בשיטת "הכה בעולים מבריה"מ וקבל במה לכתוב ב"הארץ" ביחד עם המקביל שלה "שומסקי".

קח בחשבון את מקום העבודה הקודם של ליזה

והוא האגודה לזכויות האזרח, גוף שמאלני שמטפל בזכויותיהם של אזרחים ממוצא אחד בלבד, הערבי.

במקום להתקדם בעזרת כישוריה

היא חובטת בעולים מבריה"מ כדי לקרוץ למעצבי דעת הקהל מהשמאל, בתקווה שאלו יזרקו לה איזה ג'וב.

דווקא המאמרים שלה די מאוזנים

עם נטייה קלה שמאלה, אבל בגבול הטעם הטוב. גם הפעם היא פתחה בהצגת דעה ימנית למדי של אותו איש היי טק אלמוני (שאני אישית מזדהה איתה ואף אגדיל ואספר לילדיי בבוא היום איזה מניאק היה הרבין הזה, בדיוק כמו שאבא שלי סיפר על המנהיגים הסובייטיים מבלי לחסוך במילים ובביטויים
. אח"כ היא עוברת לפיליפוב מהצד השמאלי של המפה ומקנחת בעולה בן ה-50 שנמצא איפשהו באמצע.
&nbsp
מי שמעצבן אותי אישית זה מר ספיצרוב, סוג של ילד כאפות ניצחי המנסה להתחנף ולהתריס בו-זמנית.

ivgy1980

New member
חומר למחשבה

באחד המקורות ברשת כתוב, שהגב' נשואה באופן שהמדינה לא מכירה בו. ניתן להניח שמדובר בנישואין אזרחיים.

אולם, נדמה לי שבברה"מ לא הכירו בחופה היהודית כנישואין כחוק. אז מדוע ישראל צריכה להכיר בנישואין שלא עפ"י ההלכה?

חבל שהביאו לכאן את הגויים. מי שלא טוב לו שהוא יהודי או שהוא חי במדינה יהודית, ראוי שיילך למקום אחר.

beatman

Member
היא דווקא יהודיה, לא כך ?

פשוט מהזן שלא רוצה להיות יהודי.

tomasth

New member
ישראל אינה מדינת הלכה. והיא מכירה בנישואין שאינן לפי ההלכה

היהודית , למשל של נוצרים ומוסלמים.

כן, אבל מדינת ישראל מאפשרת לקיים בתחומה

רק נישואין דתיים, יהודיים, נוצריים או מוסלימיים, וכל אחד מהסוגים האלו שור לבני הדת התואמת. יהודים יכולים להתחתן רק עם יהודים, נוצרים מוצהרים עם נוצרים, ומוסלימים עם מוסלימים. בנוסף מדינת ישראל מכירה בנישואין מסוגים אחרים, אבל בתנאי שהם נעשו במדינה זרה. זה תומן בעיה למי שחפץ בנישואין בינדתיים וגם בעיה לבני עמים אחרים פקט ליהודים וערבים שמתגוררים בישראל והמדינה לא מכירה בהם כביכול כבני עמים מסוימים ומשייכת אותם לקטגוריית ה"אחרים" (שם מכובס למי שהשתייכותו הלאומית היא אינה יהודית או ערבית). מדיניות כזאת יוצרת בעיה ליהודים שאינם רוצים להיות יהודים ובין השאר חפצים בזכות להתחתן במדינת ישראל בהליך השונה ממקובל בעם היהודי וגם עם בני עמים אחרים, ערבים ולאו. יהודים כאלה הם הנפגעים העיקיים ממדיניות המדינה בדבר הנישואין, או לפחות הם נחשבים לכאלה כי הם עושים הכי הרבה רעש ובלעדיהם קול ה"אחרים", הגויים הלא ערבים, בכלל לא היה נשמע ואף אחד לא היה סופר אותם.

ivgy1980

New member
לא יהיה חכם מצד ישראל להכיר

בתחומה בנישואין בין דתיים. ישראל לא אמורה לעודד התבוללות.

tomasth

New member
אבל לא על זה הוא דיבר ואני עניתי. הוא ציין יהודית , מוסלמי א

ינו יהודי.

tomasth

New member
מחוצה לישראל לא מחוצה ליהדות.

אם מוסלמי התחתן לפי כיתה מוסלמית שלא מוכרת בישראל אז הנישואים לא מוכרים ?
(כנל כתות נוצריות יהודיות וויקה הינדו וכו).
&nbsp
&nbsp

דווקא מחוצה ליהדות

או שאתה חושב שהוריי ועוד המוני עולים שעלו בתור זוג נשוי התחתנו כדת משה וישראל?

tomasth

New member
חתונה רפורמית שהיא מחוצה ליהדות מוכרת בישראל ?

אני מבין שהוריך התחתנו בחתונה יהודית שמחוצה ליהדות.
&nbsp
אני שמעתי רק על עולים שהתחתנו בחתונה אזרחית (מחוצה לישראל כאמור) , לא ידעתי שהתחתנו בכתות יהודיות שלא לפי האורתודוקסיה , ושזה תקף בישראל.
לומדים דבר חדש כל יום.

ממה הנחת שהוריי התחתנו חתונה יהודית?

הם התחתנו חתונה אזרחית סובייטית בדיוק כמו שאר אזרחי ברה"מ, אבל מי יטען שחתונה אזרחית סובייטית זה משהו שבתוך היהדות?

אתה רוצה לטעון שלמשל אם זוג יהודי ארה"ב שמחותנים חתונה רפורמית יחליטו לעלות לישראל המדינה לא תכיר במצבם כבעל ואישה והם יחשבו לשני בודדים ולא למשפחה מבחינת הרשויות?

היו זוגות של עולים מבריה"מ

שהתחתנו פה בפעם השנייה בחתונה יהודית. האם לך ולאישתך לא עשו בעיות בבואכם להתחתן כדת משה וישראל?

הטענה של הרבנות הייתה:

"אנחנו לא מכירים אוטומטית ביהדותם של אלה שלהוריהם אין כתובה, אז אם אתם לא יכולים להציג לנו כתובת הוריכם, עליכם להוכיח את יהדותכם". פנינו לעמותת "שורשים" שמתעסקת בדיוק במקרים כאלה, מסתבר שיש להם אנשים במוסקווה, האש שלהם במוסקווה פעם בשיתוף עם דודתה של אשתי שכיתתה רגלה ונתנה תשרים נדיבים בדמות בונבוניירות ופרחים לעובדי הארכיון, כדי לשחזר את תעודת הלידה המקורית של סבתהּ של אשתי, כי העודת הלידה המקורית של חמותי ז"ל אבדה ושוחזרה בשנות ה-80. כדי להוכיח את יהדותי הספיקה תעודת הלידה של אמי.

ivgy1980

New member
הזרם הרפורמי הוא הכביש המהיר להתבוללות טוטאלית

חתונה כזו אולי מוכרת ברמה האזרחית, אך לא ע"י הרבנות בישראל. הרפורמים יצטרכו להוכיח יהדותם בנפרד, ללא קשר לחתונה.

כשבית הכנסת קרוי temple, הנשים לובשות מכנסיים ועולות לתורה, והרב שהתגייר מגיע ברכב לשחרית בשבת - עולות הרבה סימני שאלה.

ז"א חתונה רפורמית מוכרת ע"י רשויות ישראל באופן זהה

לחתונה אזרחית וכל חתונה זרה? איזה צורך יש לזוג שהתחתן חתונה רפורמית להוכיח את יהדותם, אם הם לא מתכוונים להתחתן בשנית. ילדיהם הם אלה שיצטרכו להוכיח.

אז ביהדות האוקטודוקסית (הרגילה לנו) גר לא יכול להיות רב?

למעלה