מישהו שמע על טרנספר של חתולי הרחוב ישראלים?

Helio

New member
מישהו שמע על טרנספר של חתולי הרחוב ישראלים?

beatman

Member
כן, עדיף שלא יגעו בהם וזהו

אוכלוסיית החתולים שומרת על האקולוגיה בשכונות העיר, וחוץ מזה מדובר בחיות חמדות וחברותיות מאוד.
בינתיים השר ירד מהתוכנית:
"גורמים במשרד החקלאות טוענים כי השר אורי אריאל גנז זה מכבר את הצעתו בתכתובת עם המשרד להגנת הסביבה שנחשפה היום (שני) בידיעות אחרונות ל"טרנספר" של חתולי רחוב למדינה אחרת כדי להימנע מסירוס ועיקור למניעת התרבות, שהם להשקפתו מנוגדים לצער בעלי חיים בהלכה היהודית."

Helio

New member
ליכלוך, זבל וחתולים אלה המאפיינים של שכונות העוני.

חשבתי שהשר בסדר, אבל נראה לי שהוא חי בסרט.למה הוא על חושב על בעלי חיים כאשר אוכל סטייק או נוהג באוטו.

או של סבתות רוסיות שמאכילות אותם וגורמות להתרבותם...

ישנם משעולים שאי אפשר לעבור דרכם בגלל הררי החתולים ששורצים בהם. אותן סבתות רוסיות מאכילות אותם כל הזמן וככה "חבר מביא חבר".

Helio

New member
לא סובל את זה.כל האוכל הזה מסריח במיוחד אם חם.

נדמה לי שגם מדובר במפגע תברואתי...

חתולי הרחוב הללו עלולים להפיץ כל מיני מחלות ואחריתו מי ישורנה. לסבתות המדוברות אין שום עיסוק בחיים, הילדים כבר מזמן עזבו את הבית והנכדים כנראה, אם ישנם כאלו בנמצא, גרים הרחק. מה עושים? איך ממלאים את הלו"ז היומי? מאכילים חתולים. אם היה מדובר באיזה חתול או שניים, אז ניחא, אבל כאשר במשעולים צרים ישנם 20-30 חתולים, חלקם ממש בני יומם, זה עלול להוות בעיה. האימהות של הגורים הרבים עצבניות מאוד, כשמישהו מתקרב הן שואגות לעברו ומנסות להניסו אפילו אם אין לו שום עניין להתקרב לגוריהן.
&nbsp
אני חושב שיש אמת כלשהי בדבריך... אמנם לא בהכרח מדובר באזורי עוני, אבל כן באזורים בהן חיות הרבה קשישות בודדות, חלק גדול מהן כאמור רוסיות, שמוצאות חום ואהבה אצל אותם חתולים שמתרבים בקצב מסחרר. באזורים אחרים ניתן לכל היותר למצוא חתול פה חתול שם.

ועוד לא ציינתי מקרים שבהם פותחים פחי זבל

ופתאום מזנקים מהם כמה חתולים. גם אם הם לא קופצים עליך ישירות, אפשר לחטוף התקף לב בשל גורם ההפתעה ואי המוכנות לכך מבעוד מועד. אני כבר הרבה שנים מנער קודם את המכסה כדי לבדוק שאין שום דבר בתוך הפח מחשש שאותם גושי פרווה יקפצו עליי ויעשו בי שפטים. ישנם פחים אשר מועדים לפורענות, יש בהם לפחות מספר חתולים שמחטטים באדיקות בשאריות האוכל שהושלכו לתוכו. לעתים הם מוציאים את השאריות החוצה ומפזרים אותן לכל אורך הרחוב. הצחנה החריפה נודפת לכל עבר וממררת את חייהם של אנשים שחיים בקרבת הפח. ישנן תקופות שבהן החתולים משמיעים כל מיני רעשים מוזרים שמזכירים קמעה בכי עז של עוללים ותינוקות. הם בוחרים לעשות זאת דווקא בשעות הלילה כאשר האנשים העמלים נמים את שנתם.

beatman

Member
מדובר ברעשי איום ותקיפה של חתולים אחרים

נשמע אכזרי

beatman

Member
למה רק סבתות ? ולמה רק רוסיות ?

ככה זה בקצרין ?
&nbsp
אני רואה בעירי כל מיני מאכילים, גם צעירים וגם לא 'רוסים'.
גם אני מאכיל חתולה בשכונה, לעיתים מצטרפים עוד חתולים לחגיגה.

כי כנראה שיש להן יותר מדי זמן פנוי וחסכים רגשיים

שאותם הן ממלאות ע"י האכלת חתולי רחוב. למה לכל מיני רווקות מזדקנות יש חתולים? כי הן צריכות לאהוב מישהו ולקבל אהבה ממנו, אז באין גבר - יש חתול.

costaet

New member
בעיקר בשכונות עוני

במקומות נורמליים יש הרבה פחות, לפחות מהנסיון שלי היו המוני חתולי רחוב בשדרות, קרית אתא וחיפה, לאומת זאת בכפר סבא ובשכונות הטובות בנתניה כמעט ואין חתולי רחוב.
&nbsp
זה פשוט, איפה שמשלמים יותר לעיריה היא מטפלת בנושאים כאלו יותר טוב, וכנראה שיהיו פחות אנשים שיאכילו אותם כי מבינים זה יצור בעיה. אדם שבאפשרתו לחיות במקום ללא חתולי רחוב, יעדיף לחיות שם. לא נעים שאתה לא יכול לטייל בשקט עם הכלב שלך או שאתה מפחד לפתוח את חדר הזבל כי יקפצו אליך 20 חתולים.

beatman

Member
כמות מדודה של חתולים זה בסדר

אני אישית חייב חתולה ליד הבית.
וב"ה יש לי כמה ליד, גם שמירה על מאזן אקולוגי וגם חבר שכיף לשחק איתו.

costaet

New member
בדיוק

אבל בשביל שזה ישאר בגדר כמות מדודה צריך לשלוט באוכ' הזאת ולא לתת להם להתרבות כמו שפנים.
&nbsp
חוץ מזה, אתה יכול לאמץ חתול ואז יהיה לך חבר שכיף לשחק איתו בתוך הבית :)
אין לי בעיה עם חתולים, היה לי בעבר, אבל אני מעדיף כלבים. לא מזמן אימצנו כלבה, אולי כשהילדים יגדלו נוסיף גם חתול, לא סומך על חתול ליד ילדים קטנים, לפי דעתי לחתולים יש רף סיבולת הרבה יותר נמוך, או סתם פחות סבלנות, ואם הילד יעשה משהו שהוא לא יאהב החתול בהחלט יכול להוציא עין.

beatman

Member
בבית ההורים לא מרשים, אז יש בשכונה.

לדעתי תלוי איזה חתול, יש חתולים ידידותיים מאוד שלא שורטים.
גם כלבים יכולים להיות אגרסיביים.

אין לך אפשרות לשכור דירה, לעבור לגור לבד

לפתח עצמאות ולהחליט בעצמך מה נכנס אליך הביתה ומה לא?

dori78

New member
אתה כותב דברים שגויים.

בכפר סבא באופן ספציפי יש לא מעט חתולי רחוב, אתה פשוט לא רואה אותם.
הסיבה שאתה לא רואה אותם היא, שמרבית מאכילי החתולים לא מציפים את
הרחובות עם שאריות של העוף והקציצות משבת, אלא דואגים להאכיל במזון מיוחד.
כמו כן, יש שם מודעות גדולה לנושא העיקור והסירוס.
חתול שבע לא צריך לחפש מזון בפחים; הוא מעדיף לנמנם מתחת לאיזה עץ.
חתול שבע ומסורס לא רודף אחרי מזון וגם לא אחרי נקבות,
לא מטריד את מנוחת הדיירים ביללות זימה.

חתול זו חיה טריטוריאלית, אוכלוסיית חתולים בריאה ומטופלת
מהווה חומת מגן בפני חתולים זרים שעלולים להיות נושאי מחלות.

מקום בו אין חתולי רחוב הוא מקום שחשוד בעיניי בדיירים רשעים וטפשים.
בד"כ זה גם יהיה מקום שורץ מקקים, חולדות ונחשים.

אתה צודק בדבר אחד:
בכפר סבא יש תכנית מסודרת בנושא מניעת ההתרבות הבלתי מבוקרת של חתולי הרחוב.
אתה מתקשר לעיריה, הם לוקחים את החתול הרלוונטי ומחזירים אותו כעבור 24 שעות מסורס.

למעלה