נגיד והיתה קיימת מצלמה שמצלמת אירועים מהעבר

beatman

Member
נגיד והיתה קיימת מצלמה שמצלמת אירועים מהעבר

מה הייתם רוצים לצלם ?

הייתי מעדיף את מכונת הזמן במקום המצלמה

הרבה יותר מעניין לנסות ולתקן את ההווה במקום לתעד את העבר

beatman

Member
וכיצד היית מתקן את ההווה ?

לאילו אירועים היית חוזר ומה היית עושה בהם ?

העבר משנה את הווה, כמו בסיפור של ריי ברדבורי על אפקט הפרפר

ראשית, הייתי חוזר לגיל 5, לאותו יום שבו העדפתי להישאר בבית הקיט במקום ללכת עם אימא לשוק. הייתי פחדן לא קטן, ולכן כשהכלבלב של השכנים נכנס לחדר שלי, קמתי וברחתי ממנו בבהלה. כתוצאה מהסטרס שחוויתי, התפתח אצלי גמגום שליווה אותי הרבה שנים. אח"כ הייתי חוזר לגיל 6 ומבקש מהוריי שישלחו אותי לבי"ס עם לימודי אנגלית מוגברים, במרחק של 5 תחנות אוטובוס, במקום לבי"ס רגיל מול הבית (שאליו שלחו אותי בגלל מורה מיתולוגית שבאמת הייתה מדהימה, אלא שאיתרע מזלה, ובכיתה ב' היא נפטרה מסרטן). בהמשך לא הייתי נחפז לעזוב את ברית המועצות בגיל 14, אלא הייתי מסיים את בית הספר, לומד את מדעי המחשב באוניברסיטה ומהגר לארה"ב עם שאר קרובי המשפחה.

Astroo

New member
לא ייתכן שהגמגום התפתח בגלל הכלב

גמגום נובע מבעיה נוירולוגית מולדת (או כתוצאה מטראומה גופנית).

בגיל 3 הייתה לי תקופה שבה חזרתי על הברות

In other people who stutter, there could be added impact due to stressful situations such as the birth of a sibling, moving, or a sudden growth in linguistic ability.
https://en.wikipedia.org/wiki/Stuttering

מאוד ייתכן שנולדתי עם נטייה לגמגום, והכלב שימש לה טריגר.

Astroo

New member
יותר סביר שזה קשור לסיבה האחרונה

sudden growth in linguistic ability
גיל 4-5 זה הגיל שבו מתחילים לדבר במשפטים ארוכים ומורכבים. ואז גם מתפרץ הגמגום.

הקורלציה הייתה די ברורה

הגמגום ההתחיל להופיע בהפרש של יום-יומיים לאחר האירוע. כמו כן, הדיבור שלי היה מפותח גם ככה (אימא שלי ניהלה יומן מפורט, וניתן להסיק ממנו כי בגיל 3.5 - 4 כבר ידעתי לבנות משפטים ארוכים).

Astroo

New member
זה שמאורע B קרה אחרי מאורע A, לא אומר שקיים קשר סיבתי

למשל, ציפור חירבנה לי על הראש ולאחר מכן קיבלתי 100 במבחן (סיפור אמיתי). האם זה אומר שקיים קשר סיבתי בין חרבון הציפור לבין הצלחה במבחנים?

Astroo

New member
אם כבר אתה חוזר לעבר עם כל הידע על העתיד

אז במקום ללמוד מדעי מחשב, לא יותר פשוט לקחת הלוואה, לקנות מניות של חברה כגון אפל בזול ולהפוך למולטי-מיליונר?
או להתעשר על חשבון הפרשים בשערי מטבע שאתה יודע מראש, או להמר על תוצאות מונדיאל שאתה יודע מראש, וכו'.

Helio

New member
עליית ישו לשמיים, משה מדבר עם הסנה ומוחמד כותב קורן

Astroo

New member
ביטמן דיבר על אירועים מהעבר ולא אירועים מיתולוגיים

נראה לך שמשה באמת דיבר עם סנה בוער? אני לא בטוח שמשה הוא דמות היסטורית בכלל.

למעלה