מזרחיים וערבים - היחס להשכלה

דאלטון

New member
מזרחיים וערבים - היחס להשכלה

שמתי לב שמזרחי או ערבי שמוציא תואר באוניברסיטה
הוא עושה זאת בעיקר בשביל הפוזה והכבוד. כדי שהסביבה
תעריץ אותם. עושים תואר דוקטורט בשביל לקבל כבוד מהסביבה.
אנשים כאלה מרגישים מורמים מאחרים והופכים לשחצנים בטירוף.

אצל אשכנזים או אנשים מערביים שיש להם תואר אקדמאי לא מרגישים את השחצנות. אצלם היעילות יותר מדברת ולא הפוזה .
האשכנזי יותר יעיל במקצוע שלו ותורם המון . והוא לא שחצן ולא מחפש כבוד מהסביבה החברתית כמו המזרחי או הערבי.

אצל המזרחי יש פחות תוצאות מועילות ויותר פוזה ושופוני. המזרחי לא פורה בתחום העיסוק שלו כמו עמיתו מהמערב. זו אולי אחת הסיבות שמדינות המערב מפותחות יותר ממדינות מזרח תיכוניות. המשכילים המערבים או האשכנזים לא מחפשים כבוד ושופוני, הם יעילים בתחום עיסוקם ומגיעים להישגים גדולים. המזרחי יותר שם דגש על פוזה
ופחות על יעילות ותוצאות בתחום העיסוק.
אם תשוו בין משכיל אשכנזי למשכיל מזרחי תראו שיש הבדל. האשכנזי תורם הרבה יותר בלי להתנשא ובלי להשתחצן.

dori78

New member
הודעה גזענית

beatman

Member
כל המזרחים והערבים המשכילים כאלה ?

אני דווקא פגשתי מהנדסים ורופאים ערבים/יהודים יוצאי ארצות ערב משכילים מקצועיים ומכובדים ללא הפוזה שציינת.
ברור לך שלהכליל עם/עדה שלמים זאת גזענות בוטה ואם זאת היתה כוונתך, תצטרך לנסח מחדש/לוותר על הודעתך ?!

הוא בעצמו ממוצא מזרחי, אתה בא ללמד אותו על בני עדתו?

הם חיו בקרב הערבים אלפי שנים ומכירים אותם פי אלף יותר טוב מכל מיני אשכנזים "נאורים" מטעם עצמם שהם למעשה הגזענים הגדולים ביותר.
&nbsp
מזרחי-ימני מעמיד את אריאנה מלמד במקומה אחרי שהיא כתבה מאמר שבו היא לועגת ומלגלגלת על צבי יחזקאלי והסדרה שלו על המוסלמים:
&nbsp
להלן התגובה:
&nbsp
6. אשכנזיה תמהונית שחושבת להסביר לספרדים את תרבות האיסלם
&nbsp
לכי ללמוד פולנית (06.09.12)
&nbsp
רציתי לומר לך משהו גברת, אשכנזייה "יודעת הכל".
&nbsp
ההבנה שלך בתרבות האיסלם היא אפס אחד גדול ועגול, אין לך מושג, וחצי מושג לגבי תרבות האיסלם.
&nbsp
ההורים שלי הגיעו לכאן ממדינות ערב, הם חיו עם המוסלמים במשך דורי דורות, אבי יודע ומכיר כמעט בע"פ את כל הקוראן, חוקיו את החגים שלהם, ואת 5 התפילות שלהם.
&nbsp
יודע אפילו ניו אנסים, צורת התנהגויות, רמזים, כל דבר שעולה על הדעת בתרבות הערבית, מכוון שבמדינות ערב הם חיו כדי לישרוד.
&nbsp
מי את בכלל שהגעת לנו מפולין / הונגריה / רומניה / גרמניה שתסבירי לנו על תרבות האיסלם, אנחנו שגדלנו שם, יודעים בדיוק מה כוונת האיסלם, והתוכנית של צבי יחזקאלי מציגה את זה בצורה מדויקת ומדהימה.
&nbsp
- - - - - - - -
&nbsp
התגובה קיבלה 164 סימוני "אהבתי".

beatman

Member
בסדר, לא על זה מדובר

את העובדה שתרבות האיסלם אלימה ומקדשת מוות אנו רואים כל כמה שעות במחוזותינו.
אבל בהודעתו דאלטון ציין שאם יש מזרחי או ערבי שמוציא תואר - כלומר שאין יוצאי דופן וכל מי שהוציא תואר הוא עושה זאת לטובת הפוזה ואינו מקצועי.
זוהי הכללה גזענית שדורסת את אלה שאינם כאלה ולכן הנוסח אינו מקובל.

גם השורה הראשונה שלך נתפסת כגזענית ע"י שמאלנים רבים...

גם אותה אפשר להגדיר כהכללה גסה ובוטה שהרי לא כ-ל המוסלמים הם כאלה. אני לא יודע אם כל המזרחים והערבים הם כאלו, אבל ללא ספק מה שמניע רבים מהם הוא הכבוד והשופוני. אשכנזים רבים לומדים משהו בגלל סקרנות אינטלקטואלית גרידא, ואילו מזרחים רבים שמוציאים תארים, עושים זאת כדי להשוויץ בפני החברים והמשפחה. באזור הכולל שאני גר בו, קרי - קריית שמונה, חצור הגלילית, טבריה וכו', רוב המזרחים בכלל אינם מעוניינים לרכוש השכלה, וגם אלו שיש להם איזו תעודה ממכללה זו או אחרת, הם לרוב חסרי כל השכלה כללית ובעלי אופקים צרים.

beatman

Member
נכון, כי הם רגישים לכל נושא לאומים, דתות זרות וכו'

אני לעומת זאת לא הכללתי כל כולם, יש ודאי יוצאי דופן שאינם כאלה, חשוב לא לפגוע בהם. אני פגשתי ערבים ומזרחים משכילים ומקצועיים, בוודאי שלא כולם כאלה, גם אם מדובר בתופעה נפוצה כפי שתיארת אותה.

דאלטון

New member
אני אומר באופן כללי

למרות שיש מעטים שהם לא עושים שופוני. יש יוצאי דופן בכל חברה
אבל בהכללה גסה ניתן לומר שיש מאפיינים תרבותיים לכל קבוצה
, מאפיינים שנותנים את הטון.
יש גם מזרחיים שמבקרים את המזרחיים על הנחשלות שלהם וזה לא נחשב לגזענות.

beatman

Member
אם כך, אז מובן

להבא חשוב להדגיש שאתה לא מדבר על כלל האוכלוסיה הספציפית, יש להיזהר מהכללות מאסיביות ופגיעה ברגשות אדם פרטי כלשהו שלא עונה על התיאור.

דאלטון

New member
התקשורת מלאה באשכנזים שמפרשנים את הערבים

וכל הפרשנויות שטחיות להחריד. האשכנזים מקדמים את אנשי שלומם בתקשורת
,חבר מביא חבר, והמזרחיים נידחקו לפינה.

Astroo

New member
דווקא קסניה סבטלובה בערוץ 9 היתה מצויינת

כמובן, לא נתנו לה להתקרב לעוצים המרכזיים, מלבד פעם אחת תוך כדי המהפכה במצרים, כשהיא שידרה משם.

אסטרו, אני שמח שחזרת...

פספסת כמה שרשורים מעניינים וגם הפניתי אליך שאלה באחד השרשורים שכבר ירדו למטה...

למעלה