גזר ישראלי מלוקק מול גזר רוסי מלוכלך

Helio

New member
אני עוהד ברעננה וצריך משהו בסביבה. הכי טוב

זה רעננה, אבל אין בה הרבה אפשרויות למצוא מגורים ע"פ קריטריונים שלי לכן אני מרחיב את החיפושים לכ"ס ולהוד השרון.

איליה40

New member
הקירבה הגיאוגרפית לאו דווקא מתורגמת לנגישות

התכנון האורבני בישראל כנראה הסתמך בזמנו על התחבורה הציבורית שבסופו של דבר נכשלה. כך או כך, מערכת הכבישים הנוכחית לא מתאימה לנפחי התנועה, ואזור השרון כמובן איננו יוצא מין הכלל. הפקק העיקרי בכ"ס והוד השרון נמצא ביציאה מין הערים הללו ומה שקורה אחר כך בכביש 4 זה כבר הפיצ'עבקעס הקטנים. דהיינו לא משנה לאן אתה נוסע - לת"א או לרעננה הסמוכה, תצטרך לבלות כחצי שעה מדי בוקר בתוך העיר שלך. בכ"ס טיפה פחות, בהוד השון טיפה יותר. או לחילופין לעבור לאופניים. תענוג מפוקפק למדי - זה לא רק מסוכן זה גם קר ורטוב בחורף, חם בקיץ.

Helio

New member
אתה צודק לכן אני לא שוכר שום דבר מבלי לבדוק בWAZE

ובGOOGLE MAPS איך מגיעים וכמה זמן זה לוקח ששעות הבוקר וערב.

beatman

Member

beatman

Member
יש רובעים הרבה יותר נעימים בעיר

הסביבה שלי למשל די נקיה ושקטה.

Helio

New member
אם אני זוכר נכון אתה ברובע י"ג או י"ב.שם בסדר

גמור, לפחות ממקומות שאני מכיר. אבל שוב פעם - קצת צפוף לטעמי, לא?

Helio

New member
עוד יותר טוב. אני לא חושב שבנו שם הרבה לגובה

כנ"ל גם ב-י"ג במקביל לבני ברית - ביניינים של 4 קומות ואין בעיה עם חניה גם לאורחים.

Helio

New member
אני גר בבניין גבוה אבל אצלי יש מקום לחנות ב3 מ4

צדדים של הבניין. דרך אגב אני בספק רק שאפשר למצוא משהו כזה בכ"ס או רעננה. יד משמעת זה יתרון של השכונה ויתרון של אשדוד.

איליה40

New member
בד"כ יש חניות רשומות בטאבו

לכן בד"כ לרכב אחד אין שום בעיה. לעיתים יש בעיה לרכב שני/שלישי. זה כבר תלוי בשכינה. אצלינו למשל יש חנייה בשפע. במרכז העיר טיפה יותר צפוף.

beatman

Member
רק בבניינים מסויימים

ואז החניות מסומנות לפי מספרי דירה או מספרי רכב.

איליה40

New member
ברעננה לרוב המוחלט של דירות ישנן חניות בטאבו

אם לא בחוץ אז בין העמודים. יוצאי מין הכלל הם בנייני הדיור הציבורי לשעבר, למשל בקרית שרת. אבל בלאו הכי אין שם בעיות חנייה.

beatman

Member
והחניות מסומנות ?

כי בגוש דן למשל יש חניות ריקות ללא סימון מתחת לבניין שהדיירים טוענים שרק מי שדייר הבניין רשאי לחנות שם.

איליה40

New member
כול אחד יכול להיכנס לאתר של טאבו

ובעלות של 11 ש"ח להוריד טאבו מרוכז של הבניין ולראות מה מוצמד למי, אם בכלל. בגדול, מרבית הבניינים הישנים נבנו "על העמודים", ובין אותם העמודים ישנן החניות, ויש לרוב גם המחסום. השכנים כמובן יודעם מה שייך למי, וזה מספיק. לעיתים קרובות ישנן גם ההצמדות מחוץ לבניין, ואז כמובן זה מסומן. ואילו בבניינים החדשים ישנן החניות בחצר וזה כמובן מסומן או החניות התת-קרקעיות.

למעלה